Jump to content
Datuk_Seri

Dibelasah Penjual Telefon Bimbit Kerana Rm10

Recommended Posts

Pandangan aku:

- kes x cukup fakta.kenyataan dari sebelah pihak sahaja iaitu mangsa
-pada kebiasaannya ,seorang manusia tidak akan mencederakan orang lain sekiranya dia tidak merasa terganggu dari segi fizikal atau mental disebabkan oleh orang tu.
-setiap kaum samada melayu,cina atau india ada antara mereka golongan yg baik dan ada yg jahat. jadi isu perkauman tidak sepatutnya wujud.isu kemanusiaan yg patut wujud.
- kalau ikutkan hukum keseimbangan, bila orang maki kita maki orang tu balik..bila orang pukul kita ,kita pukul orang balik..tapi kalau ikut Islam,sekiranya orang maki kita,kita cakap baik2 kat dia,nasihat elok2.sedangkan batu yg keras boleh dilekukkan dengan air..

mudah ek nk rasuah org...?? senang la cmtu...tp berulat r perot makan haram..pihak yg berkuasa sebenarnya derang ni pon takot gak sebenarnya..cina pegang ekonomi beb...

cina plak byk duit ade ape hal je...suap je mulut tu..setel.. Edited by Tok Hai

QUOTE (Tok Hai @ Dec 5 2008, 12:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mudah ek nk rasuah org...?? senang la cmtu...tp berulat r perot makan haram..pihak yg x berkuasa sebenarnya derang ni pon takot gak sebenarnya..cina pegang ekonomi beb...

alah bro.depan kedai aku ni ada kedai Cc.actually kedai haram tau.ada 20 biji.macam kedai jugai.MPS ada datang check.5 orang pakai baju seragam.aku tgk dia masuk.pastu keluar 5 orang tu macam muka `lega` mad.gif .

P:S 5 orang tu x perasan aku melayu.hehehe.aku dapat maklumat setiap orang rm 250. dry.gif

QUOTE (Hackezkk @ Dec 4 2008, 11:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bangla bodow
aku paling benci layan bangla datang kdai aku
mcm2 kerenah sial derang lakukan
mule2 nak murah,pastu suh bukak balut hp,smpai dua tiga bijik,pastu xnk beli la...
buang masa + buang air liur
baw badan mcm kambing jatuh dalam longkang
wakakakak

bangla bahasa melayu mereka x jelas.agak susah nak berurusan.english tunggang langgang.aku pun x suka diorang jugak.golongan macam ni x berjual beli xpe.rugi xde.hati x sakit.

QUOTE (everybody @ Dec 4 2008, 11:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pandangan aku:

-pada kebiasaannya ,seorang manusia tidak akan mencederakan orang lain sekiranya dia tidak merasa terganggu dari segi fizikal atau mental disebabkan oleh orang tu.
-setiap kaum samada melayu,cina atau india ada antara mereka golongan yg baik dan ada yg jahat. jadi isu perkauman tidak sepatutnya wujud.isu kemanusiaan yg patut wujud.
- kalau ikutkan hukum keseimbangan, bila orang maki kita maki orang tu balik..bila orang pukul kita ,kita pukul orang balik..tapi kalau ikut Islam,sekiranya orang maki kita,kita cakap baik2 kat dia,nasihat elok2.sedangkan batu yg keras boleh dilekukkan dengan air..

itu la aku nak bagitau sebenarnya.heheh.thanks bro buat summary.

QUOTE(everybody @ Dec 4 2008, 11:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pandangan aku:

1- kes x cukup fakta.kenyataan dari sebelah pihak sahaja iaitu mangsa
2-pada kebiasaannya ,seorang manusia tidak akan mencederakan orang lain sekiranya dia tidak merasa terganggu dari segi fizikal atau mental disebabkan oleh orang tu.
3-setiap kaum samada melayu,cina atau india ada antara mereka golongan yg baik dan ada yg jahat. jadi isu perkauman tidak sepatutnya wujud.isu kemanusiaan yg patut wujud.
4- kalau ikutkan hukum keseimbangan, bila orang maki kita maki orang tu balik..bila orang pukul kita ,kita pukul orang balik..tapi kalau ikut Islam,sekiranya orang maki kita,kita cakap baik2 kat dia,nasihat elok2.sedangkan batu yg keras boleh dilekukkan dengan air..

yg no 3 ngan 4 tu aku stuju sgt.

tapi no 1 aku tk setuju...
sebab cine sane memang suke carik gaduh...

kalo tengok2 hp pon kene tengking..ape halnyer??
pikir2knla...
mad.gif wacko.gif

QUOTE (everybody @ Dec 4 2008, 11:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pandangan aku:

Hmmmmmmm....

