Jump to content
Sign in to follow this  
datuk abu

berhati-hatilah...jangan jadi macam mamat ni

Recommended Posts

Pelajar Aswara didakwa guna internet ancam keselamatan

PETALING JAYA: "Ke nak aku baling bom petrol di sana plak?...harga boleh runding..."

Tulisan dalam Facebook itu telah mengheret seorang pelajar Akademi Seni Budaya dan Warisan (Aswara) ke Mahkamah Sesyen di sini hari ini kerana dituduh menggunakan aplikasi dalam Internet untuk membuat komen yang boleh mengancam keselamatan orang lain lima hari lalu.

Mohamad Tasyrif Tajudin, 25, mengangguk tanda memahami pertuduhan itu namun tiada pengakuan direkodkan di hadapan Majistret Ho Kong Chin. Hakim Aslam Zainuddin yang sepatutnya mendengar kes itu mempunyai urusan rasmi di Shah Alam.

sumber: bharian.com.my

teknologi memakan diri... haritu ak tgk ade kes employee kutuk bos die, last2 bos die komen

xsilap ak kne pecat budak tu.. macam2.. gunakanla teknologi untuk perkara yang penting.. guna sekadar perlu

Hiks, I kekadang (jer) guna facebook untuk kutuk top management university I. Hahah. (jgn tiru aksi ini)

p/s: topik ni I dedicate khas untuk beberapa orang forumer kita yang pernah terkutuk Sultan or Agung. Beware dudes. Eyes watching.

patut lempang dua tiga das , mak bapak dia takde respon apa2 ke ..sampah macam ni kita takmau

Bukan setakat Facebook je, kat forum macam forum ni contohnya pun kena hati-hati bila buat statement, takut memakan diri. He he he... ::icon_rolleyes::

yup, jangan fikir kita kebal kalo guna internet.

boleh komen ikut nafsu..

ps; ingatan untuk diri aku sendiri.
pss; mod mcm tak sesuai je thread ni kat diskusi serius. maybe kat bahagian sembang je.

kdg2 manusia ni,bnda2 yg xptut nk dipublishkan pun gatal2 nk publish public...tu yg jd kes2 mcmni...ape la xjumpa kat kedai kopi ja..n then cakap la scara face 2 face...da jd mcmni,xke bodoh namanya...?

hampeh wrote:

yang ni lak masa 1st time dia kena soal tak silap aku .

huhu..selamber aje dia komen.
mana org lain x hangin.
bagi la komen la yang membina sket. Razz

datuk abu wrote:mane dapat tu hampeh..

nak add dia lah..

aku amik dari lowyat.account dia dah tutup pasal 2nd time dia komen pasal nak serang kuil pulak . memang patut kena tangkap pasal duk degil lagi ntah nak tunjuk kuat kot.

tapi kalau dia luahkan cara macam tu, mmg salah. konfirm siapa yg baca komen dia ingat org islam yg bersubahat main2 bom2 nih. benda ni bagi aku isu sensitif. tak patut buat main-main

macam2,, dah tau facebook tu satu dunia tengok. Tetap nak pamerkan kebodohan sendiri. Niat "MUNGKIN" betul, tapi kaedah langsung tak kena cara. Kadang2 cakap je lebih. Solat yg asas pun masih tunggang-langgang.

Orang lain nak marah, kita pun ikut nak marah...

haha.. nih org yg jenis suka cakap besar.. tak mau mengalah... dan dia lah yg paling hebat...

asik dia jer yg nak tunjuk hebat sehingga menampakkan kebodohan diri sendiri...

akhirnya makan diri... satu pengajaran untuk dia dan peringatan kepada yg lain...

weyh...betol taw... bahaya post2 bnde mcm ni kat facebook....

sbb facebook ni mcm xde privacy sket....ape yg kite buat smua org leh tau...

hati2 la bila post sbb aku pn pnah terkena....

aku post sekadar bergurau, tapi xtau lak smpai ada org terasa.... haizz.....

nyesal xsudah aku....

Tak de semangat 1 Malaysia langsung kat diri budak tu, tak de tapis langsung ayat dia . Memang patutlah dia kene dakwa, mencemarkan maruah keluarga,agama dan negara.