Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Campus life. familiar? hehe

Recommended Posts

pada aku... no such thing as dwi-jantina..

Allah dh cipta LELAKI dn WANITA.. takde dlm AL QURAN kata CROSS DRESSER ke hape kan? cume pemahaman yg salah tu yg menggalakkan budaya songsang..

sadly to say.. i hav friends like dat

setakat nih, univ yg senang masuk tanpa guard tahan...

ialah um, uia dan usm...
lalu ja, angkat tangan sambil wat muka sirius, sure bleh masuk punya...
uia tu ikut pakgad dia gak...

nak tanya, ada student di sini?
nak tau pasal mba...

teri-chan - haa..betol2. agama membataskan dan menyatakan dgn jelas di situ. semua maklum. tapi, mcm ko ckp la, sadly, ade gk org mcm ni kan.. xnk pegi jauh smpai keluarga sume...dlm institut pengajian sudah. pe pensyarah2 n authorities buat? dorg amik pusing x hal ni? hal ehwal pelajar nih. haa...

um, xtau la univ ko n yg laen2 cmne, tp kt univ aku student2 yg gagah dan ayu (yg tulen ye), cukup xske golongan2 ni..siap keji lagi. tp xsmua la. aku kesian tau, sbb aku kawan dgn dorg2 yg special ni.aku xkesah .dorg pon manusia gk..tp kekadang aku rasa besalah pon ade...xamar ma'ruf nahi mungkar... korg cmne?

matasura wrote:setakat nih, univ yg senang masuk tanpa guard tahan...

ialah um, uia dan usm...

nak tau pasal mba...

hak2 aku ske dpt tau fakta ni. igt x kes kecurian kt univ mane tah dulu tu? sjak tu kot kawalan masuk kluar univ ni diperketat. hee...tp kan kawan2, kalo cmtu gayanye penguatkuasaan, ape guna stiker yg kne bli n tempek kt kenderaan tu? xtau la korg, tp kt sni stiap bijik keta n moto dorg perati stiker oo... klo student kne thn, xde kad matrik... dpt 2 saman~ hhu..

n korg guard2 sume polis bantuan ke? ke unit kaalan keselamatan swasta? ni nk kaji nih..hehe.. soalan penting. dorg friendly x? ajak minum2 teh ke, lepas saman org tu..hahaha

nk tny gak..mba. masters in business admin ke?

matasura wrote:setakat nih, univ yg senang masuk tanpa guard tahan...

ialah um, uia dan usm...

nak tau pasal mba...

usm sng masuk?? hehe... jgn arap la kalau x dak sticker... pakai kena tahan la..

hakhak...a'ah..aritu aku nk msuk usm nk gi bank je pon..sebab dkt dgn maktab aku kan...kne sound seh dgn guard...dh la muke dia ketat. hehe... ok la, sbb mmg aku bukan student usm. tapi pecite membe aku yg comel byk drpd aku (chewah) leh lepas slamberk je? haaa...ni bleh menimbulkan kemarahan. hehahaha

hi dan salam.. newbie..
saya baru sahaja habiskan diploma saya..diploma in multimedia technology..
saya bercadang utk melanjutkan pelajaran saya ..degree plak.. course software engineering pula..
boleh cadangkan universiti ape yg mara support utk course ni thx..ipta ipts mane2 je..baru apply mmu..tapi tak tau la support ke idak mmu ngn mara...

kalu MMU ader software engineering.... sbb kakak aku ada amik dulu kat Cyerjaya.
Tapi UiTM takde software engineering... yg ada UTM kalu tak slh.

teri-chan wrote:kalu MMU ader software engineering.... sbb kakak aku ada amik dulu kat Cyerjaya.

UiTM ada, tp dipanggil info system eng

navz wrote:hi dan salam.. newbie..
saya baru sahaja habiskan diploma saya..diploma in multimedia technology..
saya bercadang utk melanjutkan pelajaran saya ..degree plak.. course software engineering pula..
boleh cadangkan universiti ape yg mara support utk course ni thx..ipta ipts mane2 je..baru apply mmu..tapi tak tau la support ke idak mmu ngn mara...

first, tahniah ye, da dapat diploma. bukan senang tu..hehe.

mara? um, uitm mmg ada, dan nama course meibi lain sikit, tapi skopnya sama kot. teri-chan, sesapa dari uitm, loeh bagi details? mmu, sah2 swasta kot...so, aku xrasa mara ade pertalian dgnnya. hee...tak macam mara dgn unikL la. ha! unikL, try check?

sixx wrote:
teri-chan wrote:kalu MMU ader software engineering.... sbb kakak aku ada amik dulu kat Cyerjaya.