Part last menarik perhatian saya semula.

Boleh jadi....pakcik tu maki hamun cina itu.

Tapi itu masih lagi sekadar assumption. Apa pun saya setuju dengan nombor 3....secara umum.

Tapi kalau nak ikut spesifik....maksud saya kalau kita nail down ckit terhadap sekumpulan minoriti....mmg ada sesetgh yang hobinya mencari masalah jer dengan bangsa lain terutama Melayu.

Susah ckit golongan nih.

QUOTE(Arissa Nightingale @ Dec 5 2008, 03:24 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Hmmmmmmm....

Part last menarik perhatian saya semula.

Boleh jadi....pakcik tu maki hamun cina itu.

Tapi itu masih lagi sekadar assumption. Apa pun saya setuju dengan nombor 3....secara umum.

Tapi kalau nak ikut spesifik....maksud saya kalau kita nail down ckit terhadap sekumpulan minoriti....mmg ada sesetgh yang hobinya mencari masalah jer dengan bangsa lain terutama Melayu.

Susah ckit golongan nih.

Kalau pakcik tu maki hamun dulu, bukan setakat penjual tu yang pukul dia, silap-silap semua geng dia kat situ pukul sekali, ni setakat boo aje.

sudah2 la tu janganlah sebab ni kita pulak nak bergaduh sesama sendiri,akurasa walaupun KITT tu ada pendirian mcm tu takpelah dia ada sebab kot yg dia sorang yg faham tapi aku percaya yg KITT ni sama dgn kita tak setuju perkara ni berlaku,dahlah tu TS minta tolong tutup topik ni,pada KITT kalau ko rasa ko nak minta maaf kat kitaorg ko pegi la selak2 ruangan sembang mukesurat berapa tah ade topik pasal mari memohon maaf secara terbuka tanpa mendedahkan rupa... happy.gif

sekian tu je aku nak cakap pagi2 ni...

P.S aku tak apply cute lagi huhuhu... sad.gif
korang dah apply cuti lom?tahun ni dapat gak aku join sembelih lembu dahlah tahun lepas miss Edited by Tun loy_azloy

QUOTE(Sir Pyan @ Dec 5 2008, 06:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kalau pakcik tu maki hamun dulu, bukan setakat penjual tu yang pukul dia, silap-silap semua geng dia kat situ pukul sekali, ni setakat boo aje.

tepat sekali blink.gif

ermmm..... mane gi PEKIDA nih????.....

kalo dah kluar surat khabar,diorang dah tau

diorang dah buat "keje" x kecoh

ade la tu dah kene lanyak ( cover baik ma.......)

pertama bukan cina pegang la Edited by leman77

ai... topik ni bkan tmpt gaduh.. discussion jela.. aku stuju pendapat bahawa stiap kaum ada golongan jahat.. c'mon man.. be positive... we're all the same.. tapi kalo berdasarkan video yang dilinkkan pada awal2 topik... mmg cina2 kat pertama tu x leh kalo survey.. kalo survey kene beli.. x beli penampar sedas dua... macam2la manusia.... spatutnye masing2 kene muhasabah diri... baru aman sokmo.. bkn persatuan kaum.. persatuan ahli2 putera ni pon blom tentu bleh nak satukan suma... man, think... bulat air krane pembentung, bulat manusia krane muafakat.. sama2 kita hidup bersama, berdamai, x kira bangsa.. negara majmuk kan malaysia ni.. happy.gif happy.gif

QUOTE(adib_han @ Dec 5 2008, 10:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ai... topik ni bkan tmpt gaduh.. discussion jela.. aku stuju pendapat bahawa stiap kaum ada golongan jahat.. c'mon man.. be positive... we're all the same.. tapi kalo berdasarkan video yang dilinkkan pada awal2 topik... mmg cina2 kat pertama tu x leh kalo survey.. kalo survey kene beli.. x beli penampar sedas dua... macam2la manusia.... spatutnye masing2 kene muhasabah diri... baru aman sokmo.. bkn persatuan kaum.. persatuan ahli2 putera ni pon blom tentu bleh nak satukan suma... man, think... bulat air krane pembentung, bulat manusia krane muafakat.. sama2 kita hidup bersama, berdamai, x kira bangsa.. negara majmuk kan malaysia ni.. happy.gif happy.gif

btul...
tpi bukn kiter yg carik gaduh...

