Jump to content
Sign in to follow this  
alfarabi2020

Acer Aspire 4740G

Recommended Posts

assalamualaikum

nak tanya pro kat sini

Biler saya conect broadband maxis lepas tu tengok live video seperti youtube ia akan hang, malah masa saya menaip ia juga hang, apa patut saya buat, laptop ni baru beli 2 sebuln lepas, patut saya format balik laptop saya atau patut saya hantar ke pusat service atau saya boleh buat sendiri melalui ajaran dari pro kat putera ini!

Spec untuk laptop saya

Processor i5
HDD 500gig
WIndow 7 Edited by alfarabi2020

[quote name='alfarabi2020' date='12 April 2010 - 05:21 PM' timestamp='1271064115' post='1025329']
assalamualaikum

nak tanya pro kat sini

Biler saya conect broadband maxis lepas tu tengok live video seperti tv9 dan tv3 ia akan hang, malah masa saya menaip ia juga hang, apa patut saya buat, laptop ni baru beli sebuln lepas, patut saya format balik laptop saya atau patut saya hantar ke pusat service atau saya boleh buat sendiri melalui ajaran dari pro kat putera ini!
[/quote]

pastikan check virus , selalu defrag dan clean lappy.. dan buang unwanted programs...
jgn format laptop plak.. yg penting mantainance je,,,

Saya baru beli Aspire 4740. Ada perbezaan ke dgn aspire 4740G?
Saya ada dengar, aspire 4740G limited edition, dan byk masalah kabel dlm, dan cpt panas, ramai org komplen pasal tu.
Stakat ni laptop sy masih ok.

Dulu saya ada tanya kat cni. laptop pe yang bagus utk guna photoshop dan letak software besar2..jd sy dah beli acer aspire 4740
dgn core i3. ddr3. hdd 320gb.rasanya stakat ni..puas ht le.

perbezaan nya adalah yang 4740g ni dia ada finger print .. tu je .. yang lain sama je .. setakat takde masalah pepe lagi .. cuma yang jadi masalah saya sekarang nih .. bila saya connect maxis bb and then saya buka video live macam tv9 ke tv 3 ke dia jadi hang, malam yang terbaru bila saya nak register id kat putera nih. pun hang juga ...

ni yaNg kae suruh [b]:- pastikan check virus , selalu defrag dan clean lappy.. dan buang unwanted programs...
jgn format laptop plak.. yg penting mantainance je,,,[/b]

itu pun saya dah buat .. tapi keadaan sama je .. tolong sifu!!! jangan biarkan diriku berada dalam keadaan MISTER!!!!

segala tunjuk ajar amat diperlukan dan amat dihargai ... wassalam :)

Kat Lowyatt jugak ada mangsa yang mengalami masalah yang sama kalau nak tahu lebih lanjut sila ke link ni http://forum.lowyat.net/topic/1335147 tapi dalam bahasa Inggeris, saya rasa ACER 4740G mengalami masalah yang serius, kalau ramai yang buat aduan mung mesin ditarik balik, tapi tak tahu apa akan jadi pda mereka yang dah beli!
Di link LOWYAT pun ramai yang mengalami masalah FREEZE atau hang malah kepanasan yang melampau! Edited by alfarabi2020

tgk kat website manufacturer tu

ade ape2 update pasal win7 ? macam driver, bios update and watsoever?

check temp dia
panas melampau ke?

entah la .. saya pon tak tahu nak kata ape ... tapi kalau tak disambungkan dengan maxis BB benda ni tak berlaku, hari ni saya mengcopy barang kira banyak jugak la ... dalam 2-3 jam, tapi tak hang pon ... ni lah yang menjadi masalah nya ..

tapi bila dah sambung dengan maxis BB main kejap terus hang .. pening jugak cari masalah nih ... herm ... heran betul ... kalau nak beli yang lain pon dah takde ongkos dah .. haiya mana mau cari lain ma ..
tapi yang saya heran sangat .. bila guna wifi tak pulak hang .. ni bermaksud hang tu bukan disebabkan window atau lattop ... tapi disebabkan maxis BB

hari ni saya cuba dengan desktop pc ...

yang ni guna windows xp je

tapi tak pernah hang pon ..

kenapa guna maxis BB pada lattop hang

pada desktop pc tak hang lak ...

satu lagi..

dalam forum nih kenapa ramai yang tak suka brand acer ?

rugi lah kami orang yang guna lattop acer..(tak pandai tentang lattop )

kerana barang nya takder kualiti

kalau saya tahu, sebelum beli tu saya mesti tanya dalam forum nih...

tapu saya tak tahu dalam putera ni ade bincang tentang hal nih

[quote name='X-Neo' date='14 April 2010 - 11:42 PM' timestamp='1271259769' post='1025714']
hari ni saya cuba dengan desktop pc ...

yang ni guna windows xp je

tapi tak pernah hang pon ..

kenapa guna maxis BB pada lattop hang

pada desktop pc tak hang lak ...

satu lagi..

dalam forum nih kenapa ramai yang tak suka brand acer ?

rugi lah kami orang yang guna lattop acer..(tak pandai tentang lattop )

kerana barang nya takder kualiti

kalau saya tahu, sebelum beli tu saya mesti tanya dalam forum nih...

tapu saya tak tahu dalam putera ni ade bincang tentang hal nih
[/quote]

haha...
saya suka brand acer..
murah.. dan specification yang mantap..

