Jump to content
putradanny

Transformers

Recommended Posts

betul gak kata ko heaven..

kalo aku ada optimus prime,suruh jadi lori trak..best giler pegi jejln naik lori..ehh,taknak skg krisis diesel..susahh oo.. tongue.gif

wakakakaka...naik lori optimus prime aku x mo la...aku nak naik jet kekekeke~

Krim~son~Star = Krim anak bintang a.k.a anak kepada Krim Bintang kakakaka~

No Offense ha crimson wa gurau saja biggrin.gif

heavan,

ko ada tau tak kat mana nak koleksi transformer?maksud aku donload dari internet..aku nak koleksi gambar setiap robot dari awal generasi hingga ke akhir generasi robot ni... smile.gif

Dominant Star ngan Crimson Star tu ejaan dlm BM

Star Scream tu ejaan dlm BI.... so kalo di BI kan kedua nama

di atas tu jadik Star Dominant dan Star Crimson!! laugh.gif

Wei... apa la korang ni... aku cakap serius ni... ada lak cite

krim la... krim bintang la... honey star la... ais krim la... ish... ("-.-)

STAR SCREAM - Decepticon Group.

Ups... sorri.. sori... kohkohkoh (dominant nie nak kena...)

OK... Starscream memang best... especially design dia dalam game PS2 for Armada..... lagu fighting dia pon best... so... sesapa ada kasik la kat aku and dominant... kasi kat aku dulu.. leh jual kat dominant nanti... wargh hahahahha...

Tapi design dia yg latest takde tengok lagi... ph34r.gif

Anyway... this one decepticons is really ambitious.... sampai sanggup buat apa saja untuk rampas tempat Megatron a.k.a Galvatron... malang... kena tembak sampai jadik abu spas tue.... even though roh dia terselamat... tapi kemudian dihapuskan Rodimus Prime and da' gang kat satu planet lain... kalo tak silap aku... The Headmasters atau Fortress Maximus yang hapuskan dia... tak ingat... tapi aku lebih mengatakan The Headmasters... pasal Fortress Maximus sibuk fighting dengan Lord Megazarak jer... aku lebih suka kalo watak favourite aku tue... mati ditangan another watak favourite macam Sixshot or Optimus... but at that time... Optimus pon mati dah... isk...

Cool OK happy.gif No Offense happy.gif © 2004 - 2005

heavan,

ko ada tau tak kat mana nak koleksi transformer?maksud aku donload dari internet..aku nak koleksi gambar setiap robot dari awal generasi hingga ke akhir generasi robot ni... smile.gif

aku pun x tau lorh kotatinggi..nanti aku try cari..ko try ler tanya kipas susah mati transformer dlm nih mana tau diorang tau...crimson tau tanya crimson wakakaka..dia kipas susah mati mecha~ laugh.gif

Tapi transformers... memang best pon... layan semenjak darjah 6 lagi...

aku layan transformers ni sejak aku umur 4 @ 5 tahun lagi..... biggrin.giftongue.gif best gler.....

aku layan transformers ni sejak aku umur 4 @ 5 tahun lagi..... biggrin.giftongue.gif best gler.....

sama la kite + layan Gi Joe hehehehe~ laugh.gif

Anyway... this one decepticons is really ambitious.... sampai sanggup buat apa saja untuk rampas tempat Megatron a.k.a Galvatron... malang... kena tembak sampai jadik abu spas tue.... even though roh dia terselamat... tapi kemudian dihapuskan Rodimus Prime and da' gang kat satu planet lain... kalo tak silap aku... The Headmasters atau Fortress Maximus yang hapuskan dia... tak ingat... tapi aku lebih mengatakan The Headmasters... pasal Fortress Maximus sibuk fighting dengan Lord Megazarak jer... aku lebih suka kalo watak favourite aku tue... mati ditangan another watak favourite macam Sixshot or Optimus... but at that time... Optimus pon mati dah... isk...

Troop penjelajahan mencari matriks baru yang terserempak dengan roh Starscream.

Tiada kaitan dengan The Headmasters dan Fortress Maximus.

In fact... waktu itu Fortress Maximus dan The Headmasters tengah sibuk berlawan dengan robot planet itu. UNICRON.

Entahlah... ingat-ingat lupa tongue.gif .

huish.... Unicron mana pernah bertembung dengan Fortress Maximus... lepas Rodimus kalahkan Unicron dalam The Movie... dia hilang macam tue jer... kononnya mencari musuh dia... tuhan Transformers yng satu lagi... tanpa menyedari Cybertron adalah penjara tuhan Transformers tue... dia dah telan kan???

yah... dari 149 gambar mecha Transformers dalam PC Crimson yang aku tengah guna dan musnah nie...

user posted image

*Mmg fan G.I Joe... Transformers... Gundam Seed... and Tenjou Tenge la mamat nie... mampat PC dengan benda nie jer... gambar semua...

