Jump to content
Sign in to follow this  
shahz

Antara Secondhand Perdana, Waja N Honda Accord Sv4, Mane Lagi Ok?

Recommended Posts

aku sajer nak mntak pendapat sesape yg penah guna kete seken seperti yang telah dinyatakan...antara ke3 3 kete tu, kete mane yg lagi ok?yg tak banyak wat hal,banyak spare part n kalau ada peluang korang nak amik yg mane satu?

[quote name='khairul anwar' date='18 June 2010 - 03:59 PM' timestamp='1276847972' post='1037688']
for me Accord no doubt lagi
[/quote]

yer ker bro?perdana n waja banyak wat hal eh?kalau honda sv4 tahun antara 94-98...ok ker?honda sv4 kalau bikin smart skit berbanding waja..kalau perdana aku mcm sangsi lah..huhu

[quote name='shahz' date='18 June 2010 - 04:04 PM' timestamp='1276848243' post='1037691']
yer ker bro?perdana n waja banyak wat hal eh?kalau honda sv4 tahun antara 94-98...ok ker?honda sv4 kalau bikin smart skit berbanding waja..kalau perdana aku mcm sangsi lah..huhu
[/quote]

kawan2 ai ade pakai waja
ade pakai perdana
ade pakai accord nie

for me accord mengatasi 2 2 model nie

ape pun terpulang kat bajet dan pengetahuan ko tentang kereta nie

setakat minat, tapi pengetahuan takde susah gak

takut ko ter membazir jer..

nie pandanga aku
ape pun tunggu la respon dari user lain dlu

hime vote for honda accord dgn perdana...
dua2 selesa.. cuma bahagian mantainance tu je hime
tak bape nk pasti.. mgkin perdana lebey relevan kot..
nengok kewangan jugak la... te he he.. ^_^

me vote for honda...

pasal aku tgk banyak perdana eksoz dia kuar asap putih... walaupon tgk body baru, plate baru (tak ler lama sgt)...

tapi terpulang lah... perdana pon cun gak bentuk dia...

waja lama enjin dia masih mitsubishi...

jadi pilihan di tgn anda...

nyum nyum.. go go perdana.. kalau nak amik perdana better go for perdana TT terus.. jangan gatal gatal nak amik V6..
atau pon amik perdana s4 yang tahun 97, 8, kombet v6TT.. raja lebuhraya.. bunyi pon jahat, minyak jauh lebih jimat dari dari v6..mentenen tu agak sakit sikit la, dah nama pon enam silinder. tapi apa ada hal, janji hensem, bukan sebulan sekali nak rosak.

accord sv4, not bad.. tu pon kalau masuk h22a laa.. kalau cap ayam punya baik tak yah.. single cam 2.0.. minyak cam air, dah tu tak laju plak. kalau dapat yang siap vtec h22a dari bb4 masyuk la..cd6 agak kureng sikit walaupon series sama.

antara dua dua ni, both memang sedap untuk cruising la.. atas highway memang sedap tekan..
yang penting tengok la budget, letak budget kat sini. senang kawan kawan nak bagi cadangan..

[quote name='ne7za' date='18 June 2010 - 07:56 PM' timestamp='1276862185' post='1037725']
nyum nyum.. go go perdana.. kalau nak amik perdana better go for perdana TT terus.. jangan gatal gatal nak amik V6..
atau pon amik perdana s4 yang tahun 97, 8, kombet v6TT.. raja lebuhraya.. bunyi pon jahat, minyak jauh lebih jimat dari dari v6..mentenen tu agak sakit sikit la, dah nama pon enam silinder. tapi apa ada hal, janji hensem, bukan sebulan sekali nak rosak.

accord sv4, not bad.. tu pon kalau masuk h22a laa.. kalau cap ayam punya baik tak yah.. single cam 2.0.. minyak cam air, dah tu tak laju plak. kalau dapat yang siap vtec h22a dari bb4 masyuk la..cd6 agak kureng sikit walaupon series sama.

antara dua dua ni, both memang sedap untuk cruising la.. atas highway memang sedap tekan..
yang penting tengok la budget, letak budget kat sini. senang kawan kawan nak bagi cadangan..
[/quote]

budjet under 30k...aku ni jahil skit bab2 kete ni kengkawan..kalau ko tanya camne nak ngajar bebudak aku pakarlah..hahah..enjen h22a tu per?cd6 tu series bape eh?perdana tt per eh?aku ada gak ushar2 kat mudah.com..n ada bace gak komen2 org dari blog dan lain2..tp tulah..nama pun jahil..tak faham per..semua kai cd lah,h22a lah..huhu..maaf.

