Jump to content
Sign in to follow this  
sonic_real

Bachelor Of Engineering Technology (hons) In Networking

Recommended Posts

QUOTE(sonic_real @ Dec 15 2008, 06:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku dapat futher degree dalam bidang nie,ada sesape tahu x ape yg akan aku blaja nnti...

cara nak buat network, invovling byk ngan windows server. banyak baljar cara-cara smbungan network, dan perihal tuhla.

Salam............

Aku rase ko sambung kat unikl MIIT..........Kalau ko nak tahu ape yg ko akan blaja ialah pasal Network Fundamental dan Router configuration(NFRC), LAN &WAN Technology, Multilayer switching, Advance routing dan byk lagi pasal network termasuk voip dan broadband....ko juga akan belajar banyak subject programming mcm java, internet programming dan beberapa subject killer mcm data structure dan engineering math.....kos ni antara yg susah kat unikl. tapi ko jgn risau pasal lecturer unikl ni mmg best dan akan ajar ko sampai paham dgn syarat ko kene betol2 usaha. semua benda x de yg senang.......

hopefully u will get what u want.

ooo,g2 rupenya...pandai ko teka fissil84,aku mmg smbg degree kat unikl MIIT...jan nie masuk...tktnya dengar ko ckp antara kos plg ssh...harapp la aper yg blaja mase diploma buleh help skit2...ada ape2 tips 4 tackle that subjek x???

Cantik la SONIC REAL, aku pun nak join gak course ni, tapi bukan JAN tahun ni la,, JAN tahun lagi satu. Aku pun pernah tanya pihak MIIT pasal course ni. Diorang ada selitkan syllabus CCNA ngan CCNP dalam course ni. Ok la tu kan, kalu dah agak2 ok, bleh la terus ambik cert professional tu. Tapi diorang kata, diorang memang tak support kos untuk amik exam CCNA, ngan CCNP tu, cuma kita belajar syllabus yg agak sama.

Mula2 ingat nak join COSMO, cepat sikit bleh habis degree(2 tahun). Tapi dah banyak sangat dengar comment2 negatif, aku rasa baik aku masuk UNIKL je, loan pun banyak... Hahahaha. Ko dulu mana? Aku dari UNiKL-BMI, dok kerja skrang tapi teringin nak sambung degree balik.

Aku kena panggil ko, abang senior la nanti,, hahaha

QUOTE(fissil84 @ Dec 15 2008, 09:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam............

Aku rase ko sambung kat unikl MIIT..........Kalau ko nak tahu ape yg ko akan blaja ialah pasal Network Fundamental dan Router configuration(NFRC), LAN &WAN Technology, Multilayer switching, Advance routing dan byk lagi pasal network termasuk voip dan broadband....ko juga akan belajar banyak subject programming mcm java, internet programming dan beberapa subject killer mcm data structure dan engineering math.....kos ni antara yg susah kat unikl. tapi ko jgn risau pasal lecturer unikl ni mmg best dan akan ajar ko sampai paham dgn syarat ko kene betol2 usaha. semua benda x de yg senang.......

hopefully u will get what u want.

Engineering MATH..? Oo benda ni, aku dah amik dah masa HND dulu. Nak kata susah, tak la sangat. Kalu dapat buku rujukan sesuai, ngan slalu buat soklan, bleh lah nak score. Bro FISSIL84, ko dulu budak UNIKL gak ke,, ko budak UniKLmana?

aku b4 nie Blaja IT kat Universiti Darul Iman Malaysia awi216,so programming bley kecuali java yg still blurrr...aku dah blaja dah jgk skit psl benda2 nie...loan aku tahu dapat mara,aku smbg jela sbb diploma pn mara jgk...ccna 2 kat c2 kalu nk ambk, abg aku bgtahu akan dapat voucher kalu nk ambk...meh lor smbg nnti erk awi216

dapat baucer..? best tu. Takpa ko blaja dulu, aku plan memang nak masuk tapi lambat sikit kot dari ko. La ni dok tengah syok keja ni,, harhar.

Programming pun aku mmg tk pandai sebab slalu ponteng kelas dulu(nyesal dh skrang). Tapi aku tak la suka sangat programming sebab tu aku lebih ke arah networking. Member aku ada masuk skali ngan pengambilan JAN ni,nama dia Faiz. hHndal jgak la networking sebab dia penah amikk kelas CCNA sekerat jalan, sama cam aku haha(nyesal jgak, sebab tak habis)