Jump to content
Sign in to follow this  
ahaksz!

Call Of Duty: Modern Warfare 2

Recommended Posts

antrax wrote:
ahaksz28 wrote:geh..prestige aku rasa rugi pun ada..weapon kena unlock semula..challenge pun sama..

cuma yang best nya title dengan emblem saja makin banyak..boleh kumpul..lawa2 lak tu... ::icon_razz::

maknanya tak penting sgt lah prestige ni yer?...lagi satu dari segi persenjataan ada perubahan tak?

nop..semua senjata sama..cuma ko boleh la apply for prestige kalau ko nak dapatkan lagi banyak emblem and title..

ahaksz28 wrote:
antrax wrote:
ahaksz28 wrote:geh..prestige aku rasa rugi pun ada..weapon kena unlock semula..challenge pun sama..

cuma yang best nya title dengan emblem saja makin banyak..boleh kumpul..lawa2 lak tu... ::icon_razz::

maknanya tak penting sgt lah prestige ni yer?...lagi satu dari segi persenjataan ada perubahan tak?

nop..semua senjata sama..cuma ko boleh la apply for prestige kalau ko nak dapatkan lagi banyak emblem and title..

tango down!

antrax wrote:
ahaksz28 wrote:
antrax wrote:

tango down!

The Best lar.Weapon kesukaaan aku.yang Sniper Bolt Action.Da Best

tadi aku ada main ngan satu budak dari australia..kira headshot match 1 on 1 laa..dia shoot aku 7x pastu aku balas 7x dan seterusnya..agak2 cara ni relevan ker utk naikkan xp..rasa cam rugi pun ada sebab mati byk.

...lagi satu budak ni tunjuk kat aku kat map highrise cara nak memanjat roof kat bangunan yg tinggi tu...dia buat senang jer..aku buat tak bleh2...sini ada sape dah try ker? diorang ni kalau bab glitching memang power aaaa

sayyidbest wrote:itu namanya freekill bang.tapi kalau orang tau ko wat camtu.sure kena maki.mesti dorang kata ko tak power.better ko lawan jer ngan dia.kalau kalah pon apa nak dimalukan.

power tak power janji dpt boost ranking hehehe

antrax wrote:
sayyidbest wrote:itu namanya freekill bang.tapi kalau orang tau ko wat camtu.sure kena maki.mesti dorang kata ko tak power.better ko lawan jer ngan dia.kalau kalah pon apa nak dimalukan.

power tak power janji dpt boost ranking hehehe

bila lar ko ni nak jadi anak jantan.ohohoh

antrax wrote:tadi aku ada main ngan satu budak dari australia..kira headshot match 1 on 1 laa..dia shoot aku 7x pastu aku balas 7x dan seterusnya..agak2 cara ni relevan ker utk naikkan xp..rasa cam rugi pun ada sebab mati byk.

...lagi satu budak ni tunjuk kat aku kat map highrise cara nak memanjat roof kat bangunan yg tinggi tu...dia buat senang jer..aku buat tak bleh2...sini ada sape dah try ker? diorang ni kalau bab glitching memang power aaaa

Nak leveling cepat ko kena settle kan challenge yang ada tu..settle challenge ko akan dapat lagi banyak XP..aku main macam tu saja..setel kan challenge..
jangan stick dengan weapon or perk yang sama..rajin2 singgah Barrack tu tengok apa option challenge yang ko boleh setelkan..

yang glitching tu aku pun baru tahu hari tu..Cebi ajar..tapi macam biasa aku memang kurang sikit glitching ni..saya enjoy tembak orang saja.. ::icon_smile::

ahaksz28 wrote:
antrax wrote:tadi aku ada main ngan satu budak dari australia..kira headshot match 1 on 1 laa..dia shoot aku 7x pastu aku balas 7x dan seterusnya..agak2 cara ni relevan ker utk naikkan xp..rasa cam rugi pun ada sebab mati byk.

