Jump to content
max737

Warung Telekom

Recommended Posts

Aku baru je dapat tau pasal bisnes ni....Cuba bukak web ni:

http://www.warungtelekom.com/

Bisnes ni dibuat secara franchise...so,bisnes dijalankan dengan bantuan franchisor dari segi training, supply dsbnya...apa pendapat korang?Bisnes ni offer macam2 services and sales-jual prepaid,handset,PC,pembayaran bill utiliti dsbnya,cyber cafe,wartel.... :rolleyes:

Sebab ape yang diorang janji nak bekalkan diorang x kasi .. so, bila customer tu dah terasa cam kena tipu, dier mintak lek duit Rm 24 000 (modal dier kalu x silap) .. tapi lepas 3 minggu x dapat duit tu .. dier pun lapor kat surat khabar .. lapor polis x pasan lak .. aku baca gitu je ..

Sebab ape yang diorang janji nak bekalkan diorang x kasi .. so, bila customer tu dah terasa cam kena tipu, dier mintak lek duit Rm 24 000 (modal dier kalu x silap) .. tapi lepas 3 minggu x dapat duit tu .. dier pun lapor kat surat khabar .. lapor polis x pasan lak .. aku baca gitu je ..

Betul la Jan....aku dah baca dah kes tu....member aku dapat loan,tapi tak amik peralatan dgn pembekal tu...dia ada supplier sendiri....walaupun macam dah langgar syarat perjanjian,lagi baik dari kena tipu macam 'mangsa' tipu tu...

Teringat Warung Telekom Kat JB ...hahaha bebudak JB tau la nih ...huahauhaua...tmpat lepak antara terbest ..huahauahua

tp konfem ker dah SCAM?..sebab web dier ader lg maa..biar betul siap endorsed by MECD tuh ....

Edited by Million_Makers

aluu..korang masih ade ke berita tu .....

aku gi link yang Mr max737 beri x leh pon ......boleh korang citer dgn terperinci pasal nie..sbb aku pon ade memohon sebagai francisi warung telekom nie.....!!!!!

nervous nervous :blink::blink::unsure:

aluu..korang masih ade ke berita tu .....

aku gi link yang Mr max737 beri x leh pon ......boleh korang citer dgn terperinci pasal nie..sbb aku pon ade memohon sebagai francisi warung telekom nie.....!!!!!

nervous nervous :blink::blink::unsure:

Aku pon try balik takleh la.....mungkin news tu dah tak 'new' kot...dah lama.. :lol:

Aku minat jugak la dengan franchise camni...ko plan nak bukak kat mana, Umai21?

Million Maker

-Happening ke Warung Telekom kat JB?Ramai org lepak sambil minum sambil surf?

Edited by max737

a'kum..

aku salah sorang pemohon francais nih.. jadi sini aku amik kesempatan nk memperbetulkan ape yg salah pasal berita tuh..

bg orang yang dah baca.. berita tuh cuma ader cerita sebelah pihak.. harian metro tak check betul2 berita tuh dan skarang syarikat nih tgh dalam proses nk saman harian metro.. sebelum nih mangsa tuh ader menghubungi kosmo.. tp kosmo nih bijak.. dia jumpa syarikat yang buat francais nih dan dapatkan cerita sebenar.. so.. kosmo tak siar berita nih..

cerita yang betul.. 'mangsa' dalam berita tuh dah berniaga 3 bulan.. waktu barang sampai dia dah sain semua dokumen yg berkaitan.. maknanye cete pasal barang yg dijanjikan tak sampai tuh tipu semata - mata.. pasal benda - banda lain cam nk buat tempahan air asia ker aper ker benda tuh mmg dalam perancangan.. buat masa sekarang fungsi cam kedai enset biasa.. ader wartel ( panggilan antarabangsa ).. tuh jerk..

tak silap aku.. 'mangsa' nih jugak laaa yang salah.. dia meniaga duit masuk poket.. pastuh kedai tuh pulak kejap bukak kejap tutup.. duit tak sempat nak pusing balik.. sewa kedai pun syarikat tolong bayar.. jadi bile jadi camtuh dia salahkan syarikat.. mmg target sale tinggi tapi kalau diri sendiri tak berusaha.. takkan duit jatuh dari langit kut..

tuh laa cerita yang aku dpt dari boss besar sykt tuh.. kalau dia tipu.. maka aku pun tertipu.. :rolleyes:

nih nak cete skit pasal program nih..

syarikat yang buat francais nih ialah siar niaga sdn. bhd... 100% bumiputera.. aku dah check sykt. nih.. mmg takde masalah.. kementerian mmg backup program nih.. pastuh dia nyer partner pun telekom.. tekun.. dan lain2..

mula2 kita apply nak jadi francais, dia akan check location.. personaliti.. kalau lulus dia akan tolong kita apply loan tekun( rm 30,000 ) .. pastuh kena bayar rm1500 ( yuran francais 5 tahun ngan proses pengurusan loan dgn tekun..) loan tuh kita tak dpt duit nyer.. dia akan buat renovation kedai.. sistem.. wartel.. topup.. dan lsebagainyer .. latihan akan diberikan.. repair telefon.. pengurusan.. dan lain2 aku sebenarnyer tak reti nak terang.. skang aku tgh carik org yg berminat nak apply francais nih..

jadi sape2 berminat tuh leh pm aku.. telefon pun takper.. 019 - 4040363, azahir

skang aku tgh carik orang kt perak.. kalau dari tmpt lain aku akan 'pass'kan korang kat orang yang sepatutnyer..

