Jump to content
kae

Nak Beli Laptop?? Nak Pendapat..?? Nyatakan Di Sini... V1

Recommended Posts

[b]Salam. puas gak aku baca comment2 warga putera semua smpi page 11 je.. :125:
tq kat pakar2 laptop ni mcm bro kae, K.A. , TOYRUS dan lain2 lagi.. byk bg info pasal laptop ni.

ok, aku pengguna tegar desktop dell, dan tak pernah ada laptop. mgkin dalam masa tdekat ni aku nk beli laptop gak utk kerja2 aku.
klu bleh aku nak laptop yg boleh :
- main heavy games (xla heavy sgt cth mcm GTA, Dota, Need For Speed, Fifa),
- boleh install software berat2 cth mcm Photoshop ke.
- juga tahan lama. mcm agak lasak juga la.

antara brand yg aku rasa aku nk smbr gk ASUS ataupun Dell je.
1) klu asus, yg a42jr tu sesuai x dgn ciri2 aku di atas??
2) minat juga pd dell vostro 3700, tp tgk mcm besaq plak. tp keyboardnya aku minat. sesuai juga x dgn ciri2 aku di atas?
3) ada x brand ASUS atau Dell model lain bajet bwh RM2500?? klu xde bwh RM2800 pn jadilah.. memandangkan model a42jr pn agak limit, kot2 ada model lain yg lebih kurang mcm tu.. nnt pegi kedai komputer cari model tu xde plak, terpaksa cari model lain.

4) katanya asus cpt panas. tp quality bagus. cpt panas tu klu di selesaikan dgn tmbh coolerpad boleh x?
5) comment2 pd page awal mengatakan brand Dell dan Asus bagus. tp yg disarankan byk brand Asus (model a42jr) berbanding Dell. brand Dell ada byk kelemahan dr Asus ke? ape yg bagus Dell. yg ada pengalaman cita skit yer :)
6) sbb aku minat juga pada brand Dell, ada x ciri2 yg mcm aku nak, dan hrga dlm berapa? klu boleh cari yg xmhl sgt.

maaf lah soklan melencong mcm2. xtau nk terang mcm mn. klu face to face sng ler.. :lol: [/b]
sekian terima kasih. Edited by Syafsp

yop

slalunyer laptop ni teknologi die tahan brape lama, maksud die cm ni

cth, laptop pki i5 atau i7 processor, klu thn 2010 atau 2011 maybe bley support game dlm setting high quality grafik(bergantung pada kad grfik gak), memandang kan game skarang makin kuat grafik die, maybe dalam ramalan aku 3 thn atau kurg 2 thn. klu desktop nyer takpe, die bley upgrade hardware. ada ape2 pandangan lagi ke tentang ni, ni just ape yg aku pk r, tak th betul ke tak. :137:

[quote name='Syafsp' timestamp='1294064053' post='1058447']
[b]Salam. puas gak aku baca comment2 warga putera semua smpi page 11 je.. :125:
tq kat pakar2 laptop ni mcm bro kae, K.A. , TOYRUS dan lain2 lagi.. byk bg info pasal laptop ni.

ok, aku pengguna tegar desktop dell, dan tak pernah ada laptop. mgkin dalam masa tdekat ni aku nk beli laptop gak utk kerja2 aku.
klu bleh aku nak laptop yg boleh :
- main heavy games (xla heavy sgt cth mcm GTA, Dota, Need For Speed, Fifa),
- boleh install software berat2 cth mcm Photoshop ke.
- juga tahan lama. mcm agak lasak juga la.

antara brand yg aku rasa aku nk smbr gk ASUS ataupun Dell je.
1) klu asus, yg a42jr tu sesuai x dgn ciri2 aku di atas??
2) minat juga pd dell vostro 3700, tp tgk mcm besaq plak. tp keyboardnya aku minat. sesuai juga x dgn ciri2 aku di atas?
3) ada x brand ASUS atau Dell model lain bajet bwh RM2500?? klu xde bwh RM2800 pn jadilah.. memandangkan model a42jr pn agak limit, kot2 ada model lain yg lebih kurang mcm tu.. nnt pegi kedai komputer cari model tu xde plak, terpaksa cari model lain.

