Jump to content
C-Fu

Selalu Sangat Ke Pc/xp/windows Korang Ade Prob?

Brape kerap kali dapat problem? Agak2...  

32 members have voted

1. 1. Brape kerap kali dapat problem? Agak2...

• Sekali dalam seminggu dua
      3
    • Sekali dua dalam sebulan
      9
    • 2 3 kali dalam 1/2 tahun
      13
    • Banyak kali sangat ah!
      7

Recommended Posts

Apsal ako tengok nick2 sama asyik ade prob je ah? pc ako takde lak prob, walaupon ako asyik hekking xp la, asyik godek sana sini la, asyik install programs la.

so pilih yang paling terdekat berape kali pc korang dapat problem, tak kira la virus ke crash ke etc etc.

mmm...aku pon x tau laaa. pc aku x de la banyak sangat problem nyer...klu ada pon skit2 jer laaa...komputer slow ker ,lag ker...dah jadik perkara biasa...k aku dh vote...vote...vote...hahaha biggrin.gif

main game suddenly went back to desktop tu problem juga kan? driver gc ni kot. So far virus takda n problem dgn windows pon takda.

2 3 kali dalam 1/2 tahun

ni aku punya lakz.... biggrin.gif

Aku nak vote camner???

xder dlm list??? dry.gif

sbb aku nye lebey kurang sekali dlm 1/2 tahun????

aku pon xleh nak vote...

sekali dalam 1/2 tahun...

*stakat nih x penah crash lagik...

dah dekat setaun dah....

orang melayu kalo tak suap habis2an memang langsung takleh pikir snirik.

so pilih yang paling terdekat berape kali pc korang dapat problem

untuk memuaskan nafsu ngengade betina korang, len kali ako akan ingat untuk boh option so korang leh pilih sekali setahun, sekali dua tahun, sekali 10 tahun, 2 kali 2 tahun, etc etc ye. dry.gif

Edited by C-Fu

kebiasaanya pc aku tak de masalah...kecuali jika aku sendiri cari masalah.

masalah yg aku cari: kekadang memain try and error... kobek registry, try test virus lepas tak av yg aku pasang dll, main fsb, multiplier, try install driver hardware produk lain ke hardware lain. time tu je la biasanya corrupt. tp almost 95% dari masalah yg aku timbulkan biasanya aku dapat settle sendiri balik (try and error). itu cara aku belajar pc ni sejak aku sekolah rendah lagi (time zaman parent aku beli PC MS-DOS). Bagi aku inilah cara yg terbaik bukan saja dalam belajar troubleshoot PC, tapi belajar apa2 ilmu di dunia ini sekalipun.

kebanyakan aku tgk masalah yg ditanya di putera ni,especially windows, soalan2 remeh yg boleh disettle sendiri kalau try and error. tapi kebanyakannya tak berani buat begitu maybe sebab inexperienced and newbies, fobia takut pc rosak dan sebagainya.

kena ingat sama, usaha perlu ada...putera.com ni jadi platform mangkin sahaja sekiranya usaha anda menemui jalan mati. dah cuba try and error...kalau tak boleh baru tanya sendiri. tp sebelum tanya tu eloklah cari dulu di thread2 yg lepas. personally aku lebih suka guna google dan Windows Help and Support untuk settle masalah PC. Dah abis ikhtiar baru datang sini tanya. aku di sini mostly nak tambah ilmu dgn membaca thread2 di sini aja.

Ko lainlah C-Fu, dah advanced....so apa nak dihairankan.... anyway aku ucapkan tahniah la untuk ko C-Fu dan civ3 - sebab aku perasan korang berdua lah paling ketara buat archive solution, siap paste lagi solution2 yg sama berulang2. Kenapa? sebab banyak user akan bertanya soalan-soalan remeh yg sama di mana solution nya pun hampir2 sama.

So belajar lah cuba dan jaya... maaf andai ada yg terasa... hanya sekadar satu teguran membina... selamat maju jaya kepada SEMUA warga putera smile.gif

kebiasaanya pc aku tak de masalah...kecuali jika aku sendiri cari masalah.

masalah yg aku cari: kekadang memain try and error... kobek registry, try test virus lepas tak av yg aku pasang dll, main fsb, multiplier, try install driver hardware produk lain ke hardware lain. time tu je la biasanya corrupt. tp almost 95% dari masalah yg aku timbulkan biasanya aku dapat settle sendiri balik (try and error). itu cara aku belajar pc ni sejak aku sekolah rendah lagi (time zaman parent aku beli PC MS-DOS). Bagi aku inilah cara yg terbaik bukan saja dalam belajar troubleshoot PC, tapi belajar apa2 ilmu di dunia ini sekalipun.

