Jump to content
NeoLogy

Bayar Sewa Seri Perdana Rm11,527.77 Sehari?

Recommended Posts

QUOTE(Batista @ Dec 13 2008, 08:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
UMNO mmg banyak baham duit rakyat...

tgk saje lar bini dia dia Rosmah..
belanja almost 4 juta untuk jam tangannya time shopping window kat Paris ari tu....

kes MB kedah naik jet private pun dh nak kecoh..time kat TV3 ari tu.....

itu aku rase duit dier..
biar je la...

QUOTE(hampeh @ Dec 13 2008, 11:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Hehehe ikut la orang yang mengundi la kan , kalau kalah jangan buat demonstrasi/hal macam hari tu.Ko cakap "maybe xsama " tapi "sandaran pada andaian xmemadai" tongue.gif , plus isu2 sensitif yang lain berkaitan bumiputera dan islam jangan disentuh wink.gif . Kalau takde DAP tu aku rasa anwar dah leh dapat dah malaysia nih biggrin.gif ... Anwar salah pilih parti buat member laugh.gif

woopp..jap hampeh..aku rase kte dh lari dari tajuk..cukup la dulu kes2 ni sume..biar la dulu..kte berforum dlm topik yang lain..skunk tumpu pada tajuk topik ni dulu..hehehe..

QUOTE(NeoLogy @ Dec 13 2008, 11:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tu la..kite xbleh buat andai camtu kalo PR pegang..maybe xsama...so, ape kata kta pakat2 bagi peluang kat PR lak..mana tau kut2 x ke? laugh.gif

sandaran pada andaian xmemadai..

org bodoh jer bagi anuar naik...
lagi kaki kencing ngan kaki belit...

bape byk dh dier belit...

dulu time bn menang besar dier kate spr berat sebelah...
skang dh memang byk kerusi diam terus...

nnti dier lagi byk mkn duit...

oittt...nkorang sembang aper ni haeh...

on topic...bayaran utk seri perdana tu bukan bayaran lah tapi subsidi jugak lah.

...tapi nape lah PM takbleh tiru cara hidup TGNA???

QUOTE(kembara @ Dec 13 2008, 11:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
oittt...nkorang sembang aper ni haeh...

on topic...bayaran utk seri perdana tu bukan bayaran lah tapi subsidi jugak lah.

...tapi nape lah PM takbleh tiru cara hidup TGNA???

jgn cakap mcm tu bro...
kalo ko jadi pm ko nk duk umah camtu??

unsure.gif unsure.gif

skrg citer memang senang..
jatuh maruah negara pm duk umah mcm tgna tu...

QUOTE(mat_tz @ Dec 14 2008, 12:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jgn cakap mcm tu bro...

unsure.gif unsure.gif

hina sgt ke duduk rumah murah camtu?bukan nk soh buat kediaman rasmi mcm umah kampung tu..bersederhana dh..nk tiru macam white house..tunggu la jadi negara maju dulu..jadi negara kaya dulu..

org kita mmg cmtu..kalo bab nak bergaya..nak menayang..memang nmbor satu..tapi 'isi' xde..harap baju je lawa..badan berkudis..berkurap..xguna baju lawa2 tp badan berkudis..berkurap..bagi badan tu bersih dulu..baru pakai baju lawa2..mahal2..

p/s: kepada forumer lain..xperlu respon kepada statement yg kuar daripada topic ini..tq!! Edited by NeoLogy

ko confirm ke tu duit malaysia? jangan main cakap je , sama la gak dengan "rasa" tuh.

