Jump to content
pistol air

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Recommended Posts

??????????? wrote:
datuk abu wrote:kalo mod dapat sticky kat topik ni bagus jgk... ::icon_smile::

tahniah mod yang jaga eincome ni...
1. Cadangan diterima. Topic stickied.

2. Terima kasih byk2.

timo kaseh mod ??????????????????????? opsss terlebih sudah ::affraid::

Aku pn pakai aweber gak, tp lately korang pasan x yang ramai fail nak jaga dorg nyer
email contents. Banyak dah aku tjmpe dlm spambox aku, esp for yahoo acc. Gmail xde mslh sgt..

Spam assassin dah xaccurate ke? dlu aku rs mcm 80-90% accurate, skrg... ntah la
sm ada dorg xcheck spam meter or ade glitch..

P.s: Ehh.. aah, topic stickied.. ok gak, btw ada cdgn lg satu, actually ada part yang tertinggal... kalo blh merged kn balik ok gak.. ni: http://putera.forumotion.com/e-income-f10/perbincangan-affiliate-niche-marketing-t102.htm senang nak wat ref gak..

Later on kalo dah back to forum lama, sticky kn finix nyer thread tu pn cun gak..

Thanks anyways, Selamat Hari Raya Aidiladha...

Ops, tak boleh nak merge, sebab memang limited sampai 67 page pastu auto split.
Anyway, saya letakkan link tersebut di post pertama topik ni supaya senang untuk future reference.
Terima kasih.

aku tahu gak pasal ni...
dulu aku ada masuk satu forum nama wangcyber.com.. ada belajar skit-skit...aku ajar ckit korang apa yg aku dh belajar:

1-memula kena cari produk dulu. masuk clickbank..pastuh tgk kat marketplace dia kot. usya-usya la apa yg gravity agak-agak tak tinggi sgt.. tak rendah sangat.

2-jadi affiliate...pastuh buat blog kat blogspot. cuba jual kat orang produk dari clickbank tuh.

3-income masuk ikut komisyen..berapa kita jual..byk tu kita dapat. ada orang akan tolong bayarkan nanti guna cek.

korang try la.. guna blog jer kawan-kawan.. tulis-tulis skit.. pastuh kalau nasib baik kita boleh rank kuar first page (ada teknik dia tapi bikin aku pening jer baca).. kalau nasib x baik x dapat kot.

bottomline.. gie clickbank.. jumpa produk yg best (tgk gravity dia.. pasal kalau 0 maknanya x laku.. kalau tinggi maknanya ramai promote.. so cari la tgh-tgh kot..) pastu jual guna blogspot.

ada satu lagi method nak tarik orang... tulis article pas tuh antar kat ezinearticle.. tulis jer banyak-banyak pasal apa-apa berkaian produk kita... pastuh letak link ke blogspot kita kat bawah sekali article tuh. nanti org baca orang klik la..

insya'allah kalau rezeki ada... masuk la orang beli.. kalau x de tu belum lagi la kot. yg penting doa dengan penuh keyakinan.. ::icon_wink::

emmm.. mane DS ni? geng2 yg dh beli product tu.. mai la cite ape isi kandungan.. kut2 leh share..

xsilap aku ade 12 orang kn? xkn la kedukut mau kongsi? ala, share je.. bukan ktorng ni boleh wat p[un..
ekekeke...

Falcon wrote:aku tahu gak pasal ni...
dulu aku ada masuk satu forum nama wangcyber.com.. ada belajar skit-skit...aku ajar ckit korang apa yg aku dh belajar:

1-memula kena cari produk dulu. masuk clickbank..pastuh tgk kat marketplace dia kot. usya-usya la apa yg gravity agak-agak tak tinggi sgt.. tak rendah sangat.

2-jadi affiliate...pastuh buat blog kat blogspot. cuba jual kat orang produk dari clickbank tuh.

