Jump to content
StreetHero

Perang Dunia Kedua

Recommended Posts

korang tak der nak bincang tentang filem perang barat 1940 aku suker

sangat tengok filem macam nie

kat kl ader tak masih jual wayang cam nie lagik maner nak dapat arrr

Edited by wira_jalanan

ehhhhh....aku pon suka larr.....lebih2 lagi cam Pearl Harbor tu....tengok Zero fighter beraksi di udara ditambah lagi ngan bomber nye.....fuhhh....best!Pastu pasal kapal selam lak aku suka tgk U571,tgk camner krew2 mengendalikan kapal selam...susah gak...paling kewl ialah depth charge dia....gempak!

ehhhhh....aku pon suka larr.....lebih2 lagi cam Pearl Harbor tu....tengok Zero fighter beraksi di udara ditambah lagi ngan bomber nye.....fuhhh....best!Pastu pasal kapal selam lak aku suka tgk U571,tgk camner krew2 mengendalikan kapal selam...susah gak...paling kewl ialah depth charge dia....gempak!

kau pernah dengar tak tank crew 1940 aku beli cetak rompak lets say 3 years

ago i think lol i tengah bosan waktu tu aku tengok wuih betul ker

tank crew 1940 mamat tu kater memang seronok aku tengok ok lah color

ader sikit hilang ..

soviet union vs tiger tank nazi axis forces

perang kereta kebal di stalingrad ... memang besh tapi yang aku pelik

dalam keter kebal nazi tak tau plak ader sharpshooter ehehe

perang? world war? amerika best? genre file gini yang aku paling suka:

- saving private ryan

- the thin red line

- pearl harbor

- Band of Brothers

- the pianist

- windtalkers

ada lagi tak suggestion...boleh aku beli...?

perang? world war? amerika best? genre file gini yang aku paling suka:

- saving private ryan

- the thin red line

- pearl harbor

- Band of Brothers

- the pianist

- windtalkers

ada lagi tak suggestion...boleh aku beli...?

dlm senarai ko aku penah tgk saving private ryan tuh pun ingat² lupa ngan the pianist..citer pasal mamat jews kan..

bagi aku perang nie patut kiter belajar sebab ader termasuk dalam buku

sejarah silam sebab tu lah aku suker tengok citer macam nie

lol kalau tengok citer zaman perang modern macam banyak mengarut lah

dlm senarai ko aku penah tgk saving private ryan tuh pun ingat² lupa ngan the pianist..citer pasal mamat jews kan..

yup... tepat sekali.. giler rah suka aku tgk amerika dan yahudi nampak cam best.. boleh buat gelak je...

tp aku mmg suka movie perang2 gini... sbb benda tu tak berlaku di negara aman damai kita..so tak dapat bayangkan keadaan bila perang. so bila tgkcite2 gini baru ada feel. lagipun director pandai buat cite... sbb tu aku rasa best je...

bagi aku perang nie patut kiter belajar sebab ader termasuk dalam buku

sejarah silam sebab tu lah aku suker tengok citer macam nie

lol kalau tengok citer zaman perang modern macam banyak mengarut lah

Aku sokong...tp bukan saja cite perang moden je penipu dan mengarut (paling mengarut 'Tears of the Sun' ) cite2 sejarah lama pun banyak la propaganda dia...

cam cite 'The Patriot', bukan fakta sebenar tu...banyak tokok tambah. walau apa2 pun cite the patriot ni mmg favourite aku sepanjang zaman. Braveheart...ah, ni bukan cite perang dunia kedua, tp dgr kata lari gak faktanya dari asal.

Satu lagi cite Pearl Harbor tu pun, aku terbaca somewhere yg dia tokok tambah , especially bab attack hospital, mana pernah jepun attack hospital dan org awan time tu.

Baik cite ada2 perang moden cam 'Behind Enemy Lines' , baru tak rasa ditipu (walaupun amerika nampak best dalam cite tu)

Apa2 pun, walau lari fakta cam mana sekalipun, mmg semua movie perang gini - pearl harbor, braveheart, the patriot dll tetap di hatiku. (kecuali cite perang mengarut dan plot hampeh)

citer perang.....hmmph best gak tuh..

aku pon minat gak ceciter perang nih....tapi citer baru2 nih..aku kurang skir arr kecuali saving private ryan...

aku lebih suka nengok citer perang yang ' old school '...

macam citer..

the bridge to far

gun of navarone

the green beret

the dirty dozen

ade byk lagi ..tapi aku dah lupa arr...( sebab sebok layan games..hahaha)

sekian tengkiu rolleyes.gif

tp aku mmg suka movie perang2 gini... sbb benda tu tak berlaku di negara aman damai kita..so tak dapat bayangkan keadaan bila perang. so bila tgkcite2 gini baru ada feel. lagipun director pandai buat cite... sbb tu aku rasa best je...

