Jump to content
Sign in to follow this  
kae

Handphone anda dari dulu hingga sekarang

Recommended Posts

ohh..yang tu..aku ada nengok gak dulu..,yes,memang berkenan.tapi mana tau ada yang lagi best..
ada sesiapa dah pakai enset ni?laju tak respon?
enset SE ni masalah dia firmware tak sepadan dengan kuasa cip.dah guna lama sikit habih jadi slow gile.ada model yang memang dah slow dari baru beli lagi.

dan....SE ni aku tak berkanan sangat dengan design keypad dia.memang la stylo..tapi jadi susah nak ditekan.
kalau nokia kan keypad dia sumenya sedap2 belaka,walaupun tak se-fancy mana..

kae wrote:
mengape kate xleh kalahkan compact digital camera???

sebab...compact digital camera lebih bagus...]
megapixel x bermakna apa2..

sedangkan kamera digital 4 mpx pun boleh kalahkan hp nih..

ia sebenarnye berdasarkan lensa kamera yg digunakan..lensa cybershot untuk phone memang agak truk...versi terbaik adalah C902 dan K800...C905 hanyalah di paras par shj..

sedangkan lensa carl zeiss tessar yg digunakan di nokia berupaya menghasilkan gambar yg baik...[hampir mengalahkan kamera digital]

anyway..ramai org telah modified camdriver utk hp SE nih..sebab tidak puas hati ngan camdriver original..
Sony ericsson adaa kelebihan nih[modified camera]...oleh sbb tulah ia boleh mengalahkan handhone kamera lain[tetapi still x boleh kalahkan camera digital]

bolded = b u l l s h i t
suma lens camera phone sucks.. carl zeiss tu gimik je.. plastik je pun

tipu..lens tu main peranan dalam kualiti tak sampai 30% pun..pakai la lens sejuta ringgit pun..kalau dah sensor tak bagus..sensor 100 mpx pun kalau di cramp dalam saiz kecik..haih...gambar besr tapi banyak niose buat apa?

cube tengok balik kamera dslr,berapa mpx? 10-11 je..kualiti gambar?ermm..dan saiz sensor dia?bapak luas...
bandingkan compact camera yang sampai 15 mpx.haramjadah.

Motorola besar+berat(cilok kkk aku punyer).. masa ni pkai suke2..
Samsung ayh aku.. dpt kt kkk aku pstu aku..
Samsung x620c..
nokia 3200(kkk aku punyer.. tukar ngn fon aku)
Nokia 5300..
Dopod 818pro.. <--the best.. abg ipar aku bg.. pkai smpai skrg..

the_ultimatez_najman wrote:SE S500
SE k810
SE w910
CSL DS50 - hp paling bangang pernah aku pkai
SE w800
SE w580
Nokia e65 - kne curik kat skola
Nokia 7610 - esok smpai depan umah aku...

sapa suruh ko bawak pergi skool e65 tuh..
patutla.. ko x jadi jual e65 tuh

kae wrote:
the_ultimatez_najman wrote:SE S500
SE k810
SE w910
CSL DS50 - hp paling bangang pernah aku pkai
SE w800
SE w580
Nokia e65 - kne curik kat skola
Nokia 7610 - esok smpai depan umah aku...

sapa suruh ko bawak pergi skool e65 tuh..
patutla.. ko x jadi jual e65 tuh

huhuh...nangis siot hp tuh hilang

MADReaLJL wrote:
kae wrote:
mengape kate xleh kalahkan compact digital camera???

sebab...compact digital camera lebih bagus...]
megapixel x bermakna apa2..

sedangkan kamera digital 4 mpx pun boleh kalahkan hp nih..

ia sebenarnye berdasarkan lensa kamera yg digunakan..lensa cybershot untuk phone memang agak truk...versi terbaik adalah C902 dan K800...C905 hanyalah di paras par shj..

