Jump to content
Sign in to follow this  
kred

Pertandingan...?

Recommended Posts

dengar citer sekarang road show untuk OSHACK nie sedang tawaf satu semenanjung..dorang buat kat kampus2 cawangan uitm..bagi mereka yang berada luar dari lembah kelang..boleh la kejar mereka untuk keterangan lanjut..macam squad produa era la pulak biggrin.gif..

dan bagi sesiapa yang mmg di uitm shah alam..boleh lah terus ke FTMSK..bilik gerakan di bilik seminar 2..

baru dapat info dari member kat sane wink.gif

dengar citer sekarang road show untuk OSHACK nie sedang tawaf satu semenanjung..dorang buat kat kampus2 cawangan uitm..bagi mereka yang berada luar dari lembah kelang..boleh la kejar mereka untuk keterangan lanjut..macam squad produa era la pulak biggrin.gif..

dan bagi sesiapa yang mmg di uitm shah alam..boleh lah terus ke FTMSK..bilik gerakan di bilik seminar 2..

baru dapat info dari member kat sane wink.gif

saya dah faks dahpun borg bengkel tu.. khamis minggu lps...

ingtkan kat maner dia punya bilik gerakan.. kalau tak, takyah susah2 faks borg tu...

hantar by hand je...

takpe..kalau korang ade masalah lain boleh post kat sini..nanti aku forwardkan pada member aku..dia sekretriat OSHACK nie..harap2 dapat membantu..

peace..

takpe..kalau korang ade masalah lain boleh post kat sini..nanti aku forwardkan pada member aku..dia sekretriat OSHACK nie..harap2 dapat membantu..

peace..

jebon.. jumaat lps ader org telefon.. dia suruh bayar sblm jumaat ni kat ftmsk.. tp bilik gerakan dia kat bilik seminar 3... tingkat 3... bkn bilik seminar 2..

lg satu nak tanya.. lif ftmsk belah kiri ke belah kanan?? sbb saya malas nak cari

jebon.. jumaat lps ader org telefon.. dia suruh bayar sblm jumaat ni kat ftmsk.. tp bilik gerakan dia kat bilik seminar 3... tingkat 3... bkn bilik seminar 2..

lg satu nak tanya.. lif  ftmsk belah kiri ke belah kanan?? sbb saya malas nak cari

erm..bilik seminar 3 ek..ermm..i'm not sure..padahal dulu selalu meeting kat situ biggrin.gif..anyway thanks la Prince of Andalus atas info. tu..ok..lift kat ftmsk..kalau kau masuk je jalan masuk ke bangunan ftmsk tu..lift dia sebelah kanan kau..tapi kalau dari parking bawah tu..kau nak tangga, pastu kau terus je..nanti sampai la ke lif..

ftmsk susah nak sesat..sbb kecik jer..tp kalau sesat..jangan malu2 tanye pada bebudak kat situ..student ftmsk semua sporting gaban biggrin.gif

ala..2 tingkat je..naik tangga pon ok..Prince of Andalus, takkan pancit kot tongue.gif

Edited by jebon

sape2 ader mase hari sabtu ni.. boleh pegi expo ni e..

buat gathering kecik2 je..

pukul 12 .. kalau ikut plan.. apa2pun tanya darkwan...

waa..bagus gak cadangan tu..so nak berkumpul kat ner?? aku roger jer..sbb aku mesti datang punye sabtu nie..ader tugas2 khas..

So.. keputusannya..

student dari UTP bolot kedua dua acara,

forensic challenge dan capture d flags,

so, pulang dgn RM1000 dlm tangan bersama hadiah yg lain,

syabas utk dorang, tak penat datang dari perak.

syabas juga utk dari ipta/s yg lain yang turut bersama sama memeriahkan suasana pesta open source expo n hacking competition

di UiTM Shah Alam.

Tempat 1, 2, dan 3 nanti akan ditaja oleh company luar happy.gif ke pertandingan HiTB 2005 KL bulan depan.