CUMA build quality kena diperbaiki..

WALAUAPAPUN.. acer still bagus dalam price/performance ratio...

[quote name='kae' date='15 April 2010 - 01:26 AM' timestamp='1271262390' post='1025717']
haha...
saya suka brand acer..
murah.. dan specification yang mantap..

CUMA build quality kena diperbaiki..

WALAUAPAPUN.. acer still bagus dalam price/performance ratio...
[/quote]

No doubt that acer's lappy is the cheapeeeest among other brand with same specs (hehe speaking ckit).

Tp tula harga yg kne bayar -----> kualiti...kita gadaikan kualiti untuk harga yg murah

Kepuasan pelanggan acer bergantung kepada experience yg dilalui dan juga bagaimane mereka menjaga "anak" mereka ...mcm sy..br 3 thn gune tp display dh mermasalah. tp mngkn salah sendiri sebab x pandai menggunakannya secara berhemah...yg menjadi masalah nyer adalah service yg disediakn.

hampir 3 bulan lepas repair display,msalah same muncul dan tryla anto blk ke service center. Harapan diorg at least akan wat thorough check untuk pastikan samada sy bole wat claim warranty, tp dgn nada selamba dia ckp x leh claim sebb tu bukan masalah display, masalah lain lak. Ap yg dia buat sblm tu cuma on laptop..chk display gune external monitor..klik2. pastu ckp x bole nk claim..

X pe sekiranya x dpt claim, tp at least wat lah check menyeluruh...takan tu pn susah sgt..sbb rugi mase?? itu sudah jadi tanggungjawab acer untuk menyediakan perkhidmatan yg terbaik untuk kepuasan pelanggan. Kene bayar lg kalu nk wat chk...

Ramai lg org yg sy kenal menggunakan acer x puas hati dengan laptop brand ni....bole kate hampir 70% ader masalah dng acer laptop

Advice sy adelah, berbelanja lebih sikit untuk kualiti...

PS:mcm lari topik je :)

ahh.. topic sudah beralih skit .. tapi tak kesah la ...

ok berbalik kepada topic asal, macam mane jalan penyelesaian ?

bagi saya broadband ni guna utk desktop pc je lah ahahahah

lattop tu guna wifi kat kedai yang ada wifi ..

lagi senang tak serabukkan kepala ..

sy pn pengguna laptop acer 4740g buat masa sekarng performance still bgus..masalah hang pnh gak berlaku beberapa kali.. tapi x seteruk spt user yg lain..pasal hang disebabkn broadband ade di bincangkan kt lam lowyat,.. tapi secara generalnye , apa yg kita bley buat adalah sentiasa update win7 dan juga uninstall bloatware yg dibekalkan acer yg kita x gunakn..selain itu cuba update bios tp ade risiko sape2 yg nak update bios ni sbb kalo ade kesilapan masa update bios laptop akn rosak terus..so kalo nk update bios sruh org kdai tlg buatkn..pasal kepanasan melampau xde plak tjadi tp kalo ade main game tu mmg la akan pnas..pling tggi 60 deg..itu dkira kira normal lg la..tgk environmnt jgk laa..skrg ni musim pns..jg laptop kita akn terasa jgk effect kepanasan tu..tp kalo dlm keadaan aircond suhu laptop msih tggi tanpa main sebarang game, yg ni bley dikatakan kurang normal..ape pun,gne laptop ni kne take care skit la..jgn la gne smpai xtutup semalaman..laptop pn nk rehat jgk..

@alfarabi
Mungkin modem Maxis tu ada komplikasi dgn program seperti antivirus yang awak tgh pakai.
Cuba disablekan antivirus, tengok hang ke tak.
Kalau masih hang, bukan masalah av, mungkin masalah dengan software lain.

alfarabi

dia yang memperkenalkan website putera ni kat saya ..
sebenarnya yang bermasalah tu adalah lappy saya,
tentang av tu saya tak pasti la ...
nanti saya cuba,
kalau masalah dengan software lain tu saya tak tau la ..
sebab masa beli sampai sekarang saya tak pernah usik pun software tu
yang ada sekarang semuanya yang dibekalkan oleh pusat acer sendiri

[quote name='X-Neo' date='18 April 2010 - 11:39 PM' timestamp='1271605197' post='1026241']
alfarabi

dia yang memperkenalkan website putera ni kat saya ..
sebenarnya yang bermasalah tu adalah lappy saya,
tentang av tu saya tak pasti la ...
nanti saya cuba,
kalau masalah dengan software lain tu saya tak tau la ..
sebab masa beli sampai sekarang saya tak pernah usik pun software tu
yang ada sekarang semuanya yang dibekalkan oleh pusat acer sendiri
[/quote]

klo ada software yang tak digunakan langsung.. boleh la buang...
sebab.. mungkin maxis broadband ada complication with mana2 software.. terutamanya antivirus , firewall.. dsbnya..

oh ok ... masalah dah diselesaikan ... thx pada kae kerana banyak bagi jawapan dan pandagan yang amat bermutu..

mod topic ni perlu delete or lock or biarkan je

Oo ingatkan masalah alfarabi.
Rupanya korang ni berkawan..

Sebelum tutup tu nak tau, apa langkah yang awak buat utk selesaikan masalah ni?

buat masa sekarang nih ... saya tak pernah on kan lagi lappy tu ... online ngan Maxis Bb ni pon dengan desktop pc je ... sebab ade orang nak beli lappy tu