Jump to content
Sign in to follow this  
razor

apa dah jadi dengan PEKIDA sekarang ni?

Recommended Posts

ak bet diorang x bran...for sure org2 yg benar2 bertaqwa je brani pegi...jiwa suci lagi kental...diorang ( puak2 rasa hebat ) tu time ramai je kot nek bulu...sorg2 kecot ak rse...hehe

AhmadSyazwan wrote:kemasukan ke pekida tiada tapisan.
sebab tu mat rempit pun blh masuk pekida.
ada kabel lagi senang.

betul tu aku sokong 200%. tiada tapisan

semua boleh masuk.

cube diteliti semula kemasukan pekida.mcm nk masuk university la.

kalau nk masuk UTM cukup syarat memg x boleh masuk.

PEKIDA : PErsatuan KIpas DAtuk....hahahahahahahha

Skang nih pekida dah tak macam dulu dah, dah tak memperjuangkan ekonomi islam dah. Dah mula kipas datuk untuk syok sendiri

Haha yang tu aku tak nak komen.
Aku cuma nak komen pasal Pekida bukan Tiga Line.

Tapi nak masuk Pekida kena berumur 18 tahun ke atas dan kalau masih study, kena ada kebenaran dari naib Chanselor uni masing2.
Tu pasal kot ramai budak2 tak cukup akal memenuhi ruang keahlian Pekida.

Selebihnya kita tunggu budak2 Pekida bagi comment. Macam xder je.. :-(

razor wrote:ade ke org2 pekida dalam putera ni.

cube tampil beri penjelasan.

::icon_biggrin::

kalo ade pun sumenye member haprak..budak2 meng0ng yg xphm ape itu pekida,yg diornag tau cume pekida nih 3 line la,backup menteri la,dan adegan2 sepak terajang,sdngkan pekida nih tujuan asal adalah dekwah islamiah...patut pekida nih cume amik member yg 'matang',kakitgn krajaan ker,pencen polis,askar,bomba n lain..ini tidak,pnagih,mat rempit,budak hingusan belasan taun,budak kerje tarik kete xdak spm pn leh masuk,mengong giler (alamak,smiley putera xde gmbor angkat jari tgh lak) ::icon_mad::

“Pekida tidak ada kena mengena
dengan Tiga Line. Pekida, persatuan berdaftar, Tiga Line tidak.
Registrar Of Company patut kena siasat Tiga Line tu apa sebenarnya sebab
dia ‘persatuan’ tidak berdaftar” - Encik Lan Gajah.

source: http://mazidulakmal.blogspot.com/2009/09/tiga-line-bukan-pekida.html
atau Google: Tiga Line bukan Pekida

zul atau zulshaari adalah orang yang sama serta blogger yang sama.
terima kasih buat saudara Mazidul Akmal Sidik. PEKIDA atau TIGA LINE
bukan ahli yang sama.. kami ahli2 PEKIDA tidak mengaku kami orang tiga
line dan kami bukan orang tiga line.. apa maksud tiga line ? kami
berdaftar dan bergerak sebagai badan NGO membantu, menolong dan memulih
nama baik PEKIDA. bagi kami yang merosak atau menguna pakai nama PEKIDA
angaplah seokor kerbau bawa lumpur maka sekumpulan kerbau kena lumpur.
kalau benar ahli PEKIDA mesti seorang itu mempunyai KAD KEAHLIAN dan
berdaftar dengan PEKIDA maka dapat di pantau oleh PERTUBUHAN.. untuk
pengetahuan sekarang macam2 nama pertubuhan yang berdaftar, perjuangan
sama, ayahanda sama, segala2 nya sama.. bukan PEKIDA sahaja satu
pertubuhan yang kita sebut-sebut... contoh di sini PAPIM, SAHABAT,
PEWARIS, PANJI dan banyak lagi.. janganlah kita melihat pada PEKIDA
sahaja. saya tahu ramai orang salahkan PEKIDA dan marahkan PEKIDA ..
semua pengelaman saya telah lalui. saya cuba yang terbaik untuk menerang
dan memberi kefahaman agar tidak salah faham erti PEKIDA.. berbagai
program dan aktiviti kami lakukan untuk menerangkan yang PEKIDA ini
bukan kumpulan SAMSENG.. LIHAT LAH BLOG SAYA DENGAN AKTIVITI SEHAT SAYA
DENGAN ANAK2 BUAH SAYA.. ayahandazul.blogspot.com > ( terima kasih
juga kpd En Kamal fnd )

source: http://mazidulakmal.blogspot.com/2009/01/tiga-line.html
atau Google: Tiga Line

Zaman moden ni semuanya boleh digoogle.
Jika orang bertanya tentang masalah komputer begitu mudah kita berkata "dah google?"
Tapi kita sendiri gagal melakukannya.

Terpulang kepada penerimaan masing2. Jangan terlalu mudah menuduh. Nanti kalau tersilap, dah jadi fitnah, kita semula yang rugi.
Dosa fitnah lebih besar dari membunuh. Tak ada bezanya antara kita dengan Tiga Line yang kita benci-bencikan selama ni nanti.

Wallahua'lam. Sekali lagi, izinkan aku berhenti di sini.

Zaman sekarang pun maklumat senang dimanipulasi. 3 Line adalah gelaran kepada Pekida. Ini kerana segala urusan sampaian maklumat diantara ahli akan menggunakan simbolik 3 garisan kecil, sebagai tanda yang "Ini adalah urusan PEKIDA".

