Jump to content
Sign in to follow this  
drekyee

Dubai Roaming.... Harga Berapa?

Recommended Posts

hey semua, nak minta pendapat anda semua lah berkenaan dengan masalah roaming lah… I sedang cari maklumat kat internet tapi buat I confuse saja… sini siapa yang pakar dengan roaming service ah???
I akan pergi ke negara Timur Tengah tak lama lagi dan akan berada di beberapa tempat di sana selama sebulan… Sekarang masih tak pasti I patut mengaktifkan roaming service dekat sini atau beli prepaid dekat Timur Tengah nanti???
I juga bimbang I kena dapatkan roaming di setiap tempat yang I singgah nanti????

hello.... lu pergi sana untuk kerja atau melancong ah? nak kepoh sikit..

tapi advise u, baik u off kan data/roaming servis u sebelum u pergi sana , nanti you punya bil telepon lebih mahal dari perbelanjaan melancong...

kalau u nak guna internet kat sana pergi lah starbucks atau McD.. sana kan ada wifi percuma?? kekeke

hey kawan, ni banyak bergantung kepada berapa banyak data yang kamu guna dan jugak berapa lama kamu akan ada kat sana…
I pernah pergi Bahrain dan cuba guna telco service lama I dekat sana… tapi mereka kata telco tu bukan partner mereka dan tak boleh activated untuk I, geram saya….

Sekarang I sudah pandai guna Celcom Unlimited Data Roaming bila I pergi luar negara….Untuk negara Timur Tengah rasa akan merangkumi Bahrain dan Saudi… Tak pasti sangat lah

[quote name='qqbeh' timestamp='1342580714' post='1083435']
hey kawan, ni banyak bergantung kepada berapa banyak data yang kamu guna dan jugak berapa lama kamu akan ada kat sana…
I pernah pergi Bahrain dan cuba guna telco service lama I dekat sana… tapi mereka kata telco tu bukan partner mereka dan tak boleh activated untuk I, geram saya….

Sekarang I sudah pandai guna Celcom Unlimited Data Roaming bila I pergi luar negara….Untuk negara Timur Tengah rasa akan merangkumi Bahrain dan Saudi… Tak pasti sangat lah
[/quote]

hallo abang abang semua... naice to meet u all... nak share skit experience sy...

saya rekomen ni untuk u. benda paling baik ialah tak payah komit dan tak perlu bayar yuran subscription..
Sekarang saya kerja sbg konsultan... so selalu pergi sini sana di seluruh dunia..... hanya henti beberapa hari saje kat setiap tempat...
jadi data roaming unlimied ni best untuk saya kerana saya hanya bayar rm38 setiap hari apabila saya guna....
kalau u nak tahu lebih lanjut u boleh pergi link ini, ada senarai negara dan telco rakan mrk yg ada data roaming ni... kekeke
http://www.celcom.com.my/international/rates-data.html

wah... merangkumi 58 buah negara dan hanya RM38 setiap hari...
Baik untuk i... macam ni i boleh start kemas barang i untuk sedia bertolak...
Terima kasih banyak atas info kamu semua...