Jump to content
Sign in to follow this  
KAVA

Bagaimana Untuk Menjejaki Laptop Yang Hilang?

Recommended Posts

Assalamualaikum.

Saya ingin meminta pendapat rakan2 bagaimana cara yg paling efektif utk mengesan laptop yg telah dicuri, yang tidak mempunyai sebarang perisian/perkakasan utk menjejaki laptop tersebut.

Ada satu cara yg amat mudah yg bermain di kepala, iaitu menjejaki di dalam web mudah.my atau forum2 tertentu. Namun ia akan memakan masa yg agak lama dan bergantung kepada nasib shj..

Mungkin anda semua mempunyai idea2 atau teknik2 yang boleh membantu bagi mengesan laptop yg hilang.
Diharapkan kalian dapat membantu.

thanks khorback...
kaedah/cara yg lain2, selain daripada mengguna perisian...?

selain dari web mudah.my, ebay, lelong, kat mana lagi web jualan yg fofular di malaysia? Edited by KAVA

setau aku la kan, kalo dah kena curi baru nak cari jalan nak mencari memang susah gila... kecuali kalo ko dah standby software dlm kmputer tu sblm kena curi... tapi biasanya software2 mcm ni kena byr. takder yang free. bila dah msuk je software tu, kalo orang tu guna internet guna kmptr yg kena curi tu, trus bleh detect kat mana orang tu ada..

Salam..

Memang susah nk dapat balik.. kebanyakkannya kes curi dan dapat balik barang ialah melalui PDRM..
Kalau orang muslim, elok solat hajat. dan ada yang pencuri tu hantar semula barang yg di curinya.
Kalau tak dapat walau dah banyak kali berusaha..tawakkal lah..redho dan anggap itu bukan rezeki kita.
InsyaAllah, berkat kesabaran Allah akan gantikan dengan rezeki lain - malah kita sendiri tidak mengatahuinya.
Ingatlah, Janji Allah Taala itu pasti!

Note : kan dah dapat tazqkirah ni :D

Assalamualaikum...

Terima kasih kepada semua kerana sudi reply...
Memang dah tak ada rezeki & sampai ke hari ni pun tak jumpa..
Makin lama makin malas nak cari, dah give up...

Dulu pernah cuba software PREY ( [b]prey[/b]project.com/ ), pakai pakej yg percuma.
Silapnya, tak install pada laptop yg dicuri tu... ehehe

Tapi apabila kita melihat pada panel kawalan PREY tu, terasa risau tentang keselamatan, atau privacy...
Macam mana pendapat u all ttg privacy apabila memakai perisian macam ni...
Atau you all boleh bagi pendapat ttg perisian yg lain yg biasa you all guna...

Saya rasa selain memakai software mcm ni, elok lah juga kita menyalin resit pembelian, catit serial number laptop...
Kalau hilang mungkin masih boleh dijejaki di web spt mudah.my
Sebab saya pernah tgk laptop power2 tapi dijual yg sangat murah...

oo.. aku tak pernah test software ini untuk trace laptop yg hilang.. tapi mcm best plak function software ni.. nanti aku try la.. takde yg free ke software nie?