Jump to content
rahmat700

Masaalah Bateri Li-on

Recommended Posts

aku ade bnyak perkakasan yang menggunakan bat li-on,,,,, prestasi bateri ni sangat baik,,, masa cas semula sangt pendek,, saiz kecil,,
aku ade masaalh dengan batteri ini,,,,
1, kenape bateri ini apabila sudah dicas semula (penuh) tp bila guna semula baterini cepat habis,,,pada mulanya ok je,,,,
sesape yg selalu guna bat jenis ni sila bg penerangan n kebaikan n keburukan bateri ini n cara penjagaannya juga pantang larangnya...... Edited by rahmat700

entah entah charger yg ko guna tu bermasalah tak?
sbb aku ada jugk bateri si li-on ... sbelom ni aku ingatkan bateri tu berproblem... tapi bila aku selidik-selidik rupanya si charger tu yg bermasalah...

ini kes aku...

aku cas bateri tu bkn main lama lagi 8 - 10 jam... tpi si charger tu, api dia tetap ja maintain merah x da bagitahu langsung samada bateri tu dah full cas or blom... so aku off ja la suis tu kan... and then aku letak bateri tu dlm kamera nikon aku ....

mula2 ok ja bila dah masok 15 - 20 minit mula la ada warning kata yg bateri aku tu dah nak lowbatery...

cek cek aku perasan sasuatu rupa2 nya si charger tu yg berproblem... satu dia menyala and satu lagi x menyala... sblom ni aku x perasan benda tu... so maksudnya 1 bateri ja yg di cas yg lagi 1 tu mmg x di cas langsung...

tapi x tau jgk la mungkin bateri ko tu yg berproblem kot...