Jump to content
Sign in to follow this  
AhmadSyazwan

Nostalgia Zaman Sekolah Rendah

Recommended Posts

heheh aku tak suka sekolah. dulu kini dan selamanya.

sekolah wat aku mimpi ngeri. tp tanpa sekolah aku tak berjaya.

pengalaman waktu sekolah rendah? aku ingt lg... kelas muzik. aku n few friends tak bwk recorder

cikgu paksa kitorg tiup pensel sambil pura-pura pensel tu recorder. jari2 pulak praktis notes.

ak skola rndah mse 2002 - 2007

1)fes day skola mmg bes...ak siap sruh parents ak blik rmah jgn kco ak kt skola hehehe...
2)mse drjah 1 pnglaman yg ak xdpt lpekan ialah...kwn ak nk pgi tndas..ak pon ikot skali...
ntah pehal ak excited sngt ak tolah dy smpai jtoh tersembam...koyak kulit bwah mte dy..drah bnyak kluar...
ak pnyer tkot smpai trkncing dlm sluar....hahaha
3)mse darjah 3..stiap kli perhimpunan ak ngn kwn ak msti men lwan tomoi dlam klas hehehe...mse 2 ak lsak giler...
bleh dktekan smseng la mse 2 hehehe...
4)mse drjah 3 2 prtghan blan..ak tolak bdak india nie kple dy trhantok kt krusi...brdrah...ps 2 ak kne la pnmpar 3 bjik...mngis ak...mse 2 ak rse mcm nk bkar je skola 2 hahaha...
5)mse drjah 4 ak bli pmbris kye pas 2 men lwan pdang...kne sound ngan cikgu...lintang pukang ak lri...pas 2 ak men pmadam...mse 2 mmg ak hero pmadam laaa...dlam mja ak pnoh pmadam...ntah mcm mne cikgu rmpas pmadam 2 pas 2 cikgu jual...sdih ak...
6)mse darjah prkre ak xdpt lpekan ialah..kwan ak pkai sluar pendek..ak x tau yg dy x pkai sluar dlam...mse 2 dlam klas rmai pompuan...ak trik sluar dy trjulur bird dy hahahahahahahahaha.....smue pompuan mnjerit...
dy kjar ak 1 skola huhu...
7)mse drjah 6 ak jdi bek...UPSR ak 4A

assalamualaikum...

teringat member2 aku pegi kencing kat kertas litmus ramai2..diorang suka tgk kertas tu tukar kaler..teruk betul.. ::icon_lol::

awi216 wrote:
mjmax15 wrote:aku pernah tengok mmber aku pakai sabut gosok gigi sbb x bawak berus gigi..hahaha..lawak ..

Berus sabut? Hahaha. Memang gelabah la member ko. Aku paling takut dulu, kalu doktor gigi buat lawatan.

bukan berus sabut, tapi sabut kelapa.
si nurse dgn selamba cubit skit sabut kat kulit kelapa kering (ntah dari mana aku x perasan) pastu bagi kat budak2 x bawak berus gg.

kalau sekarang dia wat macam tu, camner eh?

assalamualaikum...

am_eniey wrote:coklat HIRO

lagi apa..ding dang? tora dtg lagi? jojo? coklat kecik2 mcm taik kambing tu apa ye? aku suka beli tu..dlm kotak kecik..

AhmadSyazwan wrote:kartun JEM ? cita skit ak x ingt la

citer kartun penyanyi perempuan yang bila dia pegang subang dia..leh tukar2 baju tuh...pastu ada musuh penyanyi kumpulan rock yang ada lukis bintang kat mata...hahahahhaha...akulayan gak kartun nih...lagi thundercat laa...

sekolah rendah aku 1990-1995...darjah 1 sampai darjah 3 dok kat kampung...main tuju kasut,tuju tin, lastik getah guna biji pokok getah..kena bedebik merah badan2...polis sentri...

aku champion congkak...haa ada congkak kayu aku sampai sekarang kat umah nih...tapi sekarang dah lama tak main..skill dah kureng skit...

masuk darjah 5-6 dah beralih arah dah permainan aku sebab tukar sekolah dok kat bandar...tuju kapur pulak..main zero point...pastu balik umah layan game mario ngan contra..champion nih...hihihihi...

