Jump to content
Sign in to follow this  
myee

Apa Perlu Saya Buat?

Recommended Posts

begini kisahnyerr..sepupu saya bagi saya laptop untuk di format, die beritahu laptop nih kepunyaan anak lelaki dier, baru jerr nak masuk darjah 4 tahun depan..so saya cam biasa check lah ape masalahnyerrr..memang agak memeranjatkan bile saya pergi ke google chrome saya dapati anak buah saya nih suke sangat main "SEX GAMES"...saya dengan sepupu saya memang takde masalah nak berkomunikasi...tapi nak tanya warga puteranian sume...cemana saya nak hukum budak bertuah nih? klu saya pukul sakit mesti pegi gak kat website tuh...ade cara tak?

[quote name='myee' timestamp='1322577654' post='1075789']
begini kisahnyerr..sepupu saya bagi saya laptop untuk di format, die beritahu laptop nih kepunyaan anak lelaki dier, baru jerr nak masuk darjah 4 tahun depan..so saya cam biasa check lah ape masalahnyerrr..memang agak memeranjatkan bile saya pergi ke google chrome saya dapati anak buah saya nih suke sangat main "SEX GAMES"...saya dengan sepupu saya memang takde masalah nak berkomunikasi...tapi nak tanya warga puteranian sume...cemana saya nak hukum budak bertuah nih? klu saya pukul sakit mesti pegi gak kat website tuh...ade cara tak?
[/quote]
bagi block je website2 tu kt laptop tuuuuuuu pastu set parental control kt laptop tu...ko pakai windows ape? lau nk lg best lg ....install spy pnye software untuk "trap" bdk tu dan tunjukkan bukti pada ayah dia...

nah ni tips2 nk block sex content on website...harap dpt membantu
-> http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=0916f8cc4c77d975&hl=en
-> http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080213214332AAyELkA

aku dah blok pakai kaspersky dah....dah test...memang berkesan...tapi geram plak aku, patutlah slalu sangat usik adik pompuan bongsu die yang nak masuk darjah satu tahun depan...teringat plak aku bile terbaca kisah2 sumbang mahram kat sinkapo..sumenyerr start dari mende2 alah nilahhh...simpang malaikat janganlah jadi camnih :20:

[quote name='myee' timestamp='1322581072' post='1075799']
aku dah blok pakai kaspersky dah....dah test...memang berkesan...tapi geram plak aku, patutlah slalu sangat usik adik pompuan bongsu die yang nak masuk darjah satu tahun depan...teringat plak aku bile terbaca kisah2 sumbang mahram kat sinkapo..sumenyerr start dari mende2 alah nilahhh...simpang malaikat janganlah jadi camnih :20:
[/quote]
ko kene inform kt ayah/mak dia supaya slalu pantau anak dia tu....nk kumpul bukti install software spyme untuk capture website dan screen shot ape yg dak tu buat

aku dah tunjuk dah website yang budak tu slalu masuk...marah gak die, tapi tak sanggup nak pukul..maklumlah anak lelaki sorang jerr, laptop dah wat parental control, tak bagi pakai pc sampai 1 minggu...dah terangkan tentang kesan buruk jika melayari laman web yang tak sepatutnye...ade lagi tak yang tertinggal?

nah buat nie skali tambah block add-ons skali...slalu nye sex game nie melalui add ons..tau lar sekarang nie tgok gambo jer mula la nk click2..(kat diri sendiri pon..hehe dah insap)..

[url="https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/"]https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/[/url]

mak ayah kena pantau penggunaan komputer anak2. tambah2 kalau dah ada kes macam ni, lebih kena ketat pantauan.

menghukum, kadang-kadang tak memberi kesedaran. kesedaran tu kena didik dan suburkan.

suburkan suasana agama, didik ilmu agama, akidah dan keyakinan kepada tuhan.

nasihat direct terus kat budak tu.tp dengan cara lembut la
ibubapa jgn biarkan anak surf internet dlm blk
haha block flash ada jgk logiknya

[quote name='myee' timestamp='1322577654' post='1075789']
[/quote]sementara budak tu masih budak budak dan masih seorang budak lelaki..ada baik dinasihat atau buat sesuatu tindakan...biasanya budak budak dia tak tahu apa yang dibuat.dia tak tahu bende tu salah atau apa.diorang mmg tak tahu..kita sebagai orang dewasa yang tahu kena melakukan sesuatu dengan menggunakan lisan atau perbuatan.tu pasal nak didik budak solat kena umur 7 tahun.umur 10 tahun diasingkan tempat tidur lelaki dan perempuan.pasal umur begitu masih boleh dibentuk dan ditegur.setakat budak begitu kalau dia merajuk atau keras kepala dia lari kunci duduk dalam bilik 1 hari je.time dia lapar dia keluar la.tapi bila dah remaja tegur sikit hilang berminggu minggu.kena masuk utusan atau Metro buat pengumuman anak hilang...yang lelaki hilang pasal nak bebas.tak dengar mak bapak membebel.yang perempuan hilang pasal ikut jantan lain dengan motor kapcai.Aku perhati dalam satu hari mesti ada 1 kes orang hilang.tak kira bangsa apa.tapi yang hilang tu warga malaysia....

kalau tak nanti budak tu jadi macam ANAKKU SAZALI...apa dibuat dibiarkan.kena bohong pun tak perasan.sanggup menipu.Dalam Cerita tu kan Sazali ada cakap

[b]"[i]kalau bapak pukul sazali dari kecil dulu sazali tak mungkin jadi begini...tapi bapak hanya anakku sazali"[/i][/b]

[quote name='Tempus' timestamp='1323862033' post='1077056']
sementara budak tu masih budak budak dan masih seorang budak lelaki..ada baik dinasihat atau buat sesuatu tindakan...biasanya budak budak dia tak tahu apa yang dibuat.dia tak tahu bende tu salah atau apa.diorang mmg tak tahu..kita sebagai orang dewasa yang tahu kena melakukan sesuatu dengan menggunakan lisan atau perbuatan.tu pasal nak didik budak solat kena umur 7 tahun.umur 10 tahun diasingkan tempat tidur lelaki dan perempuan.pasal umur begitu masih boleh dibentuk dan ditegur.setakat budak begitu kalau dia merajuk atau keras kepala dia lari kunci duduk dalam bilik 1 hari je.time dia lapar dia keluar la.tapi bila dah remaja tegur sikit hilang berminggu minggu.kena masuk utusan atau Metro buat pengumuman anak hilang...yang lelaki hilang pasal nak bebas.tak dengar mak bapak membebel.yang perempuan hilang pasal ikut jantan lain dengan motor kapcai.Aku perhati dalam satu hari mesti ada 1 kes orang hilang.tak kira bangsa apa.tapi yang hilang tu warga malaysia....

kalau tak nanti budak tu jadi macam ANAKKU SAZALI...apa dibuat dibiarkan.kena bohong pun tak perasan.sanggup menipu.Dalam Cerita tu kan Sazali ada cakap

[b]"[i]kalau bapak pukul sazali dari kecil dulu sazali tak mungkin jadi begini...tapi bapak hanya anakku sazali"[/i][/b]
[/quote]

setuju. rotankan aje. blok canggih2 pon, kalo dia tak tau apa yg dia buat tuh salah, tak guna. kaunselling, rotan.