[quote name='keypo' date='19 June 2010 - 11:25 AM' timestamp='1276917916' post='1037818']
dengar citer kat mudah , perdana leh dapat lam 20 ribu sekarang ni ...
agak agak ok ke nie
[/quote]

mmg pun..tu yg jadi rambang mata wei..tu yg kene mintak pendapat sape2 yg ada pengalaman..huhu

[quote name='keypo' date='20 June 2010 - 10:38 AM' timestamp='1277001536' post='1037956']
perdana ..takut takut gear box ar problem ..selalu bikin kacau ..tak macam proton laen ..
[/quote]

tulah..ada kawan aku nak angkt perdana kat ganu..pomen cakap jangan coz perdana mentenen tinggi..die soh amik kete lain jer salaen perdana..cube tanya ne7za sebb die mcm tau banyak pasal kete ni..heheh

[quote name='keypo' date='20 June 2010 - 10:38 AM' timestamp='1277001536' post='1037956']
perdana ..takut takut gear box ar problem ..selalu bikin kacau ..tak macam proton laen ..
[/quote]

tulah..ada kawan aku nak angkt perdana kat ganu..pomen cakap jangan coz perdana mentenen tinggi..die soh amik kete lain jer salaen perdana..cube tanya ne7za sebb die mcm tau banyak pasal kete ni..heheh

[quote]
budjet under 30k...aku ni jahil skit bab2 kete ni kengkawan..kalau ko tanya camne nak ngajar bebudak aku pakarlah..hahah..enjen h22a tu per?cd6 tu series bape eh?perdana tt per eh?aku ada gak ushar2 kat mudah.com..n ada bace gak komen2 org dari blog dan lain2..tp tulah..nama pun jahil..tak faham per..semua kai cd lah,h22a lah..huhu..maaf.[/quote]

30k.. dah boleh dapat perdana evo 3 dah tuh. superpawertakhengat. mentenen murah, sebab 4 silinder. part senang dapat..lagi pon boleh kawen kawen. tahan lasak. laju.

sesi jawab soalan :

enjen h22a tu per
- h22a ni kod enjen. keluaran honda dengan teknologi vtec. datang dari jepun dari dua body. satu accord cd6. dan satu lagi dari body prelude model bb4. kebanyakan yang datang dengan body cd6 selalunya auto. body bb4 banyak manual version.

cd6 tu series bape eh?
- model keluaran honda [url="http://www.google.com.my/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=en&source=hp&q=honda+cd6&meta=&btnG=Google+Search"]CD6[/url]

perdana tt per eh?
- singkatan kepada perdana twin turbo. bernadikan enjin berkod 6a12TT. perdana ada 2 jenis kan? satu SEi 4 silinder kod enjen 4g63 dan satu lagi v6 enam silinder kod enjen 6a12. kiranya perdana TT ni version upgrade dari perdana v6 la. tapi dengan twin turbo. pikap kurang la sikit dari evo 3 , tapi sedap untuk cruising. long distance langsung tak risau nak tekan.
- mentenen sama je dengan v6 biasa. sebab 6 silinder
- minyak agak jimat berbanding v6 biasa..

errr.. apa lagi ye?

gearbox? banyak review yang kata gearbox auto perdana ni manja. mungkin la kot, sebab ramai yang kata. tapi sebelum ni 2 tahun aku pakai perdana auto. alhamdulillah xde masalah. tapi perdana sekarang ni dah ada ATF cooler. ape dah susah, kombet je ke manual. abes cerita. xde lagi dah masalah gearbox manja.

[quote name='ne7za' date='21 June 2010 - 08:28 PM' timestamp='1277123316' post='1038168']
30k.. dah boleh dapat perdana evo 3 dah tuh. superpawertakhengat. mentenen murah, sebab 4 silinder. part senang dapat..lagi pon boleh kawen kawen. tahan lasak. laju.

sesi jawab soalan :

enjen h22a tu per
- h22a ni kod enjen. keluaran honda dengan teknologi vtec. datang dari jepun dari dua body. satu accord cd6. dan satu lagi dari body prelude model bb4. kebanyakan yang datang dengan body cd6 selalunya auto. body bb4 banyak manual version.

