Jump to content
Sign in to follow this  
saat

Kursus Progmming

Recommended Posts

Kursus PERCUMA - C++.

Kelas akan bermula pada bila-bila masa.

Untuk mendaftar hantarkan terus salinan transkrip, salinan resume, salinan IC depan dan belakang ke [email protected]
Kursus selama 4 minggu ini adalah PERCUMA dan Sijil akan diberikan.

cemail arr tanya orang nih...

wsalam...

rasanye tt tanya untuk php n mysql..

Setakat yg aku tau, dan [b]AKU X REKOMEN[/b].. kat Cosmopoint(KLMU) dulu ada short course utk programming(kursus CCSS). AKu belajar programming php, mysql kat situ la, aku ambik pengkhususan [b]Open Source[/b].. xtau la skrg ni ada lg ke x.

Tapi masalahnye kat cosmos, management memang spoil. huh! malas aku nak crite..

Tapi kalo ko nak ambik mane2 short course, ada beberapa perkara la yg aku nak share:
[color="#4B0082"]1. Ko bayar utk belajar, pastikan pihak yg berkenaan sediakan bahan pengajaran sebaiknya. (kalau berbayar la)
2. Jangan biarkan pihak kolej kotak katikkan ko. Ko kene fight utk diri ko..
3. Kalao ko sekerat hati jer nak ambik kursus tu, baik lupekan jer.. biasanye short course ni laju.. Kalo ko main2, samalah jugak dengan ko buang masa dan duit.
4. Ko kene ada inisiatif sendiri untuk memahamkan subjek yg ko x paham. Samada tanay lecturer atau Google..[/color]

Tu setakat pengalaman aku study kat situ la.. Sampaikan sorang lecturer tu kene buang.. Hahaha... tapi x tau mcmane bebudak batch skrg ni.. lantak la diorang kan.. Edited by dans kam

aku macam berminat nak belajar programming nie

ade ape2 lagi nasihat ke tuk user2 yang berminat dalam bidang nie??

beminat nak tau lebih lanjut :D

aku pun amik kat cosmopoint jugak dulu management diaorang memang hancus.. tapi aku tak ami kprogramming sal php aku amik oracle... dengan cert tuh jugak arr ++ degree aku yang membolehkan aku dapat keje kat tempat sekarang nih.. walah... tapi memang betui sesapa yang nak amik short course nih kena yang betui2 minat so kalau minat diri sendiri akan ada inisiatif sendiri nak cari bahan2 biasa nya diaorang akan ajar laju.. cam 1 hari akan terus belajar 3 topic...esok sambung lagi yang lain plk.. so kena pickup cepat.. gear kasi masuk no 5 ar....

[quote name='akuccputsedut' date='25 July 2010 - 10:41 PM' timestamp='1280068887' post='1043064']
aku pun amik kat cosmopoint jugak dulu management diaorang memang hancus.. tapi aku tak ami kprogramming sal php aku amik oracle... dengan cert tuh jugak arr ++ degree aku yang membolehkan aku dapat keje kat tempat sekarang nih.. walah... tapi memang betui sesapa yang nak amik short course nih kena yang betui2 minat so kalau minat diri sendiri akan ada inisiatif sendiri nak cari bahan2 biasa nya diaorang akan ajar laju.. cam 1 hari akan terus belajar 3 topic...esok sambung lagi yang lain plk.. so kena pickup cepat.. gear kasi masuk no 5 ar....
[/quote]

err.. Kita satu batch ke ek? :blink:
kat cosmos tahun bile?

eh.. berborak lak. hehe..

Pasal kursus MDEC tu. Walaupun free, tapi memang tgk ko punya minat dan inisiatif sendiri la.. Kalo setakat nak elaun RM500 tu baik xyah..

Papepun.. Kalo ambik short course, jgn main2.. huhuh.. Edited by dans kam