Jump to content
Sign in to follow this  
Crown Vina

UPU

Recommended Posts

Betul nirzaanputra, tepat skali!

kepada SEMUA yang berjaya TAHNIAH!!!!

kepada yg tak berjaya, MASIH ADA PELUANG, dengan syarat EFFORT mesti ada, aku tgk post2 korang di sini semuanya standard org cerdik pandai, AKAN ADA TEMPAT UTK KORANG, yg penting effort dan DOA. Trust me and A VERY GOOD LUCK!

tul tu...for those yg tak dapat utk first intake ni..uitm kan ada second intake...aku pun masuk second intake..frust tak dapat architecture...sekarang ni aku kat uitm perak...

terima kasih kpd semua user yg berikan nasihat kepada calon yg kurang berjaya spt aku nie.... happy.gifsmile.gif

Edited by civ3

terima kasih kpd semua user yg berikan nasihat kepada calon yg kurang berjaya spt aku nie.... happy.gifsmile.gif

Aku baca post ko dari awal lagi .. aku dah boleh agak ko frust..

kejayaan akan datang kalau ko ada usaha untuk berjaya..

bukan kurang berjaya, instead not yet berjaya.. the time will come! - pesanan salah seorang dari 7 anak melayu f1 petronas engineer ketika sesi temuramah aku ngan diorang di klcc mac lepas.

nak tanye sket..,

rayuan ni kena same dgn ape yg kite mintak mase mule2 dulu kan ?

ke x kesah taram je memane... ?

lg 1,camne nk cek course ape yg kite mintak dulu aa ?

aku dh lupe aa ape yg aku dh mintak dulu...  laugh.gif

user posted image

Adik sedara aku - Phoenixwunin

Dapat TESL dekat maktab P.Pinang... smile.gif

Happy gak la aku sama... happy.gif

maktab mana? M4P di gelugor ke?

masa pilih course mesti konsisten dan menujukkan minat kita..begitu juga rayuan yg menunjukkan komited kita..tp berpada-pada gak..kl pointer/result lebih kurang aja..takkan nak rayu medic gak smile.gif

hurm..utk rayuan nie...1st course aku mintak macam isi borang UPU dulu..iaitu CS....pastu utk 2nd course....aku mintak accounting lakz sebab sesuai dgn kelayakan aku......hurm...selain tu aku ada isi utk poli, mara.....

isi saja sebanyak mana borang yg boleh jumpa..buka gak paper tiap2 hari..ada la offe mana scholarship apply saja..pastu mana yg dapat pilih la.. wink.gif

hurm...kalau tak silap aku...aku ada isi borang utk UPU, poli dan mara sahaja.....tapi tawaran utk masuk kolej swasta mencurah²....tapi yg selalu kol umah aku adalah kolej PTPL.....dan juga UNITAR....huhuhu..... smile.gif

minta maaf bebanyak kalau ada yg terasa dgn post aku kali ini... tp better apply ipta dulu, poli ke, mara ke..sebab blaja dgn governent ada subsidi..

mmg la dua2 dpt loan ptptn, tp swasta kena bayar lebih, beban hutang lagi banyak. ipta kurang skit. aku pernah terbaca subsidi kerajaan untuk cousre aku (degree comp engineering) dlm lebih kurang RM42000 (tak ingat sama ada untuk spjg pengajian atau setiap tahun). tp apa yg pasti aku bayar setiap sem RM1400++ saja. so nampak tak beban hutang yg perlu dibayar kl masuk ipts? lgpun masa aku isi borang ptptn dulu di upm (aku bukan tajaan ptptn la..isi aja) dia cakap ada dua warna borang..sapa terdapat merah kasik balik sbb merah utk ipts(betul ke idak aku tak tau la..) dan biru untuk ipta..lg diorang cakap borang biru ni layanan dan privellege dia spesel skit..wallahualam, jgn hentam aku plak..ni apa yg aku alami la..

kalau dah takde chance ke ipta barulah ke ipts..

Edited by electroboy

Adik sedara aku - Phoenixwunin

Dapat TESL dekat maktab P.Pinang... smile.gif

Happy gak la aku sama... happy.gif

huhuhuhu adik dominant dpt jadi cikgu english tuh..dapek la dia gi overseas?? dpat ker?? smile.gif

PTPTN dah nak stop tawaran untuk pelajar bukan IPTA ?

perhh.. haru dibuatnya ..

yep..mmg haru. ptptn dah tak mampu nak bayar semua, tak dak duit dah.

TIPS BILA NAK ISI BORANG PTPTN

ptptn tak bagi full pinjaman dah pada mereka yg layak..contohnya kalau income parent lebih RM4000, korang dapat suku saja dari jumlah full pinjaman (cam engineering student batch aku suku ialah RM900 dari RM3500, iaitu full pinjaman).Kalau income parent antara RM4000 ke RM2000, dpt separuh. kalau income parent bawah RM 2000 baru dapat full loan.

