Jump to content
Sign in to follow this  
Lakum

XLink Kai Evolution VII

Recommended Posts

Memandangkan ramai yg kena ban, dan ada yg takmo bayar Xbox Live, apa kata kita cuba XLink Kai plak? Kat forum lama dulu pun ada topik ni. Bagi yang tak tau, XLink Kai ni software tunneling untuk console, sama mcm Hamachi utk PC. Dia tunnel kan System Link atau LAN mode option utk game tu melalui internet so kita main online la tu, DAN FREE. Ada lagi software utk tunneling ni seperti XboxConnect (XBC) dan Leaf (bleh guna utk PC gak). Tapi XLink Kai ni bagi aku terbaik sebab dia ada room @ channel so kita mudah nak cari org utk main.

Aku guna XLink Kai ni sejak main GT4 kat PS2 dulu, pastu main MHF kat PSP. Xbox360 aku tak try lagik sebab game Xbox360 ni ada ping limit utk System Link. Perlu 30ms kebawah. Kira hebat gak connection dia perlu ni. Aku pernah try dgn member aku tapi ping kami dapat 60ms, tak dapat la nak connect. Harapan utk dapat ping rendah ni tinggi kalo gamers tu tinggal dekat antara satu sama lain.

So sekarang ni sebelum kita mula dengan cara nak install dan main, apa kata kita test ping dulu. Cuba pi ke www.pingtest.net dan test kat situ. Kalo bleh dapat 30ms kebawah bleh la start dah.

Website XLink Kai: http://www.teamxlink.co.uk
Quickstart: http://www.teamxlink.co.uk/?go=quickstart

Ni preview screenshot software XLink Kai ni.

Ni General Chat room. Bleh sembang2 kat sini atau cari member2 utk main game.

Ni plak Arena. Kat sebelah kiri tu Arena utk console yg supported dgn XLink Kai ni. So pegi le ke Arena-arena tu.

Ni plak Arena Modern Warfare 2 kat Xbox360. Dalam tu dia pecah2 lagi Arena ikut region. Gamers dari Europe la paling ramai.

*Aku akan edit 1st page ni lagi nanti kasi cun dan lengkap, kalo ada sambutan ::icon_lol::

Falcon wrote:Tu aku punya...

x paham nak baca camner...

hahahaha..yg aku paham ping ko tu jer..yg aku paham la,lagik sikit ping lagik bagus..hehehehe..btw,ko dah penah connect to xbox live ke lom??aku cadang kan ko jangan connect dulu..takut kene ban..

PSN atau Xbox Live mmg ok. Yg aku nak bincang sini XLink Kai. Benda ni software yg tunnel console tu melalui internet dgn option system link atau LAN. Mcm Hamachi utk PC tu. Utk Xbox360 nih, ada ping limit utk connect antara players tu. Kalo ping sesama players tu lebih dari 30ms mmg takleh connect.

Pi ke website nih, register dan download software XLink Kai: http://www.teamxlink.co.uk/

Pastu belek2 sikit, kalo tak paham silakan la tanya kat sini ::icon_lol::

Lakum wrote:PSN atau Xbox Live mmg ok. Yg aku nak bincang sini XLink Kai. Benda ni software yg tunnel console tu melalui internet dgn option system link atau LAN. Mcm Hamachi utk PC tu. Utk Xbox360 nih, ada ping limit utk connect antara players tu. Kalo ping sesama players tu lebih dari 30ms mmg takleh connect.

Pi ke website nih, register dan download software XLink Kai: http://www.teamxlink.co.uk/

Pastu belek2 sikit, kalo tak paham silakan la tanya kat sini ::icon_lol::

entah la..makin aku belek makin aku tak paham..adekah kite jadikan pc nie sebagai medium nyer??boleh ko terangkan lebih lanjut tak lakum..ko nie kan sifu aku..hahahaha..kang kalo dah jadik leh la perang sesamer kat mw2..ngee.. ::icon_smile::

Camnih la secara teori dia...

