Jump to content
jerung hidupku

Cerita Pengalaman Korang Pasal Majlis Kahwin

berapa orang dalam putranian yang dah berkahwin????  

55 members have voted

1. 1. status diri???

• berkahwin
      14
    • duda
      0
    • janda
      1
    • bujang
      40

Recommended Posts

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Dec 1 2008, 12:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ak terlibat ngan majlis kawin kakak ak tahun 2005. Abah ak ada la tempah daging kan utk wat lauk (masak sendiri, tak guna kathering). So mlm sebelum kenduri tu patutnya org daging tu antar daging yg dah dipotong kecik2. Tp camne ntah bleh miscommunication, tetiba dorang antar daging yg belum dipotong. Saiz besar2 gedabak. So mlm tu berjaga la ak tolong family duk potong daging2 tu. Pada keesokan harinya plak, masa majlis tu ak jadi cameraman. hehe sebenarnya dh upah org utk amik pic majlis tu tp saje ak suka2 nak pegang n main kamera tu.
Disebabkan akak ak punya majlis kahwin tu adalah yg pertama diadakan dlm family ak, so lepas post mortem byk gak la benda yg tak bape okey. Lepas ni time majlis ak nanti kene plan betul2 punya..hahaha (ntah bila la agaknya tu.. unsure.gif)

reti kew potng daging and jadi photogrpher...

dak zaman sekarang pandai cakap jew ...

wat 2 blum tahu lagi...

huuuhhu...

*jangan ambil hati k,,,klau salah 2 abaikan ajew,,,*

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Dec 1 2008, 12:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ak terlibat ngan majlis kawin kakak ak tahun 2005. Abah ak ada la tempah daging kan utk wat lauk (masak sendiri, tak guna kathering). So mlm sebelum kenduri tu patutnya org daging tu antar daging yg dah dipotong kecik2. Tp camne ntah bleh miscommunication, tetiba dorang antar daging yg belum dipotong. Saiz besar2 gedabak. So mlm tu berjaga la ak tolong family duk potong daging2 tu. Pada keesokan harinya plak, masa majlis tu ak jadi cameraman. hehe sebenarnya dh upah org utk amik pic majlis tu tp saje ak suka2 nak pegang n main kamera tu.
Disebabkan akak ak punya majlis kahwin tu adalah yg pertama diadakan dlm family ak, so lepas post mortem byk gak la benda yg tak bape okey. Lepas ni time majlis ak nanti kene plan betul2 punya..hahaha (ntah bila la agaknya tu.. unsure.gif)

Ko tak dgr apa-apa bunyian ker dalam bilik pengantin malam tu?Kalau tido bilik sblah pengantin lagi best...

aku ade pngalaman jdik tukang rewang jerk kt kmpong aku... satu mlm x tido ooo.. pastu sok nyer kek kawin aku yg sebat.. ho3.. laugh.gif

pengalaman aku dua kali...waktu abg n akak aku kawin,masa tu aku sbg anak lelaki...aku la yg kena uruskan ape yg kurang..ape yg perlu ditambah utk orang2 yg rewang kat rmh aku tu.jd aku kena stndby setiap masa....kalo penat tu jgn cakaplah...memang penat giler.lepas majlis n sebelum majlis....aku memang bz giler....letih,penat badan woooo....tugas utama aku masa majlis berlangsung...aku kena pastikan semuanya cukup....biarlah aku penat ke...letih ke...tak apa....janji majlis berjalan lancar.tp ape pun....majlis kawin kat kampung2...memang besh,syok tuuuu.....rewang ramai2 pulak tu....

QUOTE(jerung hidupku @ Dec 1 2008, 12:33 AM) <{POST_SNAPBACK}>
reti kew potng daging and jadi photogrpher...

dak zaman sekarang pandai cakap jew ...

wat 2 blum tahu lagi...

huuuhhu...

*jangan ambil hati k,,,klau salah 2 abaikan ajew,,,*

ala potong daging tu senang je...lagipun bukannya nak potong bg berseni2...(wat btk bunga ke) laugh.gif
jadi photographer tu mmg takde teknik apa2 pun... pakai tekan je kamera tu..
lagipun mmg dh upah org lain utk amik gambar majlis...
ak ni mmg addict ngan kamera..apa2 event kat umah mesti sibuk nak amik gambar tongue.gif

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Dec 3 2008, 12:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ala potong daging tu senang je...lagipun bukannya nak potong bg berseni2...(wat btk bunga ke) laugh.gif
ak ni mmg addict ngan kamera..apa2 event kat umah mesti sibuk nak amik gambar tongue.gif

huhuuhhuu...
jangan lah amik hati k...
nak sedar orang bandar yang x reti wat kerja kmpung jew...

