Jump to content
Sign in to follow this  
e_X

Speaker 2.0/2.1, 5.1 @ Headphone Setup Anda.

Recommended Posts

Bincang, cadang dan pendapat tentang speaker atau headphone komputer anda di sini, kalau nak sertakan soundcard, amp, headphone amp pon boleh.

Mula dulu;

Speaker;
[b]Creative Gigaworks T20 2.0[/b] - Agak lama dah pakai speaker ni, memang clear sound dia tapi tak cukup sangat bass tapi aku jenis dengar lagu rock tak kesah sangat, kalau tengok movie tu sedap jugak tapi kuat sangat tak sedap sangat kalau da lebih 60% kekadang pecah sound dia time action. Aku suke speaker ni sebab dia 2.0 dan tak menyemakkan sangat meja aku ni.

Jadi bercadang nak upgrade ke Audioengine 5, 2.0 setup juga.

Soundcard;
[b]Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro[/b] - Memang panjang name dia, ni adalah soundcard aku yang pertama, mula-mula dapat memang rasa bunyi tu da lain dari onboard tapi lama-lama nak kena setting dulu baru dia boleh bunyi sedap. Nak kena on Crystalizer ngan EQ dia baru boleh perform. Jadi nak dengar lagu lain setting nak tengok movie lain setting main game lain setting agak menyusahkan.

[b]Asus Xonar DX[/b] - Soundcard ni memang aku suka dari Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro, sebab senang, tak payah nak set itu ini dah memang sedap. Tapi kalau korang nak settting boleh jugak sebab soundcard ni ade Dolby Digital Live, Dolby Pro-Logic IIx, Dolby Headphone ngan Dolby Virtual Speaker. Setting lagi sampai telinga korang sedap, tapi bagi aku tak setting lagi sedap.

Baru lagi beli card ni jadi tak mau upgrade tapi minat lat Asus Xonar STX, berbaloikah?

Headphone;
[b]SteelSeries 7H[/b] - Tak minat sangat headphone tapi saja nak cuba, mula-mula beli tak sesusai sangat tapi sekarang leh tahan 12 jam pakai headphone ni baru telinga rase sakit. Sound dia ok ja dan mic ok, tak reti nak komen heaphone.

letak gambar bagi level racun tinggi sket hehe[img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img]

[b]Roccat Kave [/b]- hampir setahun guna headset ni mmg boleh tahan. ciri utama yang ada ialah true 5.1 surround so bila cucuk kat soundcard yg support 5.1 mmg mengancam. berbeza dari setengah headset yang buat virtual surround guna software. lagi satu ciri menarik ialah noise cancellation dari penggunaan ear cup yang tutup telinga. kesannya ialah dapat mengurangkan gangguan bunyi dari luar, boleh fokus pada game atau movie sepenuhnya. Kelemahan ketara setakat ni ada 2; headset agak berat jadi perlu masa utk sesuaikan diri dan headset ni ada remote besar membuatkan tak sesuai utk dibawa berjalan. klu yg pakai cermin mata perlu cuba sblm beli sbb ada kemungkinan headset akan menekan frame di telinga.

[quote name='K.A.' timestamp='1312989803' post='1071012']
letak gambar bagi level racun tinggi sket hehe[img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img]
[/quote]

Haha tak ade camera canggih la, lagi pon n00b sket pasal camera2 nih.

[quote name='asdasd' timestamp='1312992805' post='1071014']
[b]Roccat Kave [/b]- hampir setahun guna headset ni mmg boleh tahan. ciri utama yang ada ialah true 5.1 surround so bila cucuk kat soundcard yg support 5.1 mmg mengancam. berbeza dari setengah headset yang buat virtual surround guna software. lagi satu ciri menarik ialah noise cancellation dari penggunaan ear cup yang tutup telinga. kesannya ialah dapat mengurangkan gangguan bunyi dari luar, boleh fokus pada game atau movie sepenuhnya. Kelemahan ketara setakat ni ada 2; headset agak berat jadi perlu masa utk sesuaikan diri dan headset ni ada remote besar membuatkan tak sesuai utk dibawa berjalan. klu yg pakai cermin mata perlu cuba sblm beli sbb ada kemungkinan headset akan menekan frame di telinga.
[/quote]

Gaming frame ade jual tapi tak tau mana nak carik hehe.