cd6 tu series bape eh?
- model keluaran honda [url="http://www.google.com.my/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=en&source=hp&q=honda+cd6&meta=&btnG=Google+Search"]CD6[/url]

perdana tt per eh?
- singkatan kepada perdana twin turbo. bernadikan enjin berkod 6a12TT. perdana ada 2 jenis kan? satu SEi 4 silinder kod enjen 4g63 dan satu lagi v6 enam silinder kod enjen 6a12. kiranya perdana TT ni version upgrade dari perdana v6 la. tapi dengan twin turbo. pikap kurang la sikit dari evo 3 , tapi sedap untuk cruising. long distance langsung tak risau nak tekan.
- mentenen sama je dengan v6 biasa. sebab 6 silinder
- minyak agak jimat berbanding v6 biasa..

errr.. apa lagi ye?

gearbox? banyak review yang kata gearbox auto perdana ni manja. mungkin la kot, sebab ramai yang kata. tapi sebelum ni 2 tahun aku pakai perdana auto. alhamdulillah xde masalah. tapi perdana sekarang ni dah ada ATF cooler. ape dah susah, kombet je ke manual. abes cerita. xde lagi dah masalah gearbox manja.
[/quote]

penatlah bro bawak manual..lagi2 jalan jauh n bile jamed..ngan kaki2 rasa nak jamed..hahah.kire honda sv4 enjen vtec dah ok lah eh?minyak pun jimat kan?ko nya perdana mesti mantap dah kan.pedana evo3 ni maksudnya ko masukkan enjen evo 3 lah eh?

[quote]penatlah bro bawak manual..lagi2 jalan jauh n bile jamed..ngan kaki2 rasa nak jamed..hahah.kire honda sv4 enjen vtec dah ok lah eh?minyak pun jimat kan?ko nya perdana mesti mantap dah kan.pedana evo3 ni maksudnya ko masukkan enjen evo 3 lah eh?[/quote]

- kalau auto, boleh pasang ATF cooler. sv4 h22a pon dah oke dah.. tapi kena ingat la.. cc 2.2 tau.. bukan 2.0 huhuh...
- aku naik honda ex5 typeR je :wub:
- aah, perdana evo 3 tu maknanya perdana yang siap convert pakai enjin evo3..

[quote name='ne7za' date='23 June 2010 - 05:42 PM' timestamp='1277286161' post='1038529']
- kalau auto, boleh pasang ATF cooler. sv4 h22a pon dah oke dah.. tapi kena ingat la.. cc 2.2 tau.. bukan 2.0 huhuh...
- aku naik honda ex5 typeR je :wub:
- aah, perdana evo 3 tu maknanya perdana yang siap convert pakai enjin evo3..
[/quote]

ATF cooler tu per bro?nape kalau 2.0 kuat eh makn minyak?banyak ilmu aku dpt dari ko n kwn2.thanks2.

ATF - auto transmission fluid kot rasanya..untuk sejukkan kan gearbox.. so kurang risiko kerosakan gearbox.
selalunya cc besar memang makan minyakk dari cc kecik.. tapi tak semestinya macam tu.

contoh. harrier 2.0 lagi kedarah minyak kalau nak compared dengan harrier 2.4.. sebab, nisbah weight to power..
body berat - enjin pawer = seimbang, so minyak tak teruk
body berat - enjin tak pawer = makan minyak, sebab enjin kena kerja keras nak heret body yg berat tu..

[quote name='ne7za' date='23 June 2010 - 08:46 PM' timestamp='1277297185' post='1038552']
ATF - auto transmission fluid kot rasanya..untuk sejukkan kan gearbox.. so kurang risiko kerosakan gearbox.
selalunya cc besar memang makan minyakk dari cc kecik.. tapi tak semestinya macam tu.

contoh. harrier 2.0 lagi kedarah minyak kalau nak compared dengan harrier 2.4.. sebab, nisbah weight to power..
body berat - enjin pawer = seimbang, so minyak tak teruk
body berat - enjin tak pawer = makan minyak, sebab enjin kena kerja keras nak heret body yg berat tu..
[/quote]

ok bro..info bgus..banyak tol ilmu ko eh?ko bace buku kereta ker?heheh..kire skung kalu nak angkat honda aku kene amik 2.2 enjen h22a vtech lah eh sebb minyk jimt n laju? n kalau aku nak amik perdana amik yg dah cnvert kepada enjen v6TT lah eh?

better angkat sv4 dari segi performance ok dr perdana dan waja,dari segi penggunaan minyak save lagi..baru2 nie member aku punya perdana V6 baru 1 thn pertama guna dah kena tukar gear box baru....namun sv4 tahun 91-96 da kurang skit dari segi breaking system dia ...