Sekian terima kasih

Edited by FrogStone

Aku pon try balik takleh la.....mungkin news tu dah tak 'new' kot...dah lama.. :lol:

Aku minat jugak la dengan franchise camni...ko plan nak bukak kat mana, Umai21?

Million Maker

-Happening ke Warung Telekom kat JB?Ramai org lepak sambil minum sambil surf?

aku rancang nak bukak kat sarikei ...cas x mahal sewa pon agak murah ....

lokasi ..org warung telekom sendiri yang rekemen, 500 m dari pusat bandar 300 m dari hospital ...hampir dgn bangunan sekolah ..berada tgh prumahan ..tapi kat tepi jln raya utama.

skrg aku rase nak bukak cc sekali kat dlm kedai tu nanti ..tu yang aku rancang nak pinjam 50000, cume satu yang aku x puas hati ...susun atur kedai x mcm wang di war warkan dlm website die...

ps: pihak smidec ade kasi duit free ... untuk startup bisness..

aku dlm perancangan nak mohon matching gran untuk sewaan premis ..smidec sanggup bayar sampai 80% untuk sewa bangunan

kalu korang ade maklumat lain pasal bantuan kerajaan ....sile sile la kasi tau ..WOKEH!!

skang aku tgh carik org yg berminat nak apply francais nih..

skang aku tgh carik orang kt perak.. kalau dari tmpt lain aku akan 'pass'kan korang kat orang yang sepatutnyer..

apesal ko nak cari org ?....ko kan francisi !!

by the way ..aku masih tertanya tanya ..mcm mane strategi pemasaran warung telekom ( ade buat iklan dlm tv ke ?)...and biler die rog nak buat kursus ?

aku try telefon x pat pon ....asyik bunyi modem je

a'kum..

aku salah sorang pemohon francais nih.. jadi sini aku amik kesempatan nk memperbetulkan

ape yg salah pasal berita tuh..

bg orang yang dah baca.. berita tuh cuma ader cerita sebelah pihak.. harian metro tak check

betul2 berita tuh dan skarang syarikat nih tgh dalam proses nk saman harian metro..

sebelum nih mangsa tuh ader menghubungi kosmo.. tp kosmo nih bijak.. dia jumpa syarikat

yang buat francais nih dan dapatkan cerita sebenar.. so.. kosmo tak siar berita nih..

cerita yang betul.. 'mangsa' dalam berita tuh dah berniaga 3 bulan.. waktu barang sampai dia dah sain

semua dokumen yg berkaitan.. maknanye cete pasal barang yg dijanjikan tak sampai tuh tipu

semata - mata.. pasal benda - banda lain cam nk buat tempahan air asia ker aper ker benda tuh

mmg dalam perancangan.. buat masa sekarang fungsi cam kedai enset biasa.. ader wartel ( panggilan

antarabangsa ).. tuh jerk..

tak silap aku.. 'mangsa' nih jugak laaa yang salah.. dia meniaga duit masuk poket.. pastuh kedai

tuh pulak kejap bukak kejap tutup.. duit tak sempat nak pusing balik.. sewa kedai pun syarikat tolong

bayar.. jadi bile jadi camtuh dia salahkan syarikat.. mmg target sale tinggi tapi kalau diri sendiri tak

berusaha.. takkan duit jatuh dari langit kut..

tuh laa cerita yang aku dpt dari boss besar sykt tuh.. kalau dia tipu.. maka aku pun tertipu.. :rolleyes:

nih nak cete skit pasal program nih..

syarikat yang buat francais nih ialah siar niaga sdn. bhd... 100% bumiputera.. aku dah check sykt. nih..

mmg takde masalah.. kementerian mmg backup program nih.. pastuh dia nyer partner pun telekom..

tekun.. dan lain2..

mula2 kita apply nak jadi francais, dia akan check location.. personaliti.. kalau lulus dia akan tolong

kita apply loan tekun( rm 30,000 ) .. pastuh kena bayar rm1500 ( yuran francais 5 tahun ngan proses

pengurusan loan dgn tekun..) loan tuh kita tak dpt duit nyer.. dia akan buat renovation kedai.. sistem..

wartel.. topup.. dan lsebagainyer .. latihan akan diberikan.. repair telefon.. pengurusan.. dan lain2

aku sebenarnyer tak reti nak terang.. skang aku tgh carik org yg berminat nak apply francais nih..