sedangkan lensa carl zeiss tessar yg digunakan di nokia berupaya menghasilkan gambar yg baik...[hampir mengalahkan kamera digital]

anyway..ramai org telah modified camdriver utk hp SE nih..sebab tidak puas hati ngan camdriver original..
Sony ericsson adaa kelebihan nih[modified camera]...oleh sbb tulah ia boleh mengalahkan handhone kamera lain[tetapi still x boleh kalahkan camera digital]

bolded = b u l l s h i t
suma lens camera phone sucks.. carl zeiss tu gimik je.. plastik je pun

aku setuju..kalo betul2 nk gambar yg baik dan cun..kena pakai digital kamera atau slr..haha

seperti yg tertera.. ia hanya hampir..mengalahkan digital camera lama[bukan slr]

byk site/forum mengakui bahawa lensa carl zeiss nokia nih lebih baik drpd cybershot..

aku plak.......
nokia 3310 - beli rm620 underwater set....time tu kalu ori dlm rm800-900. tahan lama giler....Xsilap aku bli tahun 2000, skarang still elok lg, adik aku pkai wat g skolah.

nokia daun (lupe no model, 7710 kot) - beli 2nd hand dr makcik aku, tp pkai 8bln jek, pastu rosak. tepon paling aku Xpuas pakai setakat nie. dh trade in kt kedai.

sony ericsson k750i - pon tahan gak, boleh dikatakan setanding nokia 3310 dari segi ketahanannya. byk kali jatuh pon still ok lg. kamera pon ok utk 2.0Mp. sound mp3 dier pon mmg best....mmg Xnyesal aku beli rm900 hasil trade-in nokia daun aku. still elok lg sampai sekarang, tp dh simpan dalam kotak, nk bagi mertua aku nnti.

Samsung Omnia - ni henset terbaru aku. beli tanpa planning. br pakai 2bln. mmg best. henset paling mahal aku pernah beli. bleh GPS, kamera 5.0mp.....mmg cun. memula nk beli iPhone, tp kalu nk compare ngan iPhone, omnia nie jauh lagi best. function byk giler, mmg sesuai ngan aku yg giler gajet nie.

one0202 wrote:aku plak.......
nokia 3310 - beli rm620 underwater set....time tu kalu ori dlm rm800-900. tahan lama giler....Xsilap aku bli tahun 2000, skarang still elok lg, adik aku pkai wat g skolah.

nokia daun (lupe no model, 7710 kot) - beli 2nd hand dr makcik aku, tp pkai 8bln jek, pastu rosak. tepon paling aku Xpuas pakai setakat nie. dh trade in kt kedai.

sony ericsson k750i - pon tahan gak, boleh dikatakan setanding nokia 3310 dari segi ketahanannya. byk kali jatuh pon still ok lg. kamera pon ok utk 2.0Mp. sound mp3 dier pon mmg best....mmg Xnyesal aku beli rm900 hasil trade-in nokia daun aku. still elok lg sampai sekarang, tp dh simpan dalam kotak, nk bagi mertua aku nnti.

Samsung Omnia - ni henset terbaru aku. beli tanpa planning. br pakai 2bln. mmg best. henset paling mahal aku pernah beli. bleh GPS, kamera 5.0mp.....mmg cun. memula nk beli iPhone, tp kalu nk compare ngan iPhone, omnia nie jauh lagi best. function byk giler, mmg sesuai ngan aku yg giler gajet nie.

nokia daun..?? hhaha nokia 7610... mmg best gak hp tu dulu..

omnia tuh mmg best tapi mahal

kae wrote:
one0202 wrote:aku plak.......

nokia daun..?? hhaha nokia 7610... mmg best gak hp tu dulu..

omnia tuh mmg best tapi mahal

a'aah......nokia 7610 daun.....design mmg cun, tp ntah, aku Xminat pakai.
aku bli pon sbb nk sepasang ngan aweq aku time tu(wife aku skrg)
last2 bertahan 8bln jek pakai, LCD screen rosak. trus aku trade-in....