Pekida, sewaktu awal penubuhannya memang ngo yang sangat mementingkan kemajuan ekonomi ahli-ahlinya. Malah mereka boleh berkongsi modal untuk menubuhkan syarikat samata-mata untuk memajukan ekonomi ahli. SEKARANG, pekida sudah menjadi geng samseng. Kalau nak pukul orang, sila panggil pekida.

bagi pendapat aku yang jujur ni,takde gunanya PEKIDA ni,tolong orang melayu?apa yang ditolong?apa sumbangan?aku tak nampak lagi,kalau stail dia tolong melay macam mamak tolong mamak barulah aku salut tapi setakat ini aku takde kisah pun pasal PEKIDA sebab bukan dia yang bagi aku makan.
tak perlu PEKIDA ni untuk tolong org melayu,kita sesama melayu sendiri kena tolong bantu,sedangkan produk2 org melayu yang sedikit pun korang tak boleh nak bantu dgn membeli apatah lagi yang besar2? kehkehkeh PEKIDA ni mcm lawak bagi orang melayu bagi aku,PEKIDA ni asal mana?Kedah?kalau kat Johor ada ditawarkan aku rasa diaorang pun tak berminat...
kesimpulannya aku rasa PEKIDA ni tak perlu wujud...
kalau rasa pendapat aku salah sila bangkang yang arif...tehehe...

Ntahlah aku pun tak tahu nak cakap apa,ada ke aktiviti yang dijalankan oleh pekida ni pada masyarakat umum,yang biasa aku dengar hanya pengambilan ahli baru di kalangan remaja yang baru meningkat naik dan mengenal erti dunia dewasa.

Nak2 budak kampung yang paling mudah dipengaruhi,x dinafikan ada kawan2 aku yang join,sampai nak tido pun tak leh disebabkan ada perjumpaan tengah malam.Apa kebenda perjumpaan tengah malam,melepak je kejenye pastu p jumpa abang long eh kat mana2 warong.Senang cakap buang masa, buang duit dan aleh2 saja meja dah berasap dengan asap rokok.Adakah ini yang d tuntut dalam islam ?

Cermin diri sendiri sblm mengomen org lain.
baiki diri sendiri, ubah diri sendiri, takyah nak join apa2 parti, kelab, pertubuhan. kenara diri kita A kita akan jd A, kalo hendak jd B, baiki diri sendiri kearah B barulah kita akan jd B. bkn kerana org lain kita akan jd B.

TemanX wrote:testing1 testing2 testing 3... check2... ok dah, boleh post. tadi dok try takleh langsung...
::confused::

Ayakk...ini macam pun boleh ka? ::icon_razz::

wanjihan wrote:Cermin diri sendiri sblm mengomen org lain.
baiki diri sendiri, ubah diri sendiri, takyah nak join apa2 parti, kelab, pertubuhan. kenara diri kita A kita akan jd A, kalo hendak jd B, baiki diri sendiri kearah B barulah kita akan jd B. bkn kerana org lain kita akan jd B.

Salah, kalau kita masuk A dengan tujuan untuk mengubah A menjadi B maka itulah benda yang dikatakan perubahan. Kalau kita masuk A sebab kita hendak mendapat manfaat yang dinyatakan oleh A, maka terjadilah kita sebahagian dari A.

Dan, kerana orang lain juga kita akan bertukar dari A kepada B, begitulah juga sebaliknya. inilah yang dikatakan pengaruh rakan. Melainkan kita mempunyai jati diri yang kuat yang boleh menghalang pengaruh tersebut dari merobek jiwa kita.

Join tetap kena join sebab inilah resam kehidupan, kita apapun kena mengambil tahu juga hal orang lain kerana kebergantungan hidup kita adalah berdasarkan kehidupan orang lain. Inilah ekonomi alam. Cuma jangan join sebab hendakkan manfaat sahaja. Perjuangan tetap perjuangan dan inilah yang dipanggil jati diri.

Apapun, PEKIDA = Samseng NGO berdaftar.

Join yang baik2 sudah la.
Tak yah la join yang samseng2 nie.
Tak pergi kemana pun.

Setakat mana nak samseng!!!
Nanti bukan dia yang pergi sendiri kelubang kubur bila dah jadi arwah
Orang lain yang tak samseng jugak yang usung ke kubur. Berat la pulak ::sleep::

pekida...3 line...isu lapok da sbnrnye..
cube korang pi kedai2 sticker..
ader x jual sticker pekida??msti ader pnyee..
logo 3 line pn diletakkn dlm tu logo pekida...
tu yg buat rmai konpius tu..

tp ak x ske la 3 line ni..
pnye la berlagak giler..
ak mls nk citer pnjng pasal diorg ni..
tp byk kes bunuh n gadoh ni dlakukn oleh org2 ni..
kalo dlu bdk punk n skinhead byk dikaitkn dgn sume ni..
tp skang 3 line plak..

pekida plak NGO yg niat asalnye nk tolong org2 melayu ni..tp sygnye rmai ahlinye da mule menyeleweng..
yg ade pngkat tnggi tu cam along ke angah ke nk cri org2 baru ntuk dptkn kuasa dan kmegahan..
tmbahan plak xde tapisan ntuk masuk (kcuali had umur)..mnyedihkn sbb 2-3 kerat org cmni rosak nama pekida...
satu lg ak xpuas ati..org2 pmbangkang ske kaitkn pekida dgn kerajaan..npe msti sume dipolitikkan?
spttnye kite sme2 pkir cara cmne nk setelkn masalah ni..

p/s: cara salam org 3 line plak msti nk garu2 tapak tgn..npe?..

salam....

semua forumer dah pun ceritakan point of view masing2, mana yang baik kita ambil, mana yg buruk kita tolak tepi..

setiap isu atau point yang diterima dari thread ni, kaji dulu, dan kemudian pikir sndr..

maka dgn ini, ak close topik ni.. sekian

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...