pade pmerhatian haku....
org bndar majoriti pakai catering..
kureng rewang2 cam kat kmpong.. x bes tol dok bndar nie.. tongue.gif

p/s: kt putera nih xde yg dude or jande ek? Edited by Aku Sengal

kat bandar mana ada ruang nak gotong royong buat kenduri tu pasal ramai pakai caterer je.Lagipun ramai datang nak makan je . hehe

pengalaman aku lak jd tukang anta makanan kat majlis perkahwinan akak awek aku..
datang dr jauh tu..aku duk timur..awek aku duk utara nun..
tetamu dtg angkat makanan atas dulang pastu hidang..

ramai gle yg datang masa tu..aku ni sekadar menolong je..
sbb x menang tangan aku tgk masa tu..ok la tu..tolong bakal mertua..hehehe..
tapi yg paling sedihnya..ari tu besdey aku..sorang pun xde wish termasuk awek aku..
sibuk katanya.. sad.gif

kesian kau bro blink.gif .. aweks sendiri pun x ucapkan happy birthday untuk kau..
xpe la.. biar saya ucapkan.. happy birthday bro
hehee laugh.gif

kwn aku nikah ari ni.. kat terengganu... buat simple2 je... die mintak doa takdelah banjir kat kg die nnt.. tak mahu sanding dlm sampan hehhehe....

aku pun nak kongsi cara aku kawin dgn isteri aku. Aku berkahwin masa umur aku 18 thn dan isteri aku masa tu 20 thn. so disbbkan aku kawin muda, duit pun xde lagi apa yg aku buat utk perkahwinan aku adalah membelikan isteri aku sebentuk cincin emas, byr mas kawin RM24.00 dan buat makan2 antara aku ngan family isteri aku. Psl perkahwinan aku mmg xde benda yg menarik pun.kwn2, sedara mara dan org kg pun aku x jemput.klu korg nak tau aku cuma habiskan dlm RM400.00 utk perkahwinan aku.Aku rs akulah org yg paling jimat ms berkahwin.skrg nih dah 3 thn aku bersama dgn isteri aku dan 3 bulan yg lepas br jer menyambut anak sulung perempuan. Aku cukup bersyukur walaupun ms aku kahwin cuma ada akad nikah aku tetap bahagia disamping isteri dan anakku...alhamdulillah... Edited by haziqnet

QUOTE(haziqnet @ Dec 6 2008, 05:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pun nak kongsi cara aku kawin dgn isteri aku. Aku berkahwin masa umur aku 18 thn dan isteri aku masa tu 20 thn. so disbbkan aku kawin muda, duit pun xde lagi apa yg aku buat utk perkahwinan aku adalah membelikan isteri aku sebentuk cincin emas, byr mas kawin RM24.00 dan buat makan2 antara aku ngan family isteri aku. Psl perkahwinan aku mmg xde benda yg menarik pun.kwn2, sedara mara dan org kg pun aku x jemput.klu korg nak tau aku cuma habiskan dlm RM400.00 utk perkahwinan aku.Aku rs akulah org yg paling jimat ms berkahwin.skrg nih dah 3 thn aku bersama dgn isteri aku dan 3 bulan yg lepas br jer menyambut anak sulung perempuan. Aku cukup bersyukur walaupun ms aku kahwin mcm org x kahwin (cuma ada akad nikah) aku tetap bahagia disamping isteri dan anakku...alhamdulillah...

bro bunyi cam sedih jew,,,

ala janji kawin...

bkan x leh wat kenduri kawin lepas kawin..

mner tahu rezeki dapt satu lagi bini kew...buat besar sikit...

kenduri kahwin ni just nak bagi tahu bahwa kita dah berkahwin tuk mengelak
berlakunya fitnah...

klau x dapt bini baru...nanti bila ank bro kawin...

bleh buat besar sikit...

tapi jangan lupa bergaul yew bro... smile.gif

haziqnet, sebenarnya cara ko tu dah sah dah ikut rukun nikah. ada akad, ada nikah, ada mas kawin semua tu. nak menjamu orang makan tu ikut kemampuan. nabi tak ajar umat dia suruh berhutang dengan bank untuk berkahwin, malah bersanding tu pun bukan budaya Islam, tapi jadi budaya turun temurun melayu yang diambil dari *****(aku taknak taip pasal sensitif menyentuh agama lain, jadi cari sendiri)

aku pun kalau boleh nak bernikah ikut kemampuan je. memang la bagus buat majlis tu untuk menjamu/bersedekah kepada tetamu. tengok niat ko jugak, kalau ko nak menunjuk, dah jatuh riak, dah jadi lain. jadi nikahlah ikut kemampuan. bagi aku tak salah beli harta seperti kereta, moto, rumah dengan cara berhutang. tapi kalau nak mendirikan rumah tangga pun nak kena berhutang, rasa pelik jugak, ko menikah tapi dibebani hutang.