Oik... silap tu mana aman pernah terlibat ngan perang dunia II ngan perang dingin ape.... kan pernah kena serang ngan jepon dulu... pastu masalah komunis lak..... m'sia ni kalau nak buat citer perang banyak gak tapi setakat ari ni... semua keluaran citer perang m'sia buat ni sumer fail... kecuali 1 je sarjan hasan....

tu citer leftenen adnan tu kalau buat btul2 citer perang tu boleh jadik mcm citer penyelamat prebet ryan tuh...

tu citer band of brother tu lebih kurang ke ngan saving private ryan pasal aku tak tengok lagi band of brother... tengok kulit & pelakon lebih kurang je ngan SPR tu... citer sket....

tapi yang aku minat invasion of D-day normady 1943 ah bab itu lah yang aku

start sekali tengok waktu aku form 4 1995 dulu maner ader astro dulu main megatv start tu lah aku tengok

german beperang ngan Russia lebih 100,000 ribu angkatan tentera soviet

mati sejuta lebih German mati

tapi sedey

lah yang aku suker sangat tengok tu wayang tu ader tanya pavevlona

aper wanita sharpshooter pertama dalam perang dunia kedua

aku masih ingat dier punyer peranan sniper ...

yang aku buat ketawa tu ader mamat german tu diorang camp di sebuah

bangunan hancur dah kener tembak masa mandi

aduh lawak juger aku tengok movie tu

eheheh

tapi clip2 yg diambil oleh reporter perang tu lagi dahsyat... kalau dulu kat national geography la selalu kuar... real tengok org jatuh dari kapal terbang yg kena tembak tu... dulu2 perang tak de kesian gas beracun pon jadik terutama perang dunia I siap kuda pon pakai topeng gas beracun... tapi paling kagum german punya teknologi paling moden... meriam besar giler tarik pakai kereta api, kapal perang terbesar dunia Bismark... antar 1 dah boleh tawan 1 negara buat secara rahsia lak tu... 1 negara leh bantai 1 eropah termasuk russia & afrika serta arab.

citer perang yg dia org buat ni citer perang dulu2 mcm zaman perang dunia je boleh masuk tu pon tak semua. ade gak citer mcm ni yg tak logik senang giler kalahkan asker jerman tu mcm tembak pokok pisang je... 2.. 3.. org askar US dah boleh kalahkan askar jerman 1 batalion silap2 1 kem lagi... kena kaki pon dah mati... tapi konsep ni masih diteruskan lagi mcm citer blackhawk down ngan tears of the sun kena tembak bertubi2 siap kena bom lagi pon tak mati lagi tu yg musuh kena sikit pon dah mati silap2 kena jari je pon dah mati ape... laaa.... ph34r.gif

aku suka tgk

saving private ryan (DVD9)

band of brother (DVD 5 jer collection) hik3

Pearl harbor

the red thin line

enemy at gate (yg chriss judd lakon ker)ntah?

wintalkers tu tak baper paham coz aku tgk skali je.

lagi ape ntah tak ingat. tp best tgk band of brother 2,3 hari tak habis tgk, tgk sambung2 best tul tgk effect dia.

heh...The Great Escape korang tgk?YG mamat putih berusaha lari dari P.O.W. camp tu.....

Aku lebih suka citer perang WWII... perang tentera sekutu (US/France/England) lawan Germany aje dan aku suka tentera Germany dari segala kelengkapan tentera dan pengangkutan. Kalo main game shooting pun... pilih tentera jerman gak. ~halt...!! Day of Defeat Online.

Aku pernah post filem tu :

Aku pulak :

Saving Private Ryan (Selamatkan prebet Ryan waris tunggal)

Kelly's Heroes (Curi emas tentera Jerman)

The Longest Day (Menakluk semula bandar yg ditakluki Jerman)

The Great Escape (Melarikan diri dari kem tahanan perang Jerman)

Midway (Perang udara US ngan Jepun)

Tora! Tora! Tora! (Serangan Jepun di Pearl Habour)

The Hart War (Mahkamah kes pembunuhan di kem tahanan Jerman)

Pearl Habour (Serangan Jepun di Pearl Habour)

Battle Of The Burge (Kereta kebal US lawan kereta kebal Jerman)

U-571 (US hijack kapal selam Jerman)

Semua kat atas filem masa perang World War 2 - US/British vs Jerman/Jepun

Ada lagi... tapi tak ingat la tajuk filem tu.

lagi... yg aku teringat-ingat

Sindler List : tengok org Yahudi kena seksa... biggrin.gif 18SG

saper ade link utk citer ni nampak mcm best je...

-Battle Of The Burge (Kereta kebal US lawan kereta kebal Jerman)

-U-571 (US hijack kapal selam Jerman)

kalau sape layan gamez Blitzkreig ni memang diambik sebijik kempen masa perang dunia II tu siap ade tu masa singapore kena serang jepon dlm game ni. peralatan sumer tu 100% sama... paling show tengok altelari tengah tembak ramai2 lawa tu efek dia..... ph34r.gif

Edited by tHe_bUgS 08Z

saper ade link utk citer ni nampak mcm best je...

