Jump to content
Sign in to follow this  
keypo

Sakit Dada?

Recommended Posts

aku selalu sakit kat bahagian dada kalau buat kerja yang banyak atau berat (bila aku mengalaminya,aku tarik nafas dalam dalam atau rehat sebentar pastu baru ok) dan aku juga tidak boleh lama berlari ..pernah pergi wat pemeriksaan doktor,dorang kata ok je ...confuse aku

Boleh aku tahu , berat badan ko berapa dan saiz badan ko macam mana ? adakah ko dalam kategori obesiti ?

* sori kalau pertanyaan aku membocorkan identiti ko,cuma nakkan kepastian jer sebelum menjawab .Banyak faktor...

Cuba buat pemeriksaan darah tinggi kat mana2 farmasi untuk tahu bacaan PULSE jantung ko , dah lama kene ni ?

lama tak lama la 2-3 tahun kebelakangan ni . ..dah banyak kali juga wat pemeriksaan darahtinggi dan jantung dan juga baru baru ni..tapi takda pulak kesan sesuatu penyakit ..

kalau dah check dan doktor pun kata tak de gangguan kesihatan , ko tak perlulah riso sangat . Mungkin cara keje ko yang berat buatkan dada sesak sekejap .Macam aku angkat barang besar , ada jugak rasa sakit dada dan sakit pinggang yang amat ( macam kene cucuk jarum )tp kejap je.

[quote name='ogGY' timestamp='1267804784' post='1020292']
kalau dah check dan doktor pun kata tak de gangguan kesihatan , ko tak perlulah riso sangat . Mungkin cara keje ko yang berat buatkan dada sesak sekejap .Macam aku angkat barang besar , ada jugak rasa sakit dada dan sakit pinggang yang amat ( macam kene cucuk jarum )tp kejap je.
[/quote]

salam.tumpang lalu.
ada jugak rasa sakit kat dada.kadang2 after buat keje berat.
tapi selalu je time relax pon datang sakit
rasa macam dada kne tekan, susah bernafas
rasa sakit around 10-20 mins
badan normal.tak gemuk.tak kurus.umur 22
family takde HBP, jantung, kencing manis