Jump to content
aladd|n

German Malaysian Institute -gmi

Recommended Posts

Saye adelah salah seorang pemohon scholarship Mara. n Smalam baru lepas dpt result yg saye layak untuk menerima biasiswa for A Level German di GMI. Saye nak tanye sesape kat sini yg pernah/still study kt GMI nie... cam ner keadaan nyer di GMI, dh masuk website die but still x dpt bayangan yg jelas tentang GMI nie... ye ar... atleast letak ler gamba sekeliling, facilities ker... ni idak...

Saye adelah salah seorang pemohon scholarship Mara. n Smalam baru lepas dpt result yg saye layak untuk menerima biasiswa for A Level German di GMI. Saye nak tanye sesape kat sini yg pernah/still study kt GMI nie... cam ner keadaan nyer di GMI, dh masuk website die but still x dpt bayangan yg jelas tentang GMI nie... ye ar... atleast letak ler gamba sekeliling, facilities ker... ni idak...

GMI ni bawah MARA kan? GMI ni bagus sebab banyak guna teknologi german dalam pembelajaran.... silap² blh pi german sambung study nanti. Elok la ko pi untuk mendalami teknologi negara lain w/pun ada di Malaysia. Teknologi german ni dibawa masuk ke Malaysia melalui GMI lah. Kalau tak silap aku kursus dia pun dalam bidang industri dan pengeluaran... ko jgn la risau tentang facilities, dah nama pun teknologi german, sudah tentu semua kemudahan kat situ moden dan terkini.... biggrin.gif aku syorkan ko pegi sebab bukan senang nak dapat tajaan... biggrin.gif

erm.. smile.gif GMI ok gak tuh.. one of my friend; X-GMI easily dpt offer keje, but offcourselah pointer kene high.. ++ skill mmglah best coz most of college joint venture between m'sia ngan foreign ni byk hands on .. itu pun yg org skang cr . benda hands on nih kalo ko mahir phuffmmg best aaa . tak byk teori tuh yg best. hehe

aku ni dlu x MFI ... nak compare GMI ngan MFI tuh tak leh aaa coz stp negara ada specialite tersendri.. but kalo dah dpt grab it jgn lepaskan.

now aku further my degree in France.. insyaAllah next year hbs..

ingat kalo dah msk tuh kene lah study tol².. main tuh kene ada coz blaja tak leh aa terlalu sgt kang .. gilo plak.. yg ptg paham ape kebenda yg ko blajo.thats all.

oklah wish u best of luck. biggrin.gif

kat sebelah Kolej Ploy-Tech MARA KL je.. tongue.gif (kolej lame aku)..GMI awek kurang..laki byk la..coz major in engineering courses... biggrin.gif

GMI sama cam JMI..blaja pasai teknologi diorang untuk di aplikasi kan dlm bidang industri mesia..teknologi german nie mmg dah terbukti..tgk sajer la pembinaan jambatan bawah tanah ngan terowong...kebanyakkan menggunakan teknologi dari jerman,sebab institut nie under assosiation antara jerman ngan mesia,so buta2 jer ko leh pegi jerman sambung blaja(pointer elok ler)..dah masuk tu kena pulun habis2san..xyah pikir pasal awek lagi..biar succes dulu baru cari awek..hehehhehe

tahniah... saya kempunan nak pegi jepun..intebiu tak lps... tp ngan jpa..

erm..  smile.gif GMI ok gak tuh.. one of my friend; X-GMI easily dpt offer keje, but offcourselah pointer kene high.. ++ skill mmglah best coz most of college joint venture between m'sia ngan foreign ni byk hands on .. itu pun yg org skang cr .  benda hands on nih kalo ko mahir phuffmmg  best aaa . tak byk teori tuh yg best. hehe

aku ni dlu x MFI ... nak compare GMI ngan MFI tuh tak leh aaa coz stp negara ada specialite tersendri.. but kalo dah dpt grab it jgn lepaskan.

now aku further my degree in  France.. insyaAllah next year hbs..

ingat kalo dah msk tuh kene lah study tol².. main tuh kene ada coz blaja tak leh aa terlalu sgt kang .. gilo plak.. yg ptg paham ape kebenda yg ko blajo.thats all.

oklah wish u best of luck. biggrin.gif

ni memula masuk amik diploma kat situkan????

A'ku.....

adeq aku under GMI... skang die kat german...

Aku tak sure la bagaimana fasiliti kat GMI kat m'sia ni ,, tp kalau kat U kat German tu,, aku rasa no problem.. aku rasa teknologi Jerman ni banyak juga kelebihan terutama nya bidang mekatronik(machine etc) dan mereka maju dlm bidang2 tertentu malah lebih dari jepun(aku kat jepun skang; master course)...

Kalau adau peluang GMI tu,, aku sarankan ambil la peluang tu,, bukan mudah nak dapat... tp,, jgn harap nak main2 banyak....dengar citer mmmg tough la...

