Jump to content
gmos

Bincang Xbox360 Kat Sini

Recommended Posts

Tengok otai sudah bersuara. :D Sape nak buat console flasing/repairing service, boleh buat ngan bro tot. Maksudnye lepas buat x-clamp fix tu mmg boleh belasah kaw2 la 360 tu eh? Aku berani main 3 jam je skali main takut panas kene 3ROD.

Tengok otai sudah bersuara. :D Sape nak buat console flasing/repairing service, boleh buat ngan bro tot. Maksudnye lepas buat x-clamp fix tu mmg boleh belasah kaw2 la 360 tu eh? Aku berani main 3 jam je skali main takut panas kene 3ROD.

Dulu aku cam tu gak, paling maksimum main 3jam....punyer lah sayang. Tup-tup kena gak 3ROD....tapi alhamdullillah aku jumpa solution repair 3ROD tu...sekarang aku cakap kat anak aku...main jer sampai esok pun tak per.... Yup lepas buat x clamp fix belasah ler kaw2. Semua 6 X360 yg aku repair aku test kaw2, bagi dier run satu mlm. Ada customer aku biler dapat balik on sampai 12-18 jam direct, tak de masalah.

Aku baru jer beli Dell E228WFP 22" LCD monitor minggu lepas, perghh.....semua game X360 lawa giler, Gears Of War....meleleh grafix dier... tak payah nak beli LCD TV dah..monitor nie dah cukup besar buat aku tuk menikmati kecantikan grafix game X360. DV-I input dier HDCP compliant jadi biler aku beli PS3 nanti, tinggal beli DV-I to HDMI converter jer...

Edited by tot31

Aku baru jer beli Dell E228WFP 22" LCD monitor minggu lepas, perghh.....semua game X360 lawa giler, Gears Of War....meleleh grafix dier... tak payah nak beli LCD TV dah..monitor nie dah cukup besar buat aku tuk menikmati kecantikan grafix game X360. DV-I input dier HDCP compliant jadi biler aku beli PS3 nanti, tinggal beli DV-I to HDMI converter jer...

Brapa harga ni tot?

Brapa harga ni tot?

Aku beli dgn harga RM940 (sekarang dah RM989). Mmg puas hati dan berbaloi sebab ada "3 Year Next Business Day Advanced Exchange". Maksud nyer dlm masa 3thn kalau monitor ni ada problem telepon jer Dell, esok dier terus hantar 1 unit yg baru, tanpa byk soal/cerita. Monitor brand lain 1 thn jer warranty, itu pun kalau rosak kena gi sendiri hantar balik, lepas tu kena tunggu 2 minggu ke sebulan (kalau nasib baik) utk direpair.

Edited by tot31

Dulu aku cam tu gak, paling maksimum main 3jam....punyer lah sayang. Tup-tup kena gak 3ROD....tapi alhamdullillah aku jumpa solution repair 3ROD tu...sekarang aku cakap kat anak aku...main jer sampai esok pun tak per.... Yup lepas buat x clamp fix belasah ler kaw2. Semua 6 X360 yg aku repair aku test kaw2, bagi dier run satu mlm. Ada customer aku biler dapat balik on sampai 12-18 jam direct, tak de masalah.

Jauhnya beza dah boleh main berbelas2 jam tanpa risau. Camtu memang berkesan lah yee cara x-clamp ni. Apa yg buat kan x-clamp ni berkesan a, camner dia overcome masalah heat ni, boleh terangkan tak bro tot31 konsep x-clamp?

Aku beli dgn harga RM940 (sekarang dah RM989). Mmg puas hati dan berbaloi sebab ada "3 Year Next Business Day Advanced Exchange". Maksud nyer dlm masa 3thn kalau monitor ni ada problem telepon jer Dell, esok dier terus hantar 1 unit yg baru, tanpa byk soal/cerita. Monitor brand lain 1 thn jer warranty, itu pun kalau rosak kena gi sendiri hantar balik, lepas tu kena tunggu 2 minggu ke sebulan (kalau nasib baik) utk direpair.

Ermm...RM989 yer. Ni monitor DELL yg baru kuar tu ka? Yg ada 19" gak tu? Aku dok berangan nak ambik LG 19" je, si mfa333 tu la yg dok kasitau aku DELL ada kuar model baru.

LG 19" tu tak silap ada HDCP kot. Kalo dgn X360, kena buat camna? HDMI --> HDCP? Kena beli HDMI dulu? Atau ada HDCP trus utk X360?

Manyak tanya lak. Hehehehhe....

tot nak tanya soklan skitlah, klau LCD 22" brapa resolution yg patut dipakai??camner nak tau LCD tu support 720p??kau pakai vga kabel sajer ker atau vga to dvi connecter??