-Battle Of The Burge (Kereta kebal US lawan kereta kebal Jerman)

-U-571 (US hijack kapal selam Jerman)

kalau sape layan gamez Blitzkreig ni memang diambik sebijik kempen masa perang dunia II tu siap ade tu masa singapore kena serang jepon dlm game ni. peralatan sumer tu 100% sama... paling show tengok altelari tengah tembak ramai2 lawa tu efek dia..... ph34r.gif

aper dah campur ngan china tak minat lah chinese suck memang kalah ngan us

paling aku benci lah perang vietnam ...

sebab aper bosan eheheh jangan marah beb sebab vietnam nie kire

ok lah kalau us vs vietcong nie tak gempak langsung cabut kaki sana

cabut kaki sini

cabut tangan .. aduh nak muntah aku tengok ok lah tapi jalan cerita kalau

perang vietnam nie banyak itu element cinta lah tidak besh punya sekarang

punya orang tengok yang banyak aksi baru lah sempoi ini kisah cinta aiya manyak bosan ehehehehe

adu naik rimas aku tengok weheheheheh

nanti aku amik full screen shot pasal saving private ryan jangan korang risau i'm going to report all the storylines .. kener hafal dailog lah agaknya

nie ehehehehe

so the info about this movie is going to be soon ..nanti korang

tak kan miss lah aku nak try juga jadik juru gambar perang dunia

kedua nie sajer nak hilang kan boring

eheeheh

Edited by wira_jalanan

tapi tu lah realiti sebenar masa perang putus tangan... putus kaki... pecah kepala... kalo ko tengok foto perang vietnam tu mcm2 keadaan mayat tu terutamanya tentara US.... kalu citer perang yg takde putus kaki/tangan/berdarah2 tu drama askar yg di buat kat m'sia je... kena bom pun cuma kena arang je tak luka pon...

tapi shot kat saving private ryan tu paling real masa askar us bekecai masa tampal sticky bom kat kete kebal jerman tu... & paling kesian masa medic dia org kena tembak masa ambush radar askar jerman tu... huhuhu... membuak2 darah kuar....

setau aku china tak pernah lagi perang ngan US kalau jadik pon akan datang pasal Taiwan, Vietnam bukan China... dia org pon taknak dikaitkan ngan china... yg tolong Vietnam dulu pon russia bukan china... Vietnam sendiri pun rasa terancam ngan china masa lepas perang tu... Dlam prg dunia II tu pon dia cuma berperang ngan Jepon... bukan ngan US... yg pernah berperang ngan US ni cuma Jepon, Korea Utara, Jerman, Italy, Vietnam, Afganistan, Iraq... tak tau la kalu ade lagi... Cuba pon dah hampir2 psl krisis Bay of Pig kalo tak silap... kalu perang tu abis lah dunia ni dulu... pasal dia org pakai nuklear... dlm banyak2 ni cuma jepun je yg berjaya buat serangan ke atas US yg lain tu US serang dia org....

Edited by tHe_bUgS 08Z

tapi shot kat saving private ryan tu paling real masa askar us bekecai masa tampal sticky bom kat kete kebal jerman tu... & paling kesian masa medic dia org kena tembak masa ambush radar askar jerman tu... huhuhu... membuak2 darah kuar....

time tu lah dia panggil mama mama mama mama then mati kesian do. dlm tu jgk la vin diesel baru nak naik kot (salah tlg betulkan) memegang watak coparzo (tul ker ejaan) tp aku paling bengang ngan coperal upham. leh dia wat donno je time 2teamate dia kena bunuh ngan jahat yg diorg lepaskan masa medic tu terbunuh. geram btul. mad.gif

aku paling benci watak Upham tu... member kena tikam kat atas boleh duduk pikir kat tangga... ngeri siot kena tikam pelan2 cam tu....terasa Oooo kesakitannya kat jantung lak tu....

aku paling benci watak Upham tu... member kena tikam kat atas boleh duduk pikir kat tangga... ngeri siot kena tikam pelan2 cam tu....terasa Oooo kesakitannya kat jantung lak tu....

tapi walau apa pun yang korang cakap nie kiter kener respect diorang

sebab diorang yang menghalang nazi masuk ke asia tengara

aku pena terbaca artikel sejarah international waktu aku study

kat aus

bila german dah re-conquer sumer soviet federation diorang nak

conquer lagi negara Asia barat , tengara philiphines , burma

nasib tak sampai malaysia cuber korang bayangkan kalau german

perintah negara kiter aper akan jadik

eheheheh satu mata wang ikut law german memang mahal giler

2 law akan diketat

just imagine how to germans 50 years ago if they taken malaysia

aper pendapat korang

aku dah tengok habi citer saving private ryan memang lawak giler lah

lol ader mamat jews tu menyerah kalah tapi diorang tak tahan "let me take you a supper" terus kener tembak

ekekekeekek

tapi yang aku buat sedih tu ader mamat tu dier nak bawak budak kecik nie

aku raser bodoh lah kalau tak dier tak bawak budak kecik tu .. dier bley

survive

hmm yang paling aku kagum sekali tu maser german sniper ..kener tembak

kat mater tu tepat sekali ngan sniper scope dier

memang besh .....

eheehehe

Saving Private Ryan,Windtalkers dan Pearl Harbor.....memang realistik punya efek.....filem perang hollywood best!!!!!!!(sadis gak sebab ada pengubahan fakta sejarah)