Jump to content
Sign in to follow this  
Punish

Streamyx, Plan B

Recommended Posts

Ok camnie aku nak mintak pendapat korang la..

memanndang kan orang telekom tu tak call2, dan aku rase memang takleh la kot streamyx kat umah aku, so, aku dah pikirkan plan B....

Macam nie, jiran blakang umah aku dapat streamyx (tapi dier blum register lagi la)... jarak diantara umah aku ngan umah dier dekat jer, maybe less than 5M.....

So aku cadang nak register streamyx kat umah dier...dan aku tarik cable RJ45 trus ke bilik aku.....yakni modem ada kat umah dier....pastu kongsi streamyx ngan dier (kasi 20% bandwith dah la)....dan bayar sket duit karan....

Dlu mu3na dah pernah ajar aku cara nie......tapi aku dah lupa...

so korang boleh tak jelas kan balik camne nak setup.....alatan....perbelanjaan.....undang2 telekom (boleh ke tak?)...dll

sgala tunjuk ajar amat dihargai TQ cool.gif

GTG

dari WAN buat LAN la pulak? smile.gif

ape2 pon lagi bagos kalo abg gi buat gak request tu pastu masok dalam waiting list, kat http://mips.tm.net.my/SelfCare/ or gi double check trus di 1300 tu. atau gi nearest kedai telekom @ clickers ntuk confirm mende ni.

kalo disebabkan jarak tu jauh *sikit* je, diorang still boleh tarik lagi Screamix tu, cuma nanti kalo asik dok data drop, mmg takleh blame diorang la. sebab jarak eficient ntuk screamak ni hanya smpai 5km.

erm, kabel RJ45 ke UTP ?

aku rase boleh laaa...

pihak telekom dah tak terlibat lagi dlm soal ni...

mereka hanya bekalkan perkhidmatan,

dan mereka tak lagi boleh kawal kau ,

samada nak guna atau tak perkhidmatan mereka tuu...

cara mana kau nak guna dan sebagainya....

yg penting bil,sampai masa korang kena bayar.... laugh.gif

tapi klu nak kepastian ,

boleh pi tanya Telekom tu..

Macam nie, jiran blakang umah aku dapat streamyx (tapi dier blum register lagi la)... jarak diantara umah aku ngan umah dier dekat jer, maybe less than 5M.....

So aku cadang nak register streamyx kat umah dier...dan aku tarik cable RJ45 trus ke bilik aku.....yakni modem ada kat umah dier....pastu kongsi streamyx ngan dier (kasi 20% bandwith dah la)....dan bayar sket duit karan....

err.. kau kena ade switch laa nampaknyaa..

yg 4port kee..

dari modem ke switch,

dari switch ke komp jiran dan yg kau punya...

cable utp tu sebaiknya kau jangan biarkan kena panas dan kena hujan laaa..

streamyx kawan kau register tu ..

pakej berapa ???

anyway,good luck..

muleh muleh...... kalo aku pun aku akan buat camtuh./.... just make sure kawan ko tu pakai router le... besh sikit .. cucuk wire ko kat router dia jerk... so dia takyah on pc dia kalao nak bagi internet kat ko... just on router jerk... (pastikan kawan ko pakai modem built-in router)...

kalu salah tolon betuikan,,,,

Edited by isfann

boleh!! setting LAn laa...

tapi kalau umah dekat jerk..nape tak register sendiri?? die pun belom register.. nape lak tau die bleh masuk ke tak?? kalau setakat tanya jerk tak berkesan!! kena tanya pastu register terus!! baru la diorang akan booking port untuk ko!!

boleh!! setting LAn laa...

tapi kalau umah dekat jerk..nape tak register sendiri?? die pun belom register.. nape lak tau die bleh masuk ke tak?? kalau setakat tanya jerk tak berkesan!! kena tanya pastu register terus!! baru la diorang akan booking port untuk ko!!

ok memang boleh...

tapi camne...???

ape yang nak kena bli....nak setup mcm mana.....angaran...

