Jump to content
Sign in to follow this  
intel^centrino

Macintosh

Recommended Posts

sapa sapa yg tau pasai macintosh dari segi sejarah perkembangan,ciri-ciri macintosh,kebaikan dan kelemahan,penggunaan nya pada masa kini sila bantu saya ......jasa anda saya ucapkan tq biggrin.gif

Aku rasa dah dekat sejuta kali dah aku jawab soalan macam nih. Tapi sebab aku ni antara hanya ratus beberapa orang yang pakai mac kat malaysia ni aku rasa nak jawab la jugak. Kalau nak tau pasal sejarah mac ni daripada awal, sila rujuk website nih http://lowendmac.com/history/1984dk.shtml .

Kebaikan mac

Graphical interface yang cun gile

Sikit sangat virus yang target mac berbanding dengan windows

OS yang stabil

mcm2 lagi (harap orang lain boleh tambah)

Keburukan

Mahal nak mampus (hardware n software)

Susah nak cari software yang compatible ngan mac

Penggunaan masa skarang

Kebanyakan orang pakai mac nih untuk buat graphic dan video editing. Kalau kau terlibat dalam bidang2 ni memang wajib beli mac. Memang ada advantage. Dengan pilihan software yang mantap2 cam Photoshop, Final Cut, Motion, Shake, Maya dsb

Satu lagi penambahan terbaru kpd mac ialah Garageband. Memang giler best la software ni kalau kau ada band tapi takde studio nak buat album. ngan software ni je dah boleh buat album.cucuk gitar karen, keyboard, drum ngan mic lepas tu record la.tapi soft ni bukan stakat record je, boleh edit ape yang kita dah record tu. macam edit kat studio gitu.

Sebnarnya byk lagi penggunaan die tapi ni stakat yang aku nampak menonjol la.

Aku sendiri pakai software2 mcm imovie ,itunes ,idvd ,garageband dan aku kagum dengan apa yang boleh dibuat.Memang senang nak guna tapi result superb.skang ni aku tgh kumpul duit untuk beli final cut ngan motion.tapi sperti aku cakap tadi, memang mahal giler. software yang cetak rompak pun sampai RM250 sebab susah nak cari. harap jawapan ni memuaskan kau. kalau tak puas hati tanya la lagi.

jangan tolong orang yang malas nak buat keje skolah snirik

ala tolong sikit 2 apa salah nya ,kita pun dapat pahala dari tak tolong apa

betui tu saya menyokong apa yg dikatakan,saya bertanya pasai saya tatau kat mana nak carik,pasai tu la guna nya forum ni.kita bleh bertanya tentang apa yg kita tak tau,saya tau c-fu ni cekap bab bab it tapi itukan ilmu ALLAH,ALLAH suruh sebarkan tak baik kedekut ilmu kerana ilmu itu bukannya milik c-fu ia adalah milik yg MAHA ESA......!!!!!!!!!!!!!!!!! mad.gifmad.gifmad.gifdry.gif

terima kasih kepada saudara pencacai dan saudara saya yg satu lagik kerana sudi menolong hamba ALLAH yg sedang dalam kesusahan dalam mencari ilmu ini,jasa kalian berdua saya akan kenang sampai ke liang lahad...... biggrin.giflaugh.gif

ala tolong sikit 2 apa salah nya ,kita pun dapat pahala dari tak tolong apa

ko tolong orang malas nak buat keje skolah, ko rase pahala ke? tak pandai2 lagi dari dulu.

Edited by C-Fu

lg satu, ko tau ke pahala ko da dapat bnyak mana? ada sistem point cam bonuslink? tolong jek.. dosa pahala Allah la yang tentukan.. bukan ko yg dok kat 'pejabat dosa pahala tuh'... asalkan kite tolong da ah.. dia pandai ke tak pandai ke, usaha dia sendiri... lgpun, lepas kita tolong mesti dia tau sket2 kan....

lg satu, ko tau ke pahala ko da dapat bnyak mana? ada sistem point cam bonuslink? tolong jek.. dosa pahala Allah la yang tentukan.. bukan ko yg dok kat 'pejabat dosa pahala tuh'... asalkan kite tolong da ah.. dia pandai ke tak pandai ke, usaha dia sendiri... lgpun, lepas kita tolong mesti dia tau sket2 kan....

terima kasih kepada saudara fuze kerna memberi hujah menyokong insan yg kurang arif dan masih mencari ilmu dalam bidang komputer ni seperti saya dan jasa anda akan saya kenang sehingga ke liang lahad..... biggrin.gifbiggrin.gif

huhu~ tq...

betul tu fuze, bkn semua org start from scratch, ada y perlu guru, ade y mmg da sedia pandai, mcm org tu, jd sama-sama la kita menolong, niat ikhlas, pasti ada balasan baik rolleyes.gif