Jump to content
ikan_semilang

Koleksi Cerita Pendekar Dan Pahlawan Melayu

Recommended Posts

Haha, Faisal Hussein ni dedulu kerap berlakon cerita yang memerlukan dia lawan. Aku suka betul tengok skil dia. Tapi sayang, apa pasai la sekarang ni dia kurang berlakon dalam cerita macam tu? Dalam SEMBILU KASIH tu pun, apa salahnya kalau buat babak di mana dia perlu lawan, huhuhu!

Haha, Faisal Hussein ni dedulu kerap berlakon cerita yang memerlukan dia lawan. Aku suka betul tengok skil dia. Tapi sayang, apa pasai la sekarang ni dia kurang berlakon dalam cerita macam tu? Dalam SEMBILU KASIH tu pun, apa salahnya kalau buat babak di mana dia perlu lawan, huhuhu!

bukan faizal hussein je. ramai lagi pelakon yg pandai silat dulu tak diserlahkan lagi. eman manan dah jadi pelakon tukang dera, ebby yus dah jadi pelawak bodoh dan latif borgiba pulak selalu jadi orang tua yg kene tindas. :lol:

bukan faizal hussein je. ramai lagi pelakon yg pandai silat dulu tak diserlahkan lagi. eman manan dah jadi pelakon tukang dera, ebby yus dah jadi pelawak bodoh dan latif borgiba pulak selalu jadi orang tua yg kene tindas. :lol:
Hmm... hoho, tapi rasanya Ebby Yus punya lawak tu tak adalah bodoh sangat, aku rasa sangat terhibur menontonnya! Kalau dia berlakon dengan Senario, kerana ada dialah aku "gagah" jugak menontonnya. Lawak geng Senario langsung jadi tak best kalau dia ada sebab dia sorang punya lawak berjaya mengalahkan geng Senario nih! Opini aku saja, hehhe!

Eman Manan jadi tukang dera? Huhohoh, ini lagi lawak bunyinya ni!

assalamualaikum...

ehe ebby yus tu xsilap kg dia kt batu kikir jambatan bosi kan? (jambatan tu dh upgrade dah beso :lol: ) org kg panggil dia Awang xtau le betul ke tidak.. :)

dulu dia pelakon watak serius skang dh lawak dah.. ahaha (ingat lg dia jd bodigad Allahyarham Ibrahim Pendek dlm cita xx ray :lol: )

assalamualaikum...

ehe ebby yus tu xsilap kg dia kt batu kikir jambatan bosi kan? (jambatan tu dh upgrade dah beso :lol: ) org kg panggil dia Awang xtau le betul ke tidak.. :)

dulu dia pelakon watak serius skang dh lawak dah.. ahaha (ingat lg dia jd bodigad Allahyarham Ibrahim Pendek dlm cita xx ray :lol: )

pelakon lelaki skang ni tak ada ke yang pandai bersilat? aku tengok badan masing2 boleh tahan jugak gagah macam fahrin ahmad, rosyam noor, awie etc...tapi sayang drama2 zaman skang ni dah takde citer2 silat lagi...balik2 citer korporat, jadik arkitek, bukak butik, pergolakan keluarga...aduiii kalau ye pun buat citer2 camtu selit2kanla adegan2 silat...kadang2 terubat jugak tengok adegan pergaduhan dalam citer gerak khas tu...tapi limited sungguhla adegan2 camtu..

p/s rindu nak tengok citer Keris hitam bersepuh emas ngan Pendekar Kundur...

aku respect dgn silat ebby yus..dia power dlm silat..ramai sebenarnyer pelakon kita yg pandai bersilat..latiff borgiba,eman manan,ebby yus,sabril fadil,padil dani,faizal hussin,zulkifli zain,yazid sobrani,m rajoli,razak mahat,..aku paling sedih dgn yazid sobrani..keluar dlm melodi..sakit terlantar kat umah.. :(

assalamualaikum...

ahaha yus86 :lol: betul tu hati waja convert la video tape ko tu ke vcd n then torrentkan kat aku.. :P

Tape 2 sume dh rosak... Kalu ada dh lama aku jual kat kedai2 SPEEDY cr untung..HAHA :lol:

Tape 2 sume dh rosak... Kalu ada dh lama aku jual kat kedai2 SPEEDY cr untung..HAHA :lol:

baru aku teringat dulu jaguh bina badan negara, Malek Noor pernah berlakon citer silat..pendekar mata satu kalau tak salah aku..best gak citer tu..satu lagi citer Ujang...yang die keja jadik bonzer tu..aaa citer tu best jugak...aku pun pelikla napa skang dah kurang citer2 lawan ek?