3-income masuk ikut komisyen..berapa kita jual..byk tu kita dapat. ada orang akan tolong bayarkan nanti guna cek.

korang try la.. guna blog jer kawan-kawan.. tulis-tulis skit.. pastuh kalau nasib baik kita boleh rank kuar first page (ada teknik dia tapi bikin aku pening jer baca).. kalau nasib x baik x dapat kot.

bottomline.. gie clickbank.. jumpa produk yg best (tgk gravity dia.. pasal kalau 0 maknanya x laku.. kalau tinggi maknanya ramai promote.. so cari la tgh-tgh kot..) pastu jual guna blogspot.

ada satu lagi method nak tarik orang... tulis article pas tuh antar kat ezinearticle.. tulis jer banyak-banyak pasal apa-apa berkaian produk kita... pastuh letak link ke blogspot kita kat bawah sekali article tuh. nanti org baca orang klik la..

insya'allah kalau rezeki ada... masuk la orang beli.. kalau x de tu belum lagi la kot. yg penting doa dengan penuh keyakinan.. ::icon_wink::

it's just a skin. but ko ada basic. bagus2..

Internet Business is more then that.. ::icon_smile::

it's spirit.. (but, bukan spiritual:))

kamikase30 wrote:

ooo...

huhu..boleh la ckit2.. at least kalau orang sembang pasal ni aku tahu la apa diorang sembangkan tuh..opt-in..clickbank..gravity..affiliate..merchant.. menatang2 camtuh..

cuma aku ni masalah satu jer..
aku pemalas.. malas nak buat..malas nak peningkan kepala buat susah-susah.. kalau nk buat pun aku buat yg simple2 pas tuh tawakkal jer lagi..

pada aku cukupla duit aku.. banyak sangat duit ni pun kadangkala makin corrupt otak kita.. aku dulu kenal sorang pekedai ni.. jumpa alim ulama jer dia minta orang doakan dia cepat kaya.. sbb dia nak menderma katanya.

dia follow 'jemaah' dan byk ceramah dia pegi dia salam tgn orang alim2 tuh..pas tuh doa 'dengan keberkatan [insert name] murahkan lah rezeki aku'...

x lama pas tuh bisnes dia makin maju.. kedai makin banyak dibukak..sampai mini market pun ada.. all within one year..
sekarang sembahyang pun akhir waktu.. kebajikan pekerja dia dah x berapa jaga.. tetiba jadi kedekut.. sen-sen pun dia berkira dgn pekerja dia. aku pun dah x rapat dgn dia..sbb dia sibuk x de masa nak kuar minum2 dgn kami dah.

sometimes kekayaan datang dengan harga yang tinggi..

tapi kalo ada orang nak ajar step by step teknik aku x kisah gak ::icon_razz:: ::icon_razz:: ::icon_razz:: cuma mcm aku cakap tadi la.. aku buat ikut rentak aku.. sbb aku x nak pursue benda ni mcm benda ni penentu kehidupan aku..huhuhu...

ko nak ajar ke?? a bit knowledge aku ada la.. so boleh straight lompat kpd 'main dishes' tanpa perlu 'side dishes' ( aku berkampung dgn orang2 wangcyber.com tuh boleh tahan lama..walaupun aku x berapa buat.. tapi aku jenis orang yg suka pada ilmu.. so aku follow gak ajaran2 diorang tuh..cuma x amal jer.. ::icon_razz:: ada some method yg aku x setuju - diorang panggil black cap ke hat camtuh..x berapa syok dgr tapi menatang tu diorang x ajar pun.. secrecy gak)

salam..

@bro Ubuntu

erk ape perkembangan produk yg kita beli tue eh?aku xtau lsg psl xleh nk join korg kat skype..seme dah byr ke? dah beli ke belum? payment bln nie mggu dpn aku bank in ok? aku rs aku bank in seme kot..ada duit lebih skit nie baik aku settle seme..ape2 aku inform blk kat sini..huhuh..

@bro falcon

welcome here ::icon_biggrin:: tambah lg sorg ahli baru kita..nanti ko blh share ler ape2 ilmu yg ko dpt kat sana..huhuhu..

Falcon wrote:
kamikase30 wrote:

ooo...

huhu..boleh la ckit2.. at least kalau orang sembang pasal ni aku tahu la apa diorang sembangkan tuh..opt-in..clickbank..gravity..affiliate..merchant.. menatang2 camtuh..

cuma aku ni masalah satu jer..
aku pemalas.. malas nak buat..malas nak peningkan kepala buat susah-susah.. kalau nk buat pun aku buat yg simple2 pas tuh tawakkal jer lagi..

pada aku cukupla duit aku.. banyak sangat duit ni pun kadangkala makin corrupt otak kita.. aku dulu kenal sorang pekedai ni.. jumpa alim ulama jer dia minta orang doakan dia cepat kaya.. sbb dia nak menderma katanya.

dia follow 'jemaah' dan byk ceramah dia pegi dia salam tgn orang alim2 tuh..pas tuh doa 'dengan keberkatan [insert name] murahkan lah rezeki aku'...

x lama pas tuh bisnes dia makin maju.. kedai makin banyak dibukak..sampai mini market pun ada.. all within one year..
sekarang sembahyang pun akhir waktu.. kebajikan pekerja dia dah x berapa jaga.. tetiba jadi kedekut.. sen-sen pun dia berkira dgn pekerja dia. aku pun dah x rapat dgn dia..sbb dia sibuk x de masa nak kuar minum2 dgn kami dah.

sometimes kekayaan datang dengan harga yang tinggi..

tapi kalo ada orang nak ajar step by step teknik aku x kisah gak ::icon_razz:: ::icon_razz:: ::icon_razz:: cuma mcm aku cakap tadi la.. aku buat ikut rentak aku.. sbb aku x nak pursue benda ni mcm benda ni penentu kehidupan aku..huhuhu...

ko nak ajar ke?? a bit knowledge aku ada la.. so boleh straight lompat kpd 'main dishes' tanpa perlu 'side dishes' ( aku berkampung dgn orang2 wangcyber.com tuh boleh tahan lama..walaupun aku x berapa buat.. tapi aku jenis orang yg suka pada ilmu.. so aku follow gak ajaran2 diorang tuh..cuma x amal jer.. ::icon_razz:: ada some method yg aku x setuju - diorang panggil black cap ke hat camtuh..x berapa syok dgr tapi menatang tu diorang x ajar pun.. secrecy gak)

Lesson no.1

Rahsia Alam Maya untuk Jadi Jutawan. Fokus untuk dapatkan........................

List Building,
List building,
List Building,

Makes sure yang targeted.
Kalau xde benda ni 'Jangan Sembang' Cmne Nak Jadi Jutawan Internet.
Teknik yang dia orang kate, black hat, gray hat, green hat. Go to He**..
so, u kate u wanna to use your own technic right???
Just do whatever u knew to get paling busuk 5,000 targeted email DALAM MASA 3 BULAN...
Fasal u empthy lagi kan???? Now your Goal ' 5,000 Mailing List '..

Lesson no.2, no.3, no.4 nanti dulu..

U nak buat, u buat, u xnak buat terpulang, Good luck.. ::icon_smile::

Falcon wrote:camner nk dapat kn list byk tuh?? (list nih collection email kan??)

ada method?? kena wat website gak ke??

yup, u benda ini kena collect email.

method yang free (basic) and berbayar (kena bayar lorrrrrr)

buat web.. ya and tidak..
ya, but buat yg simple sahaja.. ----> ini contoh www[dot]senze[dot]com
tak, u boleh use (wordpress or blogspot) + (autoresponder) ------> see youtube[dot]com

mutt wrote:bro kamikase,

camne nak dapatkan 5000 list dlm mase 3 bulan? mesti ada cara yg 'power' nak dapatkan byk list. ::fresse::

syarat 5000 email..
1. knowledge ko mesti kena power..
2. Kena speed
3. Kena ada modal

ok cara nak dapat… (basic)

1. SEO - U kena khatam Google Sniper
2. Twitter
3. Google Wave - Saingan Facebook next year
4. Facebook
5. Pay Per Lead & CPA

Lain-lain hal..

6. Forum - Paling busuk 1000 forum (money making paling senang)
7. Attact article directory
8. JV kalau xde 15,000 email jangan sembang.. (agak advance)

ini aku story targeted email... ::icon_smile::

--edit--

mind set mesti kena betul..

1. think big 'starting 5,000' mailing list
2. do step by step
3. start dengan 5 email, then 50 email, then 500, email, then50k...

jangan semak kan kepala sangat buat benda ini...

regard..

Yup..betul tu kamikase..

in

Week 1 & 2 : u finding about ur niches n study that thing betul2..