UiTM ada, tp dipanggil info system eng

oh ada rupenye... maaf dh bagi wrong info huhuhu...

korg2...ni keje membe aku...dia mintak tolong, tanyakan korg...nak feedback la... em, kt univ or kolej or institut pengajian korg, ade tak gerakan underground or secara haram/illegal dari segi undang2 univ, or dari segi undang2 negara ke...yang bleh timbulkan provokasi ke, percanggahan ke... setau korg la~ mcm membe aku bagi contoh, gerakan 'bawah tanah' yang berorientasikan agama tahun 90-an dulu tu...and anasir black metal, trash...seumpamanya...

ada tak skarang? penah ada tak?

entah.. aku mcm takde... sbb masing2 sibuk ngn hal blaja n awek n enjoy... biasanya yg ada jenis ekstrim ni kat uni lain CTH la kan.. contoh la ye? UKM ke... UPM ke... kalu UITM tak boleh ada sume2 tu..

disebabkan aku ni bekas pelajar uitm.. so kat tempat aku ni takde la yg ngarut2 mcm ni.

Kat tempat aku dulu ada. Maklum ler, tahun '98, he he he paham-paham je lah. ::icon_lol::

um..tu la...kitorang da search tenet...tapi tak banyak kes dilaporkan secara terbuka..lite2 je... of kos la nak simpan rahsia U, nk jaga maruah, imej kan..paham tu..sbb tu mamat ni nk tny user forum, kot2 la ada yg baik ati nk share...hehe...aku dgn dunia univ ni pon baru jek, so x tau hape sgt...UUM kan universiti utan malaysia~ ...univ untuk menikah... hahaha

sejahtera semua....tahun ni tahun akhir sye di Lim Kok Wing...spanjang tahun akhir nie sye tidak pernah kesempitan wang...jadi sye ingin berkongsi dgn rakan2 bagaimana sye mndptkn perbelnjaan tnpa perlu melakukan perkara yg x berfaedah (for my gender only)...
mari sye bawa ke..
http://www.ecommercemastery.com/provider8/idevaffiliate.php?id=4230

huhu... bole ke bg link camni...
masuk ruangan bisnes la cik adik...
kang xpasal2 kene warn etc...

kat uni ak xde la pla gerakan haram camtuh...
nakal2 biasa ada la... da name pon remaja kan... huhu...

princess ely wrote:sejahtera semua....tahun ni tahun akhir sye di Lim Kok Wing...spanjang tahun akhir nie sye tidak pernah kesempitan wang...jadi sye ingin berkongsi dgn rakan2 bagaimana sye mndptkn perbelnjaan tnpa perlu melakukan perkara yg x berfaedah (for my gender only)...
mari sye bawa ke..
http://www.ecommercemastery.com/provider8/idevaffiliate.php?id=4230

err...mcm salah thread jek?..ye la, tau la u ni student universiti kan..tapi..ehe...

yahaaaa... kita sume tau kan banyak sgt graduan menganggur kt m'sia ni. apsal jadik camtu ek?

kita ada berpuluh universiti dan kolej universiti yang dinaiktarafkan...tapi apa yang buatkan pemegang2 ijazah ni tak bekerja, or bekerjaya..?

kualiti ijazah ke~...takde soft skills ke~... 4-flat sebab kaki kipas lecturer je ke~..
labelling yg kita buat kat univ2 yang ada ke~...salah amik kos ke...

um..mesti ke keje ikut dip, dgree yang kita terima? ada org cakap, sbagai contoh, rugi la kalo ko blaja law betahun-tahun tapi kluar tak jadik loyer...hm~..

huuu salah tempat adik..... tp kalu jenis lantang bersuara pd aku MPP ukm.. UIA... mungkin sbb environment die kot..

teri-chan wrote:huuu salah tempat adik..... tp kalu jenis lantang bersuara pd aku MPP ukm.. UIA... mungkin sbb environment die kot..

mpp ukm dgn uia lantang? aa...lantang camne tu teri-chan? dalam otak aku, dorg musti lantang perjuangkan suara mahasiswa, yg memang sepatutnya la sebab dorg perwakilan pelajar. hehe. tapi masalah jugak kot, kalau apa yang diperjuangkan banyak kait dgn polisi univ tu sindri...

cam kat uum, isu bas jadik point panas ooo....memula calon2 mpp kata nak mintak turun harga tambang bas shuttle dlm kampus ni, alih2 dorang sokong lak kompeni bas naikkan harga tambang...sebab univ benarkan..haha...pakat tak pueh ati budak2 uum nih...heee

ada satu lagi isu nak tanya korg2... hal ehwal pelajar asing...foreigners... camna komuniti dorg kat univ2 or kolej2 korg? kalo macam kt uum, mostly local students x pueh ati dgn foreigners...sebabnya, dorg dapat hak keistimewaan khas...

bayangkan, local students naek moto xpakei helmet kene saman, rm 30.... foreigners, naek moto tak pakei helmet...lepas! kalo ada yang kena saman pun, dorg bawak naik ke **C, so setel camtu jek...

budak kita xde stiker kenderaan kne saman, salah parking kne saman... foreigners, dah la takde stiker, parking tempat staff... takde hal plak!..

point aku kat sni, nak tau...hal2 macam contoh2 ni jadi tak kt tempat korg... birokrasi...pilih kasih...bias...tak telus dan tulus... apa yg jadik ni sample admini yang kureng baek la..

kenapa jadik camtu ek? apasal kbanyakan univ dan kolej ske lebih2kan dorg?