muehehehe... tu lah aku ckp.. ramai jugak caya ngan kaki kencing si Pak Nuar nih .... keh keh keh ekh.. nak bg PR pegang Malaysia? aik, sapa kata tak bagi, dah bg dah aritu 16/9, siap umum SATOOO DUNNIIIAAAAAAAAA... khohkhoh.. ehhh kerajaaaann Langit rupaaaaanyaaaaaaaa. mehehehehe... Kencing LAGIII.. Takpun apa kata suh DAP pegang Kelantan, testing jer.. alah.. Politik Malaysia kan boleh testing testing (Definasi dari Pak Nuar).. TGNA takkan jd PM lah weiii... TG Hadi Awang jd PM.. EHhhhh... Org PAS takleh jadi PM.. Sbbnya Org PAS tak layak, Pak NUAR jer layak.. mueheheehe.. PAK NUAR si Kerajaan Langit nak ke duduk uMah dia kat Permatang Pauh tu biler jadi PM NANTI!! muehehehehe.. Kencing sampai hancing lagiiiiii!!! Pak NUAR takleh gaji gred Pembantu TADBIR, kang Tak cukop duit bayor Coffee Boy dia.. muehehehe

QUOTE(Batista @ Dec 13 2008, 08:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
UMNO mmg banyak baham duit rakyat...

tgk saje lar bini dia dia Rosmah..
belanja almost 4 juta untuk jam tangannya time shopping window kat Paris ari tu....

kes MB kedah naik jet private pun dh nak kecoh..time kat TV3 ari tu.....

confirm ke? ada bukti dia beli? ada bukti dia beli pakai duit rakyat?

haha. bila dah naik private jet, makan kat hotel besar dsb baru terbukak mata penyokong pas yg pemimpin diorang jugak me'rasa' gak bende2 mewah. baru diorang tau yg jadi pemimpin nih, org akan jemput dan bagi bende2 mewah. bukan mereka gilakan kemewahan.

dah org bagi sedekah (bukan 'sedekah' ahem2 seperti yg didefinasikan exco pkr perak yer, tuh haram dan maksiat) x pon ihsan, ambek je le....

maka bermacam2 ayatlah dikeluarkan ntuk support dan conver mb mereka yg naik private jet. kelakarlah pulak.

QUOTE(mat_tz @ Dec 14 2008, 01:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jgn cakap mcm tu bro...

unsure.gif unsure.gif

jadi maruah negara terletak pada rumah PM ler...hahahahaaaa...plastik btol....
aku bawak satu citer kat nko agar nko faham fasal materialistik ni tk perlu.
Dulu.....zaman khalifah umar al-khattab.satu hari ,raja parsi(aku tk ingat siapa samada raja/pembesar/panglima perang-kerajaan yg tersohor sebagai raja perang)datang mencari ketua negara org2 Islam.dia bertanya dimanakah istana ketua kamu (raja org islam)?Lalu org yg ditanya memberitahu rumah umar kerana umar ialah khalifah umat Islam pd waktu itu.

Raja parsi itu lalu pergi mencari umar dan istananya dgn merujuk jalan yg diberitahu kpdnya.Apabila dia sampai di tempat yg dinyatakan,dia agak heran kerana tiada istana di situ.hanya ada rumah biasa,tiada pengawal sebagaimana istana org parsi.yg ada hanya seorang lelaki yg sedang berehat di bawah pokok kurma.

Lalu raja parsi itu bertanya kpd org yg dibawah pokok kurma itu dimanakah raja(ketua/PM) org2 Islam berada?Rupa2nyer org yg dibawah pokok kurma itu ialah saidina umar lalu beliau memperkenalkan diri dgn sopan.Lalu raja parsi itu berkata dgn amat terkejut,"Raja di negara aku tinggal di istana di kelilingi oleh ramai pengawal yg berkawal di sepanjang masa kerana takut akan diserang musuh.Tapi raja org Islam duduk di bawah pokok kurma seorang diri tanpa dilindungi seorg pengawal pun.Maka dgn ini aku tahu bahawa org Islam itu sebenar2nya kuat."Lalu raja itu masuk Islam kerana dia kagum dgn cara hidup pemimpin org Islam.

...fikir lah sendiri dimana harga diri...dikakikah,dimatakah,dihatikah,dirumah besarkah atau taqwa...

