Jump to content
Sign in to follow this  
hasdi

Lajukan Internet

Recommended Posts

asalamualaikum!

bagaimana nak lajukan internet guna modem aztech 56kpci?

Lagi satu bagaimana nak buat offline laman web?

untuk maklumat pc saya:

amd duron 850mhc

wimdows me

192mb

modem aztech 56k pci plug in smile.gif

nak laju camne lagi??

yg biasa kau dpt berpa speed dia???

klu yg standard modem tuu..

dpt laa dlm 52kbps jee...,

klu slow sgt,

mungkin dah berlaku lost data,

ataupon cable telefon yg telekom punya ade problem,

dan modem tu sendiri ade problem...

try laa report kat telekom...

highest dulu gune modem Conexant internal pon leh donlod 5-6KBps (peak), ni kalo guna modem external mahal "AZTECH" takkan leh pegi lagi kan? tongue.gif

kalo gune external kat dalam manual die ade cakap camne nak kasik laju "skit". dah tu modem warning ade yg jgn kasik kene direct light la, dekat ngan metal stuff la, besi la, magnet (besi brani), air la, uih.. banyak nya pantang larang..

kalo buleh lagi, reconsider upgrading to XP.

kalo nak cepatkan dialling (x cepatkan pon, pc lajukan dialing je, respond ttp sama) kat extra setting taruk 's11=50'

open satu topic kat Pembangunan Web smile.gif

asalamualaikum!

bagaimana nak lajukan internet guna modem aztech 56kpci?

untuk maklumat pc saya:

amd duron 850mhc

wimdows me

192mb

modem aztech 56k pci plug in smile.gif

update driver modem tu..

guna tcp optimizer

pada aku.. modem ni memang dah laju utk dialup rolleyes.gif

Guest eligator_89

1. first of all...yg penting korang memerlukan new version driver utk modem korang...cari yang terbarunye...kalo nak cari ...cari kat sini http://www.drivershq.com

2. pegi kat START>RUN>system.ini masuk kat situ..pastu cari line [ 386Enh ] pastu add ComxBuffer=1024 ni...dan satu lagi pegi cari line [vcache] pastu add dua mende ni MaxFileCache=32768 dan MinFileCache=1024 .....

3. pegi lagi kat START>RUN>win.ini pastu cari line [Ports] pastu tuka setting com1,com2,com3 dan com4 menjadi 921600,n,8,1,p .....

4. oke...ni plak bahagian registry..read carefully... pegi START>RUN>regedit pastu pegi lak kat HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Internet Settings

pastu.... kat seblah kanan tu korang akan nampak dianye register..korang tak perlu kacau registry yg ade...ape yg perlu korang buat ialah mengadd 2 key baru iaitu jenis DWORD values :

i) MaxConnectionsPerServer dan set kan kepada 4 Decimal

ii) MaxConnectionsPer1_0Server dan set kan kepada 8 Decimal

5. oke masuk lagi kat registry editor START>RUN>regedit pastu go to HKEY_LOCAL_MACHINE\System \ CurrentControlSet \ Services \ Class \ Net \ 0000 haa...kat sini korang cari SLOWNET value dan tuka setting nye dari 01 ke 00 ....

6. care yang same cam nombor 5 pegi kat registry pastu gi kat HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\COMBUFF

...find START value dan tuka setting nye dari 00 ke 01

7. care same gak pegi kat registry editor pastu gi kat HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\VCACHE pastu cari START value dan tuka setting nye dari 00 ke 01

okess ni part susah sket...

8. masuk kat registry editor lagi pastu browse ke HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Class \ Net \ 000 \ Ndi \ params \ IPMTU \ enum ....kat sini korang akan mendapati ade

string value iaitu 0 = Automatik, 1500 = Large, 1000 = Medium, dan 576 = Small ....kalo korang ingat balik....mende tu menunjuk kat saiz yg korang set kat dlm CONTROL PANEL>NETWORK>DIAL-UP APDAPTER>PROPERTIES>ADVANCED>IP PACKET SIZE betul tak...haaa.. ni aku nak ajar korang set Custom sendri nye setting....memula korang add new STRING value pastu namakannya kepada Custom dan korang bubuh la angka utk ip packet size korang yg korang nak...tapi jgn terlalu besar sebab ia akan menyebabkannye ia tak berfungsi...so utk tau tahap maximum yang modem korang leh capai ialah dengan mengping laman web isp korang..iaitu dengan care ... masuk run ms dos promt pastu type ni ping -f -l [ip peket size yang korang nak] www.isp.com contoh ping -f -l 576+28 www.tm.net.my

oke pastu tgk laju ke idak...ping sampai korang mendapat reply yg laju...dan pastikan korang bubuh +28 dlm ip peket korang tu....dan aku cadangkan korang setkannye kepada 176+28

p/s terpulang la kepada korang...dan kalau dapat setting yang bagus utk ip peket size sile la bagitau kitorang sume kat sini...jgn kedekut ilmu oke....aku pun tak dapat cari ip peket yg terbaik...so minta pertolongan sesape la yek :-? ...

8. masuk lagi kat registry editor....pastu browse sampai HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Class\Modem \ 000 ...haaa kat sini korang cari sampai jumpe key values yang nama dia BaudRate dan tuka dia nya isi setting

yang bernombor dari c2 01 ke 10 0e dan key value yang bernama DCB dan tuka isi setting nya dari c2 01 ke 10 0e ..... lepas tu restart la pc korang.... after korang restart tu...bukak CONTROL PANEL>MODEM>PROPERTIES haa korang tgk kat maximum speed korang dah bertambah 3 kelajuan baru iaitu 230400, 460800, 921600 dan setkannye kepada 921600

p/s kalau korang tak jumpe BaudRate tu maknanya takde la tu...so jangan la kecewa....

okes yang ni tips jek....

1. pastikan korang nye setting kat Control Panel>Modem>Properties>ADVANCED adalah disetkan kepada :

i) use error control

ii) compress data

iii) use flow control

iv) hardware (RTS/CTS)

2. pastikan jugak korang nye setting kat Control Panel>Modem>Properties>Port Settings dah ditarik abis ke kanan slidernye...

3. dan juga dekat Control Panel>SYSTEM>DEVICE MANAGER>PORTs (COM & LPT) masuk kat sume communication port yang korang ade..pastu pegi kat bahagian PORT SETTINGS pastu setkan bits per seconds nye kepada 921600,data bits 8, parity none, stops bits 1, flow control HARDWARE...

hahhh...tu jek yang aku dapat bagi setakat ini.....okes..kalau ade paper problem atau tak paham sila kemukakan kat sini...dan juga kalau ade sesape yang nak bagi idea atau memperbetulkan fakta aku sekiranya ade yang tersilap silakan....dan aku nak remind korang lagi...lepas korang ubah sesuatu setting sila la restart pc yerk ...so sampai sini jek la yang aku dapat tulis...okes babai...

p/s kesan daripada ape yg korang akan buat ialah kelajuan bps korang connect ke internet akan bertambah seperti yang aku dulu dari 38600bps kepada 45333bps....dan dl rate dari tak menentu jumlahnye yang kekadang mencecah tahap tak sampai 1kbps kepda lebey 3kbps dan kebiasaan nye 4.5kbps ke atas...dan juga kelajuan korang mengload webpage...ianya menunjukkan penambahan kelajuan 50%...

oke...cau...

boleh caya ke....