Xbox360 (LAN game) ---> PC (XLink) ---> Internet ---> PC (XLink) ---> Xbox360 (LAN game)

Lakum wrote:Camnih la secara teori dia...

Xbox360 (LAN game) ---> PC (XLink) ---> Internet ---> PC (XLink) ---> Xbox360 (LAN game)

so, perantara kena ada pc (untuk menyamar online like Hamachi - Virtual Network) ke internet?
hmm.. interesting.. :thumbs up:

Memang fungsi sebijik mcm Hamachi, cuma lebih kepada console. Dan dia ada chat room dipanggil arena. Bleh buat Private Arena dan lock utk memudahkan kita main sesama sendiri.

EDIT: Aku dah edit 1st post dan letak screenshot software XLink Kai nih.

Lakum wrote:Memang fungsi sebijik mcm Hamachi, cuma lebih kepada console. Dan dia ada chat room dipanggil arena. Bleh buat Private Arena dan lock utk memudahkan kita main sesama sendiri.

aku dah install xlink nie kat pc aku..pastu aper nak wat??

Guest
budak_sopan wrote:
Lakum wrote:Memang fungsi sebijik mcm Hamachi, cuma lebih kepada console. Dan dia ada chat room dipanggil arena. Bleh buat Private Arena dan lock utk memudahkan kita main sesama sendiri.

aku dah install xlink nie kat pc aku..pastu aper nak wat??

a.ah... bro lakum... aku pn da install da bendalah nih kt pc aku,
pastu, nk watpe hah.... xsbar nk join dah nih.. haha ::icon_smile::

Alaa....korang mmg mengharap 100% aku kasitau apa nak wat ka? Kat website xlink tu ada page camna nak sambung Xbox korg. Ada banyak cara nak buat sambungan Xbox dgn PC. So aku tatau barang apa korg ada dan barang apa korg mudah dapat.

Camnih la. So step seterusnya korg kena sambung Xbox korg dgn PC. Ada banyak cara. Kalo ada router @ switch lagi mudah. Tayah beli apa2 dah. Kalo tarak, beli la network card utk PC satu lagik. Satu ke modem mcm biasa dan satu lagik ke Xbox.

Korang baca ni pelan-pelan yer.
http://www.teamxlink.co.uk/?go=quickstart

Lakum wrote:Alaa....korang mmg mengharap 100% aku kasitau apa nak wat ka? Kat website xlink tu ada page camna nak sambung Xbox korg. Ada banyak cara nak buat sambungan Xbox dgn PC. So aku tatau barang apa korg ada dan barang apa korg mudah dapat.

Camnih la. So step seterusnya korg kena sambung Xbox korg dgn PC. Ada banyak cara. Kalo ada router @ switch lagi mudah. Tayah beli apa2 dah. Kalo tarak, beli la network card utk PC satu lagik. Satu ke modem mcm biasa dan satu lagik ke Xbox.

kire cam kiter connect live tu ker??aku ader cable untuk xbox aku nie ke routher..

budak_sopan wrote:
Lakum wrote:Alaa....korang mmg mengharap 100% aku kasitau apa nak wat ka? Kat website xlink tu ada page camna nak sambung Xbox korg. Ada banyak cara nak buat sambungan Xbox dgn PC. So aku tatau barang apa korg ada dan barang apa korg mudah dapat.

kire cam kiter connect live tu ker??aku ader cable untuk xbox aku nie ke routher..
Kalo ada router...connect sama mcm nak connect ke Live ja. Kalo guna 2 network card, kena guna cross cable, mcm kita nak buat LAN 2 buah PC.

Kalo ada router, cuma try je la. Connect software Xlink dulu, check network reachable ke tak. Kalo tak kena buat portforward sikit. Pastu dah leh try connect game. Tapi mcm aku cakap sebelum ni, game Xbox360 perlu ping bawah 30ms. So jgn la pi try dgn mat salleh. Aku kat kedah, aku try dgn member aku kat KL pun dapat 40ms, so tak dapat connect. Kena try dulu tengok ping kita camna.