Jump to content
Sign in to follow this  
ROBOTs!

Panduan Asas Jana Wang Melalui Internet Dan Marketing

Recommended Posts

QUOTE(ROBOTs! @ Nov 30 2008, 07:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Panduan ni aku jual RM50 hanya dapat 5 orang pembeli pastu aku turun RM30 dapat 10 pembeli..tp hari ni aku kasik percuma!!

Panduan Niche Video Marketing!!
Download kat sini http://3nee.com/113.pdf

mcm commissionblueprint punya income x???haha...x percaya???up to u lorh...

eh lupe plak...

credit tu cipangoreng kerana ajar aku utk amik screenshot...hhahaaa....fn+insert rupenye..lol

ko nih.. biar betul..? ni dah kalahkan finix nyer income nih.. silap2 kalahkan ds skali.. tp bro, pape pun tahniah..
ley gtau tk, ko pakai teknik vdeo marketing je ke nih..? ke ade ppc? ke bum tu sume nyer marketing..?

ko ade bape niche nih..??? mmg trbkr gak tgk ss ko tuh.. citer sikit bro..

* betul, tekan fn then prnt screen.. hoho.. dulu aku pun pening cari cmne nk tkan print screen tuh..
* asal ko tak kutip list bro..?? build list email la alang2 tuh..
* nape screen shot kat sini, awal thn kan, dpt smpai dekat 100k, tp kat ebook video marketing ko tuh, x cecah $1000 lebih pun.. citer sikit bro.. Edited by ubuntu90

QUOTE (ROBOTs! @ Nov 30 2008, 07:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mcm commissionblueprint punya income x???haha...x percaya???up to u lorh...

Ahahahaha... aku suka screenshot ko. Serius. Memang priceless and classic habis. laugh.gif

Dun worri.. aku percaya.. laugh.gif

Have fun anyway.. happy.gif Edited by Crown80

erk.. bukan curiga.. tp curiga la gak.. hehe..
tp tu sume tk penting bro.. yg penting ko buat sales..
bro, pe kata ko bukak thread then ajar cara ko plak..
then bile ko da give value, either ko nk org beli produk ko ke, join wa bwh ko ke, tarak hal la bro..
ko ajar k. even kalau ko da bg value, aku n ramai lg leyh sangkut ngn ko n tkde masalah kalau kitorg ni jadi customer ko gak..

cmne bro..?
ko nyer income dah tahap gaban dah.. tp sal ko xbeli kete favor8 ko tuh..??

*ape da tektonik ko tuh.. blaja mane..? kelam jek.. klaka aku tgk.. ko nih.. tkpe2, budak2 lg..
tp respek sbb ilmu ko dlm IM nih..

* ritu aku ade tnye ko soklan, ni ha..

"wanna get more hits in ur landing page???

Key in kat google "sales your websites"

then submitlah website korang kat web2 yg tersenarai...."

salam robot,
ape mksd ko ni bro..? aku usha2, tmpt2 tu utk jual or beli website.. ok, kalau jual la katakan, kite bkn nk jual web kite, kite nk traffic maaa.. so, harap ko explain more on this.. Edited by ubuntu90

QUOTE (ROBOTs! @ Dec 1 2008, 08:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lol...mmg tu pun niat aku buka topic nih....hahaha...

ko caya ke income tuh???aiyo....cek commissionblueprint.com dgn screenshot tuh...same x??so ko rasa aku tipu ke x???lol....ada besar kemungkinan itu adalah fake!!!...

Screenshot tu x bermakna apa apa pun, just utk tatapan buat warga putera.com nih...yg aku mampu beli skang ni saga baru sahaja...

La... takkan reveal awal sangat kot??

Aiseyman.. ROBOTs.. ramai kot yang percaya ko punya screenshot tuh.. aku rasa ko mesti tengah gelak.. aku pun gelak sama.

But satu benda bagus ROBOTs.. ko bagi pengajaran berguna dalam thread engkau about screenshot.. iaitu:

-NEVER TRUST A SCREENSHOT walaupun ia adalah daripada EWEN CHIA, FRANK KERN atau SESIAPA SAHAJA.