Nota: Kisah sebenar aku dh tk berapa ingat tapi jalan cerita lebih kurang dgn yg asal.Saper ingat tolong perbetulkan. Edited by kembara

Seriperdana tu mmg tak jadi idaman Bakal PM PAS (mungkin tidak untuk Husam kot.. hahahaha), tp idaman PM Kerajaan Langit Pak Nuar... Yer lah, orang2 PAS tak cukup berkebolehan nak jd PM Malaysia utk kerajaan Langit... Pak Nuar punya Keulamakkan mengalahkan TGNA dan TGHA... muehehehe.. Pak Nuar Kencing pun, TGNA ngan TGHA relaks jer.. Yerlah, Pak Nuar kan Ulamak Segala Ulamak.. hohohohohh.. nnt kat Kuala Terengganu, Pas lwn Umno, Pas tak guna dah kot slogan Kepimpinan Ulamak, sudah tukar.. Kepimpinan Ulamak Pak Nuar Kerajaan Langit.. muehehehe... Harakah pun dah coverage kaw kaw Pak Nuar punya kerajaan Langit, sampaikan citer matlamat PAS pun dah ciput jer.. Dasat betul Keulamakkan Pak Nuar nih.. khohkhohko.. Pak Nuar Kencing sampai Hancing pun orang leh timer.. betapa tawaduknya dan Alim Pak Nuar kiter..Pak Nuar ngan kerajaan Langit mesti duduk seri perdana. it satu kemestian. nnt senang IMF ngan mantan Presiden USA dtg jenguk.. Apa kelas g Permatang Pauh.. G seri Perdana lah lagi best.. muehehehehe... Pak Nuar nak jaga stended beb.. mueheheheeh.. Go kerajaan Langit!! GO GO GO Pak Nuar!!.. Rakyat bersama anda walaupun anda kencing kami sampai hancing!! Go Go Go Go!! hahahahahaha.. Tgk kat Selangor jer, Y.B Dato’ Dr Hasan Mohd Ali siap kata diorang terpaksa korban matlamat PAS semata2 untuk mengikut dan seiring dengan pentadbiran Kerajaan Langit PKR dan DAP.. punya dasat KeAliman Pak Nuar... hahahahahaha Edited by En_Zaki

QUOTE(kembara @ Dec 14 2008, 08:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jadi maruah negara terletak pada rumah PM ler...hahahahaaaa...plastik btol....
aku bawak satu citer kat nko agar nko faham fasal materialistik ni tk perlu.
Dulu.....zaman khalifah umar al-khattab.satu hari ,raja parsi(aku tk ingat siapa samada raja/pembesar/panglima perang-kerajaan yg tersohor sebagai raja perang)datang mencari ketua negara org2 Islam.dia bertanya dimanakah istana ketua kamu (raja org islam)?Lalu org yg ditanya memberitahu rumah umar kerana umar ialah khalifah umat Islam pd waktu itu.

Raja parsi itu lalu pergi mencari umar dan istananya dgn merujuk jalan yg diberitahu kpdnya.Apabila dia sampai di tempat yg dinyatakan,dia agak heran kerana tiada istana di situ.hanya ada rumah biasa,tiada pengawal sebagaimana istana org parsi.yg ada hanya seorang lelaki yg sedang berehat di bawah pokok kurma.

Lalu raja parsi itu bertanya kpd org yg dibawah pokok kurma itu dimanakah raja(ketua/PM) org2 Islam berada?Rupa2nyer org yg dibawah pokok kurma itu ialah saidina umar lalu beliau memperkenalkan diri dgn sopan.Lalu raja parsi itu berkata dgn amat terkejut,"Raja di negara aku tinggal di istana di kelilingi oleh ramai pengawal yg berkawal di sepanjang masa kerana takut akan diserang musuh.Tapi raja org Islam duduk di bawah pokok kurma seorang diri tanpa dilindungi seorg pengawal pun.Maka dgn ini aku tahu bahawa org Islam itu sebenar2nya kuat."Lalu raja itu masuk Islam kerana dia kagum dgn cara hidup pemimpin org Islam.