aku harap pekida bertindak la dalam hal ni
jangan berani sesama kaum je..

apa yg aku dgr dalam radio ikim.fm hari tu ada pakcik pewaris dah pergi mendapatkan penjelasan kat tempat kejadian kot dari cina2 mangkuk yang terlibat tu..tak tau la apa tindakan dia nak ambik..setakat gi soal jawab baik takyah..macam mana orang nak takut

hutang darah dibalas darah

benar!!!
kekekeke...

da lar..no need gadoh..da nak raye nie..so kite jdkn thread nie korban dgn tutop thread nie..aku rase cukop da pndpt memasing..
awl2 dulu ok je pendapat die..nie da makin terok bahse yg memasing pkai..so tuk reduce dose mencaci n mengutok sempena nak raye nie..
mari lah kite tutop topik nie..TS close plz..mod ke..bole?

QUOTE(Evilngenious @ Dec 5 2008, 10:57 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku harap pekida bertindak la dalam hal ni
jangan berani sesama kaum je..

apa yg aku dgr dalam radio ikim.fm hari tu ada pakcik pewaris dah pergi mendapatkan penjelasan kat tempat kejadian kot dari cina2 mangkuk yang terlibat tu..tak tau la apa tindakan dia nak ambik..setakat gi soal jawab baik takyah..macam mana orang nak takut

hutang darah dibalas darah

bagus la tu...
elok salah sorg budk pekida kene...
pastu budk tu panggil abanglong...
pergh...
mampus itu cine wo..

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 5 2008, 11:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lol..pekida,3 line etc..semua xleh pakai...dengan melayu tunjuk auta lah...meyh dengan gengster club taj mahal aka las vegas...maw kene tembak semua...lol...ape2 pun polis adalah yg terbaik...

SERIUS SKIT BRO...
APE BENDENYER TAJ MAHAL NGAN LAS VEGAS KLEUAR NI???

QUOTE(mat_tz @ Dec 5 2008, 11:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
SERIUS SKIT BRO...
APE BENDENYER TAJ MAHAL NGAN LAS VEGAS KLEUAR NI???

ko ni tak kenal ke budak robot ni? dia penuh ngan imaginasi kalau hang nak tau ..so kuar lah benda yang tak logic/takdak kena mengena ..tapi klakar la kalo ko slalu baca komen die rolleyes.gif

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 5 2008, 11:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lol..pekida,3 line etc..semua xleh pakai...dengan melayu tunjuk auta lah...meyh dengan gengster club taj mahal aka las vegas...maw kene tembak semua...lol...ape2 pun polis adalah yg terbaik...

pandai kutuk.. one day ko kena bantai padan mukaa...kekeke...
nak bandingkan pekida ngan ngan gangster las vegas????... then sume pekida kena tembak???
wahahhaha.. lawak sungguh statement anda.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

kita melayu islam ade care kite..dieorang kafir faham2 je laa...

back to topic la.. x pyh la nk kuar2 pekiada ke ape...
skang cite psl pak cik nie kena pukul..hehe
bukan nk suruh ko komen psl pekida pun...

QUOTE(mat_tz @ Dec 5 2008, 12:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ape bende bangladesh la keluar ni...
aduiyai...
wacko.gif wacko.gif

erm i think dia refer kat aku nya info kata kanan dari - bangladesh
aper-aperla mundur ke maju ke , janji orang dari bangladesh ni la yang buat kerja orang macam hang taknak buat ,tanpa diorang tak dapat la ko rasa duduk bangunan yg ko duk skrang, bro ko kena ingat jangan la mengecilkan/memperlekehkan third world country diorang pun manusia gak

p/s:sorry off topic , aku taknak start flamewar ngan AI ni so peace

QUOTE (Evilngenious @ Dec 5 2008, 09:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
KITT

kepala otak kau berjambul

aah ko.asal keluar kayu sikit je ingat nak gaduh.dia nak gertak supaya pakcik tu blah la.kalau dia nak belasah betul-betul dia x payah pakai kayu.kepong belasah ramai-ramai.tu baru gangster.kan orang ramai masa kejadian tu berlaku.x nampak ke?

macam dalam Youtube bangla kena tampar.tapi tgk kiri kanan bangla tu KOSONG!!! xde orang..yang ada kerabat dia jerk.mmg la kena.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...