4) katanya asus cpt panas. tp quality bagus. cpt panas tu klu di selesaikan dgn tmbh coolerpad boleh x?
5) comment2 pd page awal mengatakan brand Dell dan Asus bagus. tp yg disarankan byk brand Asus (model a42jr) berbanding Dell. brand Dell ada byk kelemahan dr Asus ke? ape yg bagus Dell. yg ada pengalaman cita skit yer :)
6) sbb aku minat juga pada brand Dell, ada x ciri2 yg mcm aku nak, dan hrga dlm berapa? klu boleh cari yg xmhl sgt.

maaf lah soklan melencong mcm2. xtau nk terang mcm mn. klu face to face sng ler.. :lol: [/b]
sekian terima kasih.
[/quote]

1] Asus a42JR tak kluar dah.
2] besarnya 17 inci.. kalau pentingkan keselesaan. pilih yang 15 inci
3] saya cadangkan anda tunggu laptop baru menggunakan processor Sandy Bridge.
4] panas itu bukan satu masalah.. sebab kalau guna quad core laptop dan graphic card , setakat 70C ke atas itu merupakan normal... , sebaik2nya.. letak la thermal paste / guna cooling pad yang berkualiti
5] brand tak melambangkan laptop tuh bagus atau tak.., Acer pun ok jugak.. dan murah
6] Dell Inspiron 15R , i5 460M + HD5650 = RM 2499

tapi aku still akan sugest ko beli laptop Sandy Bridge.. , murah je.. , tapi performance lebih baik..

[quote name='wari' timestamp='1294118710' post='1058504']
yop

slalunyer laptop ni teknologi die tahan brape lama, maksud die cm ni

cth, laptop pki i5 atau i7 processor, klu thn 2010 atau 2011 maybe bley support game dlm setting high quality grafik(bergantung pada kad grfik gak), memandang kan game skarang makin kuat grafik die, maybe dalam ramalan aku 3 thn atau kurg 2 thn. klu desktop nyer takpe, die bley upgrade hardware. ada ape2 pandangan lagi ke tentang ni, ni just ape yg aku pk r, tak th betul ke tak. :137:
[/quote]

boleh kata setiap hari teknologi berkembang.. nak kata tahan berapa lama tuh susah la... paling lama pun 2 tahun kut.. , sekarang nih dah ada AMD Fusion , Intel SandyBridge... makin laju la..teknologi skarang nih

[quote name='kae' timestamp='1294196538' post='1058586']
1] Asus a42JR tak kluar dah.
2] besarnya 17 inci.. kalau pentingkan keselesaan. pilih yang 15 inci
3] saya cadangkan anda tunggu laptop baru menggunakan processor Sandy Bridge.
4] panas itu bukan satu masalah.. sebab kalau guna quad core laptop dan graphic card , setakat 70C ke atas itu merupakan normal... , sebaik2nya.. letak la thermal paste / guna cooling pad yang berkualiti
5] brand tak melambangkan laptop tuh bagus atau tak.., Acer pun ok jugak.. dan murah
6] Dell Inspiron 15R , i5 460M + HD5650 = RM 2499

tapi aku still akan sugest ko beli laptop Sandy Bridge.. , murah je.. , tapi performance lebih baik..

boleh kata setiap hari teknologi berkembang.. nak kata tahan berapa lama tuh susah la... paling lama pun 2 tahun kut.. , sekarang nih dah ada AMD Fusion , Intel SandyBridge... makin laju la..teknologi skarang nih
[/quote]
tu la, makin lama makin maju, perang cyber. just nak tahu, amd compare intel mn yg ok dlm gaming?

aslamkum... aku pingin bangat punya laptop... sebelum ini pon aku gak punya laptop,,, malah dapat lihat aja,, cemburu juga la... pada mas-mas yang bisa tolong mana laptop yang keren bangat dengan aku ya... bajet aku rm 2500,,, mau yang bisa main game aja ya,,,,, yang penting tahan lama, ngak ada rusak-rusak, dan ngak bikin punya banyak masalah la... aku tinggal malaysia.. duduk di johor...

