Jump to content
dzul89

Anda Pelajar Politeknik Psis, Sabak Bernam ?

Recommended Posts

bro zep,xnmpk pon gamba tu..skerat jerk..sob3..

**aku student poli jb,nk gak tgk poli sabak bernam... -_-

zareight, gambar dah diedit dah.. leh nampak dah kan?

Nak tambah gambar skit

Pemandangan dari udara

thanx zep...lawa tol polisis..huhu!

padahal t.intan nk polisis,dekat jerk... ^_^

Edited by zareight

erm..nice place la..

aku dari ppd..time aku jadi ydp jul 06..

KPTM wat kem kpimpinan perdana kat situ..

sume2 student yg dtg dari sluruh m'sia sume tinggal hostel

hostel bapak besar..leh main bola lagi dlm blk tuh..

*p/s barisan pimpinan poli2 len, skematik tul..blk2 grup aku je pontg :P

Edited by arulsr

zareight, gambar dah diedit dah.. leh nampak dah kan?

Nak tambah gambar skit

Pemandangan dari udara

eoeo.. giler kentang lah .. ni gempak sei .. mane dapat zep.. terbang ker ?? hehehe.. memang dikelilingi alam sekitar.. tak tecemar lagi nie .. dak dak nya poli ni ok ke ?? mane tau ader gak yg bukan2 dan yg brutal2 ker ??? ... kasi tau .. saya dak DIP JIT... hehee... dgr kata dak jabtan IT ni ramai perempuan dari lelaki tul ker ??

bro zep. blok asrama yg mane satu dlm bangunan tu ??

Edited by dzul89

thanx zep...lawa tol polisis..kalah polijb..huhu!

padahal t.intan nk polisis,dekat jerk... ^_^

Teluk intan? ko dok sana ke? dekat sgt ngan psis ni.. atas skit jerr.. hehe

Kalo dari KL nak ke psis.. ambik masa 2 jam setengah gak :rolleyes:

erm..nice place la..

Bilik hostel memang agak besar la.. aku siap boleh main tenis lagi tetiap minggu.. wahaha.. marah budak senior sebelah.. hik hik hik

Tpkan antara polipd ngan psis ni, mana lagi besar kawasan dier? polipd lagi bsr kan?

eoeo.. giler kentang lah .. ni gempak sei .. mane dapat zep.. terbang ker ?? hehehe.. memang dikelilingi alam sekitar.. tak tecemar lagi nie .. dak dak nya poli ni ok ke ?? mane tau ader gak yg bukan2 dan yg brutal2 ker ??? ... kasi tau .. saya dak DIP JIT... hehee... dgr kata dak jabtan IT ni ramai perempuan dari lelaki tul ker ??

bro zep. blok asrama yg mane satu dlm bangunan tu ??

Ambik gambar tu pakai kapal tebang kot. tah la dorang.. mustahil la pulak kalo ada bangunan kat atas laut tu.. haha.. keliling memang tak tercemar pun, yelakan hutan.. pekan pun 30km jauhnyer.. :lol:

Budak2 sini ok jer. yang nakal2 sikit tu biasa la.. remaja la katakan.. darah panas lagi.. masa orientasi nanti ko tau la camne..

Sini takde ragging2. tapi kalo kena BRIEFING dek abang2 senior korang masa orientasi nanti memang ada.. enuff said, orientasi memanggg best walaupun ada kena kerah skit kan.. hehe

DIP JIT ek.. bgs2.. nanti ko akan jumpe ngan lecturer yang best2.. kalo encik azrol ajar lagi best.. hikhikhik.. cyang encik azrol :lol:

Ramai laki ke pompuan?? tah la.. aku tengok macam seimbang jer.. maybe pompuan lebih sikit laa.. tak nampak beza pun

Asrama lelaki kat sini..

Edited by zep.

Dzul, as request.. gambar bilik hostel yang ko mintak takde.. TAPII aku ada record VIDEO.. private video kat bilik..

Tapi takut laa nak bagi ko.. haha.. bahaya weii :huh:

poli tu memang besar giler seh. cuma yg aku heran, kenapa poli tu dok kat pedalaman sangat. aku dari pkkt. poli kecik je. packing lec pun berebut. hostel takde. just ada rumah sewa yang lec hendle. masa aku gi sana, terasa jugak la dok dekat poli besa mcm tue. ada hostel, jabatan, masjid n macam2 lagi

erm..nice place la..

kalau ko ponteng, memang sah la ko yang kene tangkap kes tak gi surau. tak pasal2 malam kene raging. gila siak... nak belari sampai pekan. 28km tue. belari keliling poli tu pun dah semput, nikan pulak sampai pekan. semua ok je. ada sorang je yg ajak lec belari sama. hahaha. budak tu aku la. malam tu kepala aku jem... sedara aku meninggal n lec aku tak kasi aku balik... nasib baik tak bertumbuk... tapi nyaris2 jugak la kene buang poli...

