Jump to content
yushikosmind

Kebaikan Linux?

Recommended Posts

Keburukan : Berjumpa dengan ramai species join forum tp kedekut ilmu. Google google google google google google google google google google google google google google google google sampai kiamat.

Aku sokong bro penguin sebab ada benarnya! pikir2 kan lah pada yang terasa tu! Attitude pengguna linux ada yang mematahkan semangat pendatang baru! Ibarat kita tanya arah mana KLCC, ditanya kita balik dah check peta ke belum?. X semua, tapi ada sedikit!

Kebaikan Linux:

Dapat belajar lagi satu OS baru! Makin bertambah ilmu..betul x? Tipu kalau korang kata x betul!

Keburukan:

Bertambah lagi satu masalah kerje aku! Dulu Windows, pastu Netware, sekarang Linux.

nak seribu daya, tak nak seribu dalih... tapi kalau cuba, beribu2 ilmu boleh dapat :rolleyes: biase la tu..bile mende tu baru bagi kita, kita kene la kenal dulu..baru boleh jatuh cinta :)

kebaikan: memang lawa interface dia, aku gune ubuntu+compizfusion

susah sket: tak bnayk GUI untuk sofware :lol: (ni la jadinye bile dah biase idop senang)

ermm meletup? aku tataw bab2 meletup2 ni.. maybe pasal dia tak femes mcm AF yg mengarut tp popular dalam ASTRO tu..

check sini:

http://uptime.netcraft.com/up/today/requested.html

awat dalam dunia yg top ranking server pun tak banyak windows? boleh bilang ngan jari pulak tu? :)..

kat situ jugak boleh tgk www.geocities.com yg run under yahoo!, pakai FreeBSD, awat tak pakai windows? ehehe..

pikir.. pikir..

"popular tak semestinya bagus"

final muzik2 kan ke ramai bebudak AF... -_-

- tu la..utk TS yg bertanya..ko try la sendiri..benda free..tapi ingat bila ko dok terjebak ko dah takleh tarik diri lagi..huhu... :lol:

final muzik2 kan ke ramai bebudak AF... -_-

- tu la..utk TS yg bertanya..ko try la sendiri..benda free..tapi ingat bila ko dok terjebak ko dah takleh tarik diri lagi..huhu... :lol:

fuyoo..

ganas 2 ayat..

da mcm masuk kumpulan samseng je bunyinya..hahaha..

maksud dia 2 mungkin bila ko da pakai oss ni ko xkan pandang lg kt os yg lain..

ko akan jatuh cinta pandang pertama..lebih kurang panah arjuna la..hahaha

wow.. banyak gak eh kelebihan menggunakan Linux..

tapi takde kelemahan ke, cth nye mcm nak dengar lagu ker..

sbb aku selalu dengar lagu pakai Wind0ws Media Player, atau Media Classic..

korang yg pakai Linux dengar lagu pakai apa? winamp kew?

hahhaha apa la korang ni.... ok la back to topic...

secara ringkasnya OS yang paling ramai pengunanya ialah linux.

kelebihan dan keburukan sudah di nyatakan seperti di atas cuma nak diberi penekanan sedikit.

linux basic at least kena tau... kalau selama ni tak tahu sempat lagi nak belajar.. tanam sifat nak amik tahu. mana tau dari minat kita tu... tak kita yang buat linux sendiri.. anak kita...sedara mara ke yang akan buat os sendiri based on linux... mana tau.. kalau nak harap WINDO tu mmmm.. asyik BSOD je la..

aku tertarik pada linux..kat mana aku perlu mula?..skang aku gn xp sp3..bese la kan..format + install driver..kalo macam linux..driver mana nak cari?..1st..aku guna acer..sound guna realtek hd audio..aku check kat support center nak donlod mmg ada untuk xp ngan vista..linux takde..mcm mane ek..lagi satu kat mane nak donlod linux utk starter..?

chow..

