Jump to content
ICEBOX

Monitor Brand Lcd Yg Mana Bagus...

Recommended Posts

hi.....nie nak tahu nie...Monitor Brand LCD yg mana bagus and ok ye...skrang nie..i dah guna samsung..baru skali rosak...ari 2...dia jd white screen je...lepas 2..antarlah..kat times square 2....mujur..dlm warranty lg..dlm 3 tahun...abis..2010...hoho...so..i nak beli lg 1 monitor...nak minta tlg sapa2...brand mana yg tul2 thn lama&better...utk semua...dr segi warranty....penglihatan kita...keselesaan mata...bila main game ke apa2....kwn i kata..philips ok....tul ke...tapi i cari kat pc zone...xde pun philips..kedai mana yg ada philips kat low yat 2...so..brand apa yg ok skrang...samsung bg i ok sebab warranty je...xtahu lah brand lain mcm mana...help me plzz...

QUOTE(MasterX @ Dec 9 2008, 05:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kau...beli..TV LCD..jer...lg..puas..hati....

tv lcd...nak buat apa...mahal pula 2...i nak monito utk kat pc je...kalo mcm 2..serupa i guna tv i je...lcd juga...

Samsung model apa tu yg rosak??

Saya pun nak beli monitor LCD tak lama lagi ni. Tapi masih samar2. Apa pun minat dgn jenama Samsung. Tapi BenQ menawarkan spec yg lebih tinggi berbanding samsung dgn harga yg lebih murah..

QUOTE(Superior @ Dec 9 2008, 08:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Samsung model apa tu yg rosak??

Saya pun nak beli monitor LCD tak lama lagi ni. Tapi masih samar2. Apa pun minat dgn jenama Samsung. Tapi BenQ menawarkan spec yg lebih tinggi berbanding samsung dgn harga yg lebih murah..

syncmaster 732n plus...mcm 2 pula..kalo gitu..jom kita cari sama2...kat low yat...monitor lcd mana yg ok...apa2 hal kena survey dulu..tanya kwn2 kita dlm forum2 nie..tul x...benq memang murah...tapi i xtahu...mcm mana warrantynya...kena tanya sapa yg dah guna 2...ada sapa2 pernah guna ke...

QUOTE(SharedBox @ Dec 9 2008, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hi.....nie nak tahu nie...Monitor Brand LCD yg mana bagus and ok ye...skrang nie..i dah guna samsung..baru skali rosak...ari 2...dia jd white screen je...lepas 2..antarlah..kat times square 2....mujur..dlm warranty lg..dlm 3 tahun...abis..2010...hoho...so..i nak beli lg 1 monitor...nak minta tlg sapa2...brand mana yg tul2 thn lama&better...utk semua...dr segi warranty....penglihatan kita...keselesaan mata...bila main game ke apa2....kwn i kata..philips ok....tul ke...tapi i cari kat pc zone...xde pun philips..kedai mana yg ada philips kat low yat 2...so..brand apa yg ok skrang...samsung bg i ok sebab warranty je...xtahu lah brand lain mcm mana...help me plzz...

maybe mksud dia LCD yg menggunakan panel Philips la tu

Chow

QUOTE(bata @ Dec 9 2008, 11:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maybe mksud dia LCD yg menggunakan panel Philips la tu

Chow

i cuma nak tahu...brand monitor lcd jenis philips ok ke..brand lain mcm mana pula..kalo sapa2 tahu pasal nie..help me...

QUOTE(SharedBox @ Dec 9 2008, 11:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
i cuma nak tahu...brand monitor lcd jenis philips ok ke..brand lain mcm mana pula..kalo sapa2 tahu pasal nie..help me...

tiada brand yg bagus di semua jenis inci. dan setau aku susah nk dpt brand Philips.
kalo nak monitor yang menggunakan panel Philips, boleh beli Apple iCinema atau Dell 30".

kualiti sesuatu monitor bukan terltk pada brand, tp pada apa panel yg dipakai, contohnye S-IPS, TN, S-PVA.

kalo nk tnye dr segi sapot ke apa ke, aku rasa semua brand ok...tak gitu?