Hangpa faham tak apa tips aku..tak faham pikir sampai faham biggrin.gif

huhuhu...bangga betul aku dgn para member yg seangkatan dgn aku yg ramai dpt masuk ke IPTA nie....4 julai ni aku pi daftar kat UNITAR...aku ambik course diploma information technology....

p/s: tak kisah sama ada IPTA / IPTS.....asalkan ada tempat utk menuntut ilmu.... kalau ada ilmu, jika kita dicampakkan ke mana pun masih boleh survive lagi..aight? wink.gif

yess..sejarah dah membuktikan orang yang berilmu sentiasa berada di atas! Ilmu di mana-mana pun ada, diploma ke, sijil ke, phd ke, IPTA/IPTS ke... doesn't matter! Segulung Phd pun kalau takde amal tak guna kalau compare ngan sijil tp buat keja keras. Good luck!

yess..sejarah dah membuktikan orang yang berilmu sentiasa berada di atas! Ilmu di mana-mana pun ada, diploma ke, sijil ke, phd ke, IPTA/IPTS ke... doesn't matter! Segulung Phd pun kalau takde amal tak guna kalau compare ngan sijil tp buat keja keras. Good luck!

wahahaha...kata² pembakar semangat aku nie.... thx alot! biggrin.gif

huhuhu...bangga betul aku dgn para member yg seangkatan dgn aku yg ramai dpt masuk ke IPTA nie....4 julai ni aku pi daftar kat UNITAR...aku ambik course diploma information technology....

aik, nko kan wat rayuan ipta .. ?

tanak tunggu ke ?

aku test nak wat rayuan hari first kuar tu bley...tp aku x buat sebab x ingat ape aku mintak dulu...

bile aku dh ingat, pastuh nk try wat rayuan..tibe2 plak x bley...die kate x layak, xpon ic no salah...

ke die dh limitkan org utk wat rayuan ni..

angin betul aku...ni nak kena tepon ni...

tanak tunggu ke ?

aku test nak wat rayuan hari first kuar tu bley...tp aku x buat sebab x ingat ape aku mintak dulu...

bile aku dh ingat, pastuh nk try wat rayuan..tibe2 plak x bley...die kate x layak, xpon ic no salah...

aku pun strongly suggest rayuan ipta dulu (paham2 la kan masalah ptptn skang ni, kalau kaya takpe la.. tongue.gif ) lagipun ipts bila2 boleh apply..

tips rayuan berdasarkan pengalaman aku:

-direct rayuan mmg susah, sbb meritrokasi..so kalau dia kata tak layak,,rayu lagi, buat follow up untuk menunjukkn komitmen. ada member aku sukses buat cara ni...

- guna orang dalam/cable , member2 aku yg practise benda ni mmg confirm semua dapat.

Edited by electroboy

hurm.....aku takkan buat pinjaman sebab aku ada sebab peribadi.... sleep.gif

tanak tunggu ke ?

memang aku buat rayuan IPTA semula....tapi nak tahu dapat ke tak nanti rayuan aku adalah selepas sume pelajar daftar di IPTA².....so better aku belajar kat UNITAR dulu sebab aku takut kalau tak dapat jea utk rayuan nie....pendaftaran pelajar di IPTA adalah pada minggu awal Julai <- betul ke nie?...dan pendaftaran UNITAR juga pada 4 Julai.....hurm...tapi aku tak kisahlah mana² pun....ilmu tu ada di mana² sahaja....yg penting kita mesti terus mencari dan menuntut ilmu tu....

pendaftaran pelajar di IPTA adalah pada minggu awal Julai <- betul ke nie?...dan pendaftaran UNITAR juga pada 4 Julai.....hurm...tapi aku tak kisahlah mana² pun....ilmu tu ada di mana² sahaja....yg penting kita mesti terus mencari dan menuntut ilmu tu....

betul tu.... smile.gif

Entah la.. berserabut kepala pikir pasal IPTA ni.. macam² benda nak buat. Aku ader jugak tolong kawan² yg tak dpt IPTA buat rayuan.... tapi pelik diorg tak layak buat rayuan plak. Apsal nak buat rayuan pun ada syarat, kesian la saper yg takleh buat rayuan.... Dah ler PTPTN pun susah nak dapat skrg.... semua nih pasal student² yg pinjam tapi tak reti nk bayar balik! Last² yg kena tempias student² baru. Benda mcm ni la yg melemahkan semangat org yg nak masuk u. IPTS lagi truk, sampai takde pinjaman PTPTN skrg... dah la ramai IPTS bumiputra gulung tikar....org melayu jugak yg kena akhirnya. SAPER PUNYA IDEA NIH??? Harap² benda nih belum dilaksanakan lagi dlm masa terdekat.... sad.gif

P/s: Excited nak masuk u tapi banyak anasir² negatif dalam kepala..... biggrin.gif