Because it is so damn easy to fake one. Cuma masalah dengan ROBOTs punya screenshot adalah date..

Since bulan 10 kalau tak silap aku pendapatan Clickbank di rekod secara weekly.. bukan lagi every 15th of the month. Ko punya NEWS section merekodkan 2008-11-18.. bermakna pendapatan rekod clickbank ko sepatutnya adalah in the form of weekly.

And then.. another flaw is date.. ko nyer screenshot untuk PAYMENT PERIOD merekodkan 2008-02-01.. which is a major flaw sebab lari cukup jauh dengan NEWS section.

But either way aku salute ko. Actually kalau ko jual something.. dengan bantuan screenshot tu.. walaupun fake.. ubuntu90 and puterAZ confirm akan beli walaupun harga lebih USD 100 laugh.gif laugh.gif

Itulah ko ROBOTs.. cepat sangat reveal.. apa daa.. aku dah gelak sakan dah since malam tadi. blush.gif

But method ko sebijik cam warga negara wangcyber yang biasa-biasa tuh (I'm not talking about Shuth Junior and the likes of them.. I'm talking about the lesser ones.. you know who you are guys).. cuma lebih sinister sikit sebab masuk dalam forum terus. Those guys' method usually dalam landing page saja.

About video.. yes I agree. But Videos are more effective if the product you are selling is within a 'problem' niche. Kalau hobby mcm World of Warcraft tu memang tak boleh jalan.

OK bro.. have fun.. lemme know kalau ko buat something 'sinister' lagi. Ko punya PM.. konfirm aku baca.. happy.gif Edited by Crown80

QUOTE(Crown80 @ Dec 1 2008, 11:12 AM) <{POST_SNAPBACK}>
La... takkan reveal awal sangat kot??

Aiseyman.. ROBOTs.. ramai kot yang percaya ko punya screenshot tuh.. aku rasa ko mesti tengah gelak.. aku pun gelak sama.

But satu benda bagus ROBOTs.. ko bagi pengajaran berguna dalam thread engkau about screenshot.. iaitu:

-NEVER TRUST A SCREENSHOT walaupun ia adalah daripada EWEN CHIA, FRANK KERN atau SESIAPA SAHAJA.

Because it is so damn easy to fake one. Cuma masalah dengan ROBOTs punya screenshot adalah date..

Since bulan 10 kalau tak silap aku pendapatan Clickbank di rekod secara weekly.. bukan lagi every 15th of the month. Ko punya NEWS section merekodkan 2008-11-18.. bermakna pendapatan rekod clickbank ko sepatutnya adalah in the form of weekly.

And then.. another flaw is date.. ko nyer screenshot untuk PAYMENT PERIOD merekodkan 2008-02-01.. which is a major flaw sebab lari cukup jauh dengan NEWS section.

But either way aku salute ko. Actually kalau ko jual something.. dengan bantuan screenshot tu.. walaupun fake.. ubuntu90 and puterAZ confirm akan beli walaupun harga lebih USD 100 laugh.gif laugh.gif

Itulah ko ROBOTs.. cepat sangat reveal.. apa daa.. aku dah gelak sakan dah since malam tadi. blush.gif

But method ko sebijik cam warga negara wangcyber yang biasa-biasa tuh (I'm not talking about Shuth Junior and the likes of them.. I'm talking about the lesser ones.. you know who you are guys).. cuma lebih sinister sikit sebab masuk dalam forum terus. Those guys' method usually dalam landing page saja.

About video.. yes I agree. But Videos are more effective if the product you are selling is within a 'problem' niche. Kalau hobby mcm World of Warcraft tu memang tak boleh jalan.

OK bro.. have fun.. lemme know kalau ko buat something 'sinister' lagi. Ko punya PM.. konfirm aku baca.. happy.gif

betul ker nih...hahhahahha..jawab jgn tak jwb robot hehhehe

QUOTE(Crown80 @ Dec 1 2008, 12:35 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Lerr.. ko ni.