QUOTE(azuan @ Dec 6 2008, 06:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
haziqnet, sebenarnya cara ko tu dah sah dah ikut rukun nikah. ada akad, ada nikah, ada mas kawin semua tu. nak menjamu orang makan tu ikut kemampuan. nabi tak ajar umat dia suruh berhutang dengan bank untuk berkahwin, malah bersanding tu pun bukan budaya Islam, tapi jadi budaya turun temurun melayu yang diambil dari *****(aku taknak taip pasal sensitif menyentuh agama lain, jadi cari sendiri)

aku pun kalau boleh nak bernikah ikut kemampuan je. memang la bagus buat majlis tu untuk menjamu/bersedekah kepada tetamu. tengok niat ko jugak, kalau ko nak menunjuk, dah jatuh riak, dah jadi lain. jadi nikahlah ikut kemampuan. bagi aku tak salah beli harta seperti kereta, moto, rumah dengan cara berhutang. tapi kalau nak mendirikan rumah tangga pun nak kena berhutang, rasa pelik jugak, ko menikah tapi dibebani hutang.

anyway apa yg ko katakan tu lah yg mmbuat aku rs, aku org paling beruntung walaupun xde bersanding tp xperlu nak pening kepala pasal byr hutang bank sebb bersanding...aku x menyesal dan aku kira bertuah kerana keluarga mertua aku pun x kisah dan tetap mmberi restu trhdp aku...anyway perkara yg sama akan lakukan juga untuk anak aku...klu bakal suami dia xnk bersanding aku xkan kisah...cuma klu boleh aku akan cuba sedaya upaya aku utk membuat satu majlis untuk dia walaupun secara kecil-kecilan...

QUOTE(-HaiBaRa ai- @ Dec 3 2008, 12:51 AM) <{POST_SNAPBACK}>

tak setuju pasal jadi photographer takde teknik ape2 pon.

xtau la kalau ko just guna compact camera yang semuanya auto.
tapi kalau photographer yang di bayar untuk majlis,
it requires technic/skills untuk ambik gambar; untuk dapatkan hasil terbaik.

x caya tanya dslr freak kat sini, macamana susah nak dapat setting terbaik untuk ambik gambar - shutter speed, iso, aperture, sume tu kena btol.

QUOTE(nocturnal @ Dec 6 2008, 07:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tak setuju pasal jadi photographer takde teknik ape2 pon.

xtau la kalau ko just guna compact camera yang semuanya auto.
tapi kalau photographer yang di bayar untuk majlis,
it requires technic/skills untuk ambik gambar; untuk dapatkan hasil terbaik.

x caya tanya dslr freak kat sini, macamana susah nak dapat setting terbaik untuk ambik gambar - shutter speed, iso, aperture, sume tu kena btol.

aku rasa HaiBaRa ai kata photographer tu adalah dirinya sendiri..dia tak bermaksud (Photographer=photographer profesional)..

QUOTE(haziqnet @ Dec 6 2008, 05:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pun nak kongsi cara aku kawin dgn isteri aku. Aku berkahwin masa umur aku 18 thn dan isteri aku masa tu 20 thn. so disbbkan aku kawin muda, duit pun xde lagi apa yg aku buat utk perkahwinan aku adalah membelikan isteri aku sebentuk cincin emas, byr mas kawin RM24.00 dan buat makan2 antara aku ngan family isteri aku. Psl perkahwinan aku mmg xde benda yg menarik pun.kwn2, sedara mara dan org kg pun aku x jemput.klu korg nak tau aku cuma habiskan dlm RM400.00 utk perkahwinan aku.Aku rs akulah org yg paling jimat ms berkahwin.skrg nih dah 3 thn aku bersama dgn isteri aku dan 3 bulan yg lepas br jer menyambut anak sulung perempuan. Aku cukup bersyukur walaupun ms aku kahwin cuma ada akad nikah aku tetap bahagia disamping isteri dan anakku...alhamdulillah...

muda betul ko kawen..jodoh awal..tp xkisah la berapa bayak duit yg kita guna utk kawin..artis kawin guna juta2, last2 huru hara gak..kan elok bersederhana ja..respect kat ko..

sekali termakan kenduri kawin dgn Idris Jusoh (ala, MB terengganu yg glamer tu biggrin.gif ). pegi kenduri follow bos, dpt la meja vip.

aku tak perasan, dh hbs mkn, borak2, then dlm otak blur kenapa la aku rasa mcm familiar muka mamat ni, dah salam nak balik baru aku tau. patut la ramai org tgk2 meja aku makan.