...fikir lah sendiri dimana harga diri...dikakikah,dimatakah,dihatikah,dirumah besarkah atau taqwa...

Nota: Kisah sebenar aku dh tk berapa ingat tapi jalan cerita lebih kurang dgn yg asal.Saper ingat tolong perbetulkan.

masalah nya, pemikiran org malaysia nih bukan betul sgt.. kalo betul lain ceritalah. ini selagi x vote parti sekular dia, sampai tu lah dia akan mengkafirkan lawan dia dan pukul memukul lawan dia. hehe.

betulker angka tuh? jgn lupa pas, pkr dan dap kaki pon menipu ntuk tujuan politik. 16 sept bukti paling nyata. "we have the number" tongue.gif

cakap memang senang, kekadang korang pun nak, kalau ada wang juta2 depan mata, gelap mata lg..haha..janganlah perkecilkan orang lain...even korang sendiri tak kenal siapa orang tu, nak jd orang politik syarat pertama dia mesti berduit, kalau x masakan dia mampu buat kempen sana sini.

Kalau korang ingat pak menteri kaya sebab diorang makan rasuah, bgslah. Sedekah pahala kat orang tu,haha...untung pak menteri tu yer neo??lol

aku heran gak dgn en_zaki n hydrox ni..korang dok ckp anwar kencing..anwar kencing..pasal 16/9 tu je?yg pak lah kencing seluruh rakyat malaysia dgn mengatakan harga minyak tak naik tu..tup2 esok naik..bukan kencing ke?bukan penipuan yang nyata lagi terang ke?tu ko xnampak lak ye en_zaki?hydrox?aku heran..buta btol mata hati korang..kuman seberang laut bleh je nampak..gajah dpn mata..xnampak lak..

oppss..aku dpt agak..korang akan jwb..itu tektik je(ckp naik harga lmbt lg..coz xnk ade org sorok minyak)..eleh..tu ayat backup je..padahal penipu..PEMBOHONG BESAR...KENCING KUAT..KENCING SAMBIL BERLARI...MUNAFIK...hahaha laugh.gif

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 14 2008, 11:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
cakap memang senang, kekadang korang pun nak, kalau ada wang juta2 depan mata, gelap mata lg..haha..janganlah perkecilkan orang lain...even korang sendiri tak kenal siapa orang tu, nak jd orang politik syarat pertama dia mesti berduit, kalau x masakan dia mampu buat kempen sana sini.

ni la budaya yg dibentuk dlm parti2 politik kita..org kate 'politik wang'..sape ada duit..dia berkuasa..sape byk duit..dia la berkuasa..so,nk berkuasa kena ada duit..nk dpt duit byk2..cepat..kena la makan rasuah...soal kepimpinanan..aku rasa last skali kut priority dia..

masyarakat kita pn sama...pantang 'disogok' dgn duit..xnmpak dh yg benar..yg salah...

Kalau korang ingat pak menteri kaya sebab diorang makan rasuah, bgslah. Sedekah pahala kat orang tu,haha...untung pak menteri tu yer neo??lol

bukan pak menteri je..sape2 pn..kalo korang xtau kebenarannya..korang pakai ckp je...sedekah la pahala korang tu..untung btol sape yg kena fitnah ni yer ROBOTs??laugh.gif
Edited by NeoLogy

pendek kata almost all politician ni 2x5 pandai bermain kata ,janji manis , 10% etcetera smile.gif tak kira la dari parti mana pun yang penting rakyat ada hak mengundi and pandai menilai sendiri pemimpin diorang walaupun media mainstream yang biased , bab rumah tu bagi aku memang kena ikutla standard la Perdana Menteri walaupun maybe korang pernah tengok forward email PM Iran punya rumah ,kecik saja ,bangku pun takdak duduk bersila smile.gif memang humble habis down to earth <==== hehe exxagerate lebih plak macam aku kenal ler

aku lebih suka jadi neutral , tengok semua macam badut sarkas saja, takdak pun yang betul2 nak berkhidmat semata2 untuk rakyat,majority nak popular ,elaun,gelaran,etcetera ...bab 16/9 tu biarla tipu ka betul wallahwualam ... yg aku nampak pengikut dia takdak pun yg kata dia tipu n lari keluar infact still percaya akan berlaku in near future ..masing-masing entitled to their opinion and kepercayaan diorang takpayah lah nak memperlekehkan orang lain