Kan dia dah cakap terang-terangan kat atas tuh. Apa daa.. laugh.gif laugh.gif

hehehe happy.gif

loh.. ko ni crown, aku baru nak tgk ape lagi robot nk wat kalau ade org percaya die.. aduyai.. hehe.. tu la sal, aku ad cek da sume ss robot nih, ade angka "0" tu tk betul la, senget. kat video marktng nyer pdf kut. sume pun tipu maaa..
pingu da gtau awal2 lagi.. hoho..
aku gelak same la..
hawhawhaw rolleyes.gif

QUOTE (ROBOTs! @ Dec 1 2008, 07:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
by the way aku mmg x reti buat ss....maybe i should post my real ss kot...haha...

as i said in my pdf for asas panduan menjana wang melalui internet, my income was Rm10000 pe month, so kalau korang lihat ss tu, dah lebih 10000 dah pun....
Dalam makna tersirat, ss tu bukan lah apa-apa pun just wanna get some cheap publisity...lol...Anyway for who do not trust me, its ok..utk pengetahuan korang lah, teknik yg bakal buat korang jutawan same macam ewin chia dan si irfan khairi tu adalah teknik yg semuanya 100% fake!!!

Kenapa aku kata macam tu??? sebab mereka yg jutawan ni sebenarnya membuat penjualan utk produk dan servis mereka sendiri, dalam erti kata yg lain, there are no secret ingredients...

"For be a millionaire, just believe it you r special...quit dont quit, money dont money, yesterday is a history, tomorrow is a mystery todays is a gift..."

Ok, so aku reveal sebanyak 10% yang ada dalam teknik irfan khairi, erwin chia, dll tuh...so apa motif aku tunjuk a fake ss???

First you have to make all the people believe in u, buat orang percaya yg ko mampu buat riban2 melalui internet, buat orang percaya ko mampu reveal all millionaire "secret" technique as i did now...

So bile orang percaya ko nih adalah "jutawan internet" yg mampu menjana riban2 dan juta2 wang melalui internet dan percaya akan harta kebendaan dan kemewahan yg ko tunjuk, tibalah masa korang nak take action from this trusted...
First of all Pastikan korang tahu asas sedikit sebanyak tentang teknik menjana wang melalui internet...for example google adsense....introduce google adsense to a noob buddy and make them learn about that...

Apabila ko dah introduce dan dah dapat target audience korang, dari sinilah korang bleh jana a thousand RM per month...start to promoting your own product and service....

ok ni sket rumusan mengenai tech yg telah pun buat aku rm10000 per month,

1. Grab Cheap Publisiti
2. Make Yourself as Fake Millionaire.
3. Get public trusted.
4. Give away the free 10% tips or tricks.
5. Build Your Community
6. Start to make your own product and service
7. Promoting Your own product or service slowly but make it hard.
8. ?????
9. ????
10. ?????

until...

100. ????

so korang dapat x apa yg aku cube cakap kan ni?

Exactly!!

Tak sia-sia aku masuk sini malam ni (aku makin suka dunia forumming.. laugh.gif )

Which is why aku not so fond of.. terus terang aku cakap.. those like Ewen Chia and so on and so on and so on.

Ewen Chia kaya kerana list dia dan produk dia sendiri yang mostly within internet marketing niches.. customer dia adalah orang mcm kita. Kalau bukan kerana itu.. dia tak dapat pun pakai Audi R8 dia.

But dia pull of something stupid zaman Super Affiliate Cloning Program dia... people paid more than USD 1000 to him and then dia cabut lari lepas tuh tanpa honor apa-apa permintaan refund.

Sebab itu Kyle & Carson menang... and people after that choose Wealthy Affiliate over Ewen Chia.

Lepas tu Ewen ada sikit kureng etikanya.. peribadi kalau kita jumpa dia di real world dekat seminar dia.. memang melambangkan keperibadian mulia lah.. cukup mulia sampai ada yang respek dia ke tahap 'cult'.. tapi di internet dia buruk kan pulak K&C and Wealthy Affiliate.. waktu tuh la jugak aku first time dengar pasal WA.. sebelum tu dah dengar pasal Kyle and Carson wujudkan universiti untuk bersaing dengan SACP milik Ewen Chia.. but after Ewen left his buyers mcm tu saja.. people move on to WA.

