Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Campus life. familiar? hehe

Recommended Posts

aaa...bagus la xde... sbb tu aku cakap kebanyakan, tak smua yang jadik camni...

macam kt uum, benda tu jadik kt univ ni... dan ktorg dapat tau, dorg ni dapat keistimewaan sebab bayar byk duit kt univ utk pengajian dorg.... tu yg univ ktorg sayang sgt tu... so, bila usik, hilang la mata kekayaan univ....em~...

aaa...soalan sronok2... sape penah bwk masuk 'toyol' dlm dewan exam? ada pnah kantoi x? heee...

aku penah kantoi bwk keluar soklan xm..tgk soklan xm hari tu mcm bes je..aku pun songlap keluar dan kantoi..nasib bek diorang tak failkan aku..tp kene jugak ceramah 1/2 jam..

menyedihkn la citer ko 200...hehe

btw,uum ni famous dgn pntadbiran kuku besi HEP nyer..
tahun ni ader 2 student bakal dbicara bwh AUKU..
pastu MMP UUM plak ckp xserupe bikin...tiap2 ari makin bertambah lak penentangan terhadap mereka..

lg2 lps program 'suara mahasiswa' di rtm ari tu..
YDP MPP ni kritik pndidikn dan mengagungkan sistem thai..tau la dier slalu pi sane..yg plik dier ni cam buta sej jer
rmai stdent uum malu dan mara...
tp nk wat cmne..terlanjur kata..

kt U korang...HEP cmne plak??ok?

antara21 wrote:sape penah bwk masuk 'toyol' dlm dewan exam? ada pnah kantoi x? heee...

Jangan bawak toyol.. tak elok.. jangan harapkan pointer tinggi daripada hasil meniru.. tak baek.. buat la paper exam tu dengan hasil keje sendiri~~ jadi la graduan yang berkualiti.. kalau dah graduate dapat pointer tinggi tapi takde kualiti, tak guna gak.. itu la salah satu sebab masalah penganguran.. pada pendapat saye la..

aku tak penah terai lagi meniru exam,toyol ke..jeling2 ke..telepathy(?) ke....
macam mana rasanya dapat markah free ek?

rasenyer begitu hebat!
huhu...tp aku meniru time form 3 jer..
pastu aku sedar,kejayaan kalo atas usaha sndri lebeh bermakna..
dan kjyaan dlm spm dn stpm atas usaha sndri membuatkan idung aku kembang kuncup kembang kuncup spnjng bulan..

moral of the story > toksah la meniru..huhu

pastu aku sedar,kejayaan kalo atas usaha sndri lebeh bermakna..
dan kjyaan dlm spm dn stpm atas usaha sndri membuatkan idung aku kembang kuncup kembang kuncup spnjng bulan..

moral of the story > toksah la meniru..huhu

Betul apa kindaichi_hajime cakap tu...Tapi x ramai yang dapat markah yang bagus atas usaha sendiri..Alhamdulillah setakat ni aku masih mampu menahan sikap x baik tu..walaupun markah x sebagus diorang sekurang kurangnya aku jujur dengan diri sendiri ::icon_cheers::

antara21 wrote:
teri-chan wrote:huuu salah tempat adik..... tp kalu jenis lantang bersuara pd aku MPP ukm.. UIA... mungkin sbb environment die kot..

mpp ukm dgn uia lantang? aa...lantang camne tu teri-chan? dalam otak aku, dorg musti lantang perjuangkan suara mahasiswa, yg memang sepatutnya la sebab dorg perwakilan pelajar. hehe. tapi masalah jugak kot, kalau apa yang diperjuangkan banyak kait dgn polisi univ tu sindri...

cam kat uum, isu bas jadik point panas ooo....memula calon2 mpp kata nak mintak turun harga tambang bas shuttle dlm kampus ni, alih2 dorang sokong lak kompeni bas naikkan harga tambang...sebab univ benarkan..haha...pakat tak pueh ati budak2 uum nih...heee

assalammualaikum...

hehe x der ker bdk usm kat sini

kindaichi_hajime wrote:menyedihkn la citer ko 200...hehe

pastu MMP UUM plak ckp xserupe bikin...tiap2 ari makin bertambah lak penentangan terhadap mereka..

YDP MPP ni kritik pndidikn dan mengagungkan sistem thai..tau la dier slalu pi sane..yg plik dier ni cam buta sej jer

wah...cam ad pengalaman jek? hehe..tapi betol la. uum punye pentadbiran..pergh...gtau korg la ni, ikhlas... serabut seh.. serius. kejap cakap camni, alih2 tny balek ckp cam laen.

ya..psl bicara siswa aritu...mmg la lantang kan, dah nama pon mpp. dan mmg dorg ada pegi universiti kt thailand tu, ada seminar pe tah. tapi tu la... suara pelajar tinggal suara je la. admin, yang atas2 sume ada agenda tersendiri.

paling best nih...baru2 nih..start semester lepas, dorg punye visi pe tau? "menjana kekayaan universiti". pergh~.... gedik ayam jek aku dengo. nak tau cemana nak kaya? tingkatkan saman, denda, kompaun dan segala mala berkaitan duit. dulu dewan konvo ktorg kalo tempah takyah berduit...sekarang kena bayar~.. salah parking motorsikal ye, kne RM 40...mana tak kaya? huhu

penstrukturan semula la kononnya....korg nk tau? setiap projek yg dpt sumbangan kolej, harus dipastikan projek itu akn membawa pulangan. camni la, kalo dorg sponsor rm2000, projek tu kena hasilkan rm 2000 semula, beserta rm 500 - 1000 sebagai bukti keuntungan. haaaa..... huhu. bleh pk la beb~ sian kitorg.

antara21 wrote:
kindaichi_hajime wrote:menyedihkn la citer ko 200...hehe

wah...cam ad pengalaman jek? hehe..tapi betol la. uum punye pentadbiran..pergh...gtau korg la ni, ikhlas... serabut seh.. serius. kejap cakap camni, alih2 tny balek ckp cam laen.

ya..psl bicara siswa aritu...mmg la lantang kan, dah nama pon mpp. dan mmg dorg ada pegi universiti kt thailand tu, ada seminar pe tah. tapi tu la... suara pelajar tinggal suara je la. admin, yang atas2 sume ada agenda tersendiri.

paling best nih...baru2 nih..start semester lepas, dorg punye visi pe tau? "menjana kekayaan universiti". pergh~.... gedik ayam jek aku dengo. nak tau cemana nak kaya? tingkatkan saman, denda, kompaun dan segala mala berkaitan duit. dulu dewan konvo ktorg kalo tempah takyah berduit...sekarang kena bayar~.. salah parking motorsikal ye, kne RM 40...mana tak kaya? huhu

penstrukturan semula la kononnya....korg nk tau? setiap projek yg dpt sumbangan kolej, harus dipastikan projek itu akn membawa pulangan. camni la, kalo dorg sponsor rm2000, projek tu kena hasilkan rm 2000 semula, beserta rm 500 - 1000 sebagai bukti keuntungan. haaaa..... huhu. bleh pk la beb~ sian kitorg.

hehehahha....uum biase la..suka meraih kekayaan dan menempatkan nama..senang je jd student ni lau korang rasa xpuas hati g je lapor kt tan sri..wat aduan je..lama2..tindakan pasti diambil juga..

nhehehe....takde maknenye... mmg itu dasar yg uum tetapkan...dah masuk senat, dah lepas mesorat...of kos la NC dgn TNC terlibat sama dlm buat perangkaan and keputusan camtu..hehehe

sedeyh2