QUOTE(NeoLogy @ Dec 14 2008, 02:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku heran gak dgn en_zaki n hydrox ni..korang dok ckp anwar kencing..anwar kencing..pasal 16/9 tu je?yg pak lah kencing seluruh rakyat malaysia dgn mengatakan harga minyak tak naik tu..tup2 esok naik..bukan kencing ke?bukan penipuan yang nyata lagi terang ke?tu ko xnampak lak ye en_zaki?hydrox?aku heran..buta btol mata hati korang..kuman seberang laut bleh je nampak..gajah dpn mata..xnampak lak..

eeehh.. aku dgr najib cakap minyak x naik masa kempen pru12.. aku dgr tuh pon aku tau najib kencing.. tgk trend pon dah tau... graph menaik... anwar cakap minyak turun.. lagi la kencing... biggrin.gif

kamon la. bila ada statement kular dari ahli politik, ko kene fikir nape beliau berkata demikian. dari persepsi seorang ahli politik yg nakkan kuasa, populariti dan nak jatuhkan parti lawan.

naik kelakar aku tgk penyokong2 taksub PR dan BN. apa2 percaya jer. Edited by hdroxy

QUOTE(hdroxy @ Dec 14 2008, 02:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eeehh.. aku dgr najib cakap minyak x naik masa kempen pru12.. aku dgr tuh pon aku tau najib kencing.. tgk trend pon dah tau... graph menaik... anwar cakap minyak turun.. lagi la kencing... biggrin.gif

---off------
dh tau najib kencing..ko xckp lak najib kencing mcm anwar kencing?xdicanang2 mcm anwar dicanang?ko sendiri mengaku najib tipu kn?(En_zaki,hyroxy pn dh ngaku..aku harap ko pn paham)tp skunk minyak dah turun kn?(btol ape anwar ckp..refer debat dgn shabery chik)..lebih rendah daripada dulu..kalo kerajaan xnaik kan mendadak aritu..aku yakin..harga barang runcit pn xnaik mendadak..mmg xnafi harga myk mentah dunia naik..tapi kalo naik sket2..it's better..sabar sket je...rakyat n negara bleh serap sket2 impak naik harga tu..naik mendadak..turun sket2..xberi kesan yg ketara..

ia nampak seolah2 kerajaan nk 'balas dendam' kat rakyat yang xmengundi mereka dlm pilihanraya walaupun mungkin kerajaan xberniat macam tu..tapi hakikatnya..rakyat nampak macam tu..

-------

kelakar la korang ni...sorang backup bn,sorang backup ba
dh memang sah 2 pihak ni ade baik dan buruk
kita gaduh pasal ni x guna, bukan diorang kesah pon.

En zaki ni kelakar la...fanatik bn sgt ni, cuba tengok dari perspektif lain plak
sokong parti mana pon x kisah asal jgn buta tuli sokong dh la

back on topic, aku rase jumlah tu logik gak sbb rumah pm tu besar, gaji ngan maintenance lagi
tapi harap service PM ni pon kena r same ngan harga rumah tu

QUOTE(NeoLogy @ Dec 14 2008, 02:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
---off------
dh tau najib kencing..ko xckp lak najib kencing mcm anwar kencing?xdicanang2 mcm anwar dicanang?ko sendiri mengaku najib tipu kn?(En_zaki,hyroxy pn dh ngaku..aku harap ko pn paham)tp skunk minyak dah turun kn?(btol ape anwar ckp..refer debat dgn shabery chik)..lebih rendah daripada dulu..kalo kerajaan xnaik kan mendadak aritu..aku yakin..harga barang runcit pn xnaik mendadak..mmg xnafi harga myk mentah dunia naik..tapi kalo naik sket2..it's better..sabar sket je...rakyat n negara bleh serap sket2 impak naik harga tu..naik mendadak..turun sket2..xberi kesan yg ketara..