GTG

1st sekali, kena ada router ( rm200 +- ), then kena ada switch tak kisah la 2 port, 6 port, 8 port ke 24 port ( rm100++), semua pc yang terlibat plak perlu ada network card ( rm20++ each ), Network cable UTP + RJ45 ( harga bergantung kepada panjang cable, anggaran rm50 - 100 ). Last sekali plak, ko kena pandai setting router ( kalo xder port forwarding ko susah nak dcc send pakai irc). then setting kat pc ( senang jer terutama kalo pakai win xp).

cadangan kedua, ko paaki jer wireless. rumah dekat kan? ok lagi tu... xder la lost sesangat nyer. harga build in router AP lebey kurang rm250 - 300, then setiap pc kena ada Wifi adapter lebeh kurang rm100 each. cabling x perlu sebab nama teknologi nie dah 'tanpa wayar'. then buat setting. jadi dah ko nyer network

1st sekali, kena ada router ( rm200 +- ), then kena ada switch tak kisah la 2 port, 6 port, 8 port ke 24 port ( rm100++), semua pc yang terlibat plak perlu ada network card ( rm20++ each ), Network cable UTP + RJ45 ( harga bergantung kepada panjang cable, anggaran rm50 - 100 ). Last sekali plak, ko kena pandai setting router ( kalo xder port forwarding ko susah nak dcc send pakai irc). then setting kat pc ( senang jer terutama kalo pakai win xp).

cadangan kedua, ko paaki jer wireless. rumah dekat kan? ok lagi tu... xder la lost sesangat nyer. harga build in router AP lebey kurang rm250 - 300, then setiap pc kena ada Wifi adapter lebeh kurang rm100 each. cabling x perlu sebab nama teknologi nie dah 'tanpa wayar'. then buat setting. jadi dah ko nyer network

ni memang salah satu cadangan si punish ni.... dia nak buat wireless... tapi bole lepas dinding ker? ada 3 dinding kalo tak salah dinding bilek jiran dia, tembok & dinding bilik dia.... boleh lepas ker? tak hilang power connection tu?

ok... rasanya problem dah selesai coz si punish dah dpt strimix.... haha gembira gila dia.... skrg dia tgh tunggu org tmnut bagi modem free...

ok... rasanya problem dah selesai coz si punish dah dpt strimix.... haha gembira gila dia.... skrg dia tgh tunggu org tmnut bagi modem free...

betul ke dia dah dptt streamyx??

tak try check speed berapa yg dia dpt??

ape2 pon,tahniah,,,,

byk yang buat cam tu.. terutama bebudak kustem .. kui kui kui..

budak lelaki yang sewa rumah tu register stimix.. pastu dia org share pakai network ke rumah pompuan kat sebelah/belakang..

kongsi kongsi bayar..

byk yang buat cam tu.. terutama bebudak kustem .. kui kui kui..

budak lelaki yang sewa rumah tu register stimix.. pastu dia org share pakai network ke rumah pompuan kat sebelah/belakang..

kongsi kongsi bayar..

wow,bestnye bebudak Kustem yee....

dengki giler aku......

jiran tak register lagi, Punish pun tak register lagi. tetiba nanti gi kedai telekom nak regsister, tetiba tadak. ha? camna lak?

so, gi la register skrang..

YEAHHHH...

AKu dah dapat streamyx.......Yah akhirnya...kini pasti...

Mu3na mane2....muss aku dapat streamyx !!!! (Thanx alot)...huhhuh bangga nye aku....

smalam aku try max cume dapat dalam 386KBPS jer tapi pastu takleh connnect satu malam pagi nie test balik dah boleh connect dan max aku dapat tadi check kat streamyx web side 780KBPS...

huhhuuhuh dapat streamyx dapat streamyx.......

gumbira gumbira....huhuhhuhhhuh

yea yea dapat streamyx dapat streamyx.

GTG

YEAHHHH...

AKu dah dapat streamyx.......Yah akhirnya...kini pasti...

Mu3na mane2....muss aku dapat streamyx !!!! (Thanx alot)...huhhuh bangga nye aku....

smalam aku try max cume dapat dalam 386KBPS jer tapi pastu takleh connnect satu malam pagi nie test balik dah boleh connect dan max aku dapat tadi check kat streamyx web side 780KBPS...

huhhuuhuh dapat streamyx dapat streamyx.......

gumbira gumbira....huhuhhuhhhuh

GTG

hahhahaa...gembiranya diaa..

tu baru dpt streamyx,belum dpt bini lagi tuhh..

ahhahahaha tongue.gif

biase lah tuh..sejak penungguan yang penuh bererti!! dah dapat gembira sakan ler... kejap jerk.. dah nak sampai setahun busan la jugak tuh nanti.. tongue.gif

mana tak gembianya si punish tu... dah dua tahun register streamyx, tp tak

dpt dpt... tambah bengang bile aku dah dok kat rumah, register streamyx

bulan mac lepas & terus dpt... hoho... tahniah akhirnya ko dapat gak...