K&C nampak potensi duit yang banyak lepas tu melalui Universiti.. so instead of just playing.. they do it seriously. Wealthy Affiliate akhirnya jadi satu medan IMers yang earn sampai USD 1000 sehari untuk berbincang dan form master mind group masing-masing. Thad and David berkenalan dalam tu.. dan bermulalah Unknown Destination and AFC mereka. Travis naik dari someone of 9 to 5 punya work person.. kepada someone yang goyang kaki dalam rumah tapi earn USD 5000 sehari. Amir Darwish jadi earner USD 5000 sehari.. orang tak kenal pun dia sampai lah dia cipta xtreme conversions dia.. semua pasal WA.

All thanks to Ewen and his failed techniques.

What sort of failed techniques?? Exactly apa yang ROBOTs cakap tu.

1. Give the tip of the iceberg atau dalam bahasa melayu mudahnya.. sedikit ilmu pada tahap super general.
2. Tunjuk pada orang kita sebenarnya tahu lebih dan berkemampuan untuk membantu mereka mencapai tahap sama mcm kita.
3. Masuk ezinearticles.com.. carik informasi tahap general jugak.. and kasi percuma pada 'soon to be victimized' customer ni.
4. Gain their trust.
5. Create 3 products. One is main product.. 2 as backsell and upsell.
6. Create hype revolving the soon to come product. This is easily achievable through trust.
7. Give more value in terms of knowledge. Ensure that it is not too specific and pastikan jugak yang customer takkan dapat berdiri sendiri dengan hanya ilmu itu sahaja.
8. Launch the product. Letak 'Photoshoped' Screenshot pendapatan Clickbank yang super banyak. Collect all the money and give more knowledge.
9. Second product menyusul. Harga letak dua kali ganda dan promote produk kedua as something yang memastikan produk pertama dan ilmu sedia ada customer boleh jana duit sangat banyak pada mereka.
10. Tunggu dua bulan.. launch produk ketiga as something berasingan daripada second product. Maknanya produk ketiga takkan compliment first and second product.
11. Cabut lari dengan semua duit sedia ada and lay down.

Trust me.. these work like a charm!! Asalkan ada produk sendiri...

Satu tips baik daripada aku.. dan aku harap korang ikut..

"DON'T EVER PERCAYA APA-APA SCREENSHOT YANG KORANG NAMPAK. EVEN VIDEO PUN JANGAN PERCAYA."

Tak ada apa yang tak boleh di photoshop di dunia internet. Trust your own judgment guys.. ada yang boleh dipercayai.. tapi lebih ramai lagi yang tak boleh dipercayai. Especially the so called gurus yang kononnya earn sampai $10,000 sehari tuh.

But aku kasi satu tips.. generally.. people like Patric Chan, Alex Edevane, Kyle, Carson, Thad, David Brown and potpiegirl ada good standing among us.. so if korang nak beli apa-apa produk dari mereka ni.. feel free to do so.. aku boleh vouch yang produk mereka bukan scam. Edited by Crown80

allop guys..
aku jd bingung..

mane satu aku perlu ikut...forum en.robots ke? forum en.phinix ke? atau WA tu?

huhu... wacko.gif

susah nk tpu screen shoot sebenarnyer nih...
s0... kal0 krng jumpe kt tenet ianya pasti 100% benar - xxx heher

QUOTE (Zex @ Dec 2 2008, 12:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
allop guys..
aku jd bingung..

mane satu aku perlu ikut...forum en.robots ke? forum en.phinix ke? atau WA tu?

huhu... wacko.gif

Lawakla engko ni.. kohkhokoh laugh.gif

Benda sama saja. Baik finix mahupun robots.. dua-dua cakap benda yang sama.

Cuma method dan cara penyampaian saja berbeza.

WA bagaimana pun hanyalah tempat untuk ko learn how to make money from zero to million. Takde kaitan dengan si finix mahupun robots.

Ko baca jer dua-dua thread.. and then fikir samada nak join WA atau tak. Kalau tak nak.. sudah.