betul tu.......PC aku rosak pun pasal tangan gatal pi usik software,sesuka hati padam fail......dah berapa kali dah aku kena penampar/kene blasah ngan bapa aku pasal aku pomen PC dia pastu kalo xbleh jugak kena....kluar duit RM 50-RM200..........fix masalah yang aku dah buat tu....sedih plak cite aku kali nie sad.gif

windows aku tak ada masalah pun..die orang semua ade yang terdelete system file kot.jadi aku nasihatkan kalau tak pandai jgn la nak memandai-mandai nak meminda

aku nasihatkan kalau tak pandai jgn la nak memandai-mandai nak meminda

kalau newbies pandai² meminda sesuatu file tu memanglah rosak sana sini.....tapi kalau kita tak godek² pc sendiri sampai bila kita nak maju?

renungkan kata² di bawah nie :

Try n Error, Learn What Make Error, Fix The Error n U Become Terror

kalau newbies pandai² meminda sesuatu file tu memanglah rosak sana sini.....tapi kalau kita tak godek² pc sendiri sampai bila kita nak maju?

renungkan kata² di bawah nie :

Try n Error, Learn What Make Error, Fix The Error n U Become Terror

betol tu....aku sokong sangat...klu nak pandai mesti berani...try and error laaa beb...

pc aku sekali dua dlm sebulan ader probz..............tgk lew camner........kekadang crash..........hang...................x sayrious sgt lew.........

care nak pandai bukan menggodek,

tapi korang kene belajar care nak backup dan pikir awal2 care nak buatkan die kembali kepada status asal (dengan copy file yang nak delete kepada asal ke, etc etc). care ni sebenarnye yang membuatkan korang terror. jangan reti main soh install software je. kalo software tu tak tolong then camner?

kalo reti nak baut gini ako rase memang 10x lagi cepat leh blaja. tak kire la sesimple copy file tu dulu ke atau ghost ke

POST #2000!!!!!!!!!!! W0000000000000t

Edited by C-Fu

hurmm.... manusia akan belajar bila dah 'kena'... sbb tu ada hukuman balasan dalam undang2 hatta undang Islam sekalipun.....

bila dah rosak, dah hilang data, baru orang akan belajar dari kesilapan, so dia akan cari cara untuk tak jadi lagi benda camtu.

dari situ akan belajar cara back up pula..pastu dah back up, ada lagi slack di mana2, misalnya backup corrupt, maka seseorang tu akan belajar plak car back up yg efisien....itulah apa yg aku maksudkan belajar... takkan sesorang newbies tahu pentingnya back up trus cam ko c-fu biggrin.gif

itulah cara belajar yang terbaik bagi aku..... from bottom to the top, terus menggodek dan benda tu akan belajar sendiri dari try and error..... sekian smile.gif

Edited by electroboy

trial and error bagus, tapi honestly la kalo nak tau ape yang ako tau dengan trial and error then sampai umo 30 pon takkan dapat tau nye la.

some things korang takleh trial and error, pasal kena tau konsep die dulu. contoh cam services dalam XP, kene paham kenape services, amende tu services, ape gune service X, service Y, ape jadi bile disable service Z - die report kepada mane, service lain mane yang rosak, etc. kalo taktau mende ni then tak gune la ko nak disable tu disable ni pastu tengok ape jadi.

aku amat bersetuju kena 'faham konsep dulu', dah cakap dah di post aku yg panjang di atas tongue.gif... kena la gak refer kat bahan2 bacaan lain gak, banyak di internet ni.... smile.gif aku main try and error je...pastu carik solution dan permasalahan berkaitan di internet, start dari sek rendah lagi sampai dah 21 tahun, banyak gak dah belajar dgn method ni (walapun masih banyak yg aku perlu belajar... tongue.gif )

...dan try and error adalah satu yg tak dapat dielakkan...sekian utk sekali lagi biggrin.gif

Edited by electroboy

tipu

Aku sengaja mengcrashkan PC aku 3-4 kali sehari.

Dah terpaksa buat gitu. Terutama dengan virus/worm.

Tapi aku dan ade simpanan ghost. mudah la nak install semula. biggrin.gif

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ahahaha™

aiseh, tergelak pulak. gelak happen for a reason kot laugh.gif

sepanjang aku guna windows xp, tak penah pulak dia crash lalu hang lalu kena restart pc. ataupun corrupt ataupun jadi masalah yang besar sampai kena format/reinstall.

dulu dulu masalah pc aku tak stabil disebabkan bekalan elektrik tidak stabil tapi..

bukan sebab OS. pendek kata, aku puashati dengan windows xp yang berlari dengan mesin yang ada ni.

cerita tanpa bukti tak guna. http://azuan.biz.tm/uptime.aspx

sekarang ni aku rasa dalam windowsupdate ada la 3-4 critical update kot. kalau aku update, dan restart, maka hilangla uptime tu. satu lagi windowsupdate dah install satu benda pelik yang akan check serial ko (ni terbaru punya program dia install). oleh itu aku takmo windowsupdate untuk masa2 terdekat ni.

akhir kata, tak penah ada masalah la dengan windows xp akO ni. memang puas hati!

aku pilih yg sekali 2 sebulan.. pasal aku sengaja membiarkan pc aku rosak.. pasal aku suke pomen sana sini.. godek sana sini.. sampai dia rosak.. pastu betulkan sendirk~.. pastu rosakkan balik~ setiap kali rosak dpt 1 experience~ hik tongue.gif