[quote name='tolong aku' timestamp='1294205806' post='1058605']
aslamkum... aku pingin bangat punya laptop... sebelum ini pon aku gak punya laptop,,, malah dapat lihat aja,, cemburu juga la... pada mas-mas yang bisa tolong mana laptop yang keren bangat dengan aku ya... bajet aku rm 2500,,, mau yang bisa main game aja ya,,,,, yang penting tahan lama, ngak ada rusak-rusak, dan ngak bikin punya banyak masalah la... aku tinggal malaysia.. duduk di johor...
[/quote]
Dell Inspiron 15R - i5 460M + HD5650 , RM 2499
Acer 4820TG - i5 460M + HD5650 , RM 2500

[quote name='tolong aku' timestamp='1294205806' post='1058605']
[/quote]
Salam.Sila layari ( http://wangsamajucomputerrepairservices.blogspot.com/2011/01/masalah-laptop-dell-1420-intel-cpugpu.html?showComment=1294231301596#comment-c4187121370631422808 ) untuk info pembelian laptop.

salam 1malaysia

Maaf ye nak cilop sikit.... nank tanyer pendapat model nie -HP dm4 1123tx..I5. sesuai ke utk video editt..
Tolong advise ye....

[quote name='Abj' timestamp='1294588507' post='1058958']
salam 1malaysia

Maaf ye nak cilop sikit.... nank tanyer pendapat model nie -HP dm4 1123tx..I5. sesuai ke utk video editt..
Tolong advise ye....
[/quote]
ok la.. tapi ada banyak lagi alternative lain yg lebih murah

[quote name='kae' timestamp='1294643244' post='1059005']
ok la.. tapi ada banyak lagi alternative lain yg lebih murah
[/quote]

Terima kasih. Kae.. reply

Ade advise lain ke yg lebih bagus dgn harga yg sesuail..Tapi aku lebh prepare pada HPlah...

[img]http://1.bp.blogspot.com/_V9VkT_uWEBw/TQm7L_KKugI/AAAAAAAAAcg/cIKO94phNWM/s400/laptop-reliability.png[/img]

rembat kat blog [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/user/67329-hafizamrepair/"]hafizamrepair[/url]

hye saya orang baru. ;p

tumpang nak bertanya, laptop apa terbaik untuk budget rm3200?
kalau boleh sertakan specs nya sekali ya.
kalau buleh [b]nak acer[/b] tapi kalau brand lain pun tak apa, asalkan performance terbaik.

[quote name='K.A.' timestamp='1294668142' post='1059042']
[img]http://1.bp.blogspot.com/_V9VkT_uWEBw/TQm7L_KKugI/AAAAAAAAAcg/cIKO94phNWM/s400/laptop-reliability.png[/img]

rembat kat blog [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/user/67329-hafizamrepair/"]hafizamrepair[/url]
[/quote]

Sorrylah K.A...
Nak tanyer adekah Hp banyak mulfuntion kerana ramai pengunna atau memang betul2 nyer.
Nak tahu gak....sebb memng tgh cari laptop nie. munking miggu dpn nak beli niee...haha kalu betul, mmg seblm nie target asus..tapi org kata asus ade panas sikit lps tu camera dia kurng lah...ngtahlah. sbb tu aku target HP je...

[quote name='Abj' timestamp='1294754863' post='1059112']
Nak tanyer adekah Hp banyak mulfuntion kerana ramai pengunna atau memang betul2 nyer.
[/quote]
org bli HP@Compaq psl die murah
dlu die ok,skang ni da hampeh
rmai org bli+cpt rosak=graph tinggi

[quote name='TOYSЯUS' timestamp='1294754844' post='1059111']
hye saya orang baru. ;p

tumpang nak bertanya, laptop apa terbaik untuk budget rm3200?
kalau boleh sertakan specs nya sekali ya.
kalau buleh [b]nak acer[/b] tapi kalau brand lain pun tak apa, asalkan performance terbaik.
[/quote]
hi orang baru :121: <_<

haha.. Toy... aku cadangkan ko beli
Acer 5750G @ RM 2899
processor baru : Sandybridge !! ->> i7-2630QM ,
15.6 inch screen , NVidia GT540 , 640GB HDD ,

so far.. terbaik dari Acer !!