Chow Edited by bata

QUOTE (SharedBox @ Dec 9 2008, 11:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>

philips mahal la bro.beza rm 30 dari LCD biasa.tu pasal kat lowyat xde.benq jangan beli.kalau rumah ko ramai orang then purata penggunaan lebih 3 jam sehari jangan beli benq ngan acer.2-2 ni x sesuai utk pakai lama......viewsonic pun ok.aku baru je beli lcd 22 inch.rm 650.ada satu lagi brand.prolink.pun jangan beli.ko tau bro aku dah 2 biji beli viewsonic ni.ada satu lagi 17`ok lagik.VS ngan Prolink aku tu.Prolink aku mati dulu.padahal Viewsonic ni aku on 24 jam tau.Prolink tu 3-4 jam jerk.pasal adik aku pakai Prolink tu. wacko.gif

QUOTE(bata @ Dec 10 2008, 12:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
tiada brand yg bagus di semua jenis inci. dan setau aku susah nk dpt brand Philips.
kalo nak monitor yang menggunakan panel Philips, boleh beli Apple iCinema atau Dell 30".

kualiti sesuatu monitor bukan terltk pada brand, tp pada apa panel yg dipakai, contohnye S-IPS, TN, S-PVA.

kalo nk tnye dr segi sapot ke apa ke, aku rasa semua brand ok...tak gitu?

Chow

hoho..ok2..thanks for your advice dude...at least...you all dah bg komen...

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 10 2008, 12:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
philips mahal la bro.beza rm 30 dari LCD biasa.tu pasal kat lowyat xde.benq jangan beli.kalau rumah ko ramai orang then purata penggunaan lebih 3 jam sehari jangan beli benq ngan acer.2-2 ni x sesuai utk pakai lama......viewsonic pun ok.aku baru je beli lcd 22 inch.rm 650.ada satu lagi brand.prolink.pun jangan beli.ko tau bro aku dah 2 biji beli viewsonic ni.ada satu lagi 17`ok lagik.VS ngan Prolink aku tu.Prolink aku mati dulu.padahal Viewsonic ni aku on 24 jam tau.Prolink tu 3-4 jam jerk.pasal adik aku pakai Prolink tu. wacko.gif

ya..i know..memang mahal...owh..gitu ye..mujur i xbeli lg...cuma tengah fikir2 je..i see...mcm mana dgn brand LG...ok ke...dude...viewsonic ada yg 17 inch x...harga yg boleh tahan murah utk viewsonic..brapa rm...

aku macam minat ngan samsung 2233SW... tapi kalau wat kerja graphic dan bukak lebih 24 jam ok ke?

xtahulah den...pasal samsung utk buat keje2 mcm 2 utk lebih 24jam....mana 1 yg ok nie ye....tengah mencari2 yg ok...leh tahan lama guna....

QUOTE(neko @ Dec 20 2008, 11:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku macam minat ngan samsung 2233SW... tapi kalau wat kerja graphic dan bukak lebih 24 jam ok ke?

Psal nk buka lbey 24 jam, ko x tido ke? laugh.gif

yer ke..aku nyer lcd acer start pg dah nk tdo malm baru ttup..alhamdulillah ok je..

xtahulah den..tengok nasib juga...kalo dpt barang yg ok...ok lah....u punya monitor 2...selalu jg tul2 x....maksud org....bersih drpd habuk x....

jangan terlalu terpengaruh dengan brand.. kadang2, disebabkan brand yang terlalu gah, harga lcd tu jadi mahal padahal spec lcd tu takde la gempak sangat pun.. huhu

pada aku, dalam pemilihan lcd, first skali tengok spesifikasi lengkap lcd tu..
contrast dier, brightness dier, view angle dier dan macam2 lagi.. baper lame warranty pon faktor penting gak.
google je model yang ko rasa berkenan, pastu try compare spec lcd yg ko berkenan tu dgn brand/model lain yang sama saiz.
nak sure lagi, try google review pasal lcd yang menjadi pilihan.

thanks for the info.....dude....tul juga 2....2 juga memainkan peranan juga....kalo nak dpt yg tul2 puas ati....lg pun nak guna lebih lama.....

ada satu lagi brand.prolink.pun jangan beli.ko tau bro aku dah 2 biji beli viewsonic ni.ada satu lagi 17`ok lagik.VS ngan Prolink aku tu.Prolink aku mati dulu.padahal Viewsonic ni aku on 24 jam tau.Prolink tu 3-4 jam jerk.pasal adik aku pakai Prolink tu. wacko.gif

SafeGuard KT guna Prolink 24"WS & 22"WS utk CCTV, on 24jam ok je no problem, maybe luck bro x bp elok laa tuhh.. laugh.gif

QUOTE(strydermurder @ Dec 22 2008, 03:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mmg cun .....tp brape rege?aku nk cari yg rm400 je

ko nk yg bape inci??
klu dlm rm400,bnyk yg brand acer..
2 pn yg 17" klu aku xsilap
tp skang pn lcd da trun rege

QUOTE(Hoodlums @ Dec 21 2008, 01:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Psal nk buka lbey 24 jam, ko x tido ke? laugh.gif

x de la... andaian je klau la tetiba aku bukak lebih 24 jam ...purata satu hari pun 10 jam je tongue.gif