Jump to content
Sign in to follow this  
antivirus

Antispyware Palsu

Recommended Posts

Menurut 411-Spyware, “Files Secure 2.1 mungkin merupakan salah satu lagi aplikasi (yg ske wat jhat) anti-spyware PALSU. Files Secure 2.1 ‘install’ pada komputer pengguna melalui video codecs, yang sebenarnya merupakan ‘Trojan’ yang melancarkan amaran keselamatan PALSU dan ingatan ‘pop-up’ yang cuba menakut-nakutkan korang yg gune agar korang MEMBELI Files Secure 2.1. ‘Popup’ keselamatan PALSU dari Files Secure 2.1 biasanya berbentuk seperti di bawah:

“Critical System Error!
Your browser was hijacked by Trojan.Win32.Agent.akk
You need to clean your system immediately, in other case [SIC] it can be crashed soon!
Click OK to download the high-tech antispyware protection software! (Recommended)”

Files Secure 2.1 berkemungkinan tidak membuang langsung sebarang ‘ancaman’ yang ditemui dan akan menyukarkan orang yg mengunekannye untuk membuang www.Files-Secure.com secara ‘manual’!

hoho..sama lah juga....mujur...tahu juga...apa jenis2 serangannya....benda2 pelik mcm 2...jgn lah lyn....nanti..xpasal2...windows jd rosak pula...yg pentingnya...kena ada ilmu lebih pasal nie....

aku pernah kena dengan benda ni,kisahnya dipendekkan,aku bangun dalam jam 2 a.m biasa aku online update site,kemudian aku ter.......satu antispyware,jam 4 a.m aku masuk tidur,bangun pagi habis aku punya system kena godam,bak kata pepatah melayu dah terlajak perahu susah nak undur,kononnya arahan kat aku punya desktop aku terjemahkan dalam B.M,masalah selesai kalau aku beli spyware ni.jadi setiap kali aku klik arahan setiap kali aku kena directed utk purchase antispyware ni..........emmm kena hati2.jangan ter...............

QUOTE(ADAM78 @ Dec 24 2008, 06:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pernah kena dengan benda ni,kisahnya dipendekkan,aku bangun dalam jam 2 a.m biasa aku online update site,kemudian aku ter.......satu antispyware,jam 4 a.m aku masuk tidur,bangun pagi habis aku punya system kena godam,bak kata pepatah melayu dah terlajak perahu susah nak undur,kononnya arahan kat aku punya desktop aku terjemahkan dalam B.M,masalah selesai kalau aku beli spyware ni.jadi setiap kali aku klik arahan setiap kali aku kena directed utk purchase antispyware ni..........emmm kena hati2.jangan ter...............

salam bro,,mcm mana kita nak tau sistem komputer kita kene gondam bro?ada softwareye ke untuk pengesan pengondam ni?