assalamualaikum...

pengaruh cita2 indon kot... pasal dulu2 masa cita indon buat cita silat (ingat lg si bongkok dr gua hantu) , malaysia wat cita silat gak

pastu skang wat cita loving2 malaysia wat camtu gak :lol:

assalamualaikum...

pengaruh cita2 indon kot... pasal dulu2 masa cita indon buat cita silat (ingat lg si bongkok dr gua hantu) , malaysia wat cita silat gak

pastu skang wat cita loving2 malaysia wat camtu gak :lol:

masalahnya kita tengok hong kong dan thailand, walaupun masih hebat dengan citer2 jiwang tapi diorang still buat cerita2 lawn..

p/s teringat aku citer ong bak ngan tom yum gong lakonan tony jaa...perrghh power siot citer tu..

tentu ade sebab kenape cerite melayu dah tak ade cerite yang berunsurkan pendekar. mungkin persatuan silat tak nak dedahkan lagi seni silat yang dirahsiakan. dan mungkin jadi mempengaruhi budak2 menjadi kaki pukul dan membunuh sesuke hati. :lol:

kalau buat macam cerita bersiri pendekar kat tv3 dulu cuma bunga-bunga dan pembuka pencak je nampak ditambah efek terbang terbang macam tupai dsb. takder sebab takut seni silat terdedah. mcm tu pun dah sungguh menghiburkan.

jangan mcm pendekar kundur je lah dedah teknik tapi cerita hambar. orang kat negara lain boleh boleh nak tunjuk semua teknik dan kehandalan. lain pulak pemikiran orang melayu nih. memang dasar, kalau sendiri untung tak nak bagi orang lain tahu mcmana dia dapat untung.

kalau buat macam cerita bersiri pendekar kat tv3 dulu cuma bunga-bunga dan pembuka pencak je nampak ditambah efek terbang terbang macam tupai dsb. takder sebab takut seni silat terdedah. mcm tu pun dah sungguh menghiburkan.

jangan mcm pendekar kundur je lah dedah teknik tapi cerita hambar. orang kat negara lain boleh boleh nak tunjuk semua teknik dan kehandalan. lain pulak pemikiran orang melayu nih. memang dasar, kalau sendiri untung tak nak bagi orang lain tahu mcmana dia dapat untung.

pada aku kalau setakat dedah teknik orang takkan dapat belajar punya..mana boleh belajar teknik dari dalam cerita tv? silat ni mesti ada guru untuk kita belajar, baru boleh..aku rasa minat penonton melayu menurun setelah TV3 melakukan kesilapan besar dengan menayangkan drama2 pendekar yang ada babak pertarungan ala2 kungfu..para pelakon yang dipilih kebanyakannya bukan orang yang pandai bersilat, sebab tu diorang kena gunakan stuntman..kena pulak pengarahnya orang cina, memang ala2 kungfu la jadinya

berbeza dengan RTM sebelumnya, citer2 yang ditayangkan RTM sebelum tu lebih menitikberatkan seni silat tu sendiri..para pelakon yang diambik pun boleh dikatakan semuanya ahli silat..sebab tu babak2 pertarungan lebih best dan berunsur seni silat...

assalamualaikum...

takkan terdedah rahsia persilatan kalu stakat yg papar kt tv tu.. tu pencak je, bunga je mana sama ngan ori.. lg satu dia dh ubahsuai utk sesuaikan dgn jalan cita tu ikut kareografer dia (betul ke eja nih)

sebenarnyer tv malaysia dah taknak ambil cerita silat sebab tv3 misalnyer tak berani nak beli cerita tersebut sebab takut bila ditayangkan tak laku..kerana skrg style rakyat malaysia suka tgk cerita cintan cintun dan juga cerita remaja..

sebenarnyer tv malaysia dah taknak ambil cerita silat sebab tv3 misalnyer tak berani nak beli cerita tersebut sebab takut bila ditayangkan tak laku..kerana skrg style rakyat malaysia suka tgk cerita cintan cintun dan juga cerita remaja..

tapi kalau asyik citer cintun aje pemikiran pun leh jadik sesak gak..jiwang betullah pemikiran skang ni..aku rindu nak tengok ruzaidi abdul rahman tu bersilat balik..huhuhu

The Queen Of Langkasuka

Poster :

Director : Nonzee Nimibutr

Cast :

Chupong Changprung (Born to fight)

Ananda Everingham (Shutter)

Jedsadapawn Poldee (The eye 2)

Jarunee Suksawasdi

Jacky Finanso

Anna Rees

Screenshot :

Teaser :

http://video.google.com/videopla ... 14011422&pr=goog-sl

Edited by HangPC2

Nora Danish daripada watak gedik kini pendekar

Oleh NOR FADZILAH BAHARUDIN

NORA DANISH.