[quote name='Abj' timestamp='1294754863' post='1059112']
Sorrylah K.A...
Nak tahu gak....sebb memng tgh cari laptop nie. munking miggu dpn nak beli niee...haha kalu betul, mmg seblm nie target asus..tapi org kata asus ade panas sikit lps tu camera dia kurng lah...ngtahlah. sbb tu aku target HP je...
[/quote]

tu kajian kat UK, (mengikut blog tu la)

bace link aku bagi,.

pada aku, asus or asus sekarang memang agak bagus.
spec sesuai dengan harge yang ditawarkan

[color=#586070][font=verdana, arial, tahoma, sans-serif]Acer 5750G yang kae rekomen tu memang cair beb,,.. RM28xx jer[/font][/color]
[font="verdana, arial, tahoma, sans-serif"][color="#586070"]
[/color][/font]
[font="verdana, arial, tahoma, sans-serif"][color="#586070"]aku kompom, korang semua tak sempat beli hehe[/color][/font]
[font="verdana, arial, tahoma, sans-serif"][color="#586070"]stock macam goreng pisang panas!![/color][/font]

taraa!!

kae!!!!!
terima kasih kae, lepas baca reply ko aku on the spot pegi cari model tu.
hehe.
mula2 cari kat Alam Sentral, tade. teknologi tu belum sampai semua kedai.
pastu rush ke Digital Mall terus. jam lak dah kul 8.30pm.
takut tutup je kedai kang.
masuk2 DM, terus gi Notebook Shop kat ground floor.
tanye2, sekali ada stock.

aku ape lagi, bak mai sebijik la. depa bagi sebijik.
puas hati. dan dpt saksikan sesi unboxing dilakukan dpn mata.
lepas after cuba try test kejap sat, aku pun on je.
nego2 sikit dpt la rm2870.. tepat jam 9.00pm aku bagi wang dan beransur pulang.
skrg tak dpt nak bagi bintang lg, sbb tak sempat nak buat ape2. penat.. huhu

tu je lah cerita aku.
best.
:P

[sub]via Acer Aspire 5750g[/sub]

[quote name='Han_Hin' timestamp='1294909500' post='1059299']
da kuar ke laptop sandy bridge?blh rekemen laptop gna i7&gc yg power2 skit?bajet dlm rm 2800-rm3000 je.laptop asus ku dah semput utk aku skrang :121:
[/quote]
BRO TOTOY DAH BELI Sandybridge laptop tuh.. !!

memang aku recommend Acer 5750G
spec =

Acer 5750G @ RM 2899
processor baru : Sandybridge !! ->> i7-2630QM ,
15.6 inch screen , NVidia GT540 , 640GB HDD ,

takde laptop lain sekarang nih yang lebih baik !!

[quote name='Han_Hin' timestamp='1294911946' post='1059305']
beso nyer 15inchi.acer je ke yg 1st kuar yg baru ni?nak survey2 dlu brand lain.tq
[/quote]
buat masa nih Acer je la yang ada.. brand 2 lain tunggu bulan Februari nani baru ada banyak...

15 inci besar..? klo bagi aku..biasa2 je.. lagipun utk seorang gamer yang mahukan full keyboard[siap ngan numerical keypad].. memang 15 inci berbaloi.. !!

performance memang tip top.. ditambah pula Nvidia GT540 memang baik

laptop aku pun dah ketinggalan zaman.. haha.. sekarang nih zaman Sandybride - Intel .. dan Fusion - AMD

hehe Alhamdulillah.. ade rezeki skit.. :)
laptop lama (Acer Aspire 4745G yg juga [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/81174-nak-beli-laptop-nak-pendapat-nyatakan-di-sini-v1/page__view__findpost__p__1033432"]di-recommend oleh kae dan KA dulu[/url]) aku hadiah kat adik aku..
Belum setahun pun aku dengan laptop tu, dah terkawin lain lak.. :P
dan aku sgt puas hati dgn Acer 4745g tu juga. :D
mmg xde masalah apa pun dgn laptop tu, mcm baru (ada bau kedai lagi ehehe).

-
Acer Aspire 5750G juga sangat memuaskan hati.
15.6" besar sikit je, tapi tak rasa kekok pun.
lagi pun best kalau nak buat layan movies.. hehe.

aku masih lagi belum try yg betul2 menguji laptop ni, sbb busy sgt. nanti hujung minggu ni aku try betul2.
anyway so far, everything very de gorgeous. i'm speechess bak kata FBI. hehe

tq