Jump to content
hamlaww

Adobe Video Editting Tutorial

Recommended Posts

Assalamualaikum dah terlanjur join putera.com so saya ade sedikit idea untuk berkongsi sedikit tips video editting bersama kawan - kawan yang lain !! Pandai sangat tu tak lah masih belajar . Harapan saya semoga semua kawan - kawan terhibur hendaknya !

Ade baiknya lihat dulu clip video yang disertakan ini

Tutorial ini adelah cara untuk membuat text bersinar

sila lihat video clip ini dulu

klik sini untuk tutorial

Tahniah...hamlaww pasal clip tu ..kalau tak silap aku yang berapi tu pakai P.Illusion..tulisan yang berkilau tu pakai Trapcode - Shine ....Tapi aku do syok tengok clip Malmsteen tu...ko ada dia punya VCD/DVD ke???? boleh copy satu kat aku smile.gif

Komen: Adobe countdown tu aku rasa tak perlu sebab saiz dia almost half dari total clip tu. Why not ko extentkan wall screen tu panjang sikit instead of adobe countdown. BTW cun ko punya clip.

Yep saya menggunakan Particle illusion dan trapcode effect untuk clip tersebut!!!

Sebenarnya clip video tu 4 minit cuma saya cut dia menjadi pendek that why you you all tengok adobe countdown tuh unbalance dengan clip video tuh !!

terima kasih diatas komen yang diberi !!

untuk isfan tunggu !!!!!!!!!!!!!!!!!

ade berapa lagi tutorial saya sedang saya usahakan lagi antaranya

1. Klon

2. light saber (star wars )

3. interval shoot

4. animated butterfly

5. map route (idea asal Gcloud )

6. map route with imaginate

7. Star wars opening title

dan yang lain munkin akan disambung oleh kawan - kawan yang lain insyAllah saya akan berikan cara untuk membuat tutorial ini dengan lebih detail lagi !! Supaya yang lain juga dapat membuat tutorial mereka sendiri dan dihantar disini ! lebih dari itu ia juga dapat dipelajari oleh pengemar video editting yang lain !!!

aku pun nak mintak pendapat & pandangan kekawan semua... pagi tadi bos aku mintak aku buatkan video karaoke lagu koperasi negara. nak pakai next week, sempena satu seminar kebangsaan yang dianjurkan oleh tempat aku kerja. aku xder idea.. buat simple jer., sebab matlamat utama, nak pastikan semua hadirin dapat nanyikan lagu tu ikut rentak. vvip yang hadir plak datuk khaled norden, menteri di kementerian pembangunan usahawan dan koperasi. nak buat tutorial, aku tak reti nak ajar orang... tapi face to face ajar depan pc tau la aku buat.

koperasi membangunkan negara

bro arbanji... mintak ajor buat drum tarck smile.gif

boleh, no problem smile.gif , saya cuba bagi yg versi LE punya, he he.. maksud saya yang penuh sudah ada dlm pakej Video Tutorial yg akan saya pasarkan nanti.

Edited by arbanji

boleh, no problem smile.gif , saya cuba bagi yg versi LE punya, he he.. maksud saya yang penuh sudah ada dlm pakej Video Tutorial yg akan saya pasarkan nanti.

tq bro...

x sabr nak buat ni.. sbb dlm midi.. part drum tarck ni yang fail ni...

x faham....

So pade kawan - kawan yang dah download Camtasia Studio yang rasa dah jatuh cinta dengan software tuh!! tapi tak puas hati sebab trial version 30 hari boleh ler mendapatkan kata - kata azimat itu dari saya !!! tongue.giftongue.gif

Edited by hamlaww

So pade kawan - kawan yang dah download Camtasia Studio yang rasa dah jatuh cinta dengan software tuh!! tapi tak puas hati sebab trial version 30 hari !!  so untuk mendapatkan full version bolehlah dapatkan S/N dari saya caranya e mail ke saya dan saya akan cuba reply secepat yang munkin . Kawan tolong kawan !!