Sekian terima kasih

mcm xori jer.... hang nie agen ker francaisi..?

hahahah.. aku francaisi.. bukan agen..

sebenarnyer diaorang nih tanak bukak kt perak lg.. sbb diaorang nk tumpukan kan area KL - johor.. tp.. setelah diaorang ambil kira semua aspek nih.. diaorang bg aku bukak.. tp aku kena carik orang yang nak bukak kt area perak nih.. sbb kalau tak.. rugilaa kalau aku sorang jerk yg ade kt perak nih.. aku pun sanggup.. tuh jerk.. so far baru ader 5 orang yg nk bukak area perak nih..

sape2 yang berminat tuh call aku.. takpun korang call jerk office dia 03 - 9283 2263

Edited by FrogStone

opis die x leh call ......asyik bunyii ....macam modem nak online jek...

ps: ade sape sape ..leh kasi anggaran sale dari warung telekom nie..aku nak buat ..plan kewangan ..kalu lebih detail lagiii bagus ...

Edited by umai21

:rolleyes: Kalau korang nak jadi rakan niaga telekom modal RM1800 hingga RM18000 lagi murah dari warongtelekom. Email aku di : [email protected]

Nanti korang boleh dapat hak pengedaran semua produk telekom termasuk celcom, astro, nokia phone original dsbnya.

www.e-aspirasi.net

emmm....nape xde org balas nie..?? :blink: :blink:

kalu korang ade gambo warung telekom ....tulon pastekan kat sinie....?? aku nak tau ...bentuk die mmg same ke dgn gambo kat laman web die ...

Edited by umai21

emmm....nape xde org balas nie..?? :blink: :blink:

kalu korang ade gambo warung telekom ....tulon pastekan kat sinie....?? aku nak tau ...bentuk die mmg same ke dgn gambo kat laman web die ...

Aku pernah pegi satu branch dia kat Desa Pandan...tapi aku tak amik gambar la....Lebih kurang je...macam dalam pelan model tu....

sorri.. lama tak check.. lgpun sibuk skit.. aku skang keje ngan mak aku.. kedai kek jerk..

aku skang dalam status memohon.. tak bukak kedai lg.. perancangan aku ntuk bukak cc skali dalam tuh.. jual barang komputer..

ader org tanya aku pasal sale bukak warung telekom nih.. benda nih aku tak berani nk ckp.. target sykt mmg tinggi tapi aku tak letak harapan tinggi sgt.. aku rasa boleh cover ngan cc aku nak bukak tuh..

sbb aper aku nk bukak gak warung telekom nih..

satu sebab dia nih francais dan mungkin akan glamer kut satu hari nanti..

satu lg pasal khabar angin yang aku dengar dari member-member yang bukak kedai telefon nih.. korang tahu yang digi skang susah dah nk jumpa kt kedai2 runcit.. sbb nyer digi nih bg komisyen rendah.. tak silap aku topup rm10 tuh dpt dalam 10 sen @ 20 sen jerk.. satu lg sbb digi tak benarkan orang jual topup dia tanpa daftar ngan dia dulu.. maknanyer kalau nak jual topup digi kena ader id ngan digi nih.. kantoi mungkin kena saman ke ape ker..

jadi.. korang bayang 2 - 3 tahun lg.. kedai runcit dah takder jual topup.. kedai enset pun susah nk jual topup nih sbb kena register ngan provider.. jadi warung telekom nih kira jaminan laa bg aku.. sbb maxis, digi, celcom nih ader dalam list partner dia.. time nih laa kalau nk laku jual topup nih.. aku rasa laa.. pandangan aku ngan abang aku laa..

pasal gambar branch dia kt desa pandan tuh aku ader 2 - 3 keping.. nnti aku uploadkan kt sini.. gambar yang korang tgk kt dalam website tuh mmg laa.. tuh untuk pengedar negeri dan daerah.. mestilaaa lawa giler.. nnti aku uploadkan kt sini lukisan ntuk francais2.. n satu lg.. yang kt desa pandan tuh hq sementara.. tak silap aku laa..

tuh jer laa.. pasal korang call tak dpt tuh aku pun tak tahu.. nnti aku letak no tel contact person dia terus.. kena mintak kebenaran dulu.. call tak dapt lak..

ok..

Edited by FrogStone

assalamualaikum kawan,

aku ni berminat bisnes warung telekom dalam forum tu.... location aku kat manjung perak... manjung dan lumut skrang ni memang tengah membangun... so mcm mane aku nak study bisnes ni.. profit mcm mane... pastu aku kena study gak location dan potensi kat manjung ni....

so harap ko leh tunjuk ajar... sebelum aku nak terun ke bidang ni