Jump to content
ogGY

Soal Jawab Mengenai Penyakit

Recommended Posts

pnyakit 2 kwn aku yg kene..
aku suroh die p hosital..
die tamo..
parenz die pon tataw hal ni..
penin tol aku..
die pon ade lalok cket..

Mata kuning tu hati2 sikit,macam masalah hati dan jantung jer...better orag yang tanya ni g wat pemeriksaan doktor.Menda macam ni tak boleh dibiarkan...

Si pesakit ada masalah hati/jantung ker?

hi sume..
aku pun ade masalah ni. hope sgt korg leh tolong aku.

aku tak tau nape aku cepat sejuk bila dok dalam air-cond.

contohnye kat opis. aku terpaksa pakai sweater tebal.
orang lain rilex je pakai baju tak de lengan.
aku siap tanye sorang2 dorg sjuk ke tak.
dorang sume kate tak.

kalau p lepak kat karoke mcm redbox ke ktv ke lagi la.
orang lain elok je. aku sampai menggigil2..

bila aku dok dlm aircond je selalunye benda yang akan jadi kat aku :

~tangan jadi pucat and sejuk sambil taip msg kat hp pon jd slow sbb tgn aku
dah mcm freeze.
~bibir pucat lesi.
~muka lagi la pucat.
~kadang2 sampai mengigil.
~kerap buang air kecil.

aku tak tau r nak wat camne.
kdg2 nak tgk wyg pon susah bila aku pikirkan pasal air-cond ni..
hurm.. help me..

yang penting wlaupon sejuk, cite tenpomes aku redah gak p tengok..hehe ::icon_tongue::

Sebab kulit nipis sangat kot.. Hehe.
Adakah anda berkulit putih? =P
Tapi tak tau la kalau tu adalah masalah kesihatan atau bukan.

kulit aku kuning langsat..
kurus tggi..
tggi 172 cm..
berat 54 kg..

factor kulit ke.. erm..

bleh aku tau ape factor2 parkinson x ?

aku takot je coz time sejuk je aku kerap mgigil
and tgn dgn kaki jd kebas..
kadang2 x sejuk pon kebas gak.
tp, setau aku penyakit ni utk org tua betol ke?

thanks ?????????? 4 da reply..

Cdgan aku,ko g cek kencg manis dn ko ada rsa x kebas2? Kemgkinan tnda kncg manis tu ada tp mcm aku ckp td,g cek dlu.. Klu xda,try mkn gingko dn b complex tok repair systm saraf.

Sori gne short msg,aku reply gne hp hehe..

assalamualaikum
nk tnye pendapat skit tentang sakit kepala ni
ade petua ape2 ke yg bole kurang kan sakit kepala ni skit eh

Safi wrote:assalamualaikum
nk tnye pendapat skit tentang sakit kepala ni
ade petua ape2 ke yg bole kurang kan sakit kepala ni skit eh

petua dia hantuk je kepala tu kat dinding.. haha aku pon sakit kepala.. tapi bila mkn penadol acti fast kurang ckit..hehe nak tye panadol ni baik tak kalu makan hari2? bukan pe takut jd pnyakit lain je mkn selalu.hehe

budak baik wrote:petua dia hantuk je kepala tu kat dinding.. haha aku pon sakit kepala.. tapi bila mkn penadol acti fast kurang ckit..hehe nak tye panadol ni baik tak kalu makan hari2? bukan pe takut jd pnyakit lain je mkn selalu.hehe

hahaha...bgusnye petua dak baik ni suh hantuk kepala kt dinding ye
setahu sy la..x elok kita amalkan mkn panadol terlalu byk ni
sy kalu penin x mkn ubat pun juz letak minyak ok pastu penin balik...hehe

hahaha sakit kepala tu belah mana? kiri ker kanan ker depan ker? sakit kepala ada sampai berguling2 kat lantai ker? ini dinamakan cluster headache...bila lg sakit kepala tu? memang slu mcm ni ker sakit kepala tu?sakit kepala tu ada yg samapi rabun mata ker atau penglihatan samapi jadi enam?

ruzlam wrote:hahaha sakit kepala tu belah mana? kiri ker kanan ker depan ker? sakit kepala ada sampai berguling2 kat lantai ker? ini dinamakan cluster headache...bila lg sakit kepala tu? memang slu mcm ni ker sakit kepala tu?sakit kepala tu ada yg samapi rabun mata ker atau penglihatan samapi jadi enam?

ntah la tapi aku rasa mayb tgk laptop ni ko. bila aku tekan kat mata ni sakit r mcm pning2.. hehe

1 lagi soalan kalau sakit2 bdn cmne ea nak buat?? terima kasih

ko tak lengkap lah menjawap soalan aku tu... tapi lau setakat sakit yg mcm ko ckp tu aku rasa tu skt2 kepala yg biasa jer... lau skt badan plak pglah urut sedap woooo

ada tak cara nak atasi masalah perut masuk angin/ kembung. aku mmg rasa tak selesa gak la time2 keje perut masuk angin. selalu gi tandas semata2 nak buang angin. haha

sixx wrote:ada tak cara nak atasi masalah perut masuk angin/ kembung. aku mmg rasa tak selesa gak la time2 keje perut masuk angin. selalu gi tandas semata2 nak buang angin. haha

minumlah eno..ahhhhhhhhhhhhh

Cara nak hilangkan sakit kepala ? hurm nak sebut kang nampak sangat nak promote barang aku,pape pun aku cuma bagi solution la eh...rasaya dah banyak kali aku sebut,tak pe sebut lagi skali.

Cuba makan gingko biloba setiap hari,insya allah akan berkurangan masalh sakit kepala.Magrain pun bagus makan gingko,dan sesapa yang ada masalah kebas di kaki dan tangan pun bagus jugak. ::icon_smile::

Sakit badan ? hehe urut jelah apa susah hehe...gurau jer ::icon_smile:: ok, g makan B COmplex,untuk bagi tenaga dan jugak menguatkan sistem saraf kita.Insya allah...

p/s : sori geng lmbt balas,aku bz skit sejak kblakanga ni.Ruzlam,tlg handle k.. ::icon_smile::

1 soalan aku lupa nak jawab,kembung perut ? makan probiotik ::icon_smile:: , mahal sikit tp bagus untuk kesihatan usus kita.Sesapa yang ada makan susu alpha lipid tu,tak payah r makan,dalam tu dah ada probiotik....

wah oggy ko promote jg alpha lipid yer... apa pun alpha lipid mmg bgs utk kesihatan kita... aku dah 2 bulan minum alpha lipid ni, sebab aku ambil susu ni aku slu skt dada n diffrential diagnosis aku kunun angina pektoris mksudnya skt jantung lah.... tp lepas minum tu susu aku tak penah skt dada ni sejak 2 bulan n aku rasa makin cergas uda... aku ada family history sakit jantung....

AKu rasa ko kurang calcium,sebab tu gusi ko berdarah setiap kali ko makan atau gosok.Banyak ke darah ko ?