ia nampak seolah2 kerajaan nk 'balas dendam' kat rakyat yang xmengundi mereka dlm pilihanraya walaupun mungkin kerajaan xberniat macam tu..tapi hakikatnya..rakyat nampak macam tu..

-------

kerajaan sebenarnya tahan harga RM1.92 sebab sayangkan rakyat. tapi dah x tertahan, tuh telepas rm2.70. umpama empangan pecah selepas tsunami bak kata2 pepetah melayu moden.

Aku rasa rakyat kene bertapa dan belajar nak detect skill 'putar-memutar' ahli politik ntuk mensalahkan pihak lawan dia dalam apa2 jua keadaan.

*hurm, aku rasa barang harga turun apa. cam apple dulu RM5 dah jadi RM4. Ayam goreng RM2 jadi RM1.80 dsb.Turun mendadak aper. sampai aku pon x percaya. ingatkan salah kira. Terima kasih Dato Shahril. haha Edited by hdroxy

Manusia kalo dah taksub sangat nie die tetap akan sokong dan bela mahupun pemimipin atau parti politik yang disokong itu buat salah atau tidak..

Mod pun dah tegur tu..berforum lah secara matang dan bijaksana..budak sekolah pun tahu etika berforum inikan pula anda2 semua dah dewasa,bekerjaya dan maybe dah berkahwin..cuba matang sikit dan x payah la terlalu taksub sangat kat sesebuah parti..bukan ade apa-apa pun taksub sangat..
dalam politik itu pekara biasa..Parti A akan cari parti B dan sebaliknya.. Edited by SiR_FAiZ

Assalamualaikum...

ini pandangan peribadi aku yer...

Semenjak Putera.com ni beri kebebasan untuk berbincang mengenai politik, makin lama makin ramai ahli forum yang cuba menjadi hero untuk pegangan politik masing2 tak kiralah dari pihak pembangkang maupun pihak pemerintah.. Ada juga yang matang memberi pandangan dan ada juga seperti kebudak-budakkan. Masing2 cuba untuk mempertahankan pendirian masing tanpa memberi hujah yang kukuh BERSERTA bukti yang sahih, benar dan kuat. Masing2 hanya memberi hujahan melalui informasi yang dia sendiri tidak tahu kepastiannya, tapi kerana taksub untuk memberi pendapat, informasi tersebut dijadikan modal untuk berhujah dan bermatian-matian mempertahankannya. Jadi harapan aku, kalu berhujah, berhujahlah seperti orang yang matang serta guna akal bukan nafsu semata2..

P/S: Tak salah jadi Hero, tp biarlah jadi HERO dengan hujah yang bernas dan berfakta... Orang lain tgk pun respek.. En_Zaki, berhujah lah dengan disiplin. Tak perlulah jd sarcasm mcm nih...

Edited by Datuk_Seri

Amende lah korang ni bergaduh-2.... Pasal Pak Nuar dgn Pak Lah pun nak kecoh....
Baik politician ke... apa ke... selagi namanya manusia.... selagi ada akal fikiran... selagi itulah dia boleh menipu... tak kiralah tinggi rendah darjatnya... Kita pun menipu jugak... Tak nak mengaku? Penipulah sape yang x mengaku pernah menipu atau berbohong... Anak sedara aku yg umur 1 tahun lbh pun dah pandai berbohong... Inikan kita yg dok kat atas dunia ni dah makan bertahun-tahun... So kalo korang bergaduh atas perkara yg remeh temeh pasal pemimpin yg suka menipu, elok korang hentikan lah... Mcm budak-2...