Jump to content
Sign in to follow this  
pzy1

Program Apa Nak Pilih...tolong....

Recommended Posts

sapa2 yg dah penah belajar ke dan ade pengalaman tlg reply plz...

d.perakaunan,d.perbankan islam,d.pengurusan sumber manusia..

mane satu yg menjamin pekerjaan yg luas..

sy x tahu nak apply mane 1 program ni...

tiga2 sy minat..

[quote name='pzy1' timestamp='1300959498' post='1065590']
sapa2 yg dah penah belajar ke dan ade pengalaman tlg reply plz...

d.perakaunan,d.perbankan islam,d.pengurusan sumber manusia..

mane satu yg menjamin pekerjaan yg luas..

sy x tahu nak apply mane 1 program ni...

tiga2 sy minat..
[/quote]

3-3 bidang yang hang pilih nih semua nya menjamin perkerjaan yang luas cuma nya bidang2 nih tak boleh lari dari root nya..

macam perakaunan hanya akan tertumpu ke penolong akauntan, kerani akauntan, juruaudit, akauntan...dan jangan lupa bidang akauntan sama macam perundangan karier kena mula dari bawah... tak ada short cut..hihihihihi...

sama gak cam 2 bidang lagi... kalau macam IT dia meluas hang boleh jadi DBA, programmer, admin, analyst, dokumen architect, kerani, HR admin, designer, project manager, manager, software engineer, system engineer..dll

perbank islam keje bank jer arr.. atau jadi penasihat pada company..

sumber manusia agak meluas jugak...keje apa aku kurang pasti.. tapi rasa kalau bidang sumber manusia nih macam2 keje leh jadi...

sori la kalau aku tak menjawab persoalan hang nih.. hehehehhe... just nih jer yang aku dapat fikir sekarang..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300961616' post='1065592']
3-3 bidang yang hang pilih nih semua nya menjamin perkerjaan yang luas cuma nya bidang2 nih tak boleh lari dari root nya..

macam perakaunan hanya akan tertumpu ke penolong akauntan, kerani akauntan, juruaudit, akauntan...dan jangan lupa bidang akauntan sama macam perundangan karier kena mula dari bawah... tak ada short cut..hihihihihi...

sama gak cam 2 bidang lagi... kalau macam IT dia meluas hang boleh jadi DBA, programmer, admin, analyst, dokumen architect, kerani, HR admin, designer, project manager, manager, software engineer, system engineer..dll

perbank islam keje bank jer arr.. atau jadi penasihat pada company..

sumber manusia agak meluas jugak...keje apa aku kurang pasti.. tapi rasa kalau bidang sumber manusia nih macam2 keje leh jadi...

sori la kalau aku tak menjawab persoalan hang nih.. hehehehhe... just nih jer yang aku dapat fikir sekarang..
[/quote]

owh terima kasih atas feedback...

sesiapa yg mempunyai pengalaman sila2lah reply k...

wslm...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1300961616' post='1065592']

[/quote]

Kalu pengurusan sumber manusia tu g luas, mungkin ko bleh plih jadi jawatan pembantu tadbir aka kerani di jabatan kerajaan, banyak skop dlm jawatan pembantu tadbir ni sebagai contoh di jabatan sy Jabatan Perdana Menteri, pembantu tadbir @ pt pengoperasian (pt/po) n17 yg mengurus fail, pt kewangan w17 yg banyak buat akaun, bg pembantu tadbir kesetiausahaan n17 byk melibatkn prempuan, maklumat lanjut deskripsi tugas ley rujuk kat SPA,

Sebaiknya tengok dulu silibus belajar subjek apa, takut karang dah tengah2 study hilang minat susah.

aku nasihatkn k0 ambik kos sains kulinari mcam aku...b0leh maen masak2..huhu.msa depan pn terjamin..b0leh jd chef kt h0tel 5 bintg w000..gaji bulanan dlm 5 angka..xkn menyesal puny0...h0h0h0 :35: Edited by Mat D0n

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300981907' post='1065616']
aku nasihatkn k0 ambik kos sains kulinari mcam aku...b0leh maen masak2..huhu.msa depan pn terjamin..b0leh jd chef kt h0tel 5 bintg w000..gaji bulanan dlm 5 angka..xkn menyesal puny0...h0h0h0 :35:
[/quote]

wei akauntan pun gaji 5angka jugak.. caiitt...

aku belajar aliran sastera.....tapi aku rase mcm nak ambik d.perakaunan...macam mana erk..ape pendapat korang...

x pon aku patut tukar ke bidang lain...

aku betul2 konfius nei...pening la...

[quote name='pzy1' timestamp='1301023076' post='1065631']
aku belajar aliran sastera.....tapi aku rase mcm nak ambik d.perakaunan...macam mana erk..ape pendapat korang...

[/quote]

kalu ko betul minat mengira n math x salah ko amik teruskan..... ^_^

[quote name='pzy1' timestamp='1301023076' post='1065631']

[/quote]

oo hang aliran sastera nak amik akaun... kalau hang minat terus kan niat hang..

tapi kalau tak berapa nak minat harap fikir balik.. aku suka sangat nak ingat kan kat sini... yang kalau hang masuk U amik akaun... subject Form4-5 hanya akan diulang tayang masa kelas pertama dalam masa 2jam... 1jam form 4, 1jam form 5 nya.... so lepas tuh dia akan straight continue silibus Universiti... harap maklum....

pandai2 arr hang belajar sendiri pastu.. kalau minat takde masalah... kalau tak berapa minat hantuk arr pala kat dinding... kalau terlepas kelas pertama... lagi arr.. terus terjun bangunan je rarr... huhuhuhuhu....

[i]p/s:nasihat yang tak logik hanyalah gurauan semata...[/i]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1301034215' post='1065642']
oo hang aliran sastera nak amik akaun... kalau hang minat terus kan niat hang..

tapi kalau tak berapa nak minat harap fikir balik.. aku suka sangat nak ingat kan kat sini... yang kalau hang masuk U amik akaun... subject Form4-5 hanya akan diulang tayang masa kelas pertama dalam masa 2jam... 1jam form 4, 1jam form 5 nya.... so lepas tuh dia akan straight continue silibus Universiti... harap maklum....

pandai2 arr hang belajar sendiri pastu.. kalau minat takde masalah... kalau tak berapa minat hantuk arr pala kat dinding... kalau terlepas kelas pertama... lagi arr.. terus terjun bangunan je rarr... huhuhuhuhu....

[i]p/s:nasihat yang tak logik hanyalah gurauan semata...[/i]j
[/quote]

subhanaallah...

ye ke dia ada ajar psl math ckit2..

aku math x mnat sgt...

d.pgrusan sumber manusia macam mana plak erk...tlg komen plzz....tlglah aku plz,aku betul2 pening..ape yg patut aku ambikkkkkkk erkk....

aku minat d.perakaunan,d.it,d.pgrusan smber mnusia...tlglah aku plz aku dah tukar 1 kali..tingal lagi 2 kali ja lagi untuk aku tukar balik program...hrp sesiapa yg dah pernah bljr tlglah kasi tau detail kat aku...plz...plz...plz...

wslmm... Edited by pzy1