Kalau nak join.. tanya mamat-mamat yang berkenaan.. Finix ke.. Dominant Star ke.. sesapa pun boleh. Cuma jangan join bawah aku la.. pasal aku ni.. pemalas skit nak handle.. tongue.gif

QUOTE (PinguSpy @ Dec 2 2008, 01:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
susah nk tpu screen shoot sebenarnyer nih...
s0... kal0 krng jumpe kt tenet ianya pasti 100% benar - xxx heher

kohkohkhohok.. laugh.gif

Ko nie la penguin.. buat aku pening saja. Ko nie sarcastic ek??

But anyway ramai newbie / newcomer tak faham.. so better aku reverse kan effect sarcasm ko tuh.

Teknik screenshot ni dah lama wujud.. banyak diguna pakai oleh internet marketers seluruh dunia khusus untuk niche make money online dan khusus juga untuk jual produk mereka sendiri dengan berkesan.

Tak susah nak buat.. Kai Kiske punya website designer pernah demonstrate kat aku. Dia amik screenshot clickbank.. dia ubah jadi $54,000 ke atas per 15 days. Cukup mudah.

So newbie / newcomer / orang yang baru nak belajar... just like how ROBOTs demonstrate (ko ni kejam betul la robot.. ramai percaya tuh.. kohkohkoh.. ) benda ni cukup senang nak buat.

Banyak produk di luar sana.. baik malaysian mahupun international yang apply teknik mcm ni. So be careful.

Paling mahsyur adalah screenshot Maybank, PayPal dan Clickbank. Kalau nampak screenshot atau video pendapatan di luar sana.. aku berani jamin 95% adalah tipu.

So kalau nak beli produk apa-apa di luar tuh.. kaji or research betul-betul dulu.. atau nak lagi mudah.. tanya aku, Phoenix atau.. tanya jer la kat kami semua disini.. post dalam thread si Finix tuh ke. Apa-apa jer la. Selalunya.. kami tahu banyak pasal produk-produk di luar tuh.. sebab most of the time ada antara kami yang sentiasa membeli produk-produk baru diluar sana just untuk ambil tahu apa yang ada dalam tuh.

Unfortunately though..... kami (aku especially..) memang tak berapa tahu pasal produk within Malaysia. But most of the time aku lebih suka untuk rekomen korang supaya elakkan jer membeli produk-produk mcm nih especially dari Malaysia.

Why?? Sebab terlalu banyak yang scam dari yang betul.

Okay fellas?? Heed my word and you all will be saved from the lies within internet marketing world.. huhuhuhahahaha laugh.gif (gelak aku bunyi jahat tak??)

But seriously.. stop membeli produk-produk ngarut kat luar tuh. Just stick dengan thread-thread dalam ni jer.. free pun free. Duit pun tak keluar. Edited by Crimson Star

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 2 2008, 07:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jd semua dah nampak cara yg dipanggil "teknik" oleh para2 jutawan tu??Haha...

just like what si crown ckap, kita adalah duit kepada para "fake jutawan" yang menggempar gempurkan teknik yang hampir 100% is a fake tech. Teknik yg dia sendiri tak pakai dan x gunakan pun dalam agendanya untuk mencari duit secara online.

Like me,

Seriouslylah, aku jujur ngan korang, my adsense income, adbrite, clickbank and more and more, x pernah pun sampai RM1000....seriously....yg peliknya, how can the para2 jutawan cakap bleh earn until a million with these program...aiyo...too hard meyh...

see, aku dapat adsense sebulan kekadang x sampai pun rm100 and kekadang clickbank aku 4,5 sales aje, dan paling bangtut.....pun 1 sales je dan kekadang 1 sales pun x dapat.

So aku nak tanya korang, how much people in putera believe in me???haha..after one thread ive open and open new more thread...korang rasa berapa ramai yg pm aku minta aku ajar mereka buat duit melalui internet???

P/S:Sorry kepada yg pm aku, aku reveal it here....so korang bleh start learn from this...

Apabila korang dah jadi popular dgn pakar mencari duit melalui internet dan bile ramai user from this internet ask you about how to make money online, is it now the time you have to act...????

Nope, just stay wif these guys and give them free tips but nice tips. After 1 week you have contact with them, start to make your own strategies to sales your own product and your service eg;

Produk etc guide, software, web script dan dsb.
Servis etc Online tutor, website maker dan dsb.