Nak leveling cepat ko kena settle kan challenge yang ada tu..settle challenge ko akan dapat lagi banyak XP..aku main macam tu saja..setel kan challenge..
jangan stick dengan weapon or perk yang sama..rajin2 singgah Barrack tu tengok apa option challenge yang ko boleh setelkan..

yang glitching tu aku pun baru tahu hari tu..Cebi ajar..tapi macam biasa aku memang kurang sikit glitching ni..saya enjoy tembak orang saja.. ::icon_smile::

aku dh jumpa lobby utk boost ranking dgn cepat...class riot shield s&d...bleh cecah 10000xp

Radiographer_student wrote:boost ranking x berape pnting pon, juz nk unlock weapon n setel challenge je...even level 5-6 pon leh beat aku.... ::icon_smile::
so...kesimpulan aku, skill menembak je paling penting demi mencapai kepuasan bermain... ::icon_razz::

betul..sangat betul..level tak penting pun sebenarnya..aku more to menembak saja..kalau main dengan geng putera macam hari tu pun best juga..
seronok..tak risau pasal hacker..ni sekarang main ada saja hacker..bosan!

sayyidbest wrote:hoho.korang best lar dapat men.ahakz.takkan projek zombie kampung pisang ko biar camtu jer.sian kat nazi2 tu.nak makan daging ko.lolx

aku main zombie.. tapi jarang la.. sambutan tiada aku tengok zombie.. kami2 saja yang main.. so challenge macam takde..

zer0Nehza wrote:
PuteriNurFarah wrote:men on9 kat pc byk bugger la isk... ntah2 guna aimbot meleret je headshot ::icon_evil::

adinda sudah beli original kah? ::suspect::

adeh2.Original pakai cawat lar pas ni aku.kat Steam Pon Mahal Siot MW2 ni.kalau murah dah lama guna paypal beli.ini RM2XX.Giler Mahal.Tapi tak pe.aku sacrifice CPU lama Aku.hehe.dapat 300 pon jadi lah.asalkan dapat Mw2 Ori.

arifthegamer wrote:asalamulaikum

saya nak tanya skit kalo ori berape harga die dan kalau saya beli ori ada kah satu cd ori untuk satu pc je.

trimas

RM219 (TSB)
1 game= 1 pc

salah.. game based steam adalah satu key untuk satu account, dan boleh main kat mana2 pc yang diinstall original MW2, dengan syarat account steam tu hanya boleh online pada pc yang aktif sahaja...

dengan kata lain, tak boleh pada waktu sama account tu online kt dua atau lebih 2 pc, sama konsep dengan im e.g ym, msn, skype, ai sik yu! sebagainya ::icon_razz::

zer0Nehza wrote:salah.. game based steam adalah satu key untuk satu account, dan boleh main kat mana2 pc yang diinstall original MW2, dengan syarat account steam tu hanya boleh online pada pc yang aktif sahaja...

dengan kata lain, tak boleh pada waktu sama account tu online kt dua atau lebih 2 pc, sama konsep dengan im e.g ym, msn, skype, ai sik yu! sebagainya ::icon_razz::

betul la aku tulis tu..

macam saya cakap sebelum ni.. awak boleh guna dvd asal tu.. install la kt berapa banyak pc anda mahu..

memang valid.. takda masalah... 100 pc pon boleh pakai disc sama... cuma time nk online, cuma satu pc je leh running melalui account steam yang activated ngn key MW2 tu.. ::icon_smile::

benda ni bagus sebenarnya...

contoh :

1) install kt pc umah : main kt umah
2) install kt opis (klo anda mmg suka cilok waktu opis) : main kt pc opis.. hehehe
3) install kt laptop : time pi bercuti : carik wireless coverage.. : fuhh memang lazat dan terbaek ::icon_razz::

arifthegamer wrote:assalamulaikum

maknanye 1cd hanya untuk satu pc saja yang bole main online jika saya install cd yang sama kat satu lagi pc die tak bole nak main online la maknenye.

trimas

benar..sama konsep macam zer0Nehza cakap kan tu.. boleh install dekat PC lain CD ori tu tapi bila time online hanya 1 PC saja boleh online..
pasal dia pakai serial key..serial key tu hanya boleh aktif 1 saja dalam 1 masa.. ::icon_smile::

harap jelas