Jump to content
Sign in to follow this  
C-Fu

Gmail Akan Bagi Unlimited Email Space

Recommended Posts

mintak maaf la bang c-fu... saya terpaksa mencari space untuk meletakkan document2 saya yang dah tak muat nak disumbatkan dlm hdd saya ni... harap maaf yer smeua.... saya insaf ni.. hehehe

gmail ni sapot POP tak arr?..

hehe.. dah sampai isfanx6 nampak...

banyak laa ko punya "dokumen" ek...

lantak ko la labu...

btw... gmail mmg support POP3, dan popcorn pun leh gak..

alaa dah sampai 6, 7 bijik akaun takkan ko tak selidik abis features dlm gmail tu...

huhuhuh.... sibuk tranfer mp3...doc.. ebooks.. dll... . tak sempat godek lagik features dia.. dok drag n drop dlm gmail drive jer...

Edited by isfann

weih sesapa ada lagi invitation tuh kasik aku gak yek plzzzzzzzzz...

email aku :: [email protected]

kalo bole kasik ler 2 invitation tuh..thanks alot yek.. biggrin.gif

Boleh Percaya ke dgn Space Capacity nie? Korang tak pikiaq ke? Satu dunia user guna Gmail....masa datangnya storage? Diorang nak supply setiap user 1GB? For what? Aku rasa.....itu cuma display je....Cuba fikir sejenak....mana diorang nak letak storage tue semua?

1 user 1GB dan bertambah setiap hari......

Boleh Percaya ke dgn Space Capacity nie? Korang tak pikiaq ke? Satu dunia user guna Gmail....masa datangnya storage? Diorang nak supply setiap user 1GB? For what? Aku rasa.....itu cuma display je....Cuba fikir sejenak....mana diorang nak letak storage tue semua?

1 user  1GB dan bertambah setiap hari......

nak percaya atau tidak...

mmg dah ada gmail users yg dah nak sampai 1gb limit..

lagi satu cuba ko tanya member kita isfan tu...

dah ada 10 akaun gmail.... dah nak penuh dah pun... tongue.gif

gmail nih satu jerk le.. = kalo nak upload files... = takleh lebey 8 mb,,,, aku try upload file, file tuh kalu lebey 18 mb = tak buleh.... lagik satu nama fail panjang pun takleh gak....

Edited by isfann

yer kerr ???

bkan kalo guna gmail drive leh simpan lebih 10mb ??

or orang gogle dah tau ko simpan 10 akaun ekekke

gmail nih satu jerk le.. = kalo nak upload files... = takleh lebey 8 mb,,,, aku try upload file, file tuh kalu lebey 18 mb = tak buleh.... lagik satu nama fail panjang pun takleh gak....

erm..betul tuh aku pun dah try..mmg bile ko buat copy n paste tuh x bole lebey dari 10mb..mcm aku copy n paste mp3 aku..kalo bole pun copy 2 lagu dlm 1 masa..pastuh copy lagi dan lagi dan lagi..

pastuh nama file x bole lebey dari bape ek..aku baca ari tuh x silap x bole lebey dari 40 hurup kut.. biggrin.gif

erm..betul tuh aku pun dah try..mmg bile ko buat copy n paste tuh x bole lebey dari 10mb..mcm aku copy n paste mp3 aku..kalo bole pun copy 2 lagu dlm 1 masa..pastuh copy lagi dan lagi dan lagi..

pastuh nama file x bole lebey dari bape ek..aku baca ari tuh x silap x bole lebey dari 40 hurup kut.. biggrin.gif

huhuhu....aku punye GMAIL driver ni kosong jea....takde aku gune pun..hanya sekadar hiasan jea... tongue.gif

1 user  1GB dan bertambah setiap hari......

diorang beli harddisk lama. server2 pc diorang pon pentium ciput je, bukan p4 pon. harddisk space bukannye mahal, 1GB tu brape sen je actually, jika nak dikira bila diorang beli secara borong. tak masuk lagi part diorang compress emel2 orang.

mane diorang dapat duit? simple. kalo sesape yang actually bace lesen yang korang kene bace sebelum sign up tu, google ada hak untuk BACA dan UBAH emel korang. ubah dari segi diorang tambah iklan. ni dah bejuta duit leh dapat, lagi banyak user = lagi banyak iklan. dahtu diorang leh bace, so diorang leh boh iklan yang relevan dengan apa yang diorang baca. macam kalo ko send emel pasal lagu siti, diorang leh carik pengiklan yang sudi iklan lagu siti. duit lagi. pastu jual data macam brape ramai orang ada emel pasal lagu siti, brape ramai orang yang gune gmail dari mesia, dll. ditambah dengan ke-ekslusif-an gmail pasal satu2nye emel gune invite, lagi la femes. lagi femes = pengiklan suka. so kalo pikir the big picture memang tak mustahil langsung.

Edited by C-Fu

diorang beli harddisk lama. server2 pc diorang pon pentium ciput je, bukan p4 pon. harddisk space bukannye mahal, 1GB tu brape sen je actually, jika nak dikira bila diorang beli secara borong. tak masuk lagi part diorang compress emel2 orang.

mane diorang dapat duit? simple. kalo sesape yang actually bace lesen yang korang kene bace sebelum sign up tu, google ada hak untuk BACA dan UBAH emel korang. ubah dari segi diorang tambah iklan. ni dah bejuta duit leh dapat, lagi banyak user = lagi banyak iklan. dahtu diorang leh bace, so diorang leh boh iklan yang relevan dengan apa yang diorang baca. macam kalo ko send emel pasal lagu siti, diorang leh carik pengiklan yang sudi iklan lagu siti. duit lagi. pastu jual data macam brape ramai orang ada emel pasal lagu siti, brape ramai orang yang gune gmail dari mesia, dll. ditambah dengan ke-ekslusif-an gmail pasal satu2nye emel gune invite, lagi la femes. lagi femes = pengiklan suka. so kalo pikir the big picture memang tak mustahil langsung.

Whoo...teliti ah C-Fu nih..maner ko dapat tafsirkan tuh...!!

aku rase takkan diorang nak guna HHD golok kot..!!!

ko pegi lowyat

ko tengok harge hdd lame or hdd 2nd hand berape

pastu ko bahagi 4, pasal nak tukar ke duit US

pastu ko bayangkan harge borong kalo diorang beli 1000 atau 10,000 harddisk tuh, brape banyak yang diorang dapat diskaun

or try bayangkan harge borong yang pengeluar hdd nak tolak kat diorang untuk buang stok lame.

kalo ko bbetul kaji memang tak mustahil untuk congak2 harge 1GB tu beberape sen je.