Bagi peminat, Nora Danish ini pastinya sudah sinonim melihatkan telatah manjanya dalam sitcom Puteri yang pernah disiarkan di TV3.

Mengakui selesa dengan watak tersebut, kata Nora, watak Puteri dan dirinya hampir serupa. Lantas membawakan watak itu sedikit pun tidak memberikan masalah kepadanya.

Malah selama dua tahun membawakan watak tersebut tidak pernah terdetik pun di mindanya untuk mengakhiri watak itu.

Biarpun ramai yang mengatakan watak Puteri merupakan watak seorang gadis gedik dan mengada-ngada bagi Nora ia sedikit pun tidak memberi kudis kepada dirinya.

“Memang ada yang cakap sitcom Puteri ini cerita yang tak bermanfaat, cerita yang tak berfaedah dan macam-macam lagi. Tapi bagi saya, cerita tersebut sebuah cerita tentang remaja yang belum berkahwin dan itulah kehidupan para remaja.

“Bagi saya cakap-cakap yang mengatakan drama itu tidak berfaedah adalah satu perkara yang tidak berasas. Saya sendiri tak malu untuk melakonkan watak sebaliknya berbangga kerana sitcom tersebut telah pun memasuki musim ke-10,†kata isteri kepada Rizal Ashram, 31.

Tambahnya, biarpun terpaksa menolak beberapa tawaran drama lain kerana terikat dengan penggambaran Puteri, namun segala yang dilakukannya berbaloi.

Malah kata Nora, antara sebab dia mampu bertahan membawakan watak tersebut tentunya kerana pengarahnya iaitu Aziz M. Osman.

Sikap dan kredibiliti Aziz membuatkan Nora, selesa untuk sentiasa bekerja dengannya.

“Saya mengagumi Aziz kerana dia suka mencabar kami sebagai pelakon dengan memberikan skrip secara spontan. Jadi kita perlu cepat menghayati skrip tersebut untuk mendapatkan feel,†kata Nora Danish.

Belajar silat

Menyentuh tentang perkembangan terbarunya, kata Nora, dia baru sahaja habis menjalani penggambaran drama 26 episod Pendekar 5 arahan Aziz M.Osman.

Membawakan watak sebagai Tun Fatimah dalam drama tersebut kata Nora;

“Untuk menjayakan watak Tun Fatimah bukanlah mudah. Saya terpaksa belajar silat dalam tempoh masa yang singkat. Malah dalam drama itu saya juga perlu bermain pedang dan melakonkan watak seperti ninja.

“Memang penat dan sakit-sakit badan saya kerana drama tersebut tetapi saya rasa puas dapat melakukan babak-babak itu sendiri tanpa stunt-in dan ia merupakan satu pengalaman berharga buat diri saya.â€

Jarang berjumpa suami

Memandangkan jadual seninya sentiasa padat, lantas ruang waktu bertemu dengan suami tercinta agak terbatas.

Namun sama seperti isteri-isteri yang lain, apabila berkesempatan bersama pasti waktu tersebut dinikmati seadanya.

“Memang kami jarang berjumpa. Sebab masing-masing sibuk. Tapi bila tak ada scene, saya akan pastikan saya ada di rumah dan mengajaknya untuk makan malam bersama. Nasib saya baik sikit sebab dia suka makan di luar jadi tak perlulah saya memasak,†ujarnya.

Berbicara tentang anak pula kata Nora: “Kami tidak merancang apa-apa. Kami bersedia untuk menerima anak pada bila-bila masa sahaja. Cuma masih belum ada rezeki lagi.â€

- Utusan Malaysia -

aku mmg minat giler cite hati waja tuh..faizal hussein mmg gerek giler ah kalo blakon bab gaduh2 ni..tp syg skang da xde lg wat cite2 camnih..huhu..bosan la balek2 cite cinta..x membina lgsg..