akuccputsedut wrote:

citer kartun penyanyi perempuan yang bila dia pegang subang dia..leh tukar2 baju tuh...pastu ada musuh penyanyi kumpulan rock yang ada lukis bintang kat mata...hahahahhaha...akulayan gak kartun nih...lagi thundercat laa...

sekolah rendah aku 1990-1995...darjah 1 sampai darjah 3 dok kat kampung...main tuju kasut,tuju tin, lastik getah guna biji pokok getah..kena bedebik merah badan2...polis sentri...

aku champion congkak...haa ada congkak kayu aku sampai sekarang kat umah nih...tapi sekarang dah lama tak main..skill dah kureng skit...

masuk darjah 5-6 dah beralih arah dah permainan aku sebab tukar sekolah dok kat bandar...tuju kapur pulak..main zero point...pastu balik umah layan game mario ngan contra..champion nih...hihihihi...

haha..samalah..dlm darjah 5 gitu, main mario bros sampai pagi. dengar bunyi pintu bilik ayah, cepat2 aku tutup tv(tapi lupa tutup konsol tu) last2 kantoi. hari cuti ajer dpt main..huahuahua...

hiihihihihi...aku main mario..layan sampai dapat puteri wwoooo....mak aku bising2 buat dek jer...aku ngan abang aku arr layan senyap2 dalam bilik abang aku...kantoi ngan mak aku...mak aku lempar konsol kat luar tingkap....hihihihihihi...

abang aku kena sebat sedas dua ngan ayah aku...aku??? hihihihi...pompuan kena marah jer...tu yang aku sayang ayah aku tuh....hihihihihi...

akuccputsedut wrote:

aku suke kartun jam nih! kdg2 perasan gak jd cm awek cun tuh..hehheehe
idop ceria je!

lg satu kartun yg teddybear ramai2 tuh ape tajuk die tak ingat dah...best gak tuh pun

Aku rindu nak main tamiya.. masa kecik tak merasa nak pakai enjin JY. RM80 kira mahal masa tu.

wow...bnyknyer tamiya..ak ckup sker tamiya..mse skola rndak ad gak men bnde nie...slalu men dlm longkang...mmg syok...ak pndai upgrade kete nie...ak upgrade da cntik..pas 2 suatu ari 2 ak men ngn membe ak...dsebbkan kte 2 da trllu lju bile time selekoh jer kter 2 trcmpak kluar dri longkang...and then kraakk,prush..hncur tamiya ak kne lnyek dek lori tanah...mngis2 ak...mne x nyer kte idaman ak 2 hwahwa

Miss U.A wrote:
akuccputsedut wrote:

aku suke kartun jam nih! kdg2 perasan gak jd cm awek cun tuh..hehheehe
idop ceria je!

lg satu kartun yg teddybear ramai2 tuh ape tajuk die tak ingat dah...best gak tuh pun

ciss perasan yek...hihihihi sama la cam aku...citer teddybear tuh yang mana 3little teddy ker..???

tringat katun tomatoman...nk tgk blik rse...

aku layan gak tomatoman....sekarang dah takder arr...nape ntah..aku pun pelik laa...cuba letak balik citer gaban ker..?? tapi tu arr..budak2 sekarang lebih suka lepak kat cc layan games dari lepak kat umah tgk kartun cam kiter dulu....hihihihihhihi

aku layan gak tomatoman....sekarang dah takder arr...nape ntah..aku pun pelik laa...cuba letak balik citer gaban ker..?? tapi tu arr..budak2 sekarang lebih suka lepak kat cc layan games dari lepak kat umah tgk kartun cam kiter dulu....hihihihihhihi

tomatoman the best la..haha..siap bley lwn arus air terjun lg..haha..

byk gak katun2 yg best dlu2..tggl kenangan jela skrg ni..huhu

semua tinggal kenangan yg manis

nostalgia sekolah rendah:
kartun tomatoman,power ranger,jetman,gaban,suria perkasa hitam..
main tuju kasut,main aci sembunyi,polis sentri,pepsikola
main kereta dash yonkuro,tape game mario,contra

memori sedih.
kawan meninggal..cikgu bawak kami sekelas ke rumah arwah.