So dalam erti kata yg lain, kalau korang nak buat cara mcm nih, like me, firstly u must have some experience in google adsense, adbrite etc. Kalau ada skill dalam pembinaan laman web, lagi kaw pendapatan korang, just like me...hahaha....

5 Project i earn for RM3000
3 Basic Tutorial Myspace Web Tutor for RM3000
10 "student" join my online tutor about make money online for RM150 X 10 per month.

so how much i got this for this month??

one more things...

3nee.com give me a bad profit, anyway its a good start...RM1000 this month ive made wif amnan and wan from 3nee.com.

So, do you get it?

P/S: Pingu si pencekik darah punya owlang...hahaha...ayat power..hehehhe

thank bro....

pehhh..bro.thanks pasal ebook video marketing tu.aku baru tau seh tip wat video respon tu..wowwwww...xterpikir aku..hehehehe..thankssssssss....
aku bagi 10/10 la ebook ko..cunnnnn...bile nak keluar yang berbayar punye,sure aku jadi 1st customer ko..hehehe?

QUOTE(Crimson Star @ Dec 2 2008, 02:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Lawakla engko ni.. kohkhokoh laugh.gif

Benda sama saja. Baik finix mahupun robots.. dua-dua cakap benda yang sama.

Cuma method dan cara penyampaian saja berbeza.

WA bagaimana pun hanyalah tempat untuk ko learn how to make money from zero to million. Takde kaitan dengan si finix mahupun robots.

Ko baca jer dua-dua thread.. and then fikir samada nak join WA atau tak. Kalau tak nak.. sudah.

Kalau nak join.. tanya mamat-mamat yang berkenaan.. Finix ke.. Dominant Star ke.. sesapa pun boleh. Cuma jangan join bawah aku la.. pasal aku ni.. pemalas skit nak handle.. tongue.gif

huhu..tulah mslhnye..bile kuar fakta camni..
akan bnyk mengelirukan orang..
x tahu mane satu harus percaya..

kalu org bendul cam aku ni..ikut je org ckp..org ckp A, A lah...

x kire aku nk cari gak yg betul..
aku x mau nak jd jutawan fake!!

pe2 pun thanks kat bro CS n bro robots?
kalu x bulat2 nanti jd pak turut..huhu.. laugh.gif

ROBOT's ko ni memang buat aku jeles la..
lawak ko menjadik seh..camni berani kata yang ko akan mampu beli GTR idaman ko tak lama nanti.

Kita buat2 kaya ..memang best idea ni, weii aku suka la..

spe nak jmpe aku... face 2 face... aku tunjuk screen shoot clickbank aku...
x lah byk tp ok la..

weh.... jgn lah ckp cam pr0fesional akut la... sad.gif sad.gif

paper pown just tunggu aku lunchkan niche markerting b0x last edition dan gak f0rum.... menjerit lah k0rang disana.....!!! akn kedasatan sebnr wat duit on9

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 2 2008, 10:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haha...x abes2 dgn niche marketing box last edition tuh...k lah, aku ada beberapa soalan utk ko pingu...

Adakah ko gunakan skill yg terdapat dalam niche and marketing box last edition ko tuh??Kalau ada, berapa banyak ko buat per month???

So sebelum budak2 kat sini beli produk ko, adakah ko sanggup beri jaminan dan pulangan kepada mereka jika mereka membeli produk ko tuh?Kalau ada, apa jaminan ko???Pulangan riban2 per month?

Hahaa...pingu..pingu...budak pelik penah aku kenal dalam putera.com nih...by the way aku mmg poyo so whatever lah kalau ada orang kata aku poyo or cakap besar...sebab aku mmg deserve utk dapat kepoyoaan dan cakap besar tu because i have Rm10000 per month for 2 years....

Tak nak kena tipu ke geng???mane bleh, tu adat resam dalam dunia make money online...so kalau takat dua tiga ratus kene kencing, rilek lah, aku pun penah kene tipu until aku bleh produce more thousandaire last year...

haha..

jwb jgn tak jwb pinguuu...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...