Jump to content
Sign in to follow this  
Wan G-Han

Experience VS Certificate?

Recommended Posts

hahaha cuba ko pangil org yg ade certificate tu ajak dia wat benda yg ssh2 sket pasal comp.. setau aku, byk diorang hanya tau teori jer... sbb diorang belajar dr kertas, org yg berpengalaman belajar dari pengalaman yang pernah dia lalui sendiri.

haaa memang pun haram satu pun tak tahu bila tanya cakap jer lebih suh buat tak tahu...kena rujuk buku laa apalaa..hahahaha...cakap orang aku pun tak tahu tapi bab2 pebaik komputer nih aku memang tak tahu sebab aku programmer suh aku code aku tahu laa...tapi language yang aku tahu jer laa..hahahahaha...ngok jugak aku nih harap ada degree jer...aku rasa pengalaman lagi berharga laa..aku tgh cari pengalaman laa nih hahahaha...tapi dalam masa yang sama kena ada cert..eh apa aku cakap nih..pening aku..sama2 penting laa kau rasa...seiring sejalan..hahahahaha

Ha'aa seiring sejalan.. nak dapat cert tinggi2 perlu belajar dulu. lepas tu cari kerja. nasib elok dapat kerja govn permanent. goyang kaki. nasib buruk kerja ntah pa2.

Nak cari pengalaman, habis srp/pmr/spm/stpm cari kerja. dapat pengalaman tinggi2... kerja lama2 lepas tu satu bos datang 'tak nak sambung belajar ke?, nak naikkan gaji. kalau takat camnih2 susahla nak tolong'..

"Alaaa bos.. spm aku pun tunggang terbalik. macam mana nak belajar. bukanny minta universiti guna result spm takat gini2. cert2 sampah sarap mana mereka layan." Ekekekekek.. hujung2nya fedup sendiri.

hahahaha...alasan jer semua tuh..kalau nak seribu daya taknak seribu dalih..aku nih ikut result SPM hampeh buruk semua..tapi takder laa yang fail...cangkui2 banyak laa...pas SPM jadi minah kilang jap..kumpul duit sikit pastu aku register kat Private University sambil belajar aku buat part time...buat bayar yuran study aku..sambil tuh buat bisnes itu ini..hahahaha..sampai sekarang aku terjebak dek bisnes2 nih...abis belajar..aku cari keje laa tak dapat aku amik kursus yang goment support tuh..utk mahasiswa mahasiswi menganggur..pastu dapat keje dah sekarang...boleh jer kalau nak...kalau taknak tuh takyah cakap aper laa..kita sua lombong bijih pung tak jadi aper nyer haa...dok jadi lombong situ ler...hahahahahaha....eh eh banyak gak pengalaman aku..cuma nya aku takder pengalaman dalam bidang aku tu jer...hahahaha....