Semoga dengan adenya software ini ia akan memberi nafas baru kepada ruangan video editting tutorial ini !!

halimon,[email protected]

camtasia & snagit adalah yang terbaik setakat ini.

Yep setuju Camtasia & snagit is the best for this moment !! turbo bit massy ler !!!!

yer.. aku pun setuju.. setelah bermain-main dgn camtasia.. aku pun merasakan kehebatannya dlm merakam screen... hehehehe

cuma camtasia tak buleh export ke *.exe le..

turbo demo leh export *.exe smile.gif

but i like camtasia.. ehheh

yer.. aku pun setuju.. setelah bermain-main dgn camtasia.. aku pun merasakan kehebatannya dlm merakam screen... hehehehe

cuma camtasia tak buleh export ke *.exe le..

turbo demo leh export *.exe smile.gif

but i like camtasia.. ehheh

wmv pun dah memadai !!!! wink.gif hah!! ape lagi hantar ler tutorial ko aku pun nak belajor gak !!!! buat isfan glow ko tuh !!!!

Edited by hamlaww

So kat sini ade project terbaru yang saya buat LIGHT SABER !!!

tapi tutorial tak dapat nak bagi sekali sebab dah overlimit space kat multiply !! sad.gifsad.gif Saya akan cuba postkan tutorial nya secepat yang munkin !!! smile.gif

Perisian yang digunakan Adobe Preimere & photoshop

Light saber video clip !!!

canggih laa hamlaww light saber tu..berapa lama ko buat rotoscoping tu...kalau aku sure bosan gila nak buat frame by frame

Edited by tasek16

canggih laa hamlaww light saber tu..berapa lama ko buat  rotoscoping tu...kalau aku sure bosan gila nak buat frame by frame

Aku buat hari sabtu hari tu start pukul 9.00 pm habis pukul 2.00 am !! untuk buat rotorscoping dengan touch pakai photoshop !! besok pagi nya hari ahad dari pukul 8.00 am sampai 10.00 am untuk final editt nak match kan balik bunyi pedang tuh dengan pergerakkan tangan tu pening gak tuh !!! lepas nak macth kan balik bunyi pergerakkan motor tu balik pun satu hal sebab bila ko buat rortorscoping tu audio asal ko dengan frame persecond tak match !! anyway ade kepuasan bila ko buat bende nih . 1 second = 25fprs kalau 20 second ko kira sendiri ler !!! laugh.giflaugh.gif

Edited by hamlaww

Tutorial lightsaber tu tak upload lagi !!! tak sempat nak cari hosting free untuk clip yang lain - lain tu boleh buat camni right click : save target as :

hamlaww..aku rasa elok ko cari paid hosting untuk buat tutorial..bukan apa..kalau free kadang2 nak download tak boleh... Aku rasa ko capable jadi cifu dalam video editing boleh kita semua kat sini sama-sama belajar..lagi pun web hosting sekarang dah murah... aku tak reti nak ajar orang...dan ilmu aku tak banyak laugh.gif

Edited by tasek16

aku edit video guna pinnacle plus v9.3 n adobe primere.mcm mana nak guna effect green/blue screen tu?

mcm mana nak buat teks mcm dlm karaoke tu?

aku guna macromedia flash buat animation pastu convert ke format avi,tapi gambar yg terhasil pecah.ada tak cara utk elakkan perkara ni?

ada software lain tak nak buat special effect utk video?

tq smile.gif

Edited by ookai

ko boleh rujuk kat link ni sila rujuk ke kiriman 160 dan 168 munkin ko boleh dapat lebih detail dari kiriman 160 dari Bro Gcloud kita !! dan kiriman ke 168 tu adelah hasil kerja aku selepas mengikuti tutorial dari Bro Gcolud .

kilk kat sini