Capture The Flag

--------------------

1. Tronoh Mines Universiti Teknologi Petronas, Perak (UTP)

2. MACHAI UiTM Shah Alam

3. NUBIES UiTM Shah Alam

4. SHY UiTM Shah Alam

5. AA-BOYZ Universiti Teknologi Petronas, Perak (UTP)

6. INSECURE UiTM SARAWAK UiTM Sarawak

7. U OF PERLIS (KUKUM + UiTM Arau)

8. PIPELINE Universiti Putra Malaysia (UPM)

9. UIA I Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (IIUM)

10. REDMAN UiTM Arau

Forensic Category

---------------------

1. TRONOH MINES Universiti Teknologi Petronas, Perak (UTP)

2. BELASAHAN UiTM Shah Alam

3. MACHAI UiTM Shah Alam

4. ARAU – UG UiTM Arau

5. AA – BOYZ Universiti Teknologi Petronas, Perak (UTP)

6. FENDI.ORG Individual

7. ARAU UiTM Arau

8. NUBIES UiTM Shah Alam

9. KUKUM Kolej Universiti Kejuruteraan Utara Malaysia (KUKUM)

10. SUMMER Universiti Utara Malaysia (UUM)

well done to kred for ur informations to putera.com about this national hacking competition 2005 tongue.gif aku pun turut bersama sama menyampuk info psal expo ni jugak. event ni juga dikatakan paling terbesar dlm asia yg pernah dibuat. syabas utk sekretariat oshack, ftmsk, uitm shah alam yg penat lelah menjayakan event ni.

ref: http://www.tmsk.uitm.edu.my/~oshack/EN/

the thing is, the competition was not about the "exploit tools" to h4ck.

Edited by fatah

Tahniah kepada semua pemenang dan juga tahniah kepada sekretriat yang bertungkus lumus menjayakan event yang boleh dikatakan berprestij ini..moga-moga akan lebih grand dimasa-masa akan datang..

Dengar citer tahun depan nak buat untuk peringkat international pulak..Moga-moga cerita ini akan menjadi kenyataan la..baru boleh tgk hacker2 dari luar negara pulak secara live depan mata biggrin.gif

Tapi kalau event semacam ini dapat diadakan selalu kan lagi bagus..Selain dapat mencungkil bakat baru, dapat juga orang2 lama berkumpul, berdiskusi dan sebagainya pada hari berlangsungnya acara tersebut..

erm..pasal tu saya tak berapa pasti la Prince of Andalus..nanti saya try check balik..tp setahu saya lah, memang setiap cuti semester mereka akan mengadakan bengkel open source..yang mana didalam bengkel ini para peserta akan diberi tugasan yang berkaitan dengan system admin seperti installation, configuration, security dan sebagainya..kalau tak silap next week mereka akan memulakan bengkel open source nie..tapi saya tak berapa pasti samaada pelajar luar dari ftmsk dibenarkan menyertai bengkel nie ke tidak..

boleh tak saya tau Prince of Andalus nie dari fak. mane??

hei~ next time bengkel akan dibuka kepada orang luar.

maybe perangkaan mereka masih belum bersedia untuk

menerima pelajar dari luar fakulti, atau luar kampus.

if they get the feedbacks from outsiders. then, they will consider then.

erm..pasal tu saya tak berapa pasti la Prince of Andalus..nanti saya try check balik..tp setahu saya lah, memang setiap cuti semester mereka akan mengadakan bengkel open source..yang mana didalam bengkel ini para peserta akan diberi tugasan yang berkaitan dengan system admin seperti installation, configuration, security dan sebagainya..kalau tak silap next week mereka akan memulakan bengkel open source nie..tapi saya tak berapa pasti samaada pelajar luar dari ftmsk dibenarkan menyertai bengkel nie ke tidak..

boleh tak saya tau Prince of Andalus nie dari fak. mane??

erm.. saya amik pre-degree engineering.. tp bwh fakulti chem. eng. lps abis pre-degree kemungkinan amik elektrikal eng...

try tanya special interest group kat ftmsk.. saya dgr setiap komunti kat ftmsk (fedora, php, suse dll) tu ader lecturer yg jd penasihat... try tanya penasihat tu..

takkan tak boleh kot.. sorg je.. bodek2 sikit lecturer tu...

Edited by Prince of Andalus