But,, if you like engineering,, I think u'll never regret..(i hope)

then,, kalau dah dpt ke Jerman,, aku saran kerja dulu kat sana kalau dpt peluang.. Kalau kita dpt kerja kat negara orang(bukan selamanya),, then kite nyer ilmu lebih kukuh untuk bawak balek mesia.. sambil2 tu impun2 la duit..

InsyaAllah,,,, duit pon boleh impunn,, ilmu pon dapat,, pastu bawak balik mesia...

bangga mak bapak,, cikgu2.. smile.gif

wassalam

-kosong

GMI ni bnyk hands-on kalo x silap aku...die lbh kurg mechanical eng..tp dia ade tool & die ngan manufacturing (kot)...

abang aku lpsan GMI,dpt keje Asst Engineer kat sykt subsidiary HICOM kat Shah Alam masa tahun 99-01...

result dia bagus kat GMI..so GMI anta further study kat Scotland(aku pon pelik knape x anta gi German) taun 01-03..skang ni die dah blk mesia dan kene "bond" dek GMI jadik lecturer kat situ 5 taun...

so aku rase baik ko pegi blaja kat situ...pastu blaja rerajin..pastu dapat gi german..pastu dpt awek mat salleh heheheeheheh laugh.gif

A'ku.....

aku rasa teknologi Jerman ni banyak juga kelebihan terutama nya bidang mekatronik(machine etc) dan mereka maju dlm bidang2 tertentu malah lebih dari jepun(aku kat jepun skang; master course)...

kalau german dia kuat mechanical terutamanya automotive... kalau jepun diorg lebih kuat elektronik.. tp diorg punya automotif kuat jugak... biggrin.gif

a level kat gmi nih persediaan jek utk gi jermen..ko kene lulus ler sume subjek tuh...skrg full point 15 lg ek?...erm...nak masuk a level germen nih kene la rerajin..kalo dok main,toksah laaa...kat germn nnt lagi susah...okeh smile.gif

Aku Cadangkan ko pi belajaq kat GMi coz aku pun lepasan Gmi gak..

Senang dapat keje..beb

aku nak tanya dak2 GMi ada x masa Jan taun nih dak pompuan nama Fatin masuk sana? dia ok x? tongue.gif

camne korang mohon nak masuk GMI?die mmg under jpa ke kalo masuk sane? aku tgh tunggu result spm...kalo korang rajin...leh tak kasi tau ape slalu soklan die tanye time interview tue..thx

Aku Cadangkan ko pi belajaq kat GMi coz aku pun lepasan Gmi gak..

Senang dapat keje..beb

ye ke, saya x lama lagi akan masuk GMI kos muol? mcm mane kos tu haaa?saya dengar GMI akan berpindah ke bangi.. myb dlm tahun 2008... mcm mane gan pinjaman belajar lak sape leh terangkan?

GMI ni bnyk hands-on kalo x silap aku...die lbh kurg mechanical eng..tp dia ade tool & die ngan manufacturing (kot)...

abang aku lpsan GMI,dpt keje Asst Engineer kat sykt subsidiary HICOM kat Shah Alam masa tahun 99-01...

result dia bagus kat GMI..so GMI anta further study kat Scotland(aku pon pelik knape x anta gi German) taun 01-03..skang ni die dah blk mesia dan kene "bond" dek GMI jadik lecturer kat situ 5 taun...

so aku rase baik ko pegi blaja kat situ...pastu blaja rerajin..pastu dapat gi german..pastu dpt awek mat salleh heheheeheheh :lol:

ye ke... terangkan lah sikit masa mula2 ko masuk sana????? best ke x?

ye ke, saya x lama lagi akan masuk GMI kos muol? mcm mane kos tu haaa?saya dengar GMI akan berpindah ke bangi.. myb dlm tahun 2008... mcm mane gan pinjaman belajar lak sape leh terangkan?

ye ke... terangkan lah sikit masa mula2 ko masuk sana????? best ke x?

aku pun student GMI baru sem 1 aku ambik dip tool & die. kos mould ttg teknologi acuan plastik (mould) keje bdk mould nie design mould untuk barangan plastik contoh: cover set 125z, RXZ, bumper kereta barang2 yang berkaitan dengan plastik sahaja. GMI akan pindah ke bangi tahun 2008 depan UKM bangi GMI turut dinaik taraf kepada Kolej Universiti. Ttg pinjaman plak pelajar GMI dapat pinjaman dari mara,ptptn. Utk pgethuAn misao Pelajar INTEC Uitm Shah Alam (yang akan fly ke german) membuat latihan amali di GMI dan mereka jugek kena ambik exam yang disediakan oleh pihak GMI (jika gagal mereka x layak fly ke geman).

Hi! I'm new here. I did share a job opportunity di kategori untuk kerjaya. Sekarang ni client saya (MNC food manufacturing company with more than 2 billions turn over) is looking for an executive engineer (prefer senior executive, experience in manufacturing environment), more than 3 years experience and required language is German. Required skill is PLC. Male and Malay. Good remuneration is awaiting for you! If you are interested or has anybody to recommend, or if you need more information, do drop private me..Urgent position! Ok have a nice day!