skrg omnia rm1900 ori FMG msia.
nk murah, cr 2nd la, fmg s'pore, dlm rm1500 kebawah dh le dpt.
berbaloi....sy mesti pilih....huhuhu

Guest
1st nokia 3210-mahal giler masa baru kuar nie,vodafone(cam gitar spanyol tu),nokia3310(paling lasak), pastu ericson gemuk(tak tau per namanya)-rosak flip tercabut,ngage classic(hilang kena curi) akhir sekali pinjam hset wife nokia1200..la niee(tgh pikir nak hset apa pasnie)...duit22222 tapi bila tgk yg lain lagi dasat..(apa keje korang yek..dpt gaji beli tukar hset saja korang yek?)

braderitam77 wrote:1st nokia 3210-mahal giler masa baru kuar nie,vodafone(cam gitar spanyol tu),nokia3310(paling lasak), pastu ericson gemuk(tak tau per namanya)-rosak flip tercabut,ngage classic(hilang kena curi) akhir sekali pinjam hset wife nokia1200..la niee(tgh pikir nak hset apa pasnie)...duit22222 tapi bila tgk yg lain lagi dasat..(apa keje korang yek..dpt gaji beli tukar hset saja korang yek?)

menabung la.. ::icon_razz::

kae wrote:
braderitam77 wrote:1st nokia 3210-mahal giler masa baru kuar nie,vodafone(cam gitar spanyol tu),nokia3310(paling lasak), pastu ericson gemuk(tak tau per namanya)-rosak flip tercabut,ngage classic(hilang kena curi) akhir sekali pinjam hset wife nokia1200..la niee(tgh pikir nak hset apa pasnie)...duit22222 tapi bila tgk yg lain lagi dasat..(apa keje korang yek..dpt gaji beli tukar hset saja korang yek?)

menabung la.. ::icon_razz::

tu la, menabung la........
aku jarang tuka henset, tp kalu tuka, byk gak la melabur,
janji tahan lama,paling kurang pakai 3-4tahun.
paling kejap aku pkai nokia daun, 8bulan jek, tu pon pasal bli 2nd hand, pastu screen rosak.
pastu, tobat Xnk bli hanset 2nd lagik.....baik bli baru.hohohoho....

update:
2003 (form 4) - ericsson T10
2004 (form 5) - nokia 3310 pastu 3315
2005 - nokia 3200 (abah bagi) pastu beli SE k700i (2nd)
2008 - SE w660i (tertinggal dalam cable car kat genting awal taon ni.. hahaha)
2009 - SE k800i (2nd) - rosak
2009 - nokia 5320 (ilang, rumah kena pecah masuk)
2009 sampai skang - nokia 2330 (malas nak beli mahal2 dah.. huhu) + SE k700i yg taon 2005 punya. bole pakai lagi walaupon da lebih 2 taon x dihidupkan..

stndrd 6 (2007): nokia butterfly
form 1 (2008): nokia 1600/nokia 6600
form 2(2009 : nokia 6600/nokia 7610
form 3 (present : nokia n73 music edition

my dream phone: nokia 5800 xpressmusic

2003 (f4) - nokia 3100 abh belikan..
2007-skang - n70 bli sndri beb..kije 7e jek..
bli ag 1 nset CSL G3 murah pnyer,,huhuu..

tragicz wrote:stndrd 6 (2007): nokia butterfly
form 1 (2008): nokia 1600/nokia 6600
form 2(2009 : nokia 6600/nokia 7610
form 3 (present : nokia n73 music edition

my dream phone: nokia 5800 xpressmusic

sekolah lagi. tak payah pakai enset power2. ::icon_razz::

aku plak:

2005 - nokia 1100 (yang ade lampu suluh tu)
2006 - nokia 1110 (ilang, beli model same gak, tahun yang sama)
2008 - nokia N76 (orang bagi. )
2009 - nokia 7210 supernova (ni antara henset murah nokia yang terbaikkkkk)
2010 - nokia X6 (nokia pulak bagi ::icon_razz::)

aku pn tringin gak la nk join... :P

1..nokia 3310 = msa ni mak aku nk bg kt aku utk bwak p sekolah..sbb sng nk call klu da apa2..almklumlah bdk asrama..puas aku
mnjaganya tkut kntoi gn warden..hehe..kngan2

2..nokia butterfly(lupa dah jnis apa) = ni pn aku x bli..balas ayah aku pnya plk..hehe..nk mgamok org tua tu cari hp dia mna
p..last2 kntoi jgk....:P

3..nokia sabun(6600) = haa..ni laa yg aku mmpu bli waktu aku abh spm..keja2 ckit cri duit dpt laa bli hp ni dgn rega yg hancing sbb
kna kncing..haha..pstu hilg dkt tmpat kja aku..losap duit den..

4..nokia 2600 = lepas2 kna curi..duit dah x de nk bli hp mahal2..dpt yg pn dah Alhmdulillah..:D

5..nokia N73(hp ksygn) = hp ni plk slps 2600 aku trtinggl dlm teksi mna tah..msa ni da duit ckit..angkt trus laa...hehe

6..nokia N85(terbaek) = dan yg ni tgh pkai skrg, bru bli mingu lepas..msih hot n spicy lgi..tp rsa mcm da goyg2 ckit..is it normal??

...ermm..utk yg kedepan tu xdk dlm prncangan lgi...still msih lgi truja dgn N85 yg goyang2 tu..hehe Edited by a_meq

My turn hehehe..

My first one.. haa besar punya. Ni amik yang kakak punya
[URL=http://img696.imageshack.us/i/450pxnokia5110jpg.jpg/][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/6919/450pxnokia5110jpg.jpg[/IMG][/URL]

Pastu tukar kepada nokia 3310. Tu pun amik yang abang punya. Hinggalah tahun 2007, baru beli pakai duit sendiri. Dan sampai sekarang masih pakai Nokia 6131. The black one. ;)

Akan datang? tak tau lah huhu..Takda perancangan nak tukar, lagipun henset ni selalu guna utk sms, call, mp3 dan jarang2 guna utk mms, amik gambar, video etc. Edited by Haibara Ai

Evolution handphone yang aku gunakan dari dulu sampai sekarang:

1) Nokia 3310
2) SE T630
3) SE K550i ---> flash to W610i
4) HTC TyTn II (sekarang)

B)

hehe...knp erk...??
aku dh bca dri mula2 topic ni smpai laa last skali..kbnyakannya mula2 mgenali hp melalui nokia 3310 pastu mula laa mrebak ke merata2 jenis hp...ermmm...compius2...:D

nokia 3310
nokia butterfly
nokia 3100
nokia 3200
nokia 3220
nokia n-gage qd
nokia 7610
nokia 1110i
nokia 1208
nokia 1202
se w610i
se k550i
nokia 5310
nokia 5320 (tgh guna)
nokia 5800 (tgh guna)

first hp hime pon nokia 3310.. (masa ni hp nih nga popular)
pahtu dpt lak hp motorola (org panggil keta kebal sb bentuk die mcm tu..)
lepas tu tuka selera hime pakai SE model tak ingat pulak tp jenis lipat
kemudian beli hp motorola lg yg slim tu.. model pn dh lupa..
yg ni asik cicir je.. last2 hime bg kt adik..
beli lg hp baru.. SE w330i pon jenis lipat gak..
lame2 mcm malas nk bukak katop hp hime bg plak hp nih kt akak..
hime beli hp SE w810i (masa nih mmg teruja nk dptkn hp ni sb
wane dgn design die hime minat gile..) last2.. tak reti jaga..
die melompat pulak masuk dalam kuah sambal belacan..
so skrg nih hime pakai SE k770i je lah.. :wub: