Jump to content
Sign in to follow this  
mfaizal2008

Panduan Menjana Wang Dari Blog Anda Dengan Nuffnang dan Google Adsense

Recommended Posts

Ada sesetengah yang belum mengetahui tentang Nuffnang. Tetapi ramai yang tahu mengenai Google Adsense dan berebut-rebut untuk membuka akaun Google Adsense. Tetapi Jika dibanding Google Adsense, Nuffnang adalah lebih mudah untuk mendapatkan income dari blog. Berbanding Google Adsense yang hanya mengira setiap klik pada iklan mere di blog anda, Nuffnang pula mengira setiap iklan mereka keluar. Bermakna, tidak kiralah jika iklan mereka di klik atau tidak anda tetap mendapat income selagi ramai yang mengunjungi blog anda. Sekiranya ada iklan yang diklik, anggap sahaja itu sebagai tambahan.

Untuk maklumat lebih lanjut mengenai Nuffnang ini sila lawati blog saya: http://janawangdariblog.blogspot.com/

Di sini saya berikan kepada anda beberapa e-book percuma berkaitan Nuffnang, Google Adsense, cara meningkatkan trafik ke blog anda dan panduan membina blog.

Ok awak kena baca e-book panduan nuffnang dalam blog saya tu untuk memahami lebih lanjut kenapa income zero. Salah satu sebab mungkin tak letak 3 iklan. So kenalah letak ketiga-ketiga iklan anda di blog. Saya baru je sertai Nuffnang tak sampai sebulan, ini screen-shot earnings saya. Ini untuk blog saya di: http://exception2008.blogspot.com/
Earnings nuffnang ada dua, dari page impressions dan click. Page impressions ni ialah kiraan berapa kali iklan Nuffnang muncul. Click pula apabila pengunjung klik pada iklan.

Ok bagi yang dah download e-book tersebut terima kasih banyak-2. Diharap dapat menimba ilmu dari panduan tersebut. Pada hari ni earnings yg saya dapat ialah RM 6.50, dicampur sekali dengan earnings dalam blog ni: http://janawangdariblog.blogspot.com/ dan ini : http://exception2008.blogspot.com/

Next time sy akan bina lagi blog baru, he he he he tungguuuuu......

mfaizal2008 wrote:Ni antara e-book percuma koleksi aku.

Silalah download, FREE jer...

pagi nih aku baik skit...
meh aku tmbh earning ziduu ko skit...
aku donload smua ebook nih...
walaupun aku x baca smua sgt...
hehe... ::icon_rabbit::

Aku ada persoalan besar. Kalau siapa yang perasan.. link location disebalik link download tu ada url nuffnang..

Boleh saudara mfaizal2008 terangkan apa erti nya?

oh ya pasal link tu, saje je nak testing... kot-2 boleh dpt CTR....
tapi x menjadik pun... em pasal certain blog dan laman web yg letak iklan Nuffnang masih x dapat income, anda perlu download e-book berkaitan Nuffnang, kemudian baca. Sebab dalam e-book tu ada jawapan dia....

mfaizal2008 wrote:aku kdg-2 survey blog orang, kdg-2 diorg letak iklan satu je, pastu bising sbb tak dpt income...
penting anda perlu letak ketiga-2 iklan... pastu pengunjung mesti ramai...

Pengunjung ramai, tp tak ada klik pun tetap susah dpt earning. huhu

Perlu diingatkan, kalo korang baca betul-2 e-book nuffnang tu, utk dptkan earnings Cost Per Impression, traffic ke blog mesti mengancam... at least 1000 orang dlm sehari... sbb CPM Nuffnang ni dikira 1000 kali iklan tsb keluar... Alhamdulillah, aku punya earnings dah naik jadi RM 34.00...