*p/s aku pun dok dalam jpp gak. cuma takde la skema mcm budak lain. sempoi jek...

Edited by MyFriendsINC

Dzul, as request.. gambar bilik hostel yang ko mintak takde.. TAPII aku ada record VIDEO.. private video kat bilik..

Tapi takut laa nak bagi ko.. haha.. bahaya weii :huh:

meh kasi private kat den .. den leh tgk.. send kat email den ok .. or private message je .. den nak tgk.. aderkah itu video yg terlampau dari bro zep ??

poli tu memang besar giler seh. cuma yg aku heran, kenapa poli tu dok kat pedalaman sangat. aku dari pkkt. poli kecik je. packing lec pun berebut. hostel takde. just ada rumah sewa yang lec hendle. masa aku gi sana, terasa jugak la dok dekat poli besa mcm tue. ada hostel, jabatan, masjid n macam2 lagi

kalau ko ponteng, memang sah la ko yang kene tangkap kes tak gi surau. tak pasal2 malam kene raging. gila siak... nak belari sampai pekan. 28km tue. belari keliling poli tu pun dah semput, nikan pulak sampai pekan. semua ok je. ada sorang je yg ajak lec belari sama. hahaha. budak tu aku la. malam tu kepala aku jem... sedara aku meninggal n lec aku tak kasi aku balik... nasib baik tak bertumbuk... tapi nyaris2 jugak la kene buang poli...

*p/s aku pun dok dalam jpp gak. cuma takde la skema mcm budak lain. sempoi jek...

Itu la yang peliknyer. kawasan lapang punya la banyak kat depan area sabak tu.. tapi area yang cerukk jugak yang nak dibuatnyer poli. pelik tul aku.. erm lari keliling poli? aku pun tak sanggup. cukup la sekali masa orientasi.. mau pengsan aku kalo kena buat lagi.. 45 minit gak tuu satu round.. tak sanggup..

meh kasi private kat den .. den leh tgk.. send kat email den ok .. or private message je .. den nak tgk.. aderkah itu video yg terlampau dari bro zep ??

Errm ok la.. nanti aku pm ko link.. video tu saje2 je ambik gambar kt bilik..

Time tu nak ujan, sesambil kebosanan takde mende nak buat.. aku rekod la.. haha

Kalo ko tgk bilik aku tu, siap letak karpet lagi.. heheh.. tak penah dibuat orang

:lol:

ah orientasi kena lari ker satu poli .. aduh ni kena prepare dari awal.. apa pasal kena lari.. bersukan ker ??

Teluk intan? ko dok sana ke? dekat sgt ngan psis ni.. atas skit jerr.. hehe

dulu duk sane lar..duk area padang tembak..huhu!

tp da pndah ipoh..hok3..

kolam kat tengah2 tu,kolam ape eh??

Edited by zareight

ah den rasa tu kolam takungan kot .. takpun kolan kayak dan kolam memancing ikan2 dan buaya .. mesti nya .. tul x zep ??

ah orientasi kena lari ker satu poli .. aduh ni kena prepare dari awal.. apa pasal kena lari.. bersukan ker ??

Ha'ah kena jogging segala.. bosan tul.. hahah.. kalo ko nak ngelak cakap je ko ada asma.. dorang bukannya leh paksa pun.. keh3

loh yeke kena adeh ... jogging pagi2 ler ... ish ish .. apa lagi yg disuruh nanti .. ader ke kena cari sapa senior ker or apa ker ?? campur la laki prempuan eh ??

dulu duk sane lar..duk area padang tembak..huhu!

tp da pndah ipoh..hok3..

kolam kat tengah2 tu,kolam ape eh??

Oo.. erm kolam tu nak kayak pun bleh.. kalo ada hari2 khas, cam hari politeknik ker. diorang ada buat pertandingan memancing

ah den rasa tu kolam takungan kot .. takpun kolan kayak dan kolam memancing ikan2 dan buaya .. mesti nya .. tul x zep ??