Ermm...RM989 yer. Ni monitor DELL yg baru kuar tu ka? Yg ada 19" gak tu? Aku dok berangan nak ambik LG 19" je, si mfa333 tu la yg dok kasitau aku DELL ada kuar model baru.

LG 19" tu tak silap ada HDCP kot. Kalo dgn X360, kena buat camna? HDMI --> HDCP? Kena beli HDMI dulu? Atau ada HDCP trus utk X360?

Manyak tanya lak. Hehehehhe....

Monitor aku tu 22" bukan 19". Aku dah tgk 19"...hahahahh tak best kecik sgt, tak de byk beza ngan LCD 17" aku yg lama. Tu sebab aku beli 22". Utk X360 sambung jer terus ke VGA, tak payah nak pakai DVI-HDMI converter.

metalgear_07;

Utk LCD 22" aku, aku pakai resolution 1368 x 768 (wide screen). Semua LCD monitor sekarang support 720p. Ko tgk resolution yg kat belakang monitor tu support, contoh monitor 22" aku max res = 1680 x 1050. Jadi 1050 nie dah lebih dari 720. Aku pakai vga kabel jer.

Bro tot31, kalau beli Elite dia guna HDMI port dgn cabel, so bila connect ke Dell LCD monitor 22 atau 24 inch ni terus boleh support 1080p kan. Kalau guna XBox 360 white + LCD monitor, maximum 720p je right?.

Bila Elite nak dtg Malaysia.

Bro tot31, kalau beli Elite dia guna HDMI port dgn cabel, so bila connect ke Dell LCD monitor 22 atau 24 inch ni terus boleh support 1080p kan. Kalau guna XBox 360 white + LCD monitor, maximum 720p je right?.

Bila Elite nak dtg Malaysia.

Dell LCD 22" tak support 1080p (max 720p), hanya 24" ke atas jer yg support 1080p. X360 yg putih sekarang support 1080p. Yg penting kat sini utk dapatkan display 1080p, LCD monitor/tv ko mesti support 1080p. LCD TV yg support full HD 1080p mahal giler, LCD monitor yg support full HD 1080p semua size 24" ke atas, Dell 24" paling murah pun RM2600. Bagi aku 720p dan 1080p tak lah byk beza sgt dari segi details dier, yg beza harga LCD tu mmg byk.

Elite yg jual sekarang US nyer region, PAL pun akan kuar hujung tahun, jadi Asian region tak tau biler.

Tahniah tot31, PS3 on the way tu. Ni aku nak tanya sikit. Sbb soalan ni aku pernah tanya kat PS3 forum tp, takde org reply. Sorry bebyk sbb off-topic. PS3 ni region free ker? Means mana2 region console (e.g. NTSC/UC, NTSC/J, PAL), leh main mana2 region games??

Tahniah tot31, PS3 on the way tu. Ni aku nak tanya sikit. Sbb soalan ni aku pernah tanya kat PS3 forum tp, takde org reply. Sorry bebyk sbb off-topic. PS3 ni region free ker? Means mana2 region console (e.g. NTSC/UC, NTSC/J, PAL), leh main mana2 region games??

Ok lah in kire off topic, semua games utk PS3 adalah region free. Jadi tak kire ko nyer PS3 region apa ko main game dari apa2 region tak de masalah. Sama macam PSP. Tapi kalau nak main game PS2 kat PS3 dier ikut region. Maksudnyer kalau PS3 ko tu NTSC/J ko hanya boleh main game PS2 NTSC/J sahaja, kalau PS3 ko tu NTSC/UC ko leh main PS2 game NTSC/UC, this applies to PAL region also....Insya Allah ditakdirkan ada rezeki Sabtu nie dapat lah aku PS3.

Assalamualaikum,

bro tot31 ada jual console sekali ke? Saya nak bertanya harga semasa X360 sekarang. Ingat dalam bulan 5 atau 6 nak beli satu.

Lagi satu, bro tot31 boleh mod X360 jugak? X360 yang dah kena mod ni boleh main game kat Xbox Live ke?

Assalamualaikum,

bro tot31 ada jual console sekali ke? Saya nak bertanya harga semasa X360 sekarang. Ingat dalam bulan 5 atau 6 nak beli satu.

W'salam. Aku tak jual console, tapi kalau nak beli aku cadangkan ko pergi kat City Bazaar, berdepan dgn Pertama Kompleks. Cari kedai Gamers Solution dan mamat nama Bernard. Bagi tau dier tot31 suruh dtg...sure ko leh dapat harga baik punyer. Bagitau dier aku suruh beli X360 yg pakai Samsung drive.

Lagi satu, bro tot31 boleh mod X360 jugak? X360 yang dah kena mod ni boleh main game kat Xbox Live ke?