aku tertarik pada linux..kat mana aku perlu mula?..skang aku gn xp sp3..bese la kan..format + install driver..kalo macam linux..driver mana nak cari?..1st..aku guna acer..sound guna realtek hd audio..aku check kat support center nak donlod mmg ada untuk xp ngan vista..linux takde..mcm mane ek..lagi satu kat mane nak donlod linux utk starter..?

chow..

aku sugest pakai ubuntu..<<kira pomot lagi ni..hehehe

driver pe ko nak??

kalo gv cuma kena install envy je..

dia leh detect hampir kesemua gc yg ada,kecuali yg terkini la..

sebenarnya hampir semua driver tidak perlu di install dlm linux ni..

linux akan auto detect suma hardware ko..

xd la mcm win**ws,suma nak kena pakai driver..

aku sugest pakai ubuntu..<<kira pomot lagi ni..hehehe

driver pe ko nak??

kalo gv cuma kena install envy je..

dia leh detect hampir kesemua gc yg ada,kecuali yg terkini la..

sebenarnya hampir semua driver tidak perlu di install dlm linux ni..

linux akan auto detect suma hardware ko..

xd la mcm win**ws,suma nak kena pakai driver..

btol tu..aku dah guna jak 2005, 2007 aku format habis partition windows (bosan dengan virus dan blue screen). Sekarang hidup aku aman dengan linux...betol kata RMS: free as in freedom.

Memang banyak game untuk window (yang kita cetak rompak, simpan dosa untuk hari kemudian) tapi kebanyakan dikuasai big taiko Microsoft, tu pasal ramai tak berani buat untuk linux. Kang taiko potong telinga kang...tapi nasib banyak game power macam siri Quake, Unreal...cuba tengok kat wikipedia dengan keyword "linux games"..mesti banyak. Pendapat aku..

Tapi kalau hati tak kelam tak mau terima pendapat..terpulang. Teruskan kehidupan anda..jangan sibuk nak kritik pengguna linux pulak..mungkin ada poser yang buat korang berkecil hati, tapi diorang biasanya bukan apa-apa pun..

macam ni..aritu aku donlod ubuntu..tapi tak dapat install sebab aku pun tak tau..heh..link kat thread PRTA..kaedah burning pun mainkan peranan ek?aku burn ikut 24x(3600kb/s)..laju sgt atau perlu lagi slow dari tu..?

chow..

macam ni..aritu aku donlod ubuntu..tapi tak dapat install sebab aku pun tak tau..heh..link kat thread PRTA..kaedah burning pun mainkan peranan ek?aku burn ikut 24x(3600kb/s)..laju sgt atau perlu lagi slow dari tu..?

chow..

kau dah burn as .iso ke? gunanero, dan pilih option burn as .iso..

mmg gune .iso la..burn image..tapi read error..adakah kelajuan burning memainkan peranan..atau file tu dah rosak..

chow..

chow..

laju sgt 2..

kalau terlampau laju, nanti ad file akan kurap a.k.a corrupt..

aku slalu burn 4x @ 8x je..

biar lambat asal selamat..

terima kasih banyak2..:) :)

chow..

da jadi x??

aku rasa btl la kena check sum md5 2..

takut ad file yang kurap masa donlot..

**ko duk mana??

kalo nak amek kt aku je..

bwk cd 0..

aku lom try lagi..tak sempat beli cd..tadi ade program lain plak..aku area bb bangi ngan seremban..

btul la..md5sum tak sama..adeh..baru lepas check..thx..

chow..

Edited by the_stig

mmm..ni aku nak tny ni..gn ubuntu ni bleh pakai ym tak nanti?heh..

chow..

dalam OSS banyak IM yg boleh connect ngan YM pun dun worry, GAIM ada, kopete ada, mcm2 lg ada.. semua free

hehe..aku tgh guna ubuntu ni..v8.04..yes..akhirnya..cuma skang aku tak tau cmne nak set wireless..kalo stret connect gune wayar bleh..ni yang tgh connect gune wayar la ni..wireless tak bleh plak..tolong aku..

chow..