Jump to content
  • Similar Content

• By Chuki2
      Sistem ini digunakan banyak company. Dan setiap company diorang ada banyak data-data pelanggan, bil, dan senarai bayaran sendiri. Setiap company mempunyai purata sebanyak 5~7 ribu pelanggan.

So diorang akan buat bayaran setiap tahun kepada saya untuk maintain sistem. Dan kalau cukup setahun tak bayar, sistem akan block daripada company tu daripada login.

Soalan saya, cara apa yang terbaik untuk link company dengan pelanggan?

Jadikan table company sebagai parent table dan pelanggan sebagai child table?

ATAU

Jadikan database company dan pelanggan berasingan. Jadi setiap kali company baru bukak akaun, dia akan generate database pelanggan baru dan link-up pada database company?

Angggaran data pelanggan lebih 100k, so tengah analysis performance terbaik.

Thanks Guys.. ;)
    • By mrshome
      Salam semua,
      Saya ada masalah nk paham benda ni, ada sesiapa y tau y mana lebih mudah nk pakai .mdf ke .dbo utk store database
    • By khairilzam
      salam sumer forumer.

aku ada masalah dengan server (server aku sendiri). bila aku masukkan phpmyadmin dan aku cuba nak login... akan keluar error nih .

[b] phpMyAdmin - Error[/b]

Cannot start session without errors, please check errors given in your PHP and/or webserver log file and configure your PHP installation properly.

mohon bantuan. sesiapa yang ada experience tentang masalah nih boleh tolong bagi cara/step nak settlekan error nih?

atau boleh PM aku..

thank forumer
  • Create New...