Week 3 & 4 : u create article about ur niche with free report (in pdf of whatever format)NOT LESS THAN 500 WORDS

Week 5 : Finding About 1000 forum

Week 6 & 7 : Study about your squezee page n autoresponder ( it easy when u use aweber)

Week 8 : Post n subscribers in more than 100 forums with YOUR FREE REPORT

Week 9 : U start collect the list with your free download report.

Week 10: Follow up the subscribers with new report n with valuable article & start to post 100 n above..get new list..

Week 11: U can see the small result from your job

Week 12: Your forum its good sharing knowledge. Valuable n doubles your kredibiliti. u can growth with more list..

hehe..

this method kamikase ajar kat aku n plus aku come up with idea fre report.

byk sbnrnye care nak kumpul list..

ade satu lg care yg lg dshyat..kan kamikase kan..hehe..

OK, what the result if u get about 5000's email..minima

ok, let say u promote ur niche with comission 10usd per sales

let say from 5k email.. 100 je sangkut.. 2% je meaning u amik dr list tu. cnth u buat niche dlm mse 2 bulan..

so,

10 usd x 100 email = 1000 usd -------------> this is only about 2% from ur list..

ok what r u get if ur list growth up with 50,000's email list..

u just take 2% from ur list..

so,

2/100 x 50,000 = 1000 email ( 2% from ur list )

so,

1000 email x 10usd = 10,000 usd.

(dlm mase 2 bulan ubuat niche..cnhtla.. x gle ke huahua..)
dah leh tempah muka fairlaidy ni..hehe...bru 2 % u gune list...

ok, what's about your doubling ur potential buyers with ur email ratio to

10%? 20% n mayb to 50%???

x ke gile ke tu..

leh beli sbjik terus 370z..huahua...

utu blum commison product 50 ~ 100usd tu..

ekke..

k, dah ngantuk..huhu..::sleep::

::affraid::

P/S: This is beautiful of email building list secret..hehe.. ::icon_cheers::

datuk abu wrote:perkhh...kalo buat kira2 memang best ::affraid::

It Is Not As Easy As You Think, got a lot thing we need to figure it out..

Falcon wrote:aduh... mencari niche ni btul2 memeningkan la kengkawan... boleh tolong x? how eh??

Bro, dont asking question like this here.

1. Read this tread A-Z
2. Go to AM forum, yurckk ada post basic thing about niche
3. U download wwwnicheqcom ------> Niche Hunting Strategies

Selagi u belum habis baca jangan tanya apa-apa question..

@zex

dah boleh buat 12 day's coatching tu.. (membership site style)

bayaran dia usd $1 je ::icon_smile::

then ape lagi shoot lorrrrrrrrr....

aiseh... byk rupanya benda nk kena buat...

huhuhu... camtuh aku rilek2 dulu lah.. aku follow tapi ikut pace aku. takut laju sgt nanti aku jadi terbiasa plak mengejar duit jer.. nanti buat apa pun nampak duit jer dlm kepala. risau nanti sampai mati dlm keadaan mengejar dunia.

but this is knowledge.. so aku akan follow sbb aku mmg suka belajar semua benda yg aku boleh belajar.. asalkan ilmu dan x salah dalam Islam aku akan pursue.. tapi mcm benda nama Internet Marketing atau singkatannya IM nih.. tengok mcm agak banyak kerja.. so aku akan buat rilek2 dulu.

But AM sempoi gak.. kalau wangcyber byk merapu jer semua nk push produk sendiri pas tuh sembang mcm buat juta-juta dollar..ada bau2 'arrogant' dan 'aku best korang x best' camtuh kat wangcyber tuh. AM aku nampak telus la. Respek sama korang sumer.

aku kalau buat IM ni mungkin guna free method jer kot buat masa sekarang. pasal aku nak build new system ntuk PC gaming aku Januari next year (aku mengidam sistem i7 ngan HD5970) pastuh nak angkut Xbox 360 sama. Gian nak main The Force Unleashed x dapat2 lagi. Xbox 360 tuh sendiri murah.. tapi HDTV tu yg buat berpeluh.. paling murah aku jumpa dlm RM 3000 camtuh gak. So paid method kena tunggu next bonus la (kalau Tuhan izinkan - Insya'allah)..huhuhu..

Nanti aku dah habis buat sumer yg ko suruh tuh aku roger ko ek kamikase (byk wooo nak baca thread nih from A-Z)...