Buaya taktau la pulak ada tidak :ph34r: tapi haritu penah kluar seko biawak.. besar cam anak buaya.. menjerit dak2 pompuan yang lalu kat situ.. wakakak

loh yeke kena adeh ... jogging pagi2 ler ... ish ish .. apa lagi yg disuruh nanti .. ader ke kena cari sapa senior ker or apa ker ?? campur la laki prempuan eh ??

Jogging pagi2 takde ler. skali je dorang buat sebab ada acara sukaneka mase orientasi tu.. muahah cam budak tadika la pulak..

Kena carik senior nak tandatangan ke apa memang takde. tapi nanti diorang bagi2 kan ikut kumpulan campur laki pompuan.. pastu gi bilik kuliah coz ada la acara kumpulan.. ko tau la nanti.. bess2 :lol:;)

yeke.. leh kenal awek2 ler .. hehe ... best tu .. hehhe.. ni mesti kamu ni zep ... mata awek awek nie .. :D / tak jadi ke bantu cikgu2 utk minggu orientasi nei /.. hehe .. mane tau den kenal ker mu ..

yeke.. leh kenal awek2 ler .. hehe ... best tu .. hehhe.. ni mesti kamu ni zep ... mata awek awek nie .. :D / tak jadi ke bantu cikgu2 utk minggu orientasi nei /.. hehe .. mane tau den kenal ker mu ..

Awek? ishhy mesti la ramai.. haha.. bantu cikgu?? dak aih.. benda ni budak jpp yang organizekan.. yang jadi fasi korang nanti pun abg2 & kakak2 senior.

Aku tak join pun jpp gilakuasa camgitu. plus nak kena korbankan masa cuti aku untuk buat orientasi.. tak sanggup la.. cuti lagi best

Edited by zep.

oh maknanya .. time kita org masuk tu korunk semua tgh cuti lagi ler .. dak JPP je yg masuk eh .. bila start kelas 16 julai ker ?? huhuh lame gak eh cuti dak poli nie .. ish ish ..

oh maknanya .. time kita org masuk tu korunk semua tgh cuti lagi ler .. dak JPP je yg masuk eh .. bila start kelas 16 julai ker ?? huhuh lame gak eh cuti dak poli nie .. ish ish ..

Ha'ah ngah cuti time korang orientasi. ko kena daftar bila? budak senior naik 12 haribulan kot.. tah la, cuti sebulan je. kejap btul.. budak2 U cuti sampai 2 -3 bulan.. best tul dorang

dak poli dgrnya kalau cuti2 skolah selalu cuti gak.. tul ker ?? saya daftar 9 haribulan.. huhuh pening gak mcm mane ntah.. dlm surat dari pendidikan lain dari polisis lain .. tapi tepon itu ari 9 hrbln.. nak kena tmph hotel kat sana nie .. sebb takut xsmpt smpai 8 pagi kan .. jauh lak tu

dak poli dgrnya kalau cuti2 skolah selalu cuti gak.. tul ker ?? saya daftar 9 haribulan.. huhuh pening gak mcm mane ntah.. dlm surat dari pendidikan lain dari polisis lain .. tapi tepon itu ari 9 hrbln.. nak kena tmph hotel kat sana nie .. sebb takut xsmpt smpai 8 pagi kan .. jauh lak tu

Tak la.. cuti ada tarikh2 dier.. tak sama

9hb? yup2 confirm cuz budak2 senior naik 12hb. ni mesti pendaftaran sidang 1 kan? dok mana ni? kl ke?

ader beza ker sidang 1 sidang 2 ... tak paham ler ... saya dari selangor .. dlm 2 3 jam gak perjalanan tu .. huhuh .... leh terangkan tak.. sebab pelik dia nya surat.. ader sidang 1 dah 2 ler ..

ader beza ker sidang 1 sidang 2 ... tak paham ler ... saya dari selangor .. dlm 2 3 jam gak perjalanan tu .. huhuh .... leh terangkan tak.. sebab pelik dia nya surat.. ader sidang 1 dah 2 ler ..

Dia tgk waktu la.. kalo sidang 1 dari kul bape sampai kul bape. sidang 2 lambat skit coz nak tunggu sidang 1 habis dulu.. ko dapat sidang bape? kalo sidang 2 takyah tempah hotel pun xpe, tolak kul 6 pagi sempat kot. Nway selangor kat mana?

mcm mane saya nak tau sya ni sidang 1 or sidang 2 ... ader ke tulis kat dlm surat tawaran tu yer .. leh tau x ?? selangor kat banting .