Pergh aku dulu zaman klasik Transformers memang minat gila. Skang ni dah tak layan sangat dah. Aku nak tanya sket pada sapa-sapa yang tau pasal benda ni. Cam robot mana tu, robot mana ni. So, mintak tolong kalau ada sesapa boleh confirmkan.

1. Kumpulan robot pertama boleh gabung jadik robot besar adalah team Constructicon dari Decepticon. Kalau dari Autobot, apa yang first agaknya? Kalau tak silap Dinobot adalah team robot first kat Autobot, tapi diorang tak dapat combine jadik robot besar. Lupa plak.

2. Semua robot terawal boleh transform jadik 1 bentuk je, cam robot->lori, robot->kapal terbang, robot->kereta. Ada sapa tau selain Astro Train (Decepticon) yang boleh tukar jadik 2 bentuk (space shuttle+keretapi), ada lagi tak robot terawal yang boleh tukar lebih 1 bentuk. Yang aku ingat ada lagi satu robot Decepticon boleh tukar kereta kebal+jet, tapi lupa plak nama dia.

Gambo yg ko post tu... post kiriman #60....

tu starscream ke tu? kalo ya... versi transformer yg mana punya.

~kakoi-e ...neh happy.gif

hahaha... Sixshot boleh tukar enam bentuk...

Beberapa ratus tahun selepas kematian Optimus Prime... dia nie muncul...

bentuk dia

>Kereta

>Serigala

>Jet

>Kereta Kebal

>Pistol macam meriam sikit

>??? (dah lupa... mainan dia dah patah)

Dulu menangis nak beli mainan dia... (Aku naif lagi time tue...) tongue.gif

Rm99... aku ingat lagi... kumpu duit sampai 5 bulan... time tue hangat tayang kat TV1 Transformers Headmasters... aku beli lepas tengok dia beraksi kalahkan Ultra-Magnus dalam satu episode khas...

giler cara dia lawan paling sempoi abad tue....

Patut la Crimson kata dia suka starscream versi armada.

Dulu... masa kecik dulu... transformer tayang Headmaster pastu V-Victory. Transformer Victory tu yg paling aku minat tengok. Skrg... dah besar panjang camni... aku dah tak begitu ingat jalan cite tu. *sedih*

aku paling minat transformers masterforce yg semua robot transformers dlm citer tu ader pilot sendiri masing2 tukar jadi enjinlah, kepalalah...........

wargh... ko [coklat ubat batuk] PC aku ke??? Aku kasik untuk guna.. bukan buat mass-produce picture dari My Picture aku.....

giler la dia nie...

========

How about The Destron????? Sama dengan Megazarak and Fortress Maximus ke???

wargh... ko [coklat ubat batuk] PC aku ke??? Aku kasik untuk guna.. bukan buat mass-produce picture dari My Picture aku.....

giler la dia nie...

========

How about The Destron????? Sama dengan Megazarak and Fortress Maximus ke???

Wargh... hahahaha... er uhukk.. uhukk... tongue.gif aku hanya berkhidmat untuk Kota Tinggi... saling membantu dalam forum.. jangan marah erk... laugh.gif

===

Destron??? Dah lupa la pasal dia... apa kata ko mai rumah aku sembang pasal dia....

Cool OK happy.gif No Offense happy.gif © 2004 - 2005.... valuated the copyright... hahahha

hahaha... Sixshot boleh tukar enam bentuk...

Beberapa ratus tahun selepas kematian Optimus Prime... dia nie muncul...

bentuk dia

>Kereta

>Serigala

>Jet

>Kereta Kebal

>Pistol macam meriam sikit

>??? (dah lupa... mainan dia dah patah)

Dulu menangis nak beli mainan dia... (Aku naif lagi time tue...) tongue.gif

Rm99... aku ingat lagi... kumpu duit sampai 5 bulan... time tue hangat tayang kat TV1 Transformers Headmasters... aku beli lepas tengok dia beraksi kalahkan Ultra-Magnus dalam satu episode khas...

giler cara dia lawan paling sempoi abad tue....

bentuk yg keenam tu bentuk robot dier leee.....

no... no... aku sendiri pon pernah gak tengok... episode Sixshot bunuh Ultra-Magnus... sebati lagi... aku masih ingat... camner dia menjelma jadik 6 bentuk...

Masa nak dekat ending... sebelum The Headmasters sampai... dia buat satu teknik... dia menjelma jadik enam... macam teknik bayangan Ten-Shin-Han dalam Dragonball tue... lepas itu setiap satu menjelma jadi setiap bentuk... but aku pon lupa gak phase dia yg terakhir...