Jump to content
Jedi

Bil Eletrik (tnb) - 'pelbagai' Sampai Rm92.20?

Recommended Posts

maksud betul tapi ayat salah.

bukan TNB cas balik, tapi kerajaan arahkan TNB utk transfer kos ke pengguna (rakyat+investor) melalui mekanisma yg diperakui dalam Akta Bekalan Elektrik 1992.

apapun, Akta bekalan elektrik pindaan 2012 akan dibentangkan dalam masa terdekat ni, harap2 pembangkang n segelintir MP kerajaan membantah. kalau pindaan ni lulus, habis kita semua n aku pun kena sedia carik kerja lain. Yg senyum, golongan yg akan beli TNB bila dipecah2 kan cam apa yg berlaku kepada industri air malaysia.

tapi bab pelbagai tu aku rasa ada issue yg perlu penerangan lanjut. yg ni hanya TNB yg keluarkan bil tu je boleh jawap, kalau aku ingat esok aku tengokkan.

PS : yg subsidi bahan api oleh kerajaan tu bukan bill kau, yg tu dia kira untuk total sebulan kau guna elektrik, kerajaan dah subsidi kau sebanyak RM16, tu just FYI so kerajaan nak kau tau yg mereka dah bantu korang. aku rasa benda ni politikal interest, but tu pendapat peribadi aku la.

apapun bulan ni bill umah aku RM285.80. copek mampos cam ni.....

Aku semak dah, kau ada complain kan pasal bill umah sewa kau ni!

Bill baru bulan 7 ni, dia dah batalkan RM92.20 tu. ikut apa yg aku difahamkan, pelbagai tu klu positif maknanya tnb kira blk bill kau atas sebab2 tertentu n kau kena bayar. Kalau negetive tnb utang kau. Biasanya disebabkan meter rosak, so lepas tukar meter dia kira blk.

Tapi kes kau ni ada kesilapan dimana sepatutnya ammount tu di cas pada account lain tapi termasuk ke account kau.

Sib baik kau complain klu tak sia2 je la bayo, ha ha ha......

[color=#0000ff][font=comic sans ms,cursive]Tuan rumah tu pun hampas.[/font][/color]

[color=#0000ff][font=comic sans ms,cursive]Berbuih mulut aku suruh dia bayar.[/font][/color]
[color=#0000ff][font=comic sans ms,cursive]Lepas letrik aku kena potong lagi sekali baru dia nak bayar agaknya.[/font][/color]

[color=#0000ff][font=comic sans ms,cursive]Tak guna punya tuan rumah.[/font][/color]