Jump to content
Sign in to follow this  
Ramzi Bin Bakri

Pc Monitor Takder Display

Recommended Posts

Aku dah try masukkan topic ni ke "CPU, Motherboard & Memory" tp tak tau apa masalahnya aku tak boleh start new topic or reply kepada mana2 topic dlm thread tu. Jadi aku letak kat sini je lah.

Masalah PC ni adalah: hanya dapat guna lepas 24jam shutdown.
Kalau nak guna jugak... memang tak boleh. Kalau tekan button start, semua running. Fan, Harddisk, DVD rom.
Tapi takder display. Bunyi beep pun takder. Tak keluar Bios pun.

Aku dah tukar RAM beberapa kali dgn pc aku yg lagi satu. (PC yg satu lagi OK) dan dah try smua slot. Dah gosok ram dgn pemadam.
Aku dah try tukar monitor..crt ke LCD. Masih sama..takder display.
Aku dah cabut dan pasang balik Processor,(retighten cpu fan + heatsink)
dah cabut dan pasang balik bateri (reset cmos),
dah cuba running pc tanpa harddisk dan DVD Rom (elakkan hardware conflict or incompatible),
dah cuba pasang mainboard tanpa casing (untuk detect overheat or short circuit),
dah try disconnect power cord dan tekan button start 1minit(utk discharged)
aku dah reformat (elakkan serangan virus) - ambik masa 3hari. sebab setiap kali restart...kena tunggu esok harinya pulak utk sambung.

semua yg aku buat kat atas gagal. keesokkan harinya, semua akan ok semula.
kalau processor rosak...why lepas 24jam, akan ok?
Aku dah try carik tpt yg overheat kat mainboard...takder pulak area panas.
Aku dah tak tau nak buat apa. Googling pun masih tak bertemu jawapnya.
Harap ada yg membantu.

kemungkinan besar mobo kau dah nak meninggal..pc kawan aku penah jadi g2 juga...masalah dia sebiji mcm kau punya tue..takde display..lepas sehari baru ada display..last2 aku try test ngan mobo lain ok sampai skang...kesimpulan aku buat mobo dah nyawa2 ikan....masalah mobo mcm tulah tanda2nya...bulan lepas pc anak aku jadi takde display....semua hardware idup...tukar mobo juga baru ok....kau boleh..try guna grafik kad ..kot2 onboard dah nak masalah..harap dapat bantu

[quote name='abgngah' timestamp='1296398495' post='1060757']
mobo kong la tu...cheak ram berapa gb yg tinggal..
[/quote]
aku cx kat bios...ram mcm biasa.
asalnya mobo ni ada pakai graphic card... then aku dah tanggalkan. tp result masih sama.
Semua hardware aku dah try swap dgn hardware yg aku ambil dari pc lain spt harddisk, ram, batery cmos, dvdrom (aku tanggalkan) grphic card (aku tanggalkan)...tp masalah tetap timbul. satu jer yg aku belum cuba...tukar processor.

may be next week aku try cari processor ni. sebab proc yg dia pakai socket 775 model lama...susah nak cari kat kedai.
kalau nak tukar mainboard baru...nampak gayanya sama mcm beli pc baru.
sebab...skrg ni susah nak cari mobo yg support harddisk dan dvd rom ide, ram ddr2 pun susah nak dapat. sbbnya skrg ni mobo yg support kedua harware ni dah hampir pupus.
yg ada hanya mobo support ram ddr3, harddisk dan dvdrom sata.

may be kena tukar mobo ataupun tukar semua device dgn yg baru. tinggal casing cpu jer.
by the way...kalau ada sesapa yg penah hadapi masalah yg sama dan dapat selesaikan... sharelah kat sini.
terimas.

mobo socket 775 ada jual lg yg baru...ar jgn risao...aku pun suspect mobo...mobo ko tu mmg tunggu masa nk mati tue...biasa mmg restrt2 je

kawe penah kena sekali ingat masalah mobo tapi ram yang masalah....terus beli mobo baru..pas tu tergerak nak test ngan ram lain alih2 menjadi.....dalam kes kau firasatku mengatakan itu masalah mobo...kompomm sebab semua cara kau dah cuba tapi fail....tukar mobo sure kembali ok......