Jump to content
Sign in to follow this  
kelamkabutumno

Jawatan Kosong Di Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran (spp) Malaysia

Recommended Posts

Jawatan Kosong di Suruhanjaya Perkhidmatan Pelajaran (SPP) Malaysia

Permohonan Sepanjang Masa Jawatan Kumpulan Sokongan Di Bawah Kementerian Pelajaran Malaysia Dan Kementerian Pengajian Tinggi Malaysia Bagi Warganegara Malaysia Yang Berkelayakan

1. PEGAWAI KHIDMAT PELANGGAN N17
2. PEMBANTU TADBIR (Kewangan) W17
3. PEMBANTU TADBIR (Perkeranian dan Operasi) Gred N17
4. PENYELIA ASRAMA Gred N17
5. PEMBANTU PENGURUSAN MURID N17
6. PEMBANTU MAKMAL Gred C17
7. PEMBANTU TADBIR RENDAH (JuruTaip) Gred N11
8. TUKANG K2 Gred R11
9. TUKANG K3 Gred R9

CARA MEMOHON
Permohonan hendaklah dikemukakan secara ONLINE di Portal SPP http://www.spp.gov.my Semua pegawai awam yang berminat juga hendaklah mengemukakan permohonan dengan menggunakan kaedah yang sama. Calon boleh memohon lebih dari satu jawatan namun panggilan temu duga akan ditentukan oleh Suruhanjaya mengikut keutamaan.'

TARIKH LUPUT PERMOHONAN
Semua permohonan akan luput pada 31 Disember 2009 atau pada satu tarikh awal yang akan dimaklumkan di Portal SPP.

AM
Sebarang pertanyaan boleh dikemukakan ke pejabat SPP di talian 0388717300 atau emel di alamat [email protected]

Website SPP

DOWNLOAD IKLAN Jawatan kosong sepanjang masa

nak tanya..
da masuk laman web tue tapi nak cati e-daftar xjumpa la
boleh beritahu di mana link atau perkara yang bersangkut-paut atau berkaitan tentang e-daftar..
minta maaf..
dan harap maklum..

Saya nak tanya ada sesiapa yg mohon kat SPP, sbb problem saya error ni kuar time masukkan maklumat peribadi.... gimana ngan kawan yg lain adakah dpt mesej yg sama ???

ini arahan tersebut :

(input tarikh lahir MELEBIHI dari tarikh semasa)

QUOTE(ApoKalypse @ Dec 18 2008, 07:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mcmana nk apply ek? xde pon borang nk isi tu?>????

awak kena daftar dulu sebagai pengguna baru. Mula2 klik kat link yang tuan tanah bagi di kiriman #4 tu...
dekat e-permohonan... nanti ada ruangan untuk daftar pengguna baru dan lama...

QUOTE(shyong_sam @ Dec 10 2008, 10:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Saya nak tanya ada sesiapa yg mohon kat SPP, sbb problem saya error ni kuar time masukkan maklumat peribadi.... gimana ngan kawan yg lain adakah dpt mesej yg sama ???

ini arahan tersebut :

Aku rasa masalah nih sebenarnya disebabkan ko salah masuk besday ko kot... mebi ko terbuat tarikh tahun nih... ko tak payah klik kat kalendar tu... ko taip je... aku taip je.. tade plak kuor error macam yang ko cakap tu...

hm.. caiyok2...!!!!

QUOTE(shyong_sam @ Dec 10 2008, 10:17 AM) <{POST_SNAPBACK}>

ini arahan tersebut :

aku pon kena mcmni... nape ek? aku rasa aku dh wat betul dh.... aku lahir tahun 1986....

QUOTE(ApoKalypse @ Dec 19 2008, 01:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pon kena mcmni... nape ek? aku rasa aku dh wat betul dh.... aku lahir tahun 1986....

hehehe.. aku dapto tadi okeh je beb!!!! aku tak pakai kalendar kat seblah tuh...

aku just taip je ikut urutan dia :

Cth: dd/mm/yyyy - 01/01/1981

lorr..... ekekekke... ko tak perasan ke kat bahagian pendaftaran tu suruh guna IE! anyway,.... thanx.. nih gud info untuk owang yang ade masalah sama...

Oh! Lupe lak! pada siapa yang dah daftar, jangan lupa cetak terus salinan pendaftaran tu... bukan apa... kemungkinan kalau dipanggil interview.. dia nak tgk kot... sebab klo cetak.. ade bahagian signature...

QUOTE(embunirmala @ Dec 19 2008, 01:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lorr..... ekekekke... ko tak perasan ke kat bahagian pendaftaran tu suruh guna IE! anyway,.... thanx.. nih gud info untuk owang yang ade masalah sama...

Oh! Lupe lak! pada siapa yang dah daftar, jangan lupa cetak terus salinan pendaftaran tu... bukan apa... kemungkinan kalau dipanggil interview.. dia nak tgk kot... sebab klo cetak.. ade bahagian signature...

aku ingat boleh je guna mozilla.... erm yg cetak tu kita boleh cetak balik, just login masuk je utk check n then ada button CETAK