Aku mmg boleh mod X360. Kalau ko mod ngan aku gerenti leh main XBOX Live. kalau ko beli yg dah mod tak gerenti lar sebab aku tak tau dier org pakai firmware yg terlatest atau tak.

Assalamualaikum...

Bro tot... nk tanya sket, kalu tak kena 3rod pun bleh tak buatkan x-clamp ni, sediakan payung sebelum ujanlah katakan... satu lagi, kalu aku beli xbox360 nnt unmoded, bro tot modkan dlm sehari bleh ker?

Assalamualaikum....

Assalamualaikum...

Bro tot... nk tanya sket, kalu tak kena 3rod pun bleh tak buatkan x-clamp ni, sediakan payung sebelum ujanlah katakan... satu lagi, kalu aku beli xbox360 nnt unmoded, bro tot modkan dlm sehari bleh ker?

Assalamualaikum....

W'salam,

Boleh tak de masalah...mmg betul tu sediakan payung sebelum hujan. Mod X360 nie paling lama 30min jer.

Insya Allah ditakdirkan ada rezeki Sabtu nie dapat lah aku PS3.

Alamak bro nak sambak ps3, jgn tinggal kan dunia xbox 360 sudah lah yee hehe. Masih ramai yg memerlukan pertolongan bro ni.

A'kum & salam sejahtera..

Saya Ahnis dari Tepen, Perak...

nak minte pendapat otai2@pemilik X-Box 360....

Saya skang nie memang tgh gile sangat nak beli X-Box 360 nie

tapi tak brape tau sangat ngan sistem dia...

4 info saya memiliki PS2,X-BOX,Sega DreamCast,Nintendo DS & PSP.

Saya ada survey kai Ipoh arie tuh.... harge XBox 360 dlm RM1680

2 wireless controler, 2 game Ori.....

Memang saya leh beli.... tapi bile jumpe forum nie....

saya terfikir kembali,

ape tu 3ROD? adakah semua Xb0x360 akan hadapinya...? kire rosak ke?

kalu leh saya nak beli kat KL... kat City Bazaar...

dan kalu leh minta bantuan Bro Tot untuk selesaikan masalah 3ROD nie utk Xbox 360 saya....

sebab saya memang kalu main games..... lelame nye....

harap segala persoalan saye terjawab.....

Thanks....

[email protected]

assalamualaikum.....

sy nk tanye........

bape skng harge xbox360?

tak payah beli la dude buang duit ko je.tak lame sok mampos la XBOX tuh . -_-

A'kum & salam sejahtera..

Saya Ahnis dari Tepen, Perak...

nak minte pendapat otai2@pemilik X-Box 360....

Saya skang nie memang tgh gile sangat nak beli X-Box 360 nie

tapi tak brape tau sangat ngan sistem dia...

4 info saya memiliki PS2,X-BOX,Sega DreamCast,Nintendo DS & PSP.

Saya ada survey kai Ipoh arie tuh.... harge XBox 360 dlm RM1680

2 wireless controler, 2 game Ori.....

Memang saya leh beli.... tapi bile jumpe forum nie....

saya terfikir kembali,

ape tu 3ROD? adakah semua Xb0x360 akan hadapinya...? kire rosak ke?

kalu leh saya nak beli kat KL... kat City Bazaar...

dan kalu leh minta bantuan Bro Tot untuk selesaikan masalah 3ROD nie utk Xbox 360 saya....

sebab saya memang kalu main games..... lelame nye....

harap segala persoalan saye terjawab.....

Thanks....

[email protected]

Waalaikumsalam

Kalau kene 3ROD bro tot31 leh betul kan sekejap je. 3ROD ni bukan masalah besar pon. Bila dah betulkan dah tak perlu risau dah, mainlah 18 - 20 jam pon ok jek. Dah ramai hantar kat dia semua ok so far.

So jgn risau ok,dah terbukti dah.

Edited by ron

satu je masalah korang...lau korang nak suh tot31 baiki gak 3rod dgn care xclamp...korang akan void warranty rasenye(klau ade warranty lagik la)...try la tanye tot31...tul ke x..

Kalau korang nak tau warranty yg kedai bagi tu tipu jer. Kalau mesin korang kena 3ROD hantar kat kedai balik derang akan mintak RM250 utk hantar balik ke S'pore. Masa yg diambil pulak tu lebih dari 3 bulan. Hahahhah tunggu ler lebih 3bln tak main X360 korang tu.

Kalau korang nak tau warranty yg kedai bagi tu tipu jer. Kalau mesin korang kena 3ROD hantar kat kedai balik derang akan mintak RM250 utk hantar balik ke S'pore. Masa yg diambil pulak tu lebih dari 3 bulan. Hahahhah tunggu ler lebih 3bln tak main X360 